InMotion vs HostGator – Sizin İçin Hangi Web Host Doğru? 2020

Yeni bir web barındırıcısı için alışveriş yapıyorsunuz ve InMotion Hosting ve HostGator ortaya çıkıyor. Şaşırtıcı değil – ucuzlar, harika özelliklere sahipler ve birçok insan onları tavsiye ediyor. Ama hangisini seçmelisin?


Hangisini önerdiğimi bulmak için seni sonuna kadar bekletmeyeceğim. InMotion ve HostGator’u seçerim – ancak InMotion’ı neyin daha iyi hale getirdiğini bilmek istiyorsanız, okumaya devam etmelisiniz!

Bu uzman incelemesi için InMotion Hosting ve HostGator’u beş önemli alanda kafa kafaya koydum:

1Round 1: InMotion Hosting Daha Hızlı – Ama HostGator Daha Güvenilir22Round 2: InMotion Size Bir Alan Adı ve Daha Fazlasını Sunuyor – HostGator Özellikleri Sınırlıdır Daha iyi bir değer mi? 5Round 5: HostGator Çok Öğretici Var – InMotion Daha Fazla Kişisel Destek Var6Çok Ekstra ile Güvenli Hosting için InMotion’ı seçin {"@context":"http: \ / \ / schema.org","@type":"Eşya listesi","itemListElement": [{"@type":"SiteNavigationElement","durum": 1,"isim":"1. Tur: InMotion Hosting Daha Hızlı \ u2013 Ancak HostGator Daha Güvenilir","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / inmotion-vs-Hostgator \ / # Yuvarlak 1 – InMotion-Hosting-hızlı-mi —– Ama-HostGator-mi-Fazla-Güvenilir"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 2,"isim":"2. Tur: InMotion Size Alan Adı ve Daha Fazlasını Verir \ u2013 HostGator Özellikleri Sınırlıdır","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / inmotion-vs-Hostgator \ / # Yuvarlak 2 – InMotion-verir-Sen-a-Alan-Adı-and-Fazla —– HostGator -Özellikler–Are Sınırlı"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 3,"isim":"3. Tur: HostGator Güvenlik için Ekstra Ücretler \ u2013 InMotion Ücretsiz Olarak Dahil Ediyor","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com / blog \ / inmotion-vs-Hostgator \ / # Yuvarlak-3 \ – HostGator-Masraflar-Ekstra-for-Güvenlik —– InMotion-içerir-It-için -Bedava"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 4,"isim":"Tur 4: HostGator Daha Ucuz Görünüyor Ama InMotion Daha İyi Bir Değer mi?","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / inmotion-vs-hostgator \ Yuvarlak-4 / # – HostGator-görünüyor ucuz —– Ama-mi-InMotion-a-iyi-Değer-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 5,"isim":"5. Tur: HostGator’da Birçok Eğitici Var \ u2013 InMotion’da Daha Fazla Kişisel Destek Var","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / inmotion-vs-Hostgator \ Yuvarlak-5 / # – —– InMotion-Has-Fazla-Kişisel HostGator-sürü-öğreticiler Has -Destek"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 6,"isim":"Birçok Ekstra ile Güvenli Barındırma için InMotion’ı seçin","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / inmotion-vs-Hostgator \ / # seç-InMotion-için-Secure-Hosting-ile-Lot-of-Ekstra"}]}

1. Tur: InMotion Hosting Daha Hızlı – Ancak HostGator Daha Güvenilir

Google, web sitesi sayfalarınızın iki saniye içinde tam olarak yüklenmesini hedeflemenizi önerir veya tıklayıp başka bir yere bakacak potansiyel ziyaretçilerin% 53’ünden fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bence, web barındırıcınızın ne kadar iyi performans gösterdiğine bakmanız gereken ilk şey olmalı – ama sadece web barındırma sahiplerinin iddia ettiklerine inanmayın, genellikle gerçeklerden daha hype!

Örneğin, InMotion Hosting hizmetini “Güvenli, Hızlı, & Güvenilir ”- ve nispeten hızlı olmasına rağmen, güvenilirliği HostGator kadar büyük değil.

InMotion hosting'in Google arama sonucu

InMotion hızı için SSD diskleri kullanıyor ve “Maksimum Hız Bölgeleri” sunuyor (bu sadece hedef kitlenize en yakın sunucuyu seçebileceğinizi söylemenin süslü bir yolu). Sonuç olarak, InMotion ile ev sahipliği yaptığınızda, sayfalarınızın iki saniye içinde iyi yüklenmesini bekleyebilirsiniz. Daha da yüksek hızlara ihtiyacınız varsa InMotion’ın bulut barındırma hizmeti hız artırma özellikleri.

