InMotion vs FatCow – Ktorý webový hostiteľ má pravdu (PRE VÁS)? (2020)

Výber poskytovateľa hostingu je jedným z najdôležitejších krokov pri vytváraní webovej stránky. InMotion Hosting a Tučná krava sú obe spoločnosti so sídlom v USA, ktoré majú dlhoročné skúsenosti, ale ktorá z nich je pre vás tým správnym poskytovateľom?


Sme všetci dôvtipní a snažíme sa šetriť, kde je to možné, ale výhodné ceny samy o sebe neznamenajú skvelý hosting. Váš poskytovateľ musí byť kompatibilný s typom webových stránok, na ktorých by ste chceli hosťovať, a v závislosti od vašej úrovne odborných znalostí budete pravdepodobne potrebovať podporu, aby ste sa k nemu mohli dostať správnym smerom..

Tým sa vaše webové stránky uvedú do prevádzky, ale je to len prvý krok. Chcete, aby vaše webové stránky uspeli.

Potrebujete vynikajúci výkon, aby ste zaistili, že web bude vždy online, a rýchle načítania, aby ste nestratili žiadnych návštevníkov. Okrem toho budete potrebovať vzduchotesné zabezpečenie a zálohovanie na daždivé dni. Pretože prší.

Testovali sme InMotion vs. FatCow v piatich oblastiach, aby sme zistili, ktorá z nich môže prinútiť vaše webové stránky dosiahnuť skutočný potenciál. Výsledky čítajte ďalej.

InMotion poskytuje vynikajúci výkon – FatCow sa ťahá za

Výkon môže byť najdôležitejším faktorom úspechu vašich webových stránok. Aká dobrá je krásne navrhnutá webová stránka, ak nie je vždy k dispozícii a načíta sa pomaly? Toto je oblasť, v ktorej InMotion to naozaj vyradí z parku a poskytuje takú úroveň služieb, ktorú FatCow jednoducho nemôže vyrovnať. Poďme sa pozrieť na podrobnosti.

Všeobecne povedané, webové stránky dosahujú vysoký výkon prostredníctvom mierne mätúcej kombinácie serverovej infraštruktúry, dátového centra (kde je server fyzicky umiestnený), inžinierstva a umiestnenia, množstva pridelených zdrojov a optimalizácie. Optimalizácia je väčšinou vaša práca, ale všetky ostatné faktory sú v rukách vášho hostiteľa webu.

Pokiaľ ide o umiestnenie serverov, spoločnosť InMotion prevádzkuje dve dátové centrá, jedno v Los Angeles a jedno vo Washingtone DC. Servery spoločnosti FatCow sa nachádzajú v Bostone. To už umožňuje spoločnosti InMotion poskytovať kvalitnejšie služby návštevníkom z celého USA., čím bližšie je webový server k návštevníkovi, tým rýchlejšie bude fungovať (v závislosti od iných faktorov).

Pokiaľ ide o pridelené zdroje, obe spoločnosti inzerujú plány s neobmedzeným ukladacím priestorom a šírkou pásma. To znamená, že technicky môžete na svoj web nahrať tisíce videí vo vysokom rozlíšení, ale v skutočnosti hovoríme o „spravodlivom použití“. Čo je čestné použitie? Podľa používateľov oboch spoločností, s aplikáciou InMotion to v skutočnosti znamená akékoľvek množstvo údajov, ktoré chcete použiť.

Zdá sa, že v prípade FatCow to tak nie je. Používatelia hlásia svojvoľné oznámenia o „prekročení spravodlivého použitia“, ktoré vedú k okamžitému zrušeniu ich služby a zastaveniu ich webovej stránky. Toto je scenár nočnej mory: ak jeden deň zmizne váš web. Nechcel by som použiť poskytovateľa tam, kde by sa to mohlo stať.

Do zoznamu problémov FatCowu sa pridávajú hlásenia používateľov o spomaleniach, prestojoch (časy, keď web nie je k dispozícii), pomalých rýchlostiach načítania stránky a náhlom zrušení účtu po dni oneskorenia platby. Na druhej strane spoločnosť InMotion má dobrú povesť vynikajúceho poskytovateľa – vysoké rýchlosti a takmer perfektnú dostupnosť.

Je potrebné poznamenať, že FatCow vám umožňuje hosťovať neobmedzený počet webových stránok vo svojich plánoch, zatiaľ čo InMotion obmedzuje počet domén iba na niekoľko – v závislosti od plánu.

Našim víťazom vo výkone je určite InMotion. Služby spoločnosti sú rýchle, spoľahlivé a skutočne vám prideľujú takmer neobmedzené zdroje.

