Koľko stojí najatie profesionálneho vývojára webových stránok?

Dnešný moderný vek má zdanlivo nekonečný počet tvorcov webových stránok online, z ktorých je celkom lákavý prísľub: Váš web zostavia za prijateľnú a rýchlu cenu.. A najmä vzhľadom na to, že nebudete potrebovať žiadne skúsenosti s kódovaním alebo dizajnom, môžete sa rýchlo rozhodnúť zaregistrovať a mať jeden z týchto online nástrojov, aby bol váš web pre vás.


Je pravda, že platformy ako Wix, WordPress a BigCommerce spôsobili, že vytváranie webových stránok bolo mimoriadne prístupné. V skutočnosti je 25% webu poháňané programom WordPress. Avšak podľa vašich presných potrieb a rozpočtu, vývojár webových stránok môže byť stále najlepšou voľbou.

Tento článok vám poskytne fakty, aby ste mohli pokračovať a rozhodnúť sa, ktorý postup je pre vás lepší.

Najímanie vývojárov webových stránok vs DIY – Ako si vyberiete?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré vás môžu rýchlo prinútiť rozhodnúť sa, či si najmete vývojára webových stránok:

Váš rozpočet

Prenájom vývojára webových stránok na štandardnú webovú stránku by mohol ľahko zdvojnásobiť, strojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť celkové náklady na vašu webovú stránku. Môžete ľahko vytvoriť webovú stránku za niečo vyše 100 dolárov (alebo dokonca menej) sami. S vývojárom by vás to stálo minimálne 500 dolárov. Viac o tom neskôr.

Koľko stojí najatie profesionálneho vývojára webových stránok?

Pozrite sa na svoj rozvrh

Áno, tvorcovia webových stránok veľmi zjednodušili zostavenie a spustenie vlastnej webovej stránky. Zabezpečenie toho, že webová stránka je pre vás jedinečná, funguje správne, má všetky potrebné funkcie a že všetok potrebný obsah vám môže trvať niekoľko týždňov až pár mesiacov. To platí najmä, ak máte dennú prácu alebo iné záväzky.

Pochopte, čo znamená vytvorenie webovej stránky

Dokonca aj s tvorcom webových stránok je vytvorenie webovej stránky viacstupňovým a mnohostranným procesom. Budete musieť:

 • Vyberte si staviteľa: Existuje veľa možností s vlastnými výhodami a nevýhodami, od priameho Weeblyho alebo Wixa po trochu viac zapojeného WordPress.org.
 • Navrhnite svoje stránky: Aj keď máte k dispozícii šablóny, budete musieť urobiť nejaké plánovanie týkajúce sa toho, ako bude váš web vyzerať a aký obsah (text, obrázky atď.) Budete potrebovať..
 • Vytvorte si svoje stránky: Tento proces bude zahŕňať zhromažďovanie obsahu, vytváranie vašich stránok, vytváranie (alebo výber) rozloženia pre každú stránku, uistite sa, že vyzerá dobre a či reaguje na mobilné zariadenia..
 • Vyrovnajte hosťovanie a kúpu domény: Budete musieť zaplatiť niekomu mesačný poplatok za hosťovanie vašich webových stránok online, aby si ostatní mohli prezerať na internete. Budete si tiež musieť kúpiť doménové meno od registrátora, napríklad Crazy Domains, ktorý jedinečne identifikuje váš web online (napríklad internetovú nehnuteľnosť). Niektorí stavitelia, napríklad Wix, zahrnujú doménu s vašim predplatným na hosťovanie.
 • údržba: Web sa neustále mení. Váš web bude musieť byť neustále aktualizovaný, aby ste sa uistili, že funkcie stále fungujú a že vaša bezpečnosť nie je zraniteľná.

Koľko stojí najatie profesionálneho vývojára webových stránok?

