Maksimum E-posta Kaydı için Açılış Sayfası Nasıl Oluşturulur

Daha fazla abone kazanmanıza veya ziyaretçileri bir teklife dönüştürmeye ikna etmenize yardımcı olacak bir açılış sayfası oluşturmaya mı çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman doğru yere geldiniz.


Kampanya İzleyicisine Göre, e-posta pazarlaması harcanan her 1 ABD doları için YG’de 38 ABD doları tutar. Aslında, diğer tüm pazarlama kanallarından daha yüksek bir yatırım getirisi sağlar, bu nedenle çevrimiçi işletmeler odaklanmış bir e-posta listesini büyütmek için bu kadar istekli olurlar..

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

ancak, Bir potansiyel müşterinin listenize kaydolmasını sağlayacak kadar ikna edici bir açılış sayfası oluşturmak kolay bir iş değildir. Olası en iyi sonuçları elde etmek için izlemeniz gereken birkaç yönerge vardır.

# 1: Teşvik Sunma

İnsanlar genellikle e-posta adreslerini nedensiz olarak vermezler, yani bir çeşit teşvik sağlamanız gerekiyor.

Sonuçta, kişisel bilgilere erişebileceksiniz, böylece tek bir tıklamayla onları pazarlamanıza izin vereceksiniz; bu nedenle, onlar için de bir şeyler olması adil – değil mi? Bu teşviki düşünün etik rüşvet.

Bazı popüler teşvik türleri nelerdir? Aşağıdakilerden herhangi birini deneyebilirsiniz:

 • Bir e-Kitap veya rapor
 • Infographics veya diğer görsel materyaller
 • Bir kurs, web semineri veya seminer
 • Haberler ve bilgiler
 • Özel fırsatlar veya indirimler

Mantıklı olan şey gerçekten sektörünüze ve kitlenize bağlı olacaktır. Ama değerli bir freebie olduğu sürece, doğru yapıyorsun. E-posta adresiniz karşılığında tariflerden yaşam hacklerine ve DIY fikirlerine kadar her şeyi vaat eden Rachel Ray’e göz atın.

Maksimum E-posta Kaydı için Açılış Sayfası Nasıl Oluşturulur

Bonus İpucu: “Sistemi yenmek” isteyen ve size bir çöp e-posta adresi vermek isteyen veya ellerinizi ücretsiz olarak alır almaz aboneliği iptal etmek isteyen birkaç anlayışlı abone almaya hazır olun.

Bununla mücadele etmek için, özgürlüğü her zaman parçalara ayırabilirsinÖrneğin, dört haftalık bir web semineri dört hafta boyunca bölünmüştür. Alternatif olarak, hangi içeriği bulduğuna bakmaya devam et Abonelerinizin ikna kalmasını sağlamak için gelecekteki e-postalarda.

# 2: Düzeninizi Basit Tutun

Teşvik sunmanın yanı sıra, açılış sayfanızın düzenini çok basit tutun.

Neden? Ziyaretçiler bunalmış gibi hissetmek ya da “satılıyor” gibi hissetmezler. Eğer onları bombalarsan çok fazla bilgi, birden fazla teklif veya çok fazla süslü grafik, çok hızlı bir şekilde ayrılacaklar—Ve gerçekten amaçladığımız şey bu değil.

Bunun yerine, aşağıdaki öğeleri eklediğinizden emin olun:

 • Dikkat Çeken Bir Başlık: Bunun, ziyaretçinizin dikkatini anında çekmesi ve açılış sayfanızla etkileşimde bulunmaya devam etmelerini istemeleri gerekir. Avantajı içeriyorsa yardımcı olur: “Web Sitesi Trafiğinizi Patlatmak İçin SEO’nuzu Nasıl Güçlendireceğinizi Öğrenin.”
 • Başlığın Altındaki Bilgilendirici Metin: Bu metnin kısa olması ve teşvikinizin ayrıntılarını kısaca not etmesi gerekir. Örneğin, ücretsiz bir web semineri sunuyorsanız, ziyaretçinize ne zaman ve ne kadar süreyle bilgi verin.
 • Çekici Bir Fotoğraf veya Görsel: Kendinizin veya ürününüzün / hizmetinizin bir fotoğrafını kullanmak da iyi bir fikirdir. Bu, daha fazla güvenilirlik sağlar, ziyaretçilerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur ve onlara ne bekleyebileceklerine dair bir fikir verir. Daha geniş olarak, görseller metnin parçalanmasına ve daha ilginç bir tasarım oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Kullanıcı Dostu Kaydolma Formu: Bazı açılış sayfalarında ziyaretçilerin e-posta adreslerini ve diğer kişisel bilgilerini doldurmaları için bir tercih formu bulunur. Açılış sayfanız bir form gerektiriyorsa, olabildiğince basit olması gerekir: ihtiyacınız olandan daha fazla bilgi istemeyin ve mümkün olduğunda otomatik tamamlamaları kullanın.
 • Etkili bir CTA Düğmesi: Bunun boyutu oldukça büyük olmalı, düzen ve renk açısından açıkça görülebilir olmalı ve ziyaretçileri yerinde dönüşmeye teşvik eden proaktif ve cazip bir dil kullanmalıdır..