InMotion poskytuje užívateľsky prívetivý cPanel, zatiaľ čo ovládací panel FatCow je mätúca upsell správa

Ovládací panel je váš hlavný rozbočovač a umožňuje vám prevádzkovať vaše stránky – a spúšťať ich tak, ako chcete. Dobrý ovládací panel poskytuje ľahký prístup k nasledujúcim:

 • Automatické inštalácie
 • Konfigurácie e-mailového účtu
 • Nastavenie domény
 • Inštalácie certifikátov SSL

InMotion vám ponúka cPanel, zlatý štandard v priemysle webhostinguy. cPanel je zďaleka najobľúbenejší dostupný ovládací panel a táto popularita vedie k neustálym aktualizáciám, neustálym vylepšovaniam a stále rastúcemu počtu užitočných doplnkov a doplnkov..

FatCow, na druhej strane, používa prispôsobený ovládací panel vDeck. vDeck je relatívne nový ovládací panel, ktorý sa považuje za odborníkov medzi pokročilejšími, ale menej priaznivými pre začiatočníkov.

Jedným z vašich prvých krokov po zakúpení hostingu bude pravdepodobne inštalácia vášho systému správy obsahu (CMS) podľa vášho výberu. Môže to byť WordPress, Joomla, Drupal alebo systém elektronického obchodu, ako je PrestaShop a Zen Cart..

S cPanel spoločnosti InMotion to budete môcť urobiť so Softaculous. V prípade FatCow budete musieť používať vlastné inštalačné skripty. Úlovok? Najprv musíte nájsť funkciu na ovládacom paneli, a to nemusí byť tak jednoduché, ako to znie.

cPanel je jasný ako deň. Automatické inštalácie sa dajú ľahko nájsť a spustiť. Služba FatCow je zložitejšia. Ovládací panel je preplnený tým, čo vyzerá ako nekonečný zoznam možností, a bude trvať nejaký čas, kým zistíte, čo je to. Inštalácia bezpečnostného certifikátu SSL je podobná – obaja poskytovatelia ho zahŕňajú, ale s FatCow je ťažšie robiť.

To nás vedie k väčšiemu problému. Ovládací panel FatCow nie je iba preplnený. V podstate ide o reklamnú tabuľu, ktorá je určená na predaj. Obrovské množstvo „funkcií“ tam naozaj nie je a je to iba viac produktov a služieb, ktoré si môžete kúpiť. Iste, niektoré sú k dispozícii na bezplatné vyskúšanie, ale tieto funkcie nie sú súčasťou vášho plánu.

Výsledkom je dvojnásobná frustrujúca skúsenosť: nielenže je ovládací panel menej užívateľsky prívetivý, ale vďaka pokusu spoločnosti o rozšírenie vás to ešte zhoršilo..

Pravdepodobne ste to uhádli, ale víťazom je … InMotion. Ovládací panel spoločnosti je jasný, uprataný, lepšie sa hodí pre priemerného používateľa a neobsahuje pokusy o ďalší predaj.

BoldGrid spoločnosti InMotion vám dáva krídla – FatCow vás uväzní vo väzení Weebly

Nechaj ma vysvetliť. Ak si vyberiete webového hostiteľa, zaväzujete sa, ale nemusí to byť „až kým sa nás smrť nerozdelí“. Veci sa menia, vaše potreby sa vyvíjajú a o niekoľko rokov sa možno budete chcieť presunúť na svoje webové stránky niekde inde. Úlovok – nie je to nevyhnutne ľahké.

Ak ste pokročilým používateľom, môžete mať úplnú kontrolu nad WordPress alebo jedným z ďalších CMS a ponoriť sa do kódu a databáz. Môžete vytvoriť každú webovú stránku a kontextové okno od nuly a viete, ako zobrať to, čo ste vytvorili, a presunúť ho niekde inde..

Ak ste pravidelným používateľom, nemáte čas a schopnosť to urobiť. Ak nemáte skúsenosti s kódovaním, pravdepodobne budete chcieť vytvoriť svoj web spôsobom presúvania myšou. To znamená použitie rozhrania, ktoré vám umožní vytvárať a umiestňovať prvky pomocou myši, pridávať obrázky, text, odkazy, špeciálne efekty a podobne..

InMotion poskytuje BoldGrid, svoj proprietárny doplnok WordPress pre presúvanie myšou. FatCow, na druhej strane, ponúka použitie Weebly, licencovanej služby drag-and-drop. A tým leží úlovok.

