Кінцевий посібник з вибору та придбання доменного імені в 2020 році

Можливо, ви знаєте, що вам потрібно доменне ім’я, але ви не знаєте, з чого почати. Або, можливо, ви чули від друга, що вам потрібен той, якщо ви хочете веб-сайт, але ви не зовсім впевнені, що таке доменне ім’я.


Я замислююся на життя і пишу про ботанік / веб-речі, і я був веб-дизайнером упродовж половини свого життя. я можу допомогти.

Якщо ви вже маєте загальне уявлення про те, що таке доменні імена та як вони працюють, продовжуйте і далі перейти до моїх порад щодо вибору доменного імені. Якщо ви абсолютно новачок у всьому цьому, поводьтесь деякий час. Випийте каву зі мною, і я поясню, – і тримайте себе на прив’язі.

Коротка відповідь полягає в тому, що доменне ім’я – це назва веб-сайту, який ви вводите в адресному рядку веб-переглядача. Наприклад: websiteplanet.com, google.com, amazon.com.mx (для мексиканської версії Amazon) та narwhalsareawesome.com – усі доменні імена … хоча останній насправді не є справжнім сайтом. Більш складна версія відповіді далі в цій статті.

Contents

Веселі факти про доменні імена

 • Наразі, як ви могли очікувати, доменні імена, що закінчуються на “.com”, ведуть пакет багато, понад 42%, дають або беруть кілька додаткових десяткових знаків.
 • Максимальна довжина символів для доменного імені – 253 символи, але я б ніколи не рекомендував використовувати стільки символів.
 • Доменне ім’я з 253 символами виглядатиме так:
  Омгод, цедоменне ім’я було б невиразно, що в головному стилі щось щосьметике
  випробовуєшлюкиекспокійнокопируєпробіги, які булиможливімоєдиспроможні незмінності
  diehardthisgettingabitridiculousisntitidontknowwhyithethethewiththisiambegin
  ningtoregreteverythingby.com
 • Хоча доменні імена зазвичай дешеві, конкретні доменні імена можуть продаватися їх власниками в приватних продажах. Згідно з поданням SEC, продаж Cars.com був найдорожчим продажем доменних імен досі – $ 872 млн. Дол.
 • Sex.com був проданий двічі, відповідно 14 мільйонів доларів США та 13 мільйонів доларів США.
 • Додатковий цікавий факт: мені було б дуже весело з 872 млн доларів США.

Кінцевий посібник з вибору та придбання доменного імені в 2020 році

Чому мені потрібно доменне ім’я?

З тієї ж причини, що ми майже всі відмовилися від запам’ятовування телефонних номерів. Ви можете ввести числовий IP-адресу (докладніше про це нижче), щоб потрапити на певний веб-сайт, але навіщо це робити? Письмові слова легше запам’ятати більшості з нас.

Тепер люди, які весь свій час проводять в Інтернеті, можуть використовувати закладки для пошуку своїх найбільш часто використовуваних веб-сайтів. Люди на мобільних телефонах можуть використовувати відповідні програми, а не вводити домен у свій веб-переглядач. Чи означає це, що використання власного доменного імені для вашого веб-сайту не корисно?

Звичайно, ні. Перш за все, я не використовую закладок майже так, як слід. Це було б розумне рішення, так очевидно, що це не рішення для мене; так, є й такі, як я.

По-друге, тут є невелика справа брендингу. Минуло багато часу, коли більшість компаній перестали включати такі речі, як “.com” у своє власне комерційне найменування, але деякі бренди відомі так само за своїм доменним іменем, як і власне ім’я. Придумайте слово Google, і ваш мозок може автоматично додати “.com”. Крім того, не шкода, що ви можете ввести ім’я майже будь-якої компанії у свій адресний рядок, додати “.com” і, швидше за все, знайти їх сайт.

Якщо ви можете зняти це з власною компанією, це головний переворот бренду; і чудово підходить для полегшення пошуку вашого сайту.

По-третє, існує оптимізація пошукових систем (SEO). Пошукові системи на зразок Google враховують безліч різних факторів, коли вони вирішують, чи відповідає веб-сайт тим словам, які люди використовують у своїх пошуках. Одним із таких факторів є доменне ім’я.

Якщо ваша компанія названа Narwhals Are Awesome, а у вас є доменне ім’я, наприклад, narwhalsareawesome.com, то ви здорово, і я хотів би вас знати. Але що ще важливіше, коли люди шукають фразу «нархали – це дивовижно» і Google переглядає ваше доменне ім’я, то більше шансів припустити, що ваш сайт має відношення до пошуку.

Ключові слова в змісті хороші. Ключові слова в доменному імені в багатьох випадках кращі.

Але велика причина, найважливіша для мене причина, – це питання володіння своєю ідентичністю. Ви можете зробити базовий, корисний веб-сайт з будь-якою кількістю інструментів. Ви можете зробити його з нуля, спроектувати його за допомогою конструктора сайтів Квадратний простір, почати блог на WordPress.com, або навіть створити сторінку у Facebook, і вони, ймовірно, всі будуть чудово. Але якщо ваше доменне ім’я виглядає як “narwhals.wordpress.com” або “facebook.com/narwhals”, то ідентичність вашого веб-сайту не є повністю вашою.