InMotion Hosting’in bir yıl boyunca ortalama sunucu yanıt sürelerini gösteren çubuk grafik

Bununla birlikte, güvenilirlik açısından, InMotion’ın bazı sorunları vardı. Güvenilirlik, çalışma süresi açısından ölçülür – ve InMotion’ın% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi olsa da, inanılmaz derecede kısa olduğu durumlar olmuştur. Son bir ayda, çalışma süresi sadece% 99.6’ya düştü – bu bir ayda neredeyse üç saat kesinti ve 1 saat 40 dakika tek bir günde oldu.

Elbette, çalışma süresi% 99,9’un altına düşerse hesabınızda küçük krediler alırsınız, ancak web siteniz 90 dakikadan uzun bir süre kapalı kalırsa iş kaybını telafi etmez..

HostGator’un sayfa yükleme hızları Google’ın iki saniye önerisinde – ancak bazı durumlarda, zar zor. InMotion gibi, HostGator da paylaşılan barındırma planlarında HDD sürücüleri kullanır, SSD depolama yalnızca daha pahalı bulut barındırma planları aracılığıyla kullanılabilir. Başka hız artırıcı özellikler sunmaz ve HostGator’un sayfa yükleme hızlarını InMotion ile karşılaştırdığınızda HostGator’un oldukça yavaş olduğunu görürsünüz..

HostGator’un bir yıl boyunca ortalama sunucu yanıt sürelerini gösteren çubuk grafik

Bununla birlikte, güvenilirlik açısından, HostGator sürekli olarak ortalama% 99,95 ve üstü çalışma süresi sürdürmektedir ve geçen yılın aylarının çoğunluğu% 99,98 ile% 100 çalışma süresi arasındadır.. En kötü ayı bile (% 99,95 çalışma zamanında) sadece 21 dakikalık kesinti süresine eşittir.

Ve kazanan: Bu turda net bir kazanan yok. InMotion Hosting, HostGator’u hız için yener, ancak güvenilirliği hayal kırıklığı yaratır. HostGator’un sunucuları web sitenizin sayfalarını hızlı bir şekilde yüklemez, ancak en azından aşırı kesinti süresi hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

2. Tur: InMotion Size Alan Adı ve Daha Fazlasını Sunar – HostGator Özellikleri Sınırlıdır

Web barındırma sağlamanız gereken tam özellikler oluşturmak istediğiniz web sitesinin türüne bağlı olacaktır – ancak kullanılabilir depolama alanı miktarı, tek bir hesapta kaç web sitesi barındırabileceğiniz ve bir alan adının dahil edilip edilmediği gibi, arama olasılığınız gibi bazı ortak özellikler vardır.

Karşılaştırmayı kolaylaştırmak için, ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları bir bakışta tabloya koydum, ancak önce belirtmek istediğim birkaç şey var.

Web Sitesi Sayısı

InMotion’ın en temel planı olan Launch’da iki alan adı alırsınız. Sınırsız web siteleri istiyorsanız, en pahalı planı olan Pro’ya yükseltmelisiniz. HostGator’un temel Tarama planı ile yalnızca tek bir web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz – diğer tüm HostGator planları size sınırsız alan adı verir.

Bununla birlikte, HostGator ile sınırsız web sitesine izin verilse bile bilmeniz gereken bir şey var, diğer kişiler için web siteleri oluşturamaz ve web alanınızda barındırmak için ücret alamazsınız. Bunu yapmak için HostGator’un bayi paketlerine göz atmanız gerekir.

Yedekler

InMotion maksimum 10 GB ile sınırlı olan “nezaket yedeklemeleri” sunar ve yedeklemeler garanti edilmediğinden bu özelliğe güvenmemeniz önerilir. Bunun yerine InMotion, Planınıza eklenti olarak Backup Manager paketini satın almanızı önerir.

HostGator ile web alanınızın otomatik yedeklenmesi için CodeGuard Basic eklentisine sahip olmanız gerekir. Elbette, cPanel’inizden manuel yedekleme yapabilirsiniz, ancak bu kolay geri yükleme seçeneklerine izin vermez.

“Sınırsız” Depolama Alanı

Hem InMotion hem de HostGator, sınırsız depolama alanı sunduğunu iddia ediyor, ancak sınırsız barındırmalarına gerçekten sınır koyan diğer ana bilgisayarları gördüm. Bu yüzden satış ekipleriyle canlı sohbet yoluyla iletişim kurdum ve transfer etmek istediğim 60 GB’lık bir web sitem olduğunu söyledim.

InMotion Hosting, 60 GB’ın çok fazla olduğunu hemen kabul etti ve bunun yerine bir VPS (sanal özel sunucu) seçmem gerekecekti. Daha sonra InMotion’ın paylaşılan barındırma paketlerinde 50 GB’ı aşan web sitelerine izin verilmediğini açıkladılar.