Webové stránky vytvorené pomocou nástroja BoldGrid spoločnosti InMotion sú 100% stránky WordPress. To znamená, že po riadku ju môžete vždy zabaliť a vziať niekam inam. Ak chcete pridať funkcie, zmeňte celé rozloženie alebo dokonca časť pomocou BoldGrid – všetky vaše údaje o webových stránkach zostanú nedotknuté.

Weebly je úplne iný príbeh. To, čo je zabudované vo Weebly, zostáva vo Weebly a ak budete chcieť niekedy zmeniť scenériu, budete musieť začať od nuly. Vrátiť sa naspäť na námestie za päť rokov mi znie dosť ničivo.

Okrem slobody, ktorú vám ponúka InMotion, sa so samotným staviteľom jednoducho pracuje oveľa ľahšie. BoldGrid, ktorý je v tomto odvetví vysoko cenený, vám umožní predstaviť si svoju fantáziu a vytvoriť si miesto snov. Pridanie ľubovoľného prvku je hračkou, štýl sa ľahko robí a všetko sa dá optimalizovať pre sledovanie mobilu a tabletu.

Weebly nie je vôbec zlá služba (kliknite sem a prečítajte si našu odbornú recenziu), ale je veľmi obmedzená na knižnicu šablón dizajnu. Navyše, ak ste sa rozhodli kúpiť hosting a vytvoriť si vlastnú webovú stránku – prečo by ste sa mohli sami obmedzovať? Spýtajte sa FatCow, zdá sa, že to vedia.

Víťazom tu je InMotion, ktorý poskytuje lepší tvorca stránok s možnosťou presúvania myšou, vďaka ktorému získate úplnú kontrolu nad svojím webom..

Radšej by ste službu vyskúšali 90 dní s hosťovaním InMotion alebo 30 dní s FatCow?

Čítanie zoznamov funkcií a vypočutie si možností, ktoré sú určite zábavné (nielen pre mňa, nie?), Ale ako môžete skutočne vedieť, že poskytovateľ je pre vás vhodný, bez toho, aby ste to najskôr vyskúšali.?

Preto hostingové spoločnosti ponúkajú záruky vrátenia peňazí. Zaručujú vám, že ak nie ste spokojní so službou v určitom čase, môžete získať peniaze späť a podnikať inde..

Neexistuje v skutočnosti priemyselný štandard, pretože niektoré spoločnosti vôbec neposkytujú záruky vrátenia peňazí. Mnohé ponúkajú 14-dňovú záruku, zatiaľ čo iné idú na míľu navyše a poskytujú 30-dňovú záruku. To je prípad FatCow.

A čo InMotion? Och, sú šialení. Dávajú vám celých 90 dní – to sú tri celé mesiace – aby ste sa rozhodli. Hovorte o dobrých službách.

A aké sú ceny? Na prvý pohľad dosť podobné. Obe spoločnosti ponúkajú základný plán zdieľaného hostenia iba za pár dolárov mesačne Ponuka spoločnosti InMotion je o niečo lacnejšia.

Je nepríjemné, že s FatCow je to iba úvodná cena, ktorá sa zdvojnásobí po prvom roku. Iste, hostitelia sú lacnejší ako obaja, ale po prvom roku už FatCow už nie je ani tak dobrý obchod.

Okrem toho používatelia FatCow na celom webe hlásia, čo sa javí ako opakujúci sa problém – FatCow účtuje obrovské a prekvapivé sumy zo svojich kreditných kariet a žiadny úspech pri jeho získaní späť. Toto sa ešte musí overiť a sám som sa s tým nestretol.

Ceny sa veľmi nelíšia ani v prípade serverov VPS, ani dedikovaných serverov. InMotion tu však prináša výhodu vďaka výkonnejším serverom..

Víťazom je InMotion. Jeho plány sú lacnejšie, ich ceny sa po prvom roku nezdvojnásobia a jej záruka vrátenia peňazí je jednou z najšľachetnejších, akú som kedy videla.

Zástupcovia podpory InMotion sú skutočnými výhodami; Zástupcovia spoločnosti FatCow používajú informačné listy

Dúfam, že všetko bude pre vás hladné a že už nikdy nebudete musieť kontaktovať podporu. Napriek tomu každý potrebuje pomoc niekedy, a keď sa to stane, chcete si byť úplne istí, že hovoríte so skutočnými odborníkmi, ktorí rozumejú vašim problémom a dokážu ich vyriešiť s najväčšou naliehavosťou..

Obe spoločnosti poskytujú podporu 24/7/365, čo znamená, že pre vás bude vždy niekto. Obe spoločnosti ponúkajú podporu prostredníctvom telefónu, e-mailu, podporných lístkov a živého rozhovoru a pomocou služby InMotion môžete dokonca používať Skype. Aký dobrý je podporný personál? Pozrime sa.

