Ktoré platformy sociálnych médií sú pre podnikanie najlepšie?

Sociálne médiá sú jedným z tých všadeprítomných prvkov online, ktoré musí byť každá firma súčasťou dnešného dňa a veku. Aktivita na väčšine týchto platforiem si však vyžaduje drahocenný čas a zdroje, čo väčšina firiem často nemá. Pridajte k tomu, že nie každá sociálna sieť je prospešná pre všetky typy podnikania, takže sa budete musieť zamerať na konkrétne platformy, ktoré dávajú najväčší zmysel pre vašu spoločnosť a ciele.


Použite Facebook na zvýšenie povedomia o značke a zviditeľnenie 

Väčšina dospelých je na Facebooku, čo nie je až také prekvapujúce vzhľadom na „najväčšiu sieť sociálnych médií na svete“. Pokiaľ ide o vaše cieľové publikum, aspoň jeho časť je na Facebooku, bez ohľadu na vašu veľkosť a odvetvie. Dosah Facebooku je taký masívny, že si niektoré firmy zvolia stránku Facebook ako svoju výhradnú online prezentáciu, pretože obchodné stránky ponúkajú veľa možností, vrátane formy podpory zákazníkov.

Široké odvolanie v každom prípade znamená, že máte stanovené dôvody urobte zo svojej zákazníckej základne komunitu ako tam môžete písať všetko: od obrázkov a článkov až po dôležité aktualizácie a novinky.

Keď už hovoríme o komunitách, Facebook je tiež užitočný pre to, že je hostiteľom mnohých špecializovaných stránok ľudia s podobnými a jedinečnými záujmami si môžu vymieňať skúsenosti. Ak má vaša firma úzko špecializované publikum, môže to byť najjednoduchší spôsob, ako k nim získať prístup. Jediná vec, vďaka ktorej nie je Facebook tak dobrý, je konštantné zmeny algoritmu ktoré ovplyvňujú dosah vášho obsahu, ako aj reklamu, ak sa vydáte touto cestou.

Obráťte sa na Instagram pre budovanie značky Mobile B2C

Je ťažké nespomenúť sociálnu sieť vo vlastníctve Facebooku, keď je aktívnych používateľov miliarda mesačne. Z obchodného hľadiska má Instagram schopnosť rozvíjať svoju značku na globálnej úrovni (podobne ako Facebook), ale viac z organického hľadiska (na rozdiel od Facebooku). Preto je to dobrá voľba pre podniky, ktoré nemajú luxus, aby sa mohli spoľahnúť na rozpočet na reklamu, alebo pre tie, ktoré chcú, ale chcú byť kreatívne..

Ktoré platformy sociálnych médií sú pre podnikanie najlepšie?

Väčšinu publika tvoria milénia a dospievajúci, z ktorých ženy sú štatisticky výraznejšie a aktívnejšie. Takmer 80% používateľov sleduje aspoň jednu firmu a 60% tu objavuje produkty. Podniky mimo priemyslu zameraného na životný štýl a módu budú mať pre Instagram málo využitie. Ak ste napríklad vizuálne orientovaná alebo maloobchodná spoločnosť, na propagáciu svojich výrobkov alebo služieb by ste určite mali použiť vysokokvalitné obrázky a videá. Instagram je prevažne mobilný, ale existujú nástroje ako Hootsuite, ktoré umožňujú priame plánovanie Instagramu pomocou aplikácie pre stolné počítače. (Viac informácií o funkciách spoločnosti Hootsuite nájdete v našej odbornej recenzii.)

Spojte sa so svojimi B2B partnermi na LinkedIn

Ak sa zameriavate viac na B2B, existuje veľká šanca, ktorú už poznáte miesto na styk s podnikaním: LinkedIn. Ak nie, chcete tam byť iba na účely sieťovania. Spojenia, ktoré tam vytvoríte, dokonca aj spojenia druhého a tretieho stupňa, môžu byť brána k osobným predstaveniam. Vo vysoko konkurenčnom svete B2B môžu títo robiť rozdiel medzi menom na obrazovke a skutočným klientom.

