Як створити переможний профіль позаштатної роботи [Керівництво для початківців 2020]

Чому хороший профіль – запорука успіху

Позаштатні платформи – це чудовий спосіб пошуку роботи, але після реєстрації ви не повинні займатись поспіхом у своєму профілі. Подумайте: Ви один з мільйонів фрілансерів, зареєстрованих на різних веб-сайтах. Якщо ваш профіль неповний, важко читається або погано викладений, потенційні клієнти просто перейдуть до наступного фрілансера.


Створення недбалого профілю, очевидно, поганий крок – чому б ви прив’язували своє ім’я до чогось, не переконуючись, що він ідеальний? Деякі веб-сайти – зокрема, Upwork – допомагають вам виділитися з натовпу, пропонуючи значком “Rising Talent” вражаючим фрілансерам, які є новими на платформі. Одна з вимог – підтримувати свій профіль повним та актуальним.

Фантастичний профіль зупиняє клієнтів на їхніх композиціях на другий погляд. Це тип профілю, який ви хочете. Ваш профіль на позаштатній платформі найму – це ваша вітрина, візитна картка та особисте обличчя. Клієнти, які раніше ніколи не працювали з вами, мають лише ваш профіль, щоб вони орієнтувались на те, чи повинні вони вас наймати чи ні. Прочитайте наші поради щодо як створити виграшний профіль на Upwork, Guru, Freelancer.com, Fiverr або будь-яку іншу позаштатну платформу.

Як створити дивовижний профіль фрілансеру

Перший крок – переконатися в повному профілі. Це означає заповнення всієї відповідної інформації про вас, ваш досвід та кваліфікацію. Для початку обов’язково вкажіть наступні поля:

 • Ваше справжнє ім’я – не спокушайтеся використовувати вигадане ім’я, наприклад “А. Письменник “або” Кращий редактор “
 • Гарне фото профілю
 • Описова назва роботи
 • Ваші відповідні навички та кваліфікація (можливо, вам доведеться вибрати тут лише найбільш відповідні)
 • Портфоліо вашої попередньої роботи

Все це лише вихідна точка для створення базового профілю. Для переміщення профілю з “добре” на “приголомшливе” потрібно трохи більше зусиль. Ось кілька порад:

 • Використовуйте яскраве зображення обкладинки та професійне фото профілю це зрозуміло і безладно. На зображенні вашого профілю має бути розміщення голови з центром і добре освітленим обличчям.
 • Більшість позаштатних платформ дозволяють вам це робити посилання на онлайн-портфоліо. Скористайтеся всіма перевагами цього, щоб ви могли показати клієнту, що ви можете зробити, а не просто говорити їм.
 • Пам’ятайте, що ваш профіль може бути не лише текстом. Ви можете покращити свій профіль за допомогою відео та / або посилання на веб-сайт професійного портфоліо, що дає вам більше місця для відображення ваших зразків, сертифікатів тощо.
 • Підключіть свої облікові записи в соціальних мережах, особливо професійні, такі як LinkedIn. Це допомагає встановити вашу присутність та справжність та забезпечує людський вимір.
 • Складіть ідеальну назву. Загальний заголовок, такий як “графічний дизайнер”, не дає вам виділитися з усіх інших графічних дизайнерів там. Трохи довший заголовок, який описує, що саме ви можете зробити, і показує клієнтам, як вони отримають користь від ваших навичок (див. Наш приклад нижче), набагато ефективніше.
 • Зробіть свій огляд коротким, але переконливим шляхом нещадного вирізання кожного непотрібного слова. Клієнти, які переглядають нового працівника, не встигають прочитати роман!
 • Не включайте досвід роботи, який не стосується вашої галузі. Наприклад, якщо ви графічний дизайнер-фрілансер, залиште час, який ви провели, працюючи шеф-кухарем у ресторані швидкого харчування у старшому році.
 • Пам’ятайте ставити на перше місце найважливіші та відповідні навички у вашому огляді та у списках.
 • Завжди зберігайте свій профіль, орієнтований на клієнта. Якщо ви вирішили написати про свої особисті інтереси та досвід, дайте зрозуміти, як вони можуть принести користь клієнту.
 • Будьте конкретні порівняно із загальними. Ви можете потурбуватися, що детально розібравшись у тому, що ви можете запропонувати, буде відлякати клієнтів, які шукають іншу специфічну майстерність, але насправді, це навпаки. Чим конкретніше ви, тим більше впевненості клієнти відчують у вашій здатності виконувати проекти – навіть типи проектів, які не включені в ваш початковий опис профілю.
 • Ніколи не використовуйте “ми” якщо ви насправді не працюєте як частина команди – в цю пастку потрапляє занадто багато фрілансерів. Використання “ми”, коли ми говоримо про свої власні досягнення, зменшує їх вплив і робить вас здаватися нервовим і невпевненим. Крім того, ваші потенційні клієнти прагнуть найняти фрілансера, а не компанію.
 • Якщо ви пишете профіль англійською мовою, але володіння мовою недостатньо добре, ви могли б зверніться по допомогу до друга, який вільно володіє мовою. Більшість платформ пропонують вам перелічити свої мови, тому ви можете використовувати цей розділ, щоб повідомити потенційним клієнтам, що англійська мова не є вашою першою другою мовою. Багато з них оцінять чесність.
 • Щойно ви написали свій профіль, поверніться і виправте це. Попросіть друга також прочитати його, щоб знайти помилки, правопис або граматичні помилки, які можуть підірвати всю вашу наполегливу працю. Помічені помилки друку або погана граматика справляють жахливе перше враження.
 • Нарешті, пам’ятайте, що ваш профіль не є статичним. Переглядайте його кожні кілька місяців додати свій новий досвід та навички та виправити формулювання.

Не забувайте: Якщо у вас немає відповідного досвіду роботи (іншими словами, ви новачок-фрілансер), ви можете включити іншу роботу, яку ви зробили, і пояснити, наскільки це стосується вашого поточного поля. Наприклад, «бути шеф-кухарем навчив мене керувати часом, організовувати завдання та швидко виконувати завдання».

Цей приклад відмінного профілю фрілансера допомагає продемонструвати поради, наведені вище (ми дотримувались шаблону Upwork, але він доречний для всіх фрілансерських платформ).

Як написати вбивць позаштатний профіль

Як створити дивовижний портфоліо

Якщо ви працюєте фрілансером, вам потрібно створити портфоліо. Портфоліо може бути частиною вашого профілю на позаштатній платформі, представленому на власному веб-сайті або включеним на веб-сайт із портфелем, наприклад, Contently або Dribble. Ваше портфоліо – це ваш шанс показати, що ви можете зробити.

Створення ефективного портфоліо вимагає продумання. Для початку вам потрібно буде вибрати, які деталі слід включити. Не рекомендується включати будь-яку роботу, яку ви коли-небудь робили – це може бути надзвичайно важливим для відвідувачів і неминуче означає, що ви ділитеся зразками, які відносно слабкі порівняно з іншими.

Вибирайте лише найкращі приклади вашої роботи, не ті, з якими ти був не дуже задоволений Якщо вас цікавлять лише конкретні типи проектів, непогана ідея залишати увагу на них. Наприклад, якщо ви графічний дизайнер, який дуже любить веб-дизайн, ви можете включити якомога більше прикладів веб-сайтів і пропустити всю роботу над друком, яку ви зробили..

Портфоліо – це в основному модифікована версія програми “Шоу та скажи”. Хоча мета – показати клієнту, чого ви досягли, також знадобиться пояснення. Для кожного предмета резюмуйте свою мету або короткий текст у створенні твору. Скажіть щось про клієнта, який замовив його, та поясніть, якими способами проект був ефективним. Опис повинен бути коротким, але дуже чітким.

Якщо ваше портфоліо все ще трохи скупий, або ви хочете розгалужитися в нішу, в якій ви ще не маєте багато досвіду, не хвилюйтеся. Ви можете створити власні твори або зробити безкоштовні товариші для друзів та колег, які демонструють ваші конкретні навички. Наприклад, як графічний дизайнер, ви можете розробити логотип для місцевого магазину товарів для ванни або розробити нову мрійну упаковку для ваших улюблених цукерок.

Само собою зрозуміло, що ви ніколи не повинні використовувати чужі роботи у своєму портфоліо. Це не просто етично неправильно, він також зобов’язаний відступити, коли справжній творець виявить вашу крадіжку або потенційний клієнт запитає, чому одна і та ж робота в двох портфелях.

Не забувайте: Якщо ваші приклади створені для клієнта, переконайтеся, що ви отримали дозвіл на їх використання, перш ніж включити їх у свій портфель.

Ще одне питання, яке слід враховувати при створенні свого портфоліо, – чи робити більше одного. Тут реальна різниця в думках. Деякі фрілансери виступають за те, щоб усі ваші добрі роботи входили в один портфель. Ви можете поділити його на розділи для різних областей, в яких ви працюєте, але покажіть клієнту все, на що ви здатні, щоб він міг бачити всю широту ваших навичок та вмінь.

Інші вважають за краще створити декілька різних портфелів, по одному для кожного типу робіт. Отже, як графічний дизайнер, ви могли мати одне портфоліо для логотипів, одне для візиток та одне для упаковки товару. Ви просто надішлете потенційному клієнту відповідний портфель, залежно від того, на який вид роботи ви подаєте заявку. Таким чином ви можете налаштувати своє портфоліо набагато щільніше, щоб продемонструвати найбільш відповідні навички для кожної ніші.

Нарешті, завжди переглядайте свою роботу, перш ніж додавати її до свого портфоліо. Переконайтесь, що немає неохайних помилок чи помилок друку. Якщо ви показуєте роботу, опубліковану в Інтернеті, поділіться нею як PDF або подібним форматом, а не веб-посиланням, щоб її згодом не міг змінити клієнт, який редагував вашу роботу для своїх потреб..

Що робити, якщо ваш профіль все ще слабкий

Не буде червоного миготіння, щоб повідомити, чи ваш профіль ще не такий – але якщо ви пропонуєте ставки на кілька відомих вами завдань, які відповідають вашим наборам кваліфікацій та знань, і ви не досягли успіху в жодній з них, це хороший знак, що ваш профіль потребує підвищення.

Пам’ятайте, що прохання про допомогу не є ознакою слабкості. Якщо ви не впевнені, що можете написати хороший профіль, зверніться за допомогою до письменника чи маркетингового експерта. Якщо ви знаєте, що ваш правопис і граматика слабкі, попросіть коректора перевірити це на вас. Ви можете:

 • Попросіть про допомогу друзів, кваліфікованих у цих сферах
 • Позбавляйте своїх навичок позаштатних навичок іншим фрілансером, тому ви обидва отримуєте користь
 • Наймайте позаштатного сценариста, маркетолога чи редактора, щоб писати, коректувати чи загалом покращувати свій профіль

Якщо ви наймаєте фрілансера для цього завдання, це дає вам цінну можливість випробувати іншу сторону фрілансування – ту, яку він пропонує клієнту. Ви зможете краще зрозуміти процес найму та зрозуміти, які профілі були найефективнішими у вашому власному пошуку фрілансера.

Зробити: Якщо ви помітили менший інтерес до свого позаштатного профілю протягом кількох місяців, напевно, час оновити та оновити свій профіль. І як завжди, попросіть друга про допомогу. Вони можуть побачити речі, які потрібно змінити, яких ви ніколи не помічали.

Більше способів розширити свій позаштатний профіль

Поряд зі створенням головного профілю є ще кілька стратегій, які можна використовувати для просування себе на переповненому ринку фрілансерів.

Способи покращити Ваш профіль позаштатної роботи

 1. Відгуки клієнтів: Позаштатні платформи, такі як Upwork, Freelancer.com та Fiverr спрощує запит на огляд від клієнтів після завершення проекту. Включіть ці відгуки у свій профіль, щоб створити свою репутацію надійного та ефективного працівника. Якщо ви рекламуєте себе на своєму веб-сайті, попросіть дозволу поділитися відгуками клієнтів і там.
 2. Відео: Оперативні роботи та Гуру вітають фрілансерів, щоб створити відео як частину свого профілю, що є прекрасною можливістю встановити людський зв’язок та створити довіру до потенційних клієнтів. Щойно вони почують ваш голос і побачать, як ви взаємодієте з камерою, вони відчують, що вас знають. Ви повинні тримати це відео коротким – не довше однієї хвилини – і переконайтесь, що воно виглядає як професійне та доброзичливе.
 3. Написати щоденник: Незалежно від того, чи публікуєте ви на власному професійному веб-сайті або гостьовий блог на інших сайтах, блог – це прекрасний спосіб зв’язатися з потенційними клієнтами. Незалежно від того, на чому зосереджена ваша галузь, ви можете знайти кут, який приваблює майбутніх клієнтів, що підвищить ваш авторитет у цій галузі.
 4. Халяви: Якщо ви тільки починаєте, можете запропонувати безкоштовні консультації або зразки продуктів. Наприклад, графічний дизайнер може запропонувати п’ять безкоштовних логотипів, щоб отримати кілька позитивних відгуків та додати до свого портфоліо.
 5. Маркетинг соціальних медіа: Пам’ятайте, що ваші канали соціальних медіа – це також ваші вітрини. Додайте фрагменти про ваш останній проект або думку щодо питань у вашій галузі, щоб створити або зміцнити зв’язки з іншими.
 6. Тести на майстерність: Багато позаштатних платформ пропонують тести на основі навичок. Хоча вони не є життєво важливими для отримання роботи, вони можуть бути способом доведення ваших можливостей у певних сферах – це може бути особливо корисно, якщо ви ще не маєте багато досвіду.

Елементи дії

 • Напишіть приблизний проект свого профілю для фрілансерського веб-сайту, до якого ви хочете приєднатися – обов’язково прочитайте положення та умови того, що ви можете, а що не можете включити, а також подивіться інші успішні профілі на платформі, щоб отримати уявлення про те, що працює і що не працює.
 • Створіть портфоліо зразків, пов’язаних з роботою. Це може бути поштовий файл, який ви можете надіслати клієнтам, а також відео та / або веб-сайт із портфоліо.
 • Поділіться своїм профілем з друзями та колегами з позаштатної спільноти, щоб отримати об’єктивну думку.
 • Опублікуйте свій профіль!

Головна сторінка: Кінцевий посібник бути фрілансером

Розділ 1: Пошук позаштатної роботи

ВИ ТУТ – Глава 2: Як створити переможний позаштатний профіль

Розділ 3: Як цінувати свою позаштатну роботу

Розділ 4: Як забронювати позаштатну роботу

Розділ 5: Як обговорити проект із фрілансером зі своїм клієнтом перед тим, як почати роботу

Частина 6: Як орієнтуватися у відносинах фрілансера та клієнта

Глава 7: Як керувати своїм часом як фрілансер для досягнення максимальної продуктивності

Розділ 8: Як отримати оплату як фрілансер

Розділ 9: Керування своїми фінансами як фрілансер – всебічний посібник

Розділ 10: Як просунути свою позаштатну кар’єру

Розділ 11: Як бути фрілансером & Продовжуйте свою роботу

Не соромтеся поділитися цією статтею та / або скопіювати цю публікацію чи її частини на свій веб-сайт, блог чи соціальні мережі. Все, що ми просимо, – це віднести його до WebsitePlanet.com

Джерела:

https: //www.upwork.com/blog/2015/09/rising-talent-program-for-new-freelancers/

https://www.forbes.com/sites/abdullahimuhammed/2016/09/27/how-to-create-a-freelance-portfolio-that-pops/#262ded4d7116

https://ambitionally.com/careers/building-a-freelance-portfolio/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me