Instagram’da Nasıl Doğrulanılır?

Instagram’da doğrulanmak istiyorsanız, sadece siz değilsiniz.


Küçük mavi doğrulama rozeti, sosyal medya alanındaki birçok kişi tarafından çok aranıyor. Instagram’ın kendisinden tanıma yapmanın yanı sıra, dünya çapındaki kullanıcılarla sosyal kanıtınızı oluşturur.

Özellikle markalar ve şirketler için, kitlenize alanınızda yetki sahibi olduğunuzu gösterir, ve sonuçta güven ve uzun süreli ilişkiler kurar. CNBC’ye göre Instagram kullanan işletmelerin% 71’i ile, kalabalığın arasından sıyrılmanıza da yardımcı oluyor.

Harika görünüyor! Peki bir kişi Instagram doğrulamasını nasıl başarıyor??

Tamamen kolay değil.

Ancak, önemli mavi onay işaretini alma şansınızı artırmak için uygulayabileceğiniz bazı teknikler vardır.

Kimler Doğrulanır??

İlk önce: şunu bilmelisin herkes Instagram’da doğrulanamaz.

Instagram Genel Merkezine göre, şirket başlangıçta kullanıcıların takip etmek istedikleri ünlüleri, markaları ve halka açık figürleri bulmalarına yardımcı olmak için doğrulama rozetini tanıttı.

Bir hesapta, arama sonuçlarında adlarının yanında ve profillerinde görünen mavi bir onay işareti varsa, esas olarak, temsil ettiği ünlünün, şirketin veya genel figürün gerçek kimliğine eşittir..

Bu kategorilerin hiçbirine girmezseniz ve “tanınmış, çok aranan kişi, marka veya varlık” olarak kabul edilmezseniz (Instagram’ın sözleri, benim değil), söylemeye gerek yok, başvurunuz onaylandı.

Ancak pes etme.

Neden Doğrulanmak İstiyorsun??

Instagram doğrulaması elde etmek, ağın kullanıcılarının sizi adınızı paylaşan veya sizi taklit etmeye çalışabilecek bir dizi hesaptan kolayca tanımlayabilmeleri anlamına gelir. Başka avantajları da var:

 • Özgünlüğünüzü gösterir ve sizi kalabalıktan ayırır
 • Diğer doğrulanmış kullanıcılara ve sektörünüzde aradığınız kişilere ulaşmanızı daha kolay hale getirir
 • Bu, blog yazılarınıza, ürün listelemelerinize veya diğer açılış sayfalarınıza bağlantılar eklemenizi sağlayan Instagram Hikayeleri’ndeki “Yukarı Kaydır” özelliğini kullanabileceğiniz anlamına gelir
 • Ayrıca sosyal medyadaki popülerliğinizi artırabilir, bir işletme iseniz daha fazla potansiyel müşteri, tıklama ve dönüşüm elde edebilirsiniz

Doğrulama Süreci

Instagram’da doğrulanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

# 1: Hesabınızı Hazırlayın

Doğrulama formunu bulmayı düşünmeden önce, hesabınızın incelenmeye hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Aşağıdaki öğeler üzerinde çalışın:

 • Senin profil: Profiliniz bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderi ile tamamlanmalıdır. Biyografinizdeki diğer sosyal ağlara herhangi bir bağlantınız varsa, bunları Instagram’ın gereksinimlerine göre sildiğinizden emin olun.
 • “Herkese açık” ayarlarınız: Şu anda özel bir hesabınız varsa, diğer kullanıcıların sizi arayabilmesi için ayarlarınızı “herkese açık” olarak değiştirmeniz gerekir
 • Davranışınız: Instagram’ın Hizmet Şartları’na ve Topluluk Kurallarına uymanız gerektiğini söylemeye gerek yok, aksi takdirde başvurunuz hemen reddedilecek

# 2: Doğrulama Formunu Doldurun

Doğrulama isteme söz konusu olduğunda süreç oldukça hızlı ve kolaydır.