Слід зазначити, що Сторінки Facebook взагалі не підтримують користувацькі домени.

Моя думка: використання власного доменного імені – це, як правило, недорогий спосіб відокремити свій сайт та бренд від платформи, яку ви використовуєте. У ньому сказано: “Це моя / наша справа”. Це дає вам рівень контролю, який при використанні безкоштовного плану від такої послуги, як Wix, не забезпечив би. Також важливо зазначити, що ви можете брати домени з собою. Навіть якщо ви зміните платформу, на якій будуєте свій сайт, те, як відвідувачі знайдуть його, залишиться незмінним.

Крім контролю над вашою особистістю, мати власне доменне ім’я просто відчуває себе більш професійним. Люди швидше довіряють бізнесу, який має власний домен та напівпристойний сайт. Ще в свої місіонерські дні я працював з низкою незалежних благодійних організацій. Не один благодійний фонд розповів мені про потенційних донорів, які спочатку були скептично налаштовані, але стали готові допомогти, побачивши веб-сайт, який я створив для благодійності.

Це невелика інвестиція, порівняно з посиленою довірою, що має Інтернет-посвідчення.

Як працюють доменні імена?

Мені дуже шкода, але в цьому розділі буде досить багато жаргону, тому я спробую все це пояснити. Я вже сказав вам просту відповідь на питання: “Що таке доменне ім’я?” Це лише адреса в адресному рядку.

Трохи складніша відповідь – доменні імена – це IP-адреси, перетворені на слова. Розумієте, кожен веб-сайт розміщений на комп’ютері чи мережі з них. У цьому випадку хостинг означає, що веб-сайт зберігається на жорсткому диску, але загалом є доступним для Інтернету. Кожен комп’ютер (або його мережа) має свою власну адресу (називається IP-адреса, як я вже згадував раніше), і адреса може виглядати приблизно так: 123.456.789.0.

Насправді ви можете ввести 172.217.7.46 в адресному рядку свого веб-переглядача, щоб перейти безпосередньо на веб-сайт Google (ну, це IP-адреса, яка працює тут, в Мексиці). Більші сайти та мережі можуть мати “діапазон” різних IP-адрес … і саме на цьому я зупинюсь, перш ніж технологічна розмова вийде з-під контролю.

Тож як вам вказати ім’я домену, вказане на IP-адресу / ваш веб-сайт? Саме тут надходить Реєстратор доменних імен. Реєстратори – це саме те, що означає ім’я: компанії, які дозволяють зареєструвати доменне ім’я та вказати його на вашому веб-сайті. Популярні реєстратори включають GoDaddy і Ім’ячек, хоча більшість компаній, що займаються веб-хостингом, також пропонують власні послуги з реєстрації доменів.

Тут важливий термін “реєстрація”. Насправді існує колективний керівний орган під назвою ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), і вони більш-менш “відповідають” за доменними іменами. Купуючи доменне ім’я на службі, наприклад GoDaddy, ICANN скорочується. Цей зріз дослівно вимірюється у відсотках, але він включений у ціну.

ICANN робить це завдяки тому, що вони відповідають за те, що деякі люди називають “телефонною книгою Інтернету”. Діти, запитайте своїх батьків про телефонні книги, якщо вам доведеться. Не соромно не розуміти метафори на основі застарілих продуктів. У будь-якому випадку… ця “телефонна книга” називається системою доменних імен або DNS. Купуючи доменне ім’я у реєстратора, DNS буквально просто відповідає вашому доменному імені з IP-адресою у тому, що називається записом DNS.

І запис DNS – це те, що говорить вашому браузеру, що “google.com” переходить на IP-адресу “172.217.7.46”.

Ці записи DNS зберігаються на серверах, спеціально розроблених для цього завдання. Є тонна серверів DNS, тому що якби був лише один, Інтернет руйнувався б під вагою трафіку на цей один сервер.

Реєстратори, такі як GoDaddy та Namecheap, мають власні DNS-сервери. Коли ви реєструєте доменне ім’я, вони додають запис DNS на свої власні сервери і через кілька годин усі інші сервери DNS у світі оновлюються. Це важливо, тому що, наприклад, коли ви вводите доменне ім’я, зареєстроване в Namecheap, зазвичай ви не маєте прямого доступу до їх DNS-серверів.

Натомість ви отримуєте доступ до серверів DNS, якими користується ваш Інтернет-провайдер. Так, у кожної компанії, яка надає доступ до Інтернету, є десь власні DNS-сервери, і це сервери, з якими ви звертаєтесь під час перегляду Інтернету. Ось зручна схема:

Як працюють DNS-сервери

Як структуруються доменні імена

Є ще два біти жаргону, які слід знати: домени верхнього рівня (TLD) та субдомени.

Домени верхнього рівня (також відомі як розширення або суфікси домену) – це біт доменного імені в кінці: .com, .org, .net, .co.uk, .com.mx … все це TLD. На сьогодні існує сотні можливих TLD, більшість з яких характерні для країни або регіону. Існують навіть TLD для галузей: .design, .tech, .news, .marketing та багато іншого.