Porovnajte výhody a nevýhody najímania vývojárov webových stránok

ProsZápory
Váš web bude vytvárať niekto, kto má skúsenosti.Nebudete mať úplnú kontrolu nad každým rozhodnutím.
Budete mať možnosť vlastného dizajnu alebo funkcií šitých na mieru.Pokročilé vlastné funkcie vás budú stáť navyše.
Užijete si pokoj a viac voľného času.Pre svoj web budete potrebovať podstatne vyšší rozpočet.

Koľko to bude stáť najať vývojára webových stránok?

Ak očakávate priamu odpoveď, či už ide o hodinovú sadzbu alebo jednorazovú sumu, pripravte sa na sklamanie. Náklady na najatie vývojára webových stránok na vytvorenie vášho webu sa môžu dramaticky líšiť v závislosti od mnohých faktorov:

 • Krajina: Mzdové požiadavky sa veľmi líšia v závislosti od krajiny, v ktorej žijete. S príchodom „nezávislých webov“ si však môžete technicky najať prakticky z ktorejkoľvek krajiny..
 • Vlastnosti: Čím viac funkcií, tým viac vás to bude stáť. Webové stránky s integrovaným obchodom si budú vyžadovať oveľa viac času na zostavenie ako obyčajný blog. Rola tiež zohráva zvýšenú bezpečnosť, interaktivitu a množstvo obsahu.
 • Dizajn: Niektorí vývojári webových stránok alebo návrhári používajú šablóny (buď vlastné, alebo tretie strany). Ak chcete, aby vytvorili návrh pre nulovú hodnotu alebo aby si prispôsobili obzvlášť zložitý návrh, bude vás to stáť viac za ďalšie hodiny a zručnosti, ktoré budú trvať.

Čo je spodnom riadku?

Presné určenie presných čísel je zložité. však, – základná webová stránka pozostávajúca z niekoľkých stránok, moderného a dôstojného dizajnu a – základné funkcie vás poberú od 500 USD do 1 000 USD pri zamestnávaní vývojára.

Za upgradovanú webovú stránku s interaktivitou, kompletným obchodom a ďalšími pokročilými funkciami môžete ľahko platiť od 3 000 do 5 000 USD. Možno budete musieť platiť za pravidelnú podporu, aby ste si udržali svoje stránky, najmä ak nie sú vyrobené pomocou nástroja na tvorbu webových stránok, ktorý by mohol stáť 20 – 80 dolárov za hodinu.

Ak si najmete vývojára webových stránok, môžete mať stále tieto informácie:

 • Doména: 10 – 20 dolárov
 • Hostingový plán: $ 8 – $ 25 p / m
 • Prémiová šablóna (voliteľná): 25 – 100 USD
 • Prémiové doplnky alebo aplikácie: 5 – 50 USD

Budete musieť naďalej platiť za svoj hosting a obnovovať svoju doménu sami bez ohľadu na to, či si najmete vývojára webových stránok. Vývojár vám môže účtovať ďalšie poplatky za nastavenie alebo použitie niektorého z nich.

Zhrnutie: Na prenájom alebo na prenájom? – To je otázka.

Koľko stojí najatie profesionálneho vývojára webových stránok?

Ak si stále nie ste istí, či by ste si mali najať profesionálneho vývojára webových stránok, určite, s ktorým z nasledujúcich scenárov sa môžete lepšie identifikovať:

Prenajmite si vývojára webových stránok, ak:

 • Chcete 100% jedinečný dizajn webových stránok.
 • Na svoje webové stránky chcete implementovať rozšírené funkcie.
 • Bezpečnosť je hlavným problémom.
 • Máte značný rozpočet.
 • Ste pripútaní na čas.

NEVYBERUJTE vývojárovi webových stránok, ak:

 • Používate redakčný systém (systém na správu obsahu) alebo tvorca webových stránok.
 • Máte nejaký čas navyše a energiu, aby ste sa mohli venovať rozvoju zručností a zostavovaniu svojich webových stránok.
 • Momentálne potrebujete iba relatívne jednoduchý web.

Dôkladne premýšľajte o tom, ktorá z týchto dvoch kategórií zodpovedá vašej súčasnej situácii, a budete vedieť, ako sa rozhodnúť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map