Dönüşüm sağlayan katil bir açılış sayfası oluşturmanın daha fazla yolu için, 4 ve 3 tıklamayla ilgili yönergelerimizi okuyun.

# 3: İkna Edici Dili Dahil Et

Daha önce de belirtildiği gibi, insanlar genellikle her fırsatta e-posta listelerine kaydolmazlar; bunun için iyi bir neden varmış gibi hissetmeleri gerekir. Yukarıda listelenen taktiklerle birlikte, ikna edici dil, ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik eden bir aciliyet duygusu yaratır.

Zımni aciliyet, ziyaretçilerinizi dönüşüm yönünde hafifçe itmek için belirli terim sözcüklerini kullandığınız yerdir. Aşağıdaki örnekler özellikle etkilidir:

 • şimdi
 • Bugün
 • Yakında
 • Hızlı
 • Acele
 • Kapat
 • yaklaşan
 • Asla
 • Bitmiş
 • anlık

Bu terim sözlerini “bugün satışlarınızı artırın”, “şimdi yakalayın” veya “çok geç olmadan bana katılın” gibi etkileyici ifadelerde de kullanabilirsiniz. Master Class, “Sınıflarınız Bekliyor” başlığında ve “yalnızca bir adım daha” olduğunu belirterek aciliyet yaratmada iyi bir iş çıkarır.

Maksimum E-posta Kaydı için Açılış Sayfası Nasıl Oluşturulur

Bonus İpucu: İkna edici bir dil kullanmak, bir kişinin e-posta adreslerini göndermesinin tüm farklı nedenlerini özetleyen bir kitap yazmak anlamına gelmez. Açılış sayfanızdaki minimum kopyanın güçlü, ikna edici ve akıllıca kullanıldığından emin olmak anlamına gelir. Miktar üzerinde kalite her zaman bu durumda üstün kalır.

Daha fazla bilgi için, açılış sayfanızda aciliyet duygusu oluşturmanın yedi yolu hakkındaki yönergelerimize göz atın.

# 4: Özellik Abone Görüşleri

Sosyal kanıt, çevrimiçi pazarlama dünyasında her şeydir. Abone referansları size yardımcı olabilir ürünleriniz ve / veya hizmetlerinizle güvenilirlik oluşturun ve ziyaretçileri de e-posta listenize katılmaya teşvik edin.

Zaten yeni bir e-posta listesine yönlendirmeye çalıştığınız özel bir izniniz varsa, ancak ziyaretçileriniz henüz markanıza aşina değilse, o zaman bazı ek güvencelere ihtiyaçları olacaktır..

Sosyal kanıt girin.

İster kopya, ister görüntü veya video biçiminde abone referanslarınızı stratejik olarak açılış sayfanıza yerleştirdiğinizden emin olun. Dikkatinizi başlığınızdan ve CTA düğmesinden ayırmadan hemen görünür olmaları gerekir.

Ve memnun müşterilerden nasıl referans alacağınızı merak ediyorsanız, dokuz farklı yolu araştıran kılavuzumuzu okuyun.

Aboneleri Sürekli Artırma Yolunda Testler

Kullanıcıları kaydolmaya etkili bir şekilde teşvik edebilecek bir açılış sayfası oluşturmak kolay değildir. Aslında, işletmelerin yalnızca dörtte biri dönüşüm oranlarından memnun, Econsultancy’ye göre. Bununla birlikte, kitlenizi teşvik etmek ve ikna etmek, onlara güvenle doldurmak ve tüm süreci olabildiğince kesintisiz hale getirmek için elinizden geleni yapmanız önemlidir..

Tıklama ve dönüşüm olasılığını artırmak için, A / B testi ile farklı açılış sayfası tasarımları da denemelisiniz. En iyi (ücretsiz) açılış sayfası oluşturucularından bazıları bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Hangi görsellerin, kopyaların veya CTA’ların ziyaretçilerinizle en iyi rezonansa girdiğini görmek için belirli öğeleri değiştirmeniz yeterlidir; yinelenen öğrenmeleri test etmek ve uygulamak, açılış sayfalarınızın mümkün olduğunca güçlü olmasını sağlar.

Kaynaklar

https: //www.campaignmonitor.com/resources/guides/email-marketing-new-rules/#seven
https: //instapage.com/blog/email-landing-page-examples
https: //blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/15051/how-effective-are-dedicated-landing-pages-new-data.aspx
https: //www.copyblogger.com/email-landing-page/
https: //econsultancy.com/four-key-findings-from-our-conversion-rate-optimisation-report/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map