Тож так, якщо ваша компанія, орієнтована на нарвал, позичає людям гроші, адреса вашого веб-сайту може буквально бути narwhalsareawesome.loan. Під час написання цього домену фактично доступний.

Ціноутворення доменних імен

Для мого особистого сайту портфоліо я вибрав “.works” TLD, тому що думав, що доменне ім’я ezequiel.works було б дивним, і це так. Я відпустив мій старий домен, хоча … це була помилка. Я розберуся на це пізніше.

Тепер ми переходимо до субдоменів. Скажімо, у вас є команда з настільного тенісу під назвою Narwhals, а ваше доменне ім’я – narwhals.team. Скажімо, ви хочете створити веб-сайт фан-спільноти окремо від вашого основного веб-сайту, хоча він все ще знаходиться на тому ж сервері хостингу.

Існує декілька способів зробити це, але один із найпростіших – із таким субдоменом, як fans.narwhals.team. Це буквально все, що робить піддомен: він додає трохи тексту перед основним доменом. Потім цей субдомен може бути спрямований на зовсім інший веб-сайт, але залишатися під брендингом “narwhals.team”.

Хочете приклад у реальному світі? Якщо ви використовуєте Google Диск для зберігання будь-яких файлів взагалі, можливо, ви знайомі з “drive.google.com”.

Смішний факт: Технічно “www.” є субдоменом. Колись ви, можливо, розміщували електронну пошту, веб-сайт та інші речі вашої компанії на одному сервері. Ви все ще можете це зробити, але я вважаю, що ці сервери займалися багатозадачністю. Якщо ви хотіли електронну пошту, ви отримаєте доступ до mail.narwhals.com. Якщо ви хотіли веб-сайт компанії, вам потрібно було перейти на www.narwhals.com, оскільки “www” означало всесвітню павутину, і саме там були розміщені всі публічні файли (наприклад, веб-сайти)..

З часом, однак, стало зрозуміло, що коли люди вводили доменне ім’я, вони хотіли бачити веб-сайт, а можливо, не пошту сервера. “Www.” субдомен майже вийшов на пенсію, тому що хто хоче ввести чотири зайві символи, коли не потрібно?

Ще один цікавий факт, про який згадував один з моїх редакторів (Так, їм потрібно більше одного, щоб контролювати мене … Муахахаха!) – це те, що “www” може бути єдиним абревіатурою з більшою кількістю складів, необхідних для вимови, ніж слова, якими вона виступає..

Поради щодо вибору доменного імені

А тепер момент, якого ви всі чекали… практичні речі! Знати, як працює доменне ім’я – це чудово, але що в зеленому Інтернеті Бога має бути насправді вашим доменним іменем? Ну, є кілька простих рекомендацій, які можуть значно полегшити вибір вашого домену.

Короткий посібник - Як вибрати доменне ім'я

Виберіть правильний TLD

Ну, це буде довгий підрозділ.

Хоча це не завжди може бути вашим першим клопотом, все-таки важливо. Різні домени верхнього рівня служать різним цілям, і є вагомі причини для і проти вибору простого .com типу доменного імені.

Загальні домени вищого рівня

Розумієте, .com спочатку походить від слова “комерційний”. Це сходить до тих часів, коли відомство, на сьогоднішній день відоме як Міністерство оборони, все ще працювало з Інтернетом на фундаментальному рівні. В даний час .com насправді вписується в підкатегорію TLD, що називається “gTLD” (загальні домени верхнього рівня). Інші gTLD включають .net, .org, .info та інколи .io. Ви можете подякувати технічній галузі за останній.

Як ви здогадуєтесь, .net теоретично для мереж та компаній, орієнтованих на мережу, .org – це те, що можна було б легко назвати “організацією”, а .info до цього моменту повинно бути поясненням. Не настільки поширений, .io насправді є країною / територією TLD для Британської території Індійського океану.

Вони вважаються “загальними”, оскільки їх використання більше не обмежується цими оригінальними ідеями. Насправді .com використовується майже для кожного сайту, як .org, .net та .info. І тепер .io вважається загальним, оскільки технологічна індустрія використовує його для безлічі веб-сайтів із додатками та кодами.

Великою перевагою використання gTLD є знайомство. .com – це той, кого люди найбільше очікують побачити, хоча майже всі знайомі з .org та .net. Існувати TLD, який люди легко запам’ятовують (або прогнозують), як правило, вважається хорошою справою.

Мінус полягає в тому, що оскільки вони так часто використовуються, точне доменне ім’я вам може бути важким. Майже кожне доменне ім’я, яке може вважатися ключовим словом, уже придбано. Багато хто з них навіть не вживаються, але їх все одно взяли. Їх купували люди, які хочуть їх перепродати за значно вищою ціною, яку (як ми встановили) деякі компанії готові платити.

Пошук доменних імен

Ви краще повірте, що розміщено cutepuppies.com!