Navyše sa každý mesiac prihlasuje 260 miliónov používateľov LinkedIn s osobitným zameraním. Sú to používatelia, ktorí aktívne hľadajú cenný obsah, ktorý má právomoc zmeniť spôsob podnikania. Ak takéto služby ponúkate, môžete postavte sa ako líder v tomto odvetví a propagujte svoje podnikanie prostredníctvom vášho firemného profilu alebo konkrétnych skupín LinkedIn.

Zostaňte v kontakte so svojimi zákazníkmi B2C aj B2B prostredníctvom Twitteru

Takmer synonymum aktualizácií v reálnom čase je Twitter vynikajúci priama interakcia – buď so zákazníkmi alebo spoločnosťami – a šírenie informácií o vašej firme do značnej miery „bohatými tisícročiami“, ako platforma rád oslovuje svoje publikum. Či už ide o výkriky, zdieľanie, aktualizáciu alebo informácie o firme, máte k dispozícii 280 znakov a na ich uspokojenie asi 330 miliónov používateľov. Twitter je tiež dosť efektívny: 93% ľudí, ktorí sledujú SMB na Twitteri, plánuje nákup od nich, zatiaľ čo 69% už uskutočnilo nákup kvôli tomu, čo videli na platforme..

Ktoré platformy sociálnych médií sú pre podnikanie najlepšie?

Twitter bol skôr orientovaný na B2C, ale následný nárast popularity vyrovnal podmienky hry trochu z hľadiska B2B profesionálov. Existuje významné množstvo vašich cieľových publika B2B, ktoré tiež môžete nájsť a zacieľovať pomocou značiek hashtag a získať potenciálnych potenciálnych zákazníkov. Ide o to, že sú veľa relevantných rozhovorov týkajúcich sa vášho odvetvia alebo podnikania z hľadiska spotrebiteľa aj odborníka. V tomto ohľade by ste mali vyskúšať službu Sprout Social, oficiálneho partnera služby Twitter, pokiaľ ide o správu sociálnych médií a starostlivosť o zákazníka, o množstvo podnikových informácií, ktoré môžete využiť. (Viac informácií o ponukách spoločnosti Sprout Social nájdete v našej odbornej recenzii.)

Oslovte kreatívnych ľudí pomocou Pinterestu

Pinterest rozhodne nie je pre každú spoločnosť, pretože väčšina obsahu (prinajmenšom popularity) sa točí okolo kreatívnych kategórií napríklad projekty v oblasti módy, jedla, krásy, fotografie a domácich majstrov. Je to vizuálna platforma, na ktorej môžete „pripnúť“ obsah k určitým kartám, čo znamená, že ide o obrázky, články a príležitostné video. Posledné čísla ukazujú, že 250 miliónov ľudí teraz používa Pinterest každý mesiac, z čoho viac ako tri štvrtiny (78%) tvrdia, že obsah značiek je užitočný.

Podniky si začínajú všímať, pričom 1,5 milióna z nich je zaregistrovaných, aby uspokojili zákaznícku základňu zameranú prevažne na ženy, hoci muži tvoria polovicu nových registrácií. Ak pracujete s produktmi, ktoré zodpovedajú kreatívnej časti obyvateľstva, môžete vytvoriť nástenky a poskytnúť používateľom inšpiráciu. Možnosť Platná propagácia sa tiež javí ako životaschopná, pretože polovica používateľov Pinterestu niečo kúpila po tom, ako sa v ich informačnom kanáli zobrazí propagovaný kód PIN.

Zamerajte sa na generáciu tech-dôvtipných Z pomocou prepínača

Twitch je trochu špecializovaná platforma sociálnych médií platforma na streamovanie videa kde sa hráči hrajú hlavne hry. Je to NAJLEPŠÍ Sieť pre streamovanie videa pre hráčov s viac ako 140 miliónmi jedinečných divákov mesačne a 15+ miliónmi aktívnych používateľov denne..

