Korkunç Spam Filtresinden Kaçının – 7 Denenmiş ve Test Edilmiş Yollar

E-posta pazarlaması günümüz iş dünyasında BÜYÜK. Perakendecilerin% 80’i e-posta pazarlamasının müşteri elde tutmalarından sorumlu olduğunu söylüyor (bir sonraki en yüksek sürücünün iki katı!). Ortalama olarak, e-posta pazarlama yoluyla bir şeyler satın alan tüketiciler, genel olarak alışveriş yapanlara göre% 138 daha fazla harcama yapıyor.


Korkunç Spam Filtresinden Kaçının - 7 Denenmiş ve Test Edilmiş Yollar

Spam Filtreleri E-posta Pazarlama Yıldızını Öldürdü?

Evet, e-posta pazarlaması güçlü bir araçtır, ancak tüm pazarlama çabalarınızı havaya uçurabilecek bir şey vardır: spam filtreleri. Aslında, Dönüş Yolu tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, beş e-postadan biri asla gelen kutusuna ulaşmaz ve global teslim edilebilirlik% 24’e kadar düşmüştür. Bu, gönderilen tüm e-postaların yaklaşık dörtte birinin gelen kutusunu tamamen kaçırdığı ve bu sayının yıllık olarak arttığı anlamına gelir. İstatistikler Amerikalı pazarlamacılar için daha da kötü, bu segment sadece% 73’lük bir teslimat oranı görüyor (ve rakamlar% 70’in altında olduğunda 2016’nın başından itibaren).

Burada neler oluyor? Spam filtrelerinin pazarlama kampanyaları üzerinde nasıl bu kadar kontrolü var? Gerçekten önemli mi? Ve eğer öyleyse, bu konuda ne yapabilirsiniz? Spam filtreleri ve ödüllü e-postalarınızın ait oldukları gelen kutusuna nasıl ulaştığından emin olmak için önemli olan her şeye göz atın.

Bu Kötü Spam Filtrelerini Ne Tetikler?

Ama önce bir şeyi düz olarak ele alalım. Spam filtresi saldırıları önemli mi? E-postalarınız müşterilerinize ulaşmıyorsa, neredeyse tüm pazarlama bütçenizi boşa harcıyorsunuz ve gelir kaybının milyonlarca dolara denk gelebilecek potansiyel satış fırsatlarını kaybediyorsunuz.

E-postanızın müşterilerinize ulaşmasını engelleyen iki engel vardır: ağ geçidi bloğu ve spam filtresi. Kötü amaçlı bir e-posta ağ geçidini bile aşmaz spam filtreleri gönderenin itibarına, alıcıyla etkileşime ve e-postanın içeriğine daha fazla odaklanır.

Ağ geçidini geçtikten sonra spam filtresi eldivenine girme zamanı geldi. İnternet servis sağlayıcılarının (İSS’ler) sizi engellemesinin iki ana yolu vardır:

 • Spam tuzakları. İSS’ler, hemen çıkma oranlarını test etmek için özel olarak e-posta hesapları oluşturur. Etkin olmayan bir e-posta adresine veya geri dönmeye devam eden başka bir adrese gönderirseniz, e-posta adresiniz spam olarak etiketlenir. Bu nedenle, hemen çıkma bildirimlerine dikkat edin ve bu adları hemen girişlerinizden kaldırın.

Bu aynı zamanda hareketsiz hesaplar için de geçerlidir. Birisi hiç etkileşimde bulunmuyorsa, kara listeye alınmasını önlemek için onları listenizden kaldırın.

 • Spam filtreleri. Spam filtreleri, önceden ayarlanmış koşulları kullanarak spam’i e-postanızın geri kalanından etkili bir şekilde filtreler. Örneğin, müşterileriniz konu satırınızda bulunan belirli anahtar kelimeler için filtreler ayarladıysa, e-postanız doğrudan spam klasörüne gönderilir.