InMotion je jednou z mála veľkých spoločností poskytujúcich hosting, ktorá je stále v súkromnom vlastníctve. Spravujú ju ľudia, ktorí sa o to skutočne zaujímajú. Mať dobre informovaného zástupcu podpory je skvelé, ale mať zástupcu, ktorého záleží, je úplne iná úroveň.

Zamestnanci spoločnosti InMotion odpovedali na všetky moje otázky dôkladne a láskavo, a to tak pri prieskume možností, ako aj po zakúpení plánu. Ľahko dokázali vyriešiť akýkoľvek problém, ktorý som mal (alebo mal nárok).

Všetci agenti podpory sú rodenými anglickými hovorcami so sídlom v USA, ale neanglickí hovoriaci ich môžu kontaktovať pomocou rozhovoru alebo e-mailu a služby Google Translate alebo podobnej služby. Sú veľmi trpezliví a robia všetko, čo je v ich silách, aby im pomohli.

Ako sa má FatCow? Telefonická podpora je založená v USA a je celkom priateľská, ale živá podpora prostredníctvom chatu a e-mailu sa preniesla do Indie. Agenti sú priateľskí, ale ich angličtina nie je veľmi dobrá. Dokázali porozumieť väčšine mojich otázok, ale boli prípady, keď som potreboval preformulovať a zjednodušiť problém, aby som im pomohol porozumieť.

Zdá sa, že okrem angličtiny, ktorá nie je ich prvým jazykom, čítali odpovede. Trikrát som sa opýtal a preformuloval otázku týkajúcu sa ich dostupnosti a zakaždým dostal rovnakú presnú odpoveď. Toto naozaj nie je podpora, skôr ako interaktívna sekcia FAQ.

Víťazom je InMotion, vďaka svojim vynikajúcim zástupcom podpory, ktorí vám radi pomôžu. Čím menej sa hovorí o situácii FatCow, tým lepšie.

InMotion Hosting je jasný víťaz a zanecháva FatCow v prachu

Čo sme tu mali? InMotion, gigant odvetvia webhostingu, proti hostiteiskému riešeniu FatCow. V skutočnosti to nebola vôbec žiadna súťaž. InMotion je náš víťaz a dodáva FatCow ranu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o hostení InMotion, prečítajte si našu odbornú recenziu.

To však neznamená, že služba spoločnosti FatCow je hrozná, ale nemôže zodpovedať úrovni služieb, ktoré poskytuje služba InMotion. Keby to bolo lacnejšie a malo lepšiu podporu, možno by som to mohol odporučiť začiatočníkom a majiteľom veľmi malých webových stránok, ale nie je to tak.

Viac informácií o výhodách a nevýhodách FatCow, pozrite si našu odbornú recenziu.

Bez ohľadu na to, aký používateľ ste alebo aký web chcete vytvoriť, ak ste na týchto dvoch spoločnostiach, choďte na InMotion.

V pohybeTučná krava
výkonVynikajúci výkon vo všetkých častiach sveta, ktorý vám umožní slúžiť na pobreží USA aj mimo nehoSklamaný výkon pomocou správ o prestojoch, pomalých rýchlostiach načítania stránky a svojvoľnej myšlienky obmedzení „primeraného použitia“
Ovládací panel a jednoduché použitieSkvelý ovládací panel cPanel so všetkými potrebnými nástrojmi na zostavenie vašich webových stránokPrispôsobený panel vDeck, ktorý obsahuje všetko potrebné na vytvorenie webovej stránky, ale je zmätený nekonečnými pokusmi o predaj a neintuitívnym dizajnom.
Tvorca stránokDoplnok BoldGrid pre WordPress vám umožňuje drag-and-drop cestu k vytváraniu stránok, ktoré chcete, a zároveň je schopný migrovať kdekoľvek v pravý časSlužba vytvárania stránok Weebly umožňuje drag-and-drop zostaviť vaše webové stránky, ale obmedzuje vás na šablóny a zámky vás v
Ceny a záruka vrátenia peňazíNízke stredné ceny a špičková 90-dňová záruka vrátenia peňazíNízke stredné ceny, ktoré sa stávajú stredne vysokými cenami po prvom roku. 30-dňová záruka vrátenia peňazí
podporaK dispozícii je nepretržite informovaný podporný personál z USAPodpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale okrem telefonických zástupcov sa obmedzíte len na externú podporu hovoriacich zlou angličtinou a čítanie pripravených odpovedí.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map