Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için 10 Temel Ücretsiz Araç (2020 Kılavuz Dahil)

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, bağışçıları, destekçileri ve gönüllüleri çekmeye devam edecekseniz, güçlü bir çevrimiçi varlığını sürdürmeniz gerekir. Ancak kendinizi çevrimiçi görünür kılmak hem zaman hem de para açısından maliyetli olabilir ve bu bir sorundur. Sonuçta, yönetime ne kadar az harcarsanız, nedeninizi o kadar çok desteklemelisiniz.


Ama iyi haberler var. Dışarıdaki birçok araç, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu başarılı kılmak ve size bir kuruş ödemeden ihtiyacınız olan her şeyi yapmanıza yardımcı olabilir. Web’i bulmak için $ 0 fiyat etiketine sahip en iyi araçlar hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak.

Ücretsiz Bir Araçta Neler Arıyoruz?

Peki, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bu temel ücretsiz araçları nasıl seçtik? İlk olarak, kar amacı gütmeyen bir kuruluşun yapması gereken en önemli şeyleri düşündük:

 • Web sitesi oluşturma ve web sitesi trafiğini izleme
 • Kitlenize ulaşmak için e-posta pazarlamasını ve sosyal medya pazarlamasını kullanma
 • Projeleri ve gönüllüleri yönetme
 • Bağış toplama ve bağışçılarla etkileşim kurma

Her kilit görev için, temel bir amaca hizmet eden ve son derece yararlı bir araç belirledik. Bu araçların her biri tamamen ücretsizdir. Aynı derecede önemli, eğer yükseltmeniz gerekiyorsa, bu tamamen uygun.

1. Wix ile Web Sitenizi Oluşturun

Website Planet’in kar amacı gütmeyen kuruluşlar için en iyi ücretsiz web sitesi oluşturucularının son toplaması, Wix zirveye çıktı. İletişim ve Eğitim bölümünde, fon toplama için özel olarak tasarlanmış bazıları da dahil olmak üzere, özellikle kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için düzinelerce web sitesi şablonu bulunur.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image1

Diğer önemli özellikler:

 • Kâr amacı gütmeyen web sitenizi hızlı bir şekilde alabilmeniz için kullanımı kolay bir sürükle ve bırak arayüzü
 • Size yardımcı olmak için yapay zeka (AI) kullanan otomatik bir web sitesi oluşturucu kar amacı gütmeyen mükemmel bir web sitesi oluşturun birkaç basit soruyu cevaplayarak daha da hızlı
 • Size yardımcı olmak için PayPal dahil olmak üzere birden çok entegrasyon kolayca bağış alın, gönüllüler alın ve e-posta listesi aboneleri edinin

Ücretsiz Wix web sitenizi nasıl oluşturacağınızla ilgili videomuzu izleyin!

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Ücretsiz Wix siteleri, ana Wix etki alanının alt etki alanları olarak oluşturulur, örneğin: yournonprofit.wix.com. Küçük bir aylık ücret karşılığında, daha profesyonel bir görünüm sunmak için kendi alan adınızı bağlayabilirsiniz..

Wix ayrıca Form oluşturmak için eklentiler (abone ve bağış almak için yararlıdır) ve SEO’yu geliştirmek (böylece insanlar web sitenizi kolayca bulabilirler). Ayrıca, bir noktada kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için bir çevrimiçi mağaza çalıştırmak istemeniz durumunda e-ticaret eklentileri var.

Genel olarak, web sitesi oluşturma ile başlamak için mükemmel bir yer arıyorsanız, Wix tasarımları, özelleştirmeleri ve kullanım kolaylığı ile bilinir.