Sınırsız depolama alanı hakkında Inmotion Hosting müşteri hizmetleri konuşması

Başlangıçta beni Kabul Edilebilir Kullanım Politikalarına yönlendiren HostGator’un desteğinden doğrudan bir cevap almak daha zordu. Sonunda, web sitemde kullanılmayan medyayı saklamadığım sürece herhangi bir sınırlama olmadığını netleştirebildim. HostGator, aşırı miktarda alan kullandığınızı düşünüyorsa içeriğinizi uyarı yapmadan kaldırma hakkına sahiptir..

Sınırsız depolama alanı ile ilgili HostGator müşteri destek görüşmesi

özellikInMotion BarındırmaHostGator
Depolama alanıSınırsız (ancak gerçekte 50 GB ile sınırlı)Sınırsız (Kabul Edilebilir Kullanım Politikasına tabidir)
Para iade garantisi90 gün45 günler
Ücretsiz Alan AdıEvet, ilk yıl için ücretsizHayır
Web Sitesi Sayısıİki fırlatma planı, altı güç, Pro sınırsızBiri Hatchling planında, diğerlerinde sınırsız, ancak diğer insanlar için web sitelerini barındırmak için bir HostGator satıcı planına sahip olmanız gerekir
Otomatik YedeklemelerNezaket yedeklemeleri 10 GB ile sınırlıdırYalnızca bir eklenti aracılığıyla kullanılabilir (CodeGuard Basic)
Ücretsiz SSL SertifikasıEvet, tüm planlardaEvet, tüm planlarda
Bant genişliğiSınırsızSınırsız
Ücretsiz Site TaşımaEvetEvet, ilk 30 gün içinde
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
Tek Tıkla Uygulama YüklemeEvetEvet
Web Sitesi OluşturucuEvet, gelişmiş BoldGrid web sitesi oluşturucu dahildirEvet, temel bir web sitesi oluşturucu

Ve kazanan: InMotion Barındırma. Planları, ücretsiz bir alan adı ve daha gelişmiş bir web sitesi oluşturucu içerir, bu da özellikler söz konusu olduğunda onu kazanan yapar. Ayrıca InMotion ile, hesabınızdaki diğer kişiler için web sitesi barındırmanın belirli bir yasağı yoktur.

3. Tur: HostGator Güvenlik için Ekstra Ücretler – InMotion Ücretsiz Olarak İçerir

Güvenlik önemlidir ve artan sayıda kötü amaçlı trafik ve kaba kuvvet saldırısı ile HostGator, güvenliğin önemini gelirlerini artırmanın bir yolu olarak gören artan sayıda barındırma şirketinden biridir..

HostGator’un içerdiği güvenlik özellikleri minimum mutlak minimum değerdir – en fazla beş web sayfasını tarayan haftalık kötü amaçlı yazılım taramaları ile sınırlıdır. Kötü amaçlı trafik, DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) ve saldırı girişimlerine karşı koruma için, eklenti olarak bir SiteLock planı satın almanız ve barındırma maliyetinizi artırmanız gerekir.

InMotion Hosting, tüm planlarında güvenlik özellikleri içerir. Bilgisayar korsanlığı ve DDoS saldırılarına karşı koruma sağlayan yerleşik bir güvenlik paketine sahiptir. Ayrıca, web sitenizi her türlü kötü amaçlı trafik ve komut dosyası enjeksiyonundan korumak için tasarlanmış bir web uygulaması güvenlik duvarı (WAF) olan SmartWall Tehdit Savunma Çözümü’nü de içerir..

Ve kazanan: InMotion Barındırma. Güvenliğiniz için fazladan ödeme yapmanızı beklemediğinden, bu turda açık kazanır. Daha fazla bilgi için, uzman incelemesi size InMotion’ın güvenlik paketiyle ilgili bilgi verir. HostGator, tüm web sunucularının sağlaması gereken güvenlik özellikleri için ödeme yapmaya zorlar.

4. Tur: HostGator Daha Ucuz Görünüyor – Ama InMotion Daha İyi Bir Değer?

Sıkı bir bütçeniz varsa, en ucuz hosting fırsatı en iyi yaklaşım gibi görünebilir, ancak genellikle en ucuz ev sahipleri para için en iyi değeri sunmaz. InMotion Hosting’in içerdiği ancak HostGator için ekstra ücret talep eden güvenlik gibi özelliklerin ek maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekir..