Yan not – spam filtreleri aslında kötü değil. Aslında, müşterilerinizin gelen kutularının gerçek çöplerle dolmasını önlemeye yardımcı olurlar, bu nedenle iyi şeyler için yer ve boşluk vardır (teklifleriniz gibi!). Yani, spam filtreleri gerçekten arkadaşlarınızdır; sadece onlarla nasıl çalışacağını öğrenmelisin.

Spam Filtrelerinden Kaçınma

Sayılar pazarlamacılar için uçsuz bucaksız görünüyor, ancak tüm umutlar kaybolmuyor. E-postalarının okuyucularını ve teslim edilebilirliklerini geliştirmek isteyen pazarlamacılar aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kilit alanlardaki çabaları artırmalıdır:

Korkunç Spam Filtresinden Kaçının - 7 Denenmiş ve Test Edilmiş Yollar1. İpucu: İtibarınızı temizleyin

Beri gönderenin itibarı, teslim edilebilirliği çarpanlarına ayırırken dikkate alınan en önemli faktörlerden biridir, bir işletmenin somut bir üne sahip olması hayati önem taşır. Temsilcinizi SenderScore.org adresinden ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz..

bunlara ek olarak, içeriğinizin alakalı, alıcılarınız için ilginç, iyi düzenlenmiş ve yardımcı olduğundan ve e-posta şablonunuzun çekici olduğundan emin olun. Bu, daha saygın görünmenizi sağlayacaktır. Sürekli İletişim gibi bir hizmet kullanmak yüzlerce şablona erişmenizi sağlar, bu nedenle profesyonel görünümlü bir e-posta tasarlamak bugün çok kolaydır.

2. İpucu: Alıcı olarak kişisel bir ad kullanın

İnsanlar gibi, e-posta servis sağlayıcıları da yalnızca bir robot veya programla değil, gerçek bir kişiyle çalıştıklarını görmek ister. Bu yüzden “Kimden” alanında kişisel bir ad kullanmak e-postalarınıza daha fazla güvenilirlik kazandıracaktır spam filtrelerinin gözünde. Ayrıca, genel adlar filtreleri geçse bile daha sık atlanır. Bu nedenle, [email protected] yerine, [email protected]’u seçin. Bu, abonelerinize yalnızca e-postanın kimden geldiğini bildirmekle kalmaz, aynı zamanda tüm gelen kutuyu girme şansınızı artırırken tüm deneyimi daha kişisel hale getirir..

Ek olarak, e-postalarınızın “Kimden” alanındaki adı değiştirmeye devam etmeyin. Bu şüpheli görünüyor ve büyük olasılıkla spam filtresini tetikleyecek.

3. İpucu: İyi konu satırlarına sahip olun

İnsanların yaklaşık% 75’i konu satırını bir e-postanın spam veya açık değerli olup olmadığını belirlemek için kullanır. Bu, müşterileriniz hakkında ilk izleniminizi yaratacak tek bir hattınız olduğu anlamına gelir. İyi bir şey yap.

 • TÜM CAPS’ları kullanma. Bu sadece göz korkutucu.
 • Çok sayıda ünlem işaretinden kaçının!!! Olamazsın o araba sigortası konusunda heyecanlı.
 • Spam tetikleyici kelimelerden uzak durun. “Ücretsiz”, “nakit”, “yükümlülük yok”, “ekstra kazan” ve “indirim” gibi kelimeler ve kelime öbekleri bazen şüpheli görünüyor.

Aynı şey e-postalarınızın gövdesi için de geçerlidir.

4. İpucu: E-postalarınızı test edin

Tüm pazarlama çabalarında olduğu gibi, tıklamadan önce e-postalarınızı test etmek her zaman en iyisidir Gönder. Bunu kullanarak bir posta test hizmeti, ve ücretsiz birkaç iyi var. Aslında, Gmail e-postanızın kalitesini ölçen kullanışlı bir özellik sundu. Konu uzunluğu, kelime sayısı, soru sayısı ve okuma seviyesi gibi şeyleri ölçer. Sonra size yanıt vermenin ne kadar olası olduğunu söyleyecektir. Hatta içeriğinizin ne kadar kibar ve olumlu olduğunu da ölçebilirsiniz. Bu şekilde, spam filtrelerinin e-postanız tarafından tetiklenip tetiklenmeyeceği konusunda iyi bir fikir edinir ve göndermeden önce hatalarınızı düzeltirsiniz..