Wix hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

2. Google Analytics ile Web Trafiğini İzleme

Google Analytics önemli bir ücretsiz araçtır. Ve sadece kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için değil, tüm web sitesi sahipleri için. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için çevrimiçi zamanınızı akıllıca harcamanız önemlidir ve analiz verileri web sitenizin nasıl performans gösterdiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image2

Google Analytics’ten web trafiği verileri, aşağıdakiler dahil olmak üzere inanılmaz derecede zengindir:

 • bir canlı trafiğe genel bakış, belirli bir web etkinliğinin veya tanıtımının nasıl yapıldığını kontrol ederken yararlı olur
 • Tarihsel veriler yaş, cinsiyet ve kitlenizin temel ilgi alanları, böylece onlara daha iyi pazarlayabilirsiniz
 • web sitenizdeki en popüler sayfalar, böylece yerinde tanıtımları nereye koyacağınızı ve hangi sayfaların iyileştirilmesi gerektiğini bilirsiniz
 • en aktif ve en iyi yönlendirme trafiği kaynakları reklamlarınız için nereye para harcayacağınıza veya hangi sitelerin pazarlama kampanyaları için en iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Bu tür bilgilerle, bağışları artıracak veya gönüllüler getirecek web sitesi iyileştirmelerine kolayca zaman ve para ayırabilirsiniz. Başlamak için, Google Analytics Başlangıç ​​Kılavuzu.

3. Kitlenize Kıyaslama E-postası ile E-posta Gönderin

Artık daha fazla kişi mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medya kullanıyor olsa da, e-posta pazarlaması hala kâr amacı gütmeyen kuruluşların kitlelerine ulaşmasının en etkili yollarından biridir. Şunları yapmanızı sağlar:

 • Aboneler ve üyelerle iletişim halinde olun
 • Gönüllülerden katılımı teşvik edin
 • Projeler ve nedenler için bağış isteyin

Sonuç olarak: Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz hakkında farkındalık oluşturmak için e-posta ile pazarlama önemlidir ve sizi zaten tanıyanların dikkatini çeker. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-posta pazarlama hizmeti var, ancak denemek için harika bir şey Karşılaştırma E-postası.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image3

Benchmark Email’de sonsuza dek ücretsiz bir plan vardır ve ayda 14.000 e-posta göndermenize ve 2.000 kişiden oluşan bir abone veritabanını yönetmenize olanak tanır. Bu, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz yeni başladığında kullanmak için harika bir araç yapar. Bu plan ile şunları yapabilirsiniz:

 • Kolayca mevcut kişilerinizi içe aktarın bu yüzden sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz
 • Abone listenizi segmentlere ayırın, böylece gönüllülere ve bağışçılara farklı e-postalar gönderin
 • Aboneleri şu tarihe kadar güncel tutun blog içeriğinizi alıp otomatik olarak yayınlama
 • Otomatik kampanyalar gönderin insanları kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzdan haberdar etmek ve onlara gönüllü olmak veya bağış yapmak için daha fazla neden vermek

Karşılaştırma E-postası ayrıca Google Analytics ile entegre olur, böylece web sitenizdeki e-posta kayıt formlarının başarısını izleyebilirsiniz.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Karşılaştırma E-postasının ücretsiz planını aştığınızda, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için birkaç yararlı özellik daha vardır:

 • Hesabınızı, farklı kampanyalardan farklı kişilerin sorumlu olabileceği şekilde paylaşma
 • En çok katılım gösteren abonelerinizi kolayca belirleyin, böylece daha fazla gönüllü ve bağış elde etmek için onlara odaklanabilirsiniz
 • İş yükünüzü artırmadan abone etkileşimini artırabilmeniz için daha otomatik kampanyalar

Son olarak, Benchmark Email kar amacı gütmeyen kuruluşlara ücretli planlarda% 25 indirim sunarak büyümeye başladığınızda çok uygun fiyatlı olmasını sağlıyor.

Deney hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

4. Arabellekle Sosyal Medya Güncellemelerini Zamanlama

Günümüzde sosyal medya, destekçiler, gönüllüler ve bağışçılardan oluşan kitlenizle bağlantı kurmanın önemli bir yoludur. Ancak sosyal medyayı yönetmek tam zamanlı bir iş olabilir. Ve, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, muhtemelen zamanı göze alamazsınız.