Код країни Домени вищого рівня

Як ви здогадаєтесь, вони також відомі як ccTLD. І так, існує майже для кожної країни, що знаходиться під сонцем, а також більше декількох для конкретних регіонів всередині країн. Візьмемо, наприклад, .cat ccTLD, який не має нічого спільного з котами. Він фактично контролюється організацією в каталонському регіоні Іспанії, і спеціально зарезервований для сайтів, пов’язаних із цим регіоном планети..

Є два випадки, коли ви використовуєте TLD, що відповідає країні або регіону:

Перший, очевидно, для компаній, які працюють виключно в цьому регіоні. Якщо ви керуєте компанією в Індії, чому б не гордо проголосити свою національну приналежність до .in TLD? Мінусів не так вже й багато.

Інший головний випадок використання для таких масових сайтів та підприємств, що їм потрібен окремий сайт для кожної великої країни / регіону, в якому вони працюють.. Амазонка – очевидний приклад. У них є звичайні amazon.com, amazon.com.mx для Мексики, amazon.co.uk для Великобританії тощо.

Промисловість / Гіпер-специфічні TLD

Пам’ятаєте деякі з тих TLD, які я перераховував вище? Такі речі, як .news, .media, .music, .team, .design, .sport тощо. Ну… їх дуже багато. Цілком ймовірно, що якщо ваша галузь ще не в списку, це буде досить скоро.

Потім з’являються дивно специфічні TLD, як-от .ltd, розроблені для використання компаніями з обмеженою відповідальністю. Ви знаєте, ті, у кого LTD є наприкінці фактичної назви, як Narwhals Are Awesome LTD. Це дуже обмежене використання TLD, якщо ви хочете.

Це було жахливо, і мені шкода.

Якщо ваш бізнес перебуває у царині однієї з цих TLD … чому б не піти на це? Багато дизайнерських агентств прийняли .design TLD, який має перевагу розповідати користувачам, якого сайту / бізнесу очікувати, роблячи так, щоб доменне ім’я виділялося з інших доменів. Як я вже говорив раніше, я люблю своє доменне ім’я .works. Це пам’ятно.

Єдиний потенційний недолік, який слід врахувати, – це те, що більшість (якщо не всі) цих галузевих доменних імен написані англійською мовою. Якщо основна аудиторія вашого веб-сайту переважно не володіє англійською мовою, вам, мабуть, краще з .com або TLD для вашої країни.

Обмеження TLD

Нарешті, потрібно врахувати, що деякі TLD насправді мають обмеження. Кожен TLD керується тією чи іншою організацією, і кожна організація повинна приймати свої власні правила щодо того, кому “дозволено” використовувати TLD, а хто ні.

Загальні TLD, такі як .com, .net та .info, мають декілька, якщо такі є, обмежень. Загальнодоступні TLD в основному управляються організацією в країні, для якої вони створені, і часто вимагають, щоб ви працювали в цій країні. Якщо ви хочете використовувати .biz, вам абсолютно потрібно бути бізнесом, а .name зарезервований для приватних осіб.

Ви хочете ще раз перевірити всі вимоги та обмеження, перш ніж платити гроші за своє доменне ім’я.

Переконайтеся, що ваше доменне ім’я є фірмовим…

… Тому що ваше доменне ім’я буде назавжди частиною вашого бренду. Якщо ви ведете бізнес, було б дивовижно, якби ви могли отримати доменне ім’я, яке відповідає імені вашого підприємства. Якщо ви створюєте особистий веб-сайт, використання вашої фактичної назви теж дуже хороша ідея.

Але бувають випадки, коли це неможливо. Можливо, ваше ім’я Джон Сміт, або місцевий еквівалент. Можливо, ваш бізнес називається “Загальний магазин”. Тоді, коли ви повинні бути творчими.

Для особистих веб-сайтів люди часто додають біти, наприклад: iamjohnsmith.com, johnsmithdesign.com, photosbysmith.com тощо. Цей вид доменного імені також може допомогти вам, даючи людям уявлення про те, що ви робите, крім того, хто ви є.

Веб-сайти компаній використовують аналогічний підхід з такими іменами, як wearegeneralstore.com, або вони можуть використовувати домен, орієнтований на розташування, наприклад, generalstoreprinceton.com.

В крайньому випадку ви можете використовувати прикметники та загалом описові слова. Місцева компанія-постачальник може скористатись timedeliveries.com, якщо їх пріоритетне доменне ім’я вже було прийнято. Цей вид домену також хороший для сайтів, які більше стосуються обміну інформацією, ніж реклами конкретної компанії. Наприклад, продовольчий блог може називатися quickfoodreviews.com.

Зазвичай менше, зазвичай

Так, я сказав “зазвичай”. Загальний аргумент цього принципу полягає в тому, що більш короткі доменні імена запам’ятовуються. Це не є неправильним. Зберігати речі короткими і солодкими – це завжди хороша порада, якщо ви можете витягнути їх.

Але майте на увазі, що більш короткі та прості домени можуть стати значно дорожчими. Однословні домени не є дешевими, а абревіатури з трьох-чотирьох літер – інша справа цілком у витратах, коли вони навіть доступні для реєстрації.