İlk olarak, hesabınıza giriş yapın, profilinize gidin ve “Ayarlar” a ve ardından “Doğrulama İste” ye hafifçe vurun. Tam adınızı, bilinen adınızı ve hangi kategoriye veya sektöre (ör. Eğlence, moda, haber / medya vb.) Girdiğinizi girin ve gerekli bir kimlik biçimini yükleyin (ör. Devlet tarafından verilen fotoğraflı kimlik) – ve daha sonra yalnızca “Gönder” i tıklayın.

# 3: Kararı Bekle

Instagram isteğinizi inceledikten sonra, kararlarını zamanı geldiğinde size bildireceklerdir.

İlk kez kabul edilmiyor musunuz? Endişelenmeyin — 30 gün sonra yeni bir istek gönderebilirsiniz.

Şansınızı Artırın

Sürekli olarak reddediliyor ve doğrulama elde etmek için uğraşıyorsanız, şansınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

# 1: Popülerliğinizi Artırın

Bu kulağa bariz gelebilir, ancak Instagram doğrulamasını elde etmenin en yaygın yolu ne kadar popüler olduğunu göster.

Sürekli olarak yeni takipçileri çekiyorsanız, bu, Instagram yöneticilerini doğrulama isteğinizi onaylamaya yönlendirmenin kesin bir yoludur..

Nasıl daha fazla takipçi edinebilirim, sorduğunu duyuyorum?

 • Mesajınızla tutarlı olun: Her yazıdan net bir tema, ses ve kişiliğiniz olduğundan emin olun; neyin işe yaradığını bulmak için erken aşamalarda farklı seçeneklerle denemek iyidir, ancak uzun vadede olabildiğince tutarlı olmaya çalışın
 • Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirin: Instagram tamamen görsellerle ilgilidir, bu nedenle daha estetik olarak daha hoş görünmek için dikkatlice düzenlenmiş yüksek kaliteli fotoğraflar yüklediğinizden emin olun. Örneğin, makyaj markası Iconic London’un özet akışına göz atın; fotoğrafların hepsi metalik tonlarda, stilistik olarak uyumlu ve inkar edilemeyecek kadar güzel

Popülerliğinizi Artırın

 • Doğru hashtag’leri kullanın: Yayınlarınıza niş içinde popüler hashtag’ler ekleyerek erişiminizi genişletin; “nicelik değil kalite” terimi burada üstün
 • Takipçilerinizle etkileşime geçin: Takipçilerinizle açık diyalog kurun, yorumları yanıtlayın ve resimlerini sizinki kadar beğenin; bir sosyal sohbetin çevrimdışı olması iki kişi gerektirir – ve bu kural çevrimiçi dünyada değişmez
 • Performansınızı düzenli olarak inceleyin: Hesabınızı sürekli olarak değerlendirmek için Sprout Social’ın Instagram Analytics gibi analitik bir araç kullanın. Kitlenizin demografik özellikleri, hashtag kullanımı, trendler ve içeriğinizle ilgili neyin yanlış gittiğini bulmanıza ve stratejinizi buna göre değiştirmenize olanak tanıyan diğer etkileşim metrikleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunar.

# 2: Aktif Olun

Instagram, platformlarını kullanmanızı istiyor. Sonuçta bu bir sosyal ağ.

Onlara sürekli olarak kullanıcılarıyla etkileşimde bulunduğunuzu ve birden çok topluluğa değer kattığınızı gösterirseniz, yalnızca küçük mavi rozet elde edebilirsiniz..

Ayrıca sık sık gönderiyorsanız da yardımcı olur. Yoğun bir hayat mı yaşıyorsunuz? Sorun yok! En iyi sosyal yönetim araçları, Instagram profilinizi canlı tutmak için yayınları önceden planlamanıza olanak tanır. Örneğin, Hootsuite’de yayınlarınızın performansını ölçebilir ve aynı gösterge tablosundan birden çok hesabı yönetebilirsiniz.

# 3: Profilinizi Geliştirin

Mavi doğrulama rozetine ulaşma şansınızı artırmanın başka bir yolu da profilinizi aşağıdaki şekillerde yenilemektir..

 • Web sitenizin bağlantısını ekleyin: Bu, herkese açık bir figür, ünlü veya marka olarak gerçekliğinizi doğrular
 • İlgi çekici bir biyografi yazın: Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı belirtin ve daha fazla kişinin sizi bulmasına yardımcı olmak için nişiniz için alakalı anahtar kelimeler ekleyin
 • Bağlantılarınızı gösterin: Zaten bu topluluğun bir parçası olduğunuzu göstermek için biyografinize doğrulanmış hesaplar ekleyin. Leisurewear şirketi Fabletics’i ele alalım, örneğin, güvenilirliklerini başarılı bir şekilde artırmak için kurucu oyuncuları Kate Hudson’ı profillerinde etiketliyorlar

Senin profil

 • İyi bir profil fotoğrafı seçin: Bir markanız, profil resminiz logonuz olmalıdır. Ayrıca, Instagram’ın dairesel biçiminde çekici görünmesi için önerilen 320 x 320 piksel boyutlarına düştüğünden emin olun.

# 4: Dijital Varlığınız Üzerinde Çalışın

Son olarak, Instagram’da doğrulanmaya karar verdiyseniz ve her şey başarısız olursa, dijital varlığınız üzerinde çalışmaya devam edin.

Instagram, hesapları birden fazla haber kaynağındaki özelliklere göre doğrulama için incelediklerini iddia ediyor. Bu nedenle, orada isminizi verdiğinizden emin olun! İster bir PR ajansı ile çalışın, isterse de tek başına gidin, Forbes, doğru insanlarla omuzlarınızı ovuşturduğunuzu gösterdiği için, etkileyiciler, medya kuruluşları ve diğer doğrulanmış kullanıcılarla çalışmanın iyi bir fikir olduğunu iddia ediyor.

Facebook’ta zaten doğrulandın mı? müthiş! BoostLikes’e göre, önce Facebook ile doğrulama almak daha kolay, bu da daha sonra Instagram’da doğrulanma şansınızı artırarak, bu iki ağın birbirine çok yakın olduğunu düşünüyor.

Dahası, mavi rozeti elde edene kadar, meşruiyetinizi göstermek için web sitenizdeki Instagram profiliniz ve diğer sosyal profiller hakkında bağırabilirsiniz..

Herkes İçin Mavi Keneler

Instagram doğrulaması, çevrimiçi dünyadaki en yüksek sosyal para birimi biçimlerinden biridir. Kullanıcıların sizi bulmasını kolaylaştırmanın yanı sıra, takipçi sayınızı da artırır ve tıklama ve dönüşüm olasılığını artırır. Küçük mavi kene elde etmek için mücadele ediyorsanız, hile çaba yapmaya devam etmektir. Sonunda faydalı olacak.

 Kaynaklar

Instagram, Nisan ayından bu yana 100 milyon artarak 800 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor: https://www.cnbc.com/2017/09/25/how-many-users-does-instagram-have-now-800-million.html

Instagram Doğrulanmış Rozetler: https://help.instagram.com/854227311295302

Iconic.London Instagram: http://www.instagram.com/iconic.london/ Hesabındaki Resimleri

Fabletics Instagram – http://www.instagram.com/fabletics/

Instagram’da Nasıl Doğrulanılır: https://www.forbes.com/sites/tomward/2018/04/16/how-to-get-verified-on-instagram/#e71ab1d6b2bb

Instagram Profilinizde Doğrulanmış Rozet Almak için 5 Adım: https://boostlikes.com/blog/2015/10/5-steps-getting-verified-badge-instagram-profile

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map