Ktoré platformy sociálnych médií sú pre podnikanie najlepšie?

Viac ako polovica používateľov je vo veku od 18 do 34 rokov a prevažná väčšina používateľov spoločnosti Twitch sa domnieva, že sponzorstvo je pre odvetvie hazardných hier dobré, či už sponzoruje konkrétneho hráča alebo tím. Údaje tiež ukazujú hráči aktívne využívajú najmodernejšie technológie na konzumáciu obsahu a pripojenie k svojim kolegom, takže ak vaša firma pracuje s najnovšími gadgetmi a technikami – alebo ak chcete iba získať logo pred všetkými očami na účely brandingu – je to miesto, kde.

Vzdelávajte svoje publikum prostredníctvom YouTube

Teraz som si celkom istý, že na svete nie je osoba, ktorá nevidela aspoň jedno video z YouTube. Vytváranie videí z obchodného hľadiska je medzera (ako v prípade, vyžaduje zdroje), ktorá je zvyčajne vyhradená pre správy a zábavu. Ak má však vaša firma vyhradenú kreatívnu alebo vzdelávaciu sekciu, videá, ako sú oznámenia o produktoch, recenzie, návody a ľahký obsah, sa v službe YouTube veľmi dobre hodia.

Ďalším spôsobom, ako môžete využiť platformu videa, je prostredníctvom ovplyvňovačov YouTube. Podniky častejšie ako ne spojiť sa s vloggermi, aby sa zasadilo o umiestnenie produktu, kvôli veľkému a angažovanému publiku majú títo ovplyvňovatelia prístup. Napríklad spoločnosť Motorola sa spojila s 13 ovplyvňovateľmi pri vytváraní jedinečných videí z prípadu pre spoločnosť Moto Mods. Konečným výsledkom bolo 122 000 kliknutí na motomods.com, z čoho 80 000 bolo návštevníkov prvýkrát.

Ktoré platformy sociálnych médií sú pre podnikanie najlepšie?

Zostaňte na vrchole sociálnych médií

Zistenie, kde sa vaše podnikanie hodí do prostredia sociálnych médií, sa ľahšie povie, ako urobí. Je to však úloha, do ktorej treba investovať svoj čas (a prípadne peniaze) výhody môžu byť obrovské. Zameraním svojho úsilia na niekoľko vybraných platforiem (t. J. Tých, ktoré najlepšie vyhovujú vašim cieľom a publiku) získate omnoho lepšie výsledky, ako sa sami preťahujete v rôznych sieťach sociálnych médií. Je to jediný spôsob, ako udržať konzistentnosť a pracovať na dosiahnutí vašich cieľov.

zdroje

Prepojené čísla: Štatistika, Demografia & Zábavné fakty: https://www.omnicoreagency.com/linkedin-statistics/

28 Štatistika na Twitteri Všetci obchodníci, ktorých je potrebné vedieť v roku 2018: https://blog.hootsuite.com/twitter-statistics/

Štatistiky Instagramu nad 24 rokov, ktoré sa týkajú marketingu v roku 2019: https://blog.hootsuite.com/instagram-statistics/

250 miliónov ľudí teraz používa Pinterest každý mesiac: https://business.pinterest.com/en/blog/250-million-people-now-use-pinterest-each-monthth

15 Štatistiky štatistík, ktoré by mal každý Marketer vedieť v roku 2018: https://sproutsocial.com/insights/pinterest-statistics/

Twitch Advertising: https://twitchadvertising.tv/audience/

12 príkladov marketingu influencerov, ktoré dokazujú, že influencer marketing je ďalšou veľkou vecou digitálneho marketingu: https://influencermarketinghub.com/12-influencer-marketing-examples/

Kredity obrázkov

Instagram J Crew: https://www.instagram.com/p/Bo1zSnnh50h/

Futbal Adidas: https://twitter.com/adidasfootball/status/1011699051040043014

Twitch: https://www.twitch.tv/elxokas

YouTube Motorola: https://www.youtube.com/watch?v=51Yke_DyO0s

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me