З іншого боку, довші фрази все ще можуть запам’ятатися. Якщо вам подобаються страви з делікатесів, на холодильнику може бути великий домен, але це важко забути. І введення повних доменів – це те, що ми робимо рідше зараз, за ​​часів ярликів, закладок та автозаповнення. Багато людей лише один раз вводять повне доменне ім’я.

Так, так, намагайтеся, щоб ваше доменне ім’я було коротким, якщо можете, але не напружуйте себе, якщо воно містить до 20 символів або близько того.

Переконайтесь, що просто написано та вимовляється легко

Минули дні, коли ви називаєте ваш веб-сайт на зразок “Flickr”, і дякую всім богам за це. Ніхто ніколи не повинен здогадуватися, як ви пишете слово. Просто використовуйте власне правопис.

Звичайно, напевно, також є хорошою ідеєю дотримуватися більш поширених слів, коли зможете. Якщо комусь доводиться шукати в Google, як написати ваше доменне ім’я, це не чудово. Відкладіть словник і тезаурус. Не ускладнювати.

Уникайте спеціальних персонажів

Дефіси та символи цифр (наприклад, 123) насправді не ваш друг. Подумайте про це так: якщо ви можете просто сказати: “Веб-сайт на penguinsrock.com”, і люди знають, як туди потрапити, ви зробили добре.

Але якщо вам потрібно сказати: “Ну, сайт знаходиться на сайті penguins-rock123.com, але це дефіс між” пінгвінами “та” рок “та цифрами …”

Ви отримуєте ідею. Вам не потрібно було пояснювати доменне ім’я, якщо ви можете йому взагалі допомогти.

Використовуйте правильні ключові слова

Ця порада, мабуть, найкорисніша, якщо ви не назвали свого сайту своїм або своїм бізнесом: дослідження ключових слів – один із способів отримати ідеї доменних імен. Ви можете використовувати Планувальник ключових слів Google (або будь-який із кількох інших) безкоштовні інструменти) шукати свою галузь та дізнаватися, що люди шукають, шукаючи ваш тип бізнесу в Інтернеті.

Наприклад, ви можете знайти “вегетаріанську їжу” і дізнатися, що люди шукають вегетаріанські тако, вегетаріанську лазанью та інші більш конкретні уявлення. Тоді ви можете подумати про використання одного з цих ключових слів у доменному імені, наприклад veggietacosandmore.com.

Або ви можете просто шукати більше речей, які можна додати до свого меню. Це теж працює.

План ключових слів Google Ads

Планувальник ключових слів Google

Примітка про інтернаціоналізовані доменні імена

Ще тоді символи латинського алфавіту (ваші звичайні As, Bs та Cs) були єдиним варіантом для доменних імен. Оскільки Інтернет був передусім «Америкою та Європою», це мало сенс. Але тоді всесвітня павутина почала реалізовувати свою назву, і лише мати символи латинського алфавіту було недостатньо добре.

Сьогодні ви можете отримати доменні імена з усіма видами символів – арабською, китайською, японською, кирилицею та івритом. Ця зміна також дозволяє використовувати знаки підтвердження. Подивіться, що я там зробив?

Гірка полягає в тому, що ви можете зробити доменне ім’я майже будь-якою мовою. Немає реального мінусу. Я маю на увазі, якби я збирався створити сайт для багатонаціональної аудиторії, я б почав з англійського доменного імені. Люди звикли до цього навіть за межами англомовних країн. Але якщо ваш сайт призначений для людей, які говорять про якийсь варіант китайської мови, продовжуйте використовувати китайські символи.

Що робити, якщо всі ваші найкращі ідеї

Гаразд, це зі мною неодмінно траплялося раніше: ви придумали чудову ідею назви компанії, але доменне ім’я для неї вже прийнято. Розчарувавшись, ви спробуєте деякі варіанти доменного імені … і ні. Їх теж приймають. Ви використовуєте кілька своїх найкращих ідей, і їх також приймаєте.

Що тепер?

Що ж, ви можете скористатись старомодним підходом: візьміть словник, тезаурус, каву та потріскайте. Або… ви могли б заощадити собі багато клопоту і скористатися генератором доменних імен. В основному це сайти, які допоможуть вам створити доменне ім’я на основі ключових слів та типу веб-сайту, який ви хочете створити. Вони не завжди надзвичайно креативні, але це надійний спосіб швидко генерувати безліч ідей і перевірити, чи є в них доступні.

Ви можете використовувати їх для натхнення, якщо нічого іншого.

У нас є список 21 кращих безкоштовних генераторів доменних імен щоб допомогти вам розпочати роботу.

Як тільки ви знайшли ідею, яка вам дуже подобається, тримайте коней. Я маю на увазі, не чекайте занадто довго, на випадок, якщо хтось спочатку до нього звернеться… але проконсультуйтеся з іншими людьми, перш ніж зареєструвати його. Поговоріть з діловими партнерами, клієнтами, навіть друзями та родиною, щоб бути впевненими.

Якщо все добре, зареєструйте цей домен якомога швидше.