InMotion’ın fiyatlarının neredeyse iki katı olmasına rağmen, HostGator’un ilk dönem için reklamını yaptığını keşfetmeniz sizi şaşırtabilir, InMotion hala daha iyi değer için çalışıyor. İşte nedeni:

  • En temel planda, InMotion iki web sitenize sahip olmanıza izin verirken, HostGator’un karşılaştırılabilir planı bir ile sınırlıdır.
  • InMotion ile en iyi fiyatları elde etmek için sadece iki yıl ön ödeme yapmanız gerekir – HostGator ile üç yıl boyunca ödeme yapmanız gerekir.
  • InMotion, ilk yıl için ücretsiz bir alan adı içeriyor.
  • InMotion’ın güvenlik özellikleri ücretsiz olarak dahildir – HostGator ile ek güvenlik özellikleri aylık ücretinizi en az% 50 artırır.
  • Yenileme söz konusu olduğunda, InMotion’ın fiyatları yalnızca yaklaşık% 20 artar – HostGator’un fiyatları% 60’a kadar artar.
  • InMotion, HostGator’dan iki kat daha uzun süreli 90 günlük para iade garantisine sahiptir.

Ve kazanan: Hareket halinde. En ucuzun her zaman en iyi değer olmadığını kanıtlayan InMotion size paranız için daha fazlasını sunar.

5. Tur: HostGator’da Bir Çok Öğretici Var – InMotion’da Daha Fazla Kişisel Destek Var

Web barındırma nadiren (eğer varsa) sorunsuzdur, bu yüzden ihtiyaç duyduğunuzda müşteri desteğinden yardım alabileceğinizi bilmeniz önemlidir – gece veya gündüz ne olursa olsun. HostGator ve InMotion Hosting telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunar.

Destek kalitesi açısından InMotion ile olan deneyimim HostGator ile olan deneyimimden daha iyiydi. InMotion destek ekibi daha bilgili görünüyor, beni sadece bilgi tabanındaki makalelere yönlendirmek yerine sorularımı doğrudan cevaplamak – HostGator’un tekrar tekrar yaptığı.

ancak, HostGator daha kullanıcı dostu bir bilgi tabanına sahiptir ve 500’den fazla video eğitimi sunmaktadır web hosting en iyi şekilde yardımcı olmak için. InMotion’ın destek merkezi tıknaz, gezinmesi zor ve bir anahtar kelime araması gerçekleştirdiğimde bile aradığım bilgileri bulamadım.

Ve kazanan: Bir kravat. HostGator bilgi tabanı için daha iyidir, bu da sorunlara kendiniz cevap bulmak istiyorsanız harikadır. Ancak, InMotion’ın canlı sohbet desteği genel olarak daha iyi.

Birçok Ekstra ile Güvenli Barındırma için InMotion’ı seçin

Nihayetinde InMotion, HostGator’u bu beş turdan üçünde yenerek net bir kazanan yapıyor. Para için büyük bir değer olan hızlı ve güvenli bir hosting arıyorsanız InMotion mükemmel bir seçimdir. InMotion’ı neyin mükemmel kıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelememize göz atın.

Ancak, HostGator hala bazı durumlarda sizin için iyi bir seçim olabilir. Örneğin, 50 GB’ı aşan bir web siteniz varsa, InMotion web sitenizi aktarmanıza izin vermezken HostGator (prensip olarak) gönderir. Ayrıca, HostGator’un bilgi tabanı web barındırma ile başlıyorsanız size yardımcı olacaktır. bizim derinlemesine inceleme HostGator’un ihtiyaçlarınıza daha uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir.

Hareket halindeHostGator
VerimHarika sayfa yükleme hızları, ancak güvenilirlik biraz sorunSayfalar InMotion’daki kadar hızlı yüklenmez, ancak daha güvenilirdir
ÖzellikleriTüm planlarla birlikte ücretsiz alan adı ve daha gelişmiş bir web sitesi oluşturucuKuluçka planında tek bir web sitesi, diğer tüm planlarda sınırsız
GüvenlikSmartWall Savunma Sistemi (güvenlik duvarı), DDoS koruması, kötü amaçlı yazılım tarayıcı ve kötü amaçlı komut dosyası enjeksiyon korumasıKötü amaçlı yazılım taraması beş sayfa ile sınırlıdır, bu nedenle güvenlik için fazladan ödeme yapmak zorunda kalırsınız
değerDaha kısa taahhüt süreleri, en temel planda iki web siteniz ve 90 günlük para iade garantisi olabilirEn iyi fiyatlar için üç yıl ön ödeme yapmalı ve yenileme sırasında fiyat önemli ölçüde artıyor
Müşteri desteğiCanlı sohbet desteği bilgili ve kişiseldir, ancak bilgi tabanı yokturBüyük dersler kütüphanesi, ancak canlı sohbet temel isteklerle mücadele ediyor
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me