5. İpucu: Abone listelerinizi temizleyin

Bazı hizmetler otomatik e-posta listeleri ayarlamanıza izin verir. Örneğin MailChimp mükemmel bir pazarlama otomasyon sistemine sahiptir (ve ücretsizdir!). Ancak pazarlamacılar bunun sonsuza kadar bir ayarla ve unut özelliği olmadığını fark etmelidir. Neden? Etkin olmayan, hareketsiz veya bilinmeyen bir kullanıcıya her e-posta gönderdiğinizde itibarınıza zarar veriyorsunuz.

Daha önce de belirttiğim gibi, spam filtreleri spam’dan kaliteli e-postaları filtrelemek için etkin olmayan hesapları kullanır, bu nedenle bu hesaplardan birine göndermek yasal e-postalarınızı kara listeye alabilir. Posta listelerinize göz atın ve oradaki herkesin yasal bir abone ve etkin bir hesap sahibi olduğundan emin olun. Kalite talepleri, toplu taleplerden daha önemlidir. Bu yüzden asla genel bir e-posta listesi almamalısınız; onlar sadece sizi bir belaya sokacak hareketsiz hesaplarla yüklüdür.

6. İpucu: Abonelerinizi hareket ettirin!

Neyin kalması ve nelerin gitmesi gerektiğine karar verirken spam filtreleri alıcı katılımını ciddiye alır. Müşterileriniz markanızla ne kadar çok etkileşime girerse, alacağınız puan o kadar yüksek olur ve e-postalarınızın gelen kutusuna ulaşma olasılığı artar. Abonelerinizi hareket ettirmek ve ilgi çekici hale getirmek için bir sürü teknik var. Ancak boşluklar çiziyorsanız endişelenmeyin. En iyi e-posta pazarlama hizmetleri, bu fikirleri uygulamak için araçların yanı sıra, başlamanız için birçok fikre sahiptir..

İpucu 7: Güvenilir bir ESP kullanın

Hayır, aşırı algıdan bahsetmiyorum (buna sahipseniz, pazarlama çabalarınız için harikalar yaratacaktır). Bunun yerine, teslim edilebilirliğinizde büyük bir fark yaratabilecek e-posta servis sağlayıcınızdan (ESP) bahsediyorum. Güvenilir insanlar diğer güvenilir insanlara yönelme eğilimindedir ve aynı şey gölgeli karakterler için de geçerlidir. Bu nedenle güvenilir görünmek istiyorsanız, e-postanızı göndermek için kullandığınız ESP’nin de güvenilir olduğundan emin olun. Örneğin, [email protected] adresinden bir e-posta açma, [email protected] adresinden bir e-posta açma olasılığınız çok daha yüksektir. Bu sadece sağduyu.

Bugün kutuya girin!

Ayrıca herhangi biriyle güncel kalmak isteyeceksiniz. anti-spam yasaları ve İSS uygulamaları ve teknolojileri, böylece ritmi kaçırmazsınız. Abonelere e-postalarınıza kaydolmak isteyip istemediklerini ve spam filtresi sorunlarını tamamen önlemek için sizi adres defterlerine ekleyip ekleyemeyeceklerini sorun. Ve ASLA aboneliği iptal edilmemiş birine e-posta göndermeyin. E-postalarınızın müşterilerinize başarıyla teslim edilmesini sağlamak için bu saldırıları aklınızda bulundurun.

GÖRÜNTÜLER

https://www.socketlabs.com/blog/analyzing-modern-spam-filters/

http://www.thenonprofittimes.com/news-articles/rate-legit-emails-getting-caught-spam-filters-jumped/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map