Чи варто купувати більше одного TLD для вашого бренду? Ну … Можливо

Якщо ви вже є власником narwhalsareawesome.com, чому б ви хотіли хотіти narwhalsareawesome.net? Або .org? Ну, переважно, щоб уникнути плутанини. Люди можуть випадково ввести ваше доменне ім’я неправильно, або хтось може поставити неправильну посилання на сторінку. Реєстрація вашого доменного імені за допомогою кількох різних TLD може допомогти людям легше знайти ваш сайт.

Зауважте, що це не найдешевша річ, тому реєстрація декількох доменів зазвичай може зачекати, поки ваш сайт трохи виросте. Це також може допомогти вам уникнути того, щоб конкуренти чи шахраї купували доменні імена, схожі на ваші. Так, люди роблять це іноді з різних причин … жодна з них не є доброю. Це смокче.

З легкішою увагою, під час зростання вашої присутності в Інтернеті ви можете розглянути можливість реєстрації доменних імен, які є лише вашим доменом, але неправильно написані. Наприклад, Google є власником gooogle.com (з усіма трьома ОС), як це одна з найпоширеніших помилок, яку роблять користувачі. Знову ж таки, це має подвійний ефект – полегшити роботу користувачам, а тим самим зробити складніше для шахраїв.

Це, головним чином, про друкарські помилки.

Де зареєструвати своє доменне ім’я

Ви вирішили ім’я, яке вам потрібно, але де його взяти? Я маю на увазі сайт, який ви створили Вікс приємно і все, але наявність сайту на сайті narwhals.wix.com дуже шкодить вашій стратегії брендингу.

Ну, у вас є маса варіантів. Вибір просто зводиться до того, що вам потрібно. Перевірте ціни на потрібне доменне ім’я на всіх сайтах! Погляньте на їхню політику, щоб побачити, чи є у них проблеми з типом вмісту, який ви хочете опублікувати. Подивіться, чи відповідають їх значення вашим. Якщо ви все ще не знайшли, дізнайтеся, чи вони надають пріоритет функціям, орієнтованим на новачків або на рівні експертів.

Однак, у мене є кілька рекомендацій:

Надійний бренд

Для надійності та розпізнавання імен GoDaddy важко перемогти. Вони існують з… ну, майже до початку Інтернету, і вони мають довгу історію досить хорошого обслуговування. Мій особистий досвід неоднозначний: мені подобаються їхні доменні послуги. Я, як правило, не вражений їх хостинг-сервісами (що не означає, що вони погані…). Але якщо ви просто хочете зареєструвати домени, у них є історія стояння біля своїх клієнтів, коли справи йдуть не так.

Для гарних пропозицій

Щоб отримати найкращі ціни, добре … економія доменних імен – це зовсім інше. Більшість імен домену, які не заповнені надзвичайно поширеними ключовими словами, становлять у середньому близько 10-15 доларів США на рік, як я це пишу. Але на реальну ціну можуть вплинути ключові слова, мова, TLD, пов’язане чи ні доменне ім’я з процвітаючою галуззю в даний час… майже все.

Як приклад, я шукав у Namecheap для прикладу домену searchfordomains.com. Просто подивіться на результати:

Пошук доменних імен

Так, це долари США. Як бачите, ціни по всій карті. Початкова версія .com має високу ціну трохи більше 2800 доларів США, але, на щастя, це стосується лише першого платежу. Якщо ви читаєте тонкий шрифт, він поновлюється на рівні 8,88 доларів США на рік.

Тим часом, searchfordomains.xyz отримує $ 1 USD на рік ….

Взагалі, однак, я знайшов деякі найкращі ціни та пропозиції у Namecheap. Я був їхнім клієнтом протягом багатьох років, і ніколи не мав жодних проблем зі своїми послугами доменних імен. Хоча я не був вражений хостингом … так що, можливо, просто розмістити ваш сайт в компанії, орієнтованій на хостинг? (Клацніть тут, щоб отримати список найкращих хостів.)

Деякі реєстратори домену надають вам безкоштовний сертифікат SSL для вашого веб-сайту або навіть безкоштовний захист WHOIS. SSL – це в основному шифрування даних, що надсилаються через Інтернет. Щоразу, коли ви бачите URL-адресу, яка починається з https: //, це “s” означає, що вони використовують SSL, щоб переконатися, що люди не бачать, які дані вони надсилають вам або які дані ви надсилаєте на веб-сайт.

WHOIS – це спосіб знайти того, хто володіє доменним іменем, а іноді і їх контактною інформацією. Якщо ви хочете зберегти цю інформацію приватною, більшість реєстраторів домену вимагатимуть оплати за додатковий захист.

Хостингові компанії та розробники сайтів можуть спростити справи

Зараз більшість великих компаній-хостингів (наприклад, Hostinger) та майже всі розробники веб-сайтів (як Wix) надають послуги з реєстрації домену, і багато хто включає ціну домену в ціну веб-хостингу. Вони можуть назвати це “безкоштовним” доменом, але ви дійсно просто платите за нього, залишаючись з їх послугою. О, а розробники сайтів зазвичай включають лише ціну домену на один рік. Тоді вам доведеться доплатити за доменне ім’я.

Особисто я зараз роблю речі зі своїм власним веб-сайтом. Мені подобається, що все керує одна компанія, якій я довіряю (TMDHosting, в цьому випадку). Якщо щось піде не так, мені потрібно поговорити лише з однією командою підтримки, і мені подобається група підтримки, з якою я маю справу.

Слід зазначити, що “безкоштовні” доменні імена, включені в плани хостингу, швидше за все, не включатимуть дуже дорогі домени “Преміум”. Я шукав searchfordomains.com через TMDHosting, і його просто не було в наявності:

Домен недоступний

Тепер, якщо я коли-небудь захочу змінювати хостинг-компанії, але зберігати своє доменне ім’я, мені доведеться доплатити за його перенесення. Але це невелика ціна, яку потрібно платити за зручність. Нижче наведено докладнішу інформацію про перенесення доменних імен.

Скористайтеся перевагами доменних імен, що випали / втратили чинність

І не дозволяйте іншим скористатися вашими старими доменами. Я поясню:

Що відбувається, коли ви припиняєте сплачувати щорічні внески, це просто: ваше доменне ім’я вже не ваше, і воно повертається на ринок. Це трапляється з багатьма людьми весь час, і насправді існує багато сайтів, на яких ви можете шукати щойно закінчені терміни доменних імен, купувати їх або робити торги на них на аукціонах. Все це лише пошук Google.

Насправді ви можете отримати гарний сплеск початкового трафіку на ваш новий сайт, якщо він пов’язаний з відомим доменним іменем. Це не завжди є довгостроковим рішенням, оскільки давні відвідувачі старого сайту зазвичай зрозуміють, що навіть якщо доменне ім’я є однаковим, сайт не є.

Крім того, зворотні посилання з інших сайтів можуть намагатися посилатися на певні сторінки на старому сайті, тому ваш новий веб-сайт просто розмістить їх на екрані “Помилка 404: Сторінка не знайдена”..

Але якщо ви бачите щойно закінчений домен, який відповідає сайту, який ви будуєте, і ідеально відповідає вашим потребам, чому б не зайнятися ним? Початковий трафік, який ви можете отримати від усіх старих зворотних посилань, може не тривати вічно, але це може допомогти запустити ваш сайт.

Ось чому ми можемо не хотіти відпускати свої старі домени, навіть якщо ви вже не користуєтесь ними: інші люди можуть купувати їх і робити вигляд, що ви є, або бути з вами пов’язаними. Це сталося зі мною, і я трохи роздратований.

Моє давнє особисте доменне ім’я було ezequielbruni.com. Мене звуть Езекіль Бруні, і саме там я показав свою комерційну роботу, тому це просто мало сенс. Імпульсно, я купив ezequiel.works, тому що мені подобалося, як це виглядало і звучало. Я не шкодую про це, зауважте. Але потім… тоді я відпустив старий домен.

Якщо зараз перейти на ezequielbruni.com, там є ще один веб-сайт. Вони насправді заявляють, що вони пов’язані зі мною, хоча їх нібито не можна зрозуміти. Вони посилаються на частину моєї історії роботи, і нібито пропонують послуги веб-дизайну та фотографії. (До речі, я трохи займався фотографією.)

Одне з них використовувати домен нещодавно закінчився для створення власного бізнесу. Це добре. Але прикидаєте приналежність до старого бізнесу чи старого власника домену? Деякі люди можуть назвати це шахрайством. Підроблений сайт насправді іноді займає вище, ніж мій поточний сайт, коли ви гуляєте моє ім’я … так. Я б хотів, щоб я продовжував платити за старе доменне ім’я.

Майте доменне ім’я, але хочете внести деякі зміни?

Передача вашого доменного імені між реєстраторами

У вас може скластися враження, що коли ви купуєте доменне ім’я у реєстратора чи компанії, що займається хостингом, воно застрягає там і вам доведеться користуватися цим доменом з цією компанією назавжди. На щастя, це не так. Усі реєстратори доменних імен пропонують можливість передачі доменних імен з однієї служби на іншу.

Таким чином, ви можете переміщати свій домен з компанії в компанію, якщо ви не задоволені послугою, яку ви маєте зараз. Просто майте на увазі, що кожен переказ коштуватиме додаткові гроші. Це одна з причин, чому деякі люди можуть вирішити зареєструвати своє доменне ім’я у такій компанії, яка орієнтована на домени GoDaddy або Ім’ячек, і купувати їх хостинг у такої компанії Хостингер.

Таким чином, якщо одного разу ви знайдете хостинг-компанію, яку б краще скористатись замість Hostinger, ви можете просто увійти в GoDaddy і направити свій домен на сервери DNS нової хостингової компанії. Плата за трансфер не потрібна.

Але якщо ви хочете перенести своє доменне ім’я між службами, це зазвичай досить просто. Фактичний процес перенесення доменного імені відрізняється для кожної компанії. Вам часто доводиться повідомляти компанії, яка наразі має доменне ім’я, що ви хочете перемістити її, а також сказати новій компанії, що ви хочете перенести свій домен на їх службу.

Насправді, це дуже схоже на те, щоб зберігати той самий номер телефону під час перемикання телефонних провайдерів.

Використання іншого доменного імені для існуючого сайту

Добре, значить, у вас є веб-сайт, і вам подобається все про нього, крім доменного імені. Ну, це ще не кінець світу. Ви можете змінити своє доменне ім’я, іноді, як правило, цього не хочеться.

Це не важко, якщо ви розмовляєте з людьми з обслуговування клієнтів вашої хостингової компанії. Вони можуть змусити вас налаштувати та їхати, без проблем. Однак якщо ви використовуєте конструктор веб-сайтів, можливо, у вас взагалі не буде можливості створити новий сайт і просто зробити так, щоб він точно відповідав вашому старому сайту. Деякі з них не мають механізму перемикання доменів на існуючих веб-сайтах.

Але навіть коли це технічно можливо, можливо, просто не потрібно. Якщо ви вже отримуєте регулярний трафік, нове доменне ім’я може заплутати існуючих користувачів / читачів / клієнтів. Плутати користувачі, можливо, більше ніколи не знайдуть ваш сайт, особливо якщо вони просто не можуть заважати.

Люди люблять свої зручності.

Якщо вам абсолютно доведеться перемикати доменні імена, переконайтеся, що старий продовжує працювати деякий час або, принаймні, переспрямуйте його на новий домен. О, і публікуйте свій новий домен скрізь: свій блог, соціальні медіа, бюлетень, публікуйте листівки, що б там не було потрібно. Повідомте людей про зміни.

І майте на увазі, що заплутаність користувачів – не єдиний потенційний мінус. Якщо ви використовуєте систему управління вмістом, як WordPress, для хостингу, за який платите, і він налаштований на ваш старий домен, зміна вашого домену порушить багато ваших посилань і, можливо, навігація вашого сайту. Вам потрібно буде бути готовим змінити всі посилання на вашому сайті.

Можливо автоматизувати цей процес, але навіть це вимагає підготовки. Просто пам’ятайте про це, перш ніж купувати будь-які нові домени чи відміняти будь-які старі домени.

Нарешті, зміна вашого домену (особливо якщо ви робите це занадто швидко) може негативно вплинути на ваш SEO. В основному, якщо пошукові системи раптом не можуть знайти ваш сайт, вони можуть припустити, що він просто минув, а не те, що він перемістився. Це може серйозно вплинути на ваш рейтинг і кількість трафіку, який ви отримуєте від пошукових систем.

Щоб мінімізувати цей ризик, ви можете просто сказати пошуковим системам, що ви перемикаєте домени. Google і Bing, зокрема, мають автоматизовані інструменти, які допоможуть вам перейти, не втрачаючи рейтингів пошукової системи та / або трафіку.

Продаж вашого доменного імені

Якщо у вас є доменне ім’я, яке ви не використовуєте, ви можете просто продати його. Якщо ви створили веб-сайт на цьому домені, його також можна продати. Деякі люди насправді заробляють на життя, продаючи заздалегідь зроблені сайти.

Здебільшого, люди просто відпускають домени, і вони знову стають безкоштовними для реєстрації інших. Можливо, не робіть цього. Спробуйте спочатку перевірити, чи хоче хтось інший купити доменне ім’я у вас. Як мінімум, ви можете повернути свої реєстраційні внески.

Перепродаж доменних імен

Що стосується останнього пункту, то перепродаж доменних імен – це великий бізнес. Теорія проста: купуйте домени, які, на вашу думку, можуть захотіти інші люди, сядьте на них, поки не отримаєте пропозицію, і продайте їх з прибутком..

Чи варто це робити? Ну, це цікаве питання. Якщо у вас є гроші інвестувати в купівлю доменних імен оптом, це допомагає. Так само, якщо мати адвоката, для договорів. Але майте на увазі, що в цій галузі вже існує велика конкуренція; більшість поширених, коротких та простих доменів були куплені давно.

Наприклад, якщо ви знаєте, що вибухне нова галузь, можливо, ви зможете вийти за межі кривої та придбати купу доменів, пов’язаних із цією галуззю.. Хтось десь, напевно, заробив багато грошей, продаючи домени, пов’язані з “біткойн” та “блокчейн”.

Але такий вид бізнесу якраз такий: бізнес. Як і будь-який інший бізнес, вам знадобиться капітал для інвестування, стратегія, хороший маркетинг … якщо ви не готові вирішити все це та багато іншого, я б не турбувався.

Людина, платити за писати набагато простіше.

Все, що сказати …

Як завжди, остаточний вибір того, яке доменне ім’я потрібно зареєструвати, і де його зареєструвати, залежить від вас. Кожна ситуація різна, тому я не можу так сказати тобі, що найкраще, але я можу тобі почати шукати, і це те, що я намагався зробити тут.

Просто ще раз: якщо ви можете, використовуйте своє ім’я компанії / особи. В іншому випадку просто дивіться і отримуйте задоволення від процесу. Хоча ваше доменне ім’я важливе для вашого бренду, це лише одна частина бренду, тому воно не повинно бути «ідеальним» – що б це не означало у світі маркетингу.

Для вашого доменного імені важливіше відповідати вашій особистості (або культурі вашої компанії), ніж це для домену, щоб відповідати купі випадкових рекомендацій.

 Просто не складайте його в довжину 253 символи, і вам буде добре.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me