InMotion vs. FatCow – Hangi Web Host Doğru (SİZİN İÇİN)? (2020 yılında)

Bir barındırma sağlayıcısı seçmek bir web sitesi oluşturmak için en önemli adımlardan biridir. InMotion Barındırma ve Şişman inek ikisi de uzun yıllara dayanan deneyime sahip ABD şirketleri, ancak hangisi sizin için doğru sağlayıcı?


Hepimiz bütçe meraklısıyız ve mümkün olduğunca tasarruf etmek istiyoruz, ancak tek başına pazarlık fiyatları mükemmel barındırma yapmaz. Sağlayıcınızın barındırmak istediğiniz web sitesi türüyle uyumlu olması gerekir ve uzmanlık seviyenize bağlı olarak size doğru yönde bir ya da iki dürtü vermek için desteğe ihtiyacınız olabilir..

Bu, web sitenizi çalışır hale getirir, ancak bu sadece ilk adımdır. Web sitenizin başarılı olmasını istiyorsunuz.

Sitenin her zaman çevrimiçi olduğundan ve yükleme sürelerinin hızlı olduğundan emin olmak için sağlam performansa sahip olmanız gerekir; böylece hiçbir ziyaretçiyi kaybetmezsiniz. Buna ek olarak, yağmurlu günler için hava geçirmez güvenlik ve yedeklemelere ihtiyacınız olacak. Çünkü yağmur yağacak.

Hangisinin web sitenizi gerçek potansiyeline ulaştırabileceğini belirlemek için InMotion ve FatCow’u beş alanda test ettik. Sonuçları görmek için okumaya devam edin.

InMotion Üstün Performans Sağlar – FatCow Geride Kalıyor

Performans, web sitenizin başarısındaki en önemli faktör olabilir. Her zaman kullanılabilir değilse ve yavaş yükleniyorsa güzel tasarlanmış bir web sitesi ne işe yarar? Burası, InMotion, parktan gerçekten vazgeçerek FatCow’un eşleşemeyeceği bir hizmet düzeyi sunuyor. Ayrıntıları gözden geçirelim.

Genel olarak konuşursak, web siteleri, sunucu altyapısı, veri merkezi (sunucunun fiziksel olarak bulunduğu yer) mühendislik ve konumu, ayrılan kaynak miktarı ve optimizasyonun biraz kafa karıştırıcı birleşimi yoluyla yüksek performans elde eder. Optimizasyon çoğunlukla sizin işinizdir, ancak diğer tüm faktörler web barındırıcınızın elindedir.

Sunucu konumları ile ilgili olarak InMotion biri Los Angeles’ta diğeri Washington DC’de olmak üzere iki veri merkezi işletmektedir. FatCow’un sunucuları Boston’da bulunuyor. Bu, InMotion’ı ABD’nin her yerinden gelen ziyaretçilere kaliteli hizmet sunmayı zaten mümkün kılıyor.., web sitesi sunucusu ziyaretçiye ne kadar yakınsa, o kadar hızlı çalışır (diğer faktörlere bağlı olarak).

Ayrılan kaynaklar açısından, her iki şirket de sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile planların reklamını yapmaktadır. Bu, teknik olarak, web sitenize binlerce HD video yükleyebileceğiniz anlamına gelir, ancak gerçekte “adil kullanım” diyoruz. Adil kullanım