Bu nerede Tampon programlama aracıyla sosyal medya varlığınızı yönetmenize yardımcı olmak için gelir. Sonsuza kadar olmayan planı şunları yapmanızı sağlar:

 • En fazla üç sosyal medya hesabını bağlayın
 • Bir seferde en fazla on yayın planlayın
 • Sosyal medya yayın performansı hakkında temel analizleri alın

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image4

Sosyal medya hesaplarınızı Tampon’a bağladıktan ve her biri için ideal gönderme sürelerinize karar verdikten sonra, Tampon kullanımı kolaydır. Hem bir web hem de bir mobil arayüze sahiptir, ayrıca web’de gezinirken Tampon yayın kuyruğunuza hızlı bir şekilde yararlı içerik eklemek için bir tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Buffer’ın ücretsiz sürümünü sonsuza kadar kullanabilir ve mükemmel bir şekilde mutlu olabilirsiniz. Ancak aşağıdakilere yükseltmek isteyebilirsiniz:

 • Kitleniz yeni sosyal platformlarda etkin hale gelirse daha fazla sosyal medya hesabı ekleyin (toplam on veya daha fazla)
 • Önceden 100 veya daha fazla gönderi planlayın, böylece sosyal medyayı yönetmek haftalık bir görev yerine aylık bir görev olabilir
 • Daha ayrıntılı analizler alın, böylece sosyal medyada kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için gerçekten neyin işe yaradığını bilirsiniz

İyi haber şu ki, eğer yükseltme yaparsanız, Tampon kayıtlı sivil toplum kuruluşları için pro planında% 50 indirim sunuyor.

Tampon hakkında daha fazla okumak için buraya tıklayın.

5. Canva ile Web ve Sosyal Grafikler Tasarlamak

Psikolojik araştırmalar insanların görsellere dikkat etmek için kablolu olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla, görüntülerin web ve sosyal medya içeriği oluşturmanın önemli bir parçası haline gelmesi şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, yoğun kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için, tüm diğer görevlerinizin üstünde grafik tasarıma zaman harcamak çok fazla bir adım olabilir. Neyse ki, Canva herkesin gülünç derecede kolay olmasını sağlıyor çarpıcı grafikler oluşturun herhangi bir amaç için.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image5

Canva ile şunları yapabilirsiniz:

 • İzni var binlerce ücretsiz Creative Commons görüntüsü tasarımlarda kullanmak
 • Şablonları ve ızgaraları kullanma blog üstbilgisi görüntülerinden sosyal medya grafiklerine ve posterlere kadar her şeyi hızla oluşturun ve antetli kağıtlar
 • Kolayca metin ve simgeler ekleyin ve çekici görüntüler oluşturmak için yerleşik bir renk seçici kullanın

Ayrıca, her biri yalnızca 1 ABD doları olan ek resimler ve simgeler var.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Canva’nın ücretsiz sürümü inanılmaz derecede zengindir, ancak Canva for Work’e yükseltme, şunlara erişmenizi sağlar:

 • Gerçek bir zaman kazandıran farklı platformlar için grafiklerin otomatik olarak yeniden boyutlandırılması
 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun resimlerinin kitleniz tarafından anında tanınabilmesi için marka kiti oluşturma
 • Milyonlarca ücretsiz resim ve simgeye erişim

Canva for Work uygun fiyatlı olsa da, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar yükseltmeyi tamamen ücretsiz alabilir. Bu kâr amacı gütmeyen kuruluş yükseltmesi aynı zamanda on kişiye kadar hesap erişimine izin verir ve bu çok fazla!

Tasarım çalışmalarınızda dış kaynak kullanmayı tercih edin? Buraya Tıkla uygun bir fiyata nasıl iyi bir tasarımcı bulabileceğinizi öğrenmek için fiverr.

6. VolunteerMatch ile En İyi Gönüllüleri Bulun

Gönüllüler herhangi bir kâr amacı gütmeyen kuruluşun can damarıdır, ancak kararlı gönüllüler bulmak baş ağrısı olabilir. VolunteerMatch doğru kişileri hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur.

Zamanlarını bağışlamak isteyen kişiler siteye kaydolur ve ne tür nedenlerle ilgilendiklerini belirtir. Bu arada, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak şunları yapmanız gerekir:

 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu kaydedin
 • Gönüllü fırsatları ekleyin
 • Gönüllülerin sizi bulmasını bekleyin

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image6

Bu, sevdiğiniz şeyleri seven kişilerin etkinliklere ve etkinliklere yardımcı olmalarını sağlamanın en iyi yollarından biridir ve tamamen ücretsizdir..

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

VolunteerMatch’tan daha fazlasını elde etmek istiyorsanız üyeliğinizi düşük bir aylık ücret karşılığında yükseltebilirsiniz. Ücretli bir üyelik ile yapabilecekleriniz:

 • Gönüllü fırsatları her seferinde yeniden oluşturmak yerine kolayca yeniden yayınlayın
 • Etkinlikler ve planlarınızdaki değişiklikler hakkında onları güncel tutmak için seçtiğiniz gönüllülere grup uyarıları gönderin
 • Bağış isteyin (aşağıda listelenen Kartopu ile daha iyi başa çıkabilirsiniz)

7. Trello ile Görev ve Projeleri Yönetme

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş yürütürken takip etmeniz gereken çok şey var. Bu nedenle proje ve görev yönetimi yazılımını kullanmak mantıklıdır. En iyi seçeneklerden biri Trello.

Trello, bir pano, liste ve kart sistemine dayanmaktadır. Bunları projeler, alt projeler ve görevler olarak düşünün. Bu, etkinlikleri planlamanın, içeriği yönetmenin ve yapmanız gereken her şeyi takip etmenin ideal bir yoludur. Ayrıca şunları yapabilirsiniz:

 • Bir ekiple çalışma Trello tahtanıza kişi ekleyerek
 • Son tarihler ve ilgili dosyaları ekleyin her karta
 • Trello’yu herhangi bir cihazda kullanın böylece insanlar onlara uygun şekilde çalışabilir

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image7

Ücretsiz sürüm de sınırsız kart, kart ve liste içerir. Trello, çok çeşitli çevrimiçi araçlarla bütünleşir ve işlevselliği artırmak için “güçlendirmeler” kullanır. Ücretsiz sürümdeki her kart için bunlardan birini alırsınız; bu, kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun projelerinin ve görevlerinin takvim görünümünü elde etmek için kullanabilirsiniz.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Trello’nun ücretsiz sürümünü aşarsanız, panoları, listeleri ve görevleri yönetmek için daha fazla güç ve otomasyon elde etmek için yükseltebilirsiniz. İyi haberler var: Belirli kategorilerdeki kayıtlı sivil toplum kuruluşları Trello’nun uygulamadaki prim planlarında% 75 indirim alabilir.

8. Kartopu ile Bağış Toplama

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, bu bağışların gelmesini sağlamanız gerekir. Kartopu, mevcut en iyi çevrimiçi bağış toplama araçlarından biridir ve ücretsizdir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image8

Snowball ile şunları yapabilirsiniz:

 • Bağışçıları katkıda bulunmaya teşvik edin verilecek metin kampanyaları
 • Oluşturmak bağış toplama sayfaları
 • kullanım eşler arası para toplama
 • Bağışçıları şununla teşvik edin: bağış toplama termometreleri
 • Etkinlik biletleri sat platform aracılığıyla
 • Kurmak tekrarlanan bağışlar

Snowball ayrıca hangi kampanyaların en etkili ve en iyi bağışçılarınızın kimler olduğunu görmenize yardımcı olacak analizler sunar. Bu, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için daha fazla bağış almanızı kolaylaştırır.

Kartopunun kullanımı tamamen ücretsizdir. Her bağış için bir işlem ücreti ödersiniz.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Kartopu ile o kadar çok ücretsiz olursunuz ki asla yükseltmeniz gerekmeyebilir. Ancak bunu yaparsanız, sınırsız bağış sayfası, kampanya, verilecek metin kampanyası, etkinlik ve bilet alma ve daha fazlasını elde edersiniz. Bağış işlem ücretleriniz de düşüyor.

9. DialMyCalls ile Daha Fazla Bağışçıya Ulaşın

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için en çok zaman alan görevlerden biri üyeler, bağışçılar ve gönüllülerle iletişim halinde olmaktır. Eposta pazarlama ve sosyal medya pazarlamacılığı kesinlikle yardımcı olacaktır, ancak her zaman bir çağrı almayı tercih eden insanlar vardır. Kısa süreniz varsa, DialMyCalls bunu ücretsiz olarak yapmanıza yardımcı olabilir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image9

DialMyCalls otomatik bir çağrı ve mesajlaşma çözümüdür. İçin kullanabilirsiniz bağış istekleri ve gönüllü uyarıları gönderme. Ücretsiz hesap, haftada 25 kişiye 30 saniyelik bir mesaj göndermenizi sağlar.

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Yükseltilmiş DialMyCalls sürümü daha uzun aramalar yapmanızı sağlar ve SMS içerir. Haftalık daha fazla arama da yapabilirsiniz. İletişim kurmanız gereken çok sayıda bağışçı veya gönüllü veritabanınız varsa, bu kullanışlı olabilir. Ancak, yeni sürüme geçseniz bile tam fiyat ödemezsiniz: kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için% 20 indirim var.

10. Hubspot CRM ile Kişilerinizi Yönetin

Satışlarda, müşterileri takip etmek, satın almaları teşvik etmenin iyi bir yoludur. Bu ayrıca bağışçıları ve gönüllüleri yöneten kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için de geçerlidir, bu nedenle müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımı önemlidir. Hubspot, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve diğerleri için tamamen ücretsizdir.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Ücretsiz Online Araçlar-image10

Size yardımcı olacak ücretsiz araç paketinin bir parçasıdır:

 • Etkileşimleri izleyin ve yönetin bağışçılar, gönüllüler ve üyelerle
 • kullanım bloglama ve sosyal medya izleme web sitenize veya bağış sayfanıza doğru ziyaretçileri çekmeye devam etmek için
 • En değerli irtibatınızı belirleyindaha fazla ilgi çekmeye odaklanabilirsiniz
 • Mevcut bağlantılarınızı geliştirin kâr amacı gütmeyen kuruluşunuza katkıda bulunmakla ilgilenmelerini sağlamak
 • İletişimi kişiselleştirin onları daha da etkili hale getirmek için

Yeni Sürüme Geçtiğinizde Ne Olur??

Hubspot CRM sonsuza dek ücretsiz bir araçtır, ancak şirketin diğer pazarlama araçlarına erişmek için yeni sürüme geçebilirsiniz. SEO, açılış sayfaları ve sosyal medya konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu kullanışlı olabilir. Bununla birlikte, daha büyük yükseltmeler büyük şirketler için fiyatlandırılır, bu nedenle ücretsiz araçlara bağlı kalmaktan ve kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun yardım etmesi gereken diğer konular hakkında kendinizi eğitmek için Hubspot’un kapsamlı ücretsiz kaynak kitaplığını kullanmaktan daha iyi olabilirsiniz.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Başarısını Artırmak için Entegrasyonları Kullanın

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bu temel ücretsiz araçları kullanmak zamandan, emekten ve paradan tasarruf etmenizi sağlarken daha fazla bağış toplamanızı ve daha fazla gönüllü kazanmanızı sağlar.

Her araçtan daha fazlasını elde etmenin iyi bir yolu, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun çevrimiçi pazarlamasını daha etkili hale getirebilmeniz için mevcut entegrasyonlardan faydalanmaktır. Ve zaman ve para gerçekten kısaysa, içerik yazarı veya sanal asistan serbest piyasa aracılığıyla.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me