KOBİ’ler? GamaSec ile Kurumsal Düzeyde Güvenlik ve Dayanıklılık Kazanın

GamaSec küçük ve orta ölçekli işletmeler için web sitesi saldırıları riskini en aza indirmek ve büyük işletmelerle aynı güvenlik ve dayanıklılığı kazanmalarına yardımcı olmak için benzersiz bir siber güvenlik, hizmet olarak iyileştirme ve finansal güvence kombinasyonu sağlar. Bu röportajda GamaSec CEO’su Avi Bartov, şirketin web sitesi güvenliğine çözümlerini tanıttı ve çevrimiçi varlıklarınızı güvende tutmak için bazı değerli ipuçları sunuyor.


Lütfen GamaSec’in arkaplanını ve vizyonunu açıklayın

On yıl önce Ziv Kamir CTO ve Lior Rachmani COO ile Gamasec’i Avrupa’daki müşterilere BT güvenlik danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla kurdum. 10 yılı aşkın bir süredir Avrupa’daki The Rothschild bank, TetraPack, Carrefour, Quick ve daha pek çok Fortune 500 şirketi olan müşterilerimize bu hizmetleri sunuyoruz..

Altı yıl boyunca, haftalık olarak Avrupa’dan İsrail’e ve geriye gitmek zorunda kaldım. Bunu yapmanın daha kolay bir yolu olduğunu düşündüm. SaaS’a büyük bir inancıydım ve bir sonraki en iyi şeyin sadece e-ticaret için değil, aynı zamanda müşterileri, ortakları ve çalışanlarına bilgi sağlamanın bir yolu olarak web olacağına ikna oldum.

Buna dayanarak, yıllar boyunca topladığımız tüm bilgileri aldık ve kendi teknolojimizi yarattık: bir Web uygulaması tarama yazılımını hizmet olarak sunmak için otomatik bir sanal hacker.

Çok hızlı bir şekilde bir tarayıcının bağımsız bir çözüm olarak yeterli olmadığını gördük, bu yüzden uygulama tarama ve kötü amaçlı yazılım algılama ile tüm algılama panelini kapsamamıza izin veren bir kötü amaçlı yazılım algılama tarayıcısı ekledik.

Şirket, müşterilerin sadece algılama araçları değil, aynı zamanda gelecekteki web saldırılarının önlenmesini talep ettiği KOBİ pazarına yönelikti. Uygulama güvenlik duvarı ve DDoS algılama çözümü sağlamak için Koreli bir şirketle ortaklık kurduk ve her ikisi de sunduğumuz hizmetlerin cephaneliğiyle müşterilerimize sunuluyor. Bununla birlikte, 360 derecelik bir siber web çözümü sağlıyoruz.

2017 yılında sigorta şirketleri ile ittifaklar ve ortaklıklar kurmak için stratejik bir karar aldık. Siber sigortanın dünya çapındaki şirketlerin hayatına giderek daha fazla katılacağını fark ettik. Çoğu sigorta şirketi bu tür bir hizmet sunabilmek için arka plana veya uzmanlığa sahip olmadığından, bir siber güvenlik şirketi ile bir sigorta şirketi arasındaki ortaklık eksikti.

Üç sigorta şirketi ile ortaklıklar kurduk: çözümümüzü tüm siber sigorta politikalarına entegre eden ve müşterilerine ücretsiz sağlayan Assurant, CNA Hardy ve BFL / Zurich sigorta. Aracımızı kullanarak sadece riski en aza indirgemekle kalmayıp aynı zamanda müşterilerinin hassas bilgileri nasıl ele aldıklarına dair farkındalıklarını arttırdıklarını fark ettiler..

Şimdi Kanadalı Broker BFL ile başka bir ittifak başlatacağız, böylece tüm siber sigorta müşterileri GamaSec’in entegre çözümleriyle karşılanacak ve Zürih sigortası tarafından sağlanan sigorta masraflarından% 10 indirim alacaksınız.

2018’de Siber Güvenlik Mükemmelliği ödüllerinde ve 2019’da AI Siber Güvenlik Ödülünde En İyi Tarayıcı Ödülü’nü aldık.

Web sitenize göre, “Web uygulamaları bir kuruluşun güvenlik stratejisindeki en büyük Aşil topuğudur.” Neden?

İnternetin avantajı, bir web sitesine 7/24 erişebilmenizdir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı, ancak aynı zamanda bir güvenlik sorunu da sunuyor: bilgisayar korsanları da herhangi bir web hizmetine bağlanabilir ve bunlara erişebilir.

Saldırıların çoğu, birçok farklı web sitesine toplu saldırı ile başlar. Bir güvenlik açığı belirlediklerinde, saldırıyı keşfetmek ve bu web sitesinin saldırıya uğramaya değip değmeyeceğini görmek için daha derine inerler. Bu nedenle web sitesi bilgisayar korsanları ve şirketler arasındaki köprü, bilgisayarlarında oturan kişi ile şirket veritabanınız arasında bir köprüdür.

Çoğu işletme, müşteri verisi olan en değerli varlıklarından birini siber suçlulara kaybetme riski taşıdığına inanıyor. Günlük haberleri okuyan herkes, yapmanın aptalca bir kumar olduğunu bilir.

Web sitesine giriş yaptıktan sonra şirketin veritabanına bağlanırsınız. Bilgisayar korsanlarının suç işlemlerini gerçekleştirmek için kullandıkları şey budur.

ABD Ulusal Siber Güvenlik İttifakı’nın son raporu KOBİ pazarında, saldırıya uğrayan işletmelerin% 50’sinden fazlasının altı ay içinde işten çıktığını gösterdi. Bu, siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.

Gamasec tarafından GamaShield-Diyagramı

Herhangi bir web sitesi sahibinin verilerini korumak için alması gereken en temel önlemler nelerdir??

Web sitenizde herhangi bir güvenlik açığı yoksa, saldırgan bu güvenlik açıklarına geçecektir. Bilinen tehditlere maruz kalmamak için uygulamalarınızı sürekli güncellediğinizden emin olun.

Ayrıca, bir uygulama güvenlik duvarı, istenmeyen kullanıcıları engellemek için web sitenizin arkasına bir kalkan yerleştirir. Bu iki hizmet çok yüksek düzeyde güvenlik sağlayabilir ve bilgisayar korsanının ilgisini kaybetmesine ve bir sonraki web sitesine geçmesine neden olabilir.

Hangi veri koruma teknolojilerini bu günlerde en ilgi çekici buluyorsunuz ve neden?

Bence yeni nesil siber araçlar, gerçek zamanlı cevaplar verme kapasitesine sahip araçlardır – bilgisayar korsanlarını gerçek zamanlı olarak tespit edebilen ve bir insan mı yoksa robot mu olduğunu tespit edebilen ve saldırıyı gerçek zamanlı olarak durduran saati. Gerçek zamanlı bir cevap sağlamak ve saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit etmek, izlemek ve durdurmak için, aldatma öğelerine dayanan bu tür bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. Gelecekte piyasada göreceğimiz şey bu.

Artık gerçek zamanlı olarak tespit ederek ve bilgisayar korsanlarının bir sonraki kurbanlarını hedeflerken aradıkları güvenlik açıklarını kapatarak kapsamlı koruma sağlayan araçlar kullanma zamanı

GamaSec için yakın gelecek planlarınız neler??

APAC pazarına çok önem veriyoruz ve yakın zamanda Japon ve Singapur ortaklarıyla ittifaklar kurduk. ABD’den sonra bir sonraki pazarın Asya ve Japonya olduğuna inanıyoruz..

Amacımız sahip olduğumuz başarıyı sigorta şirketleriyle çoğaltmak ve daha fazla Insurtech ittifakı ve ortaklığı oluşturmaktır. İhlal öncesi siber çözüm sunan ve bu tür bir ittifak yaratan, sigorta şirketlerinin aldığı riski en aza indiren ve potansiyel siber risklerin sürekli izlenmesi için müşterilerine sunan ilk şirketlerden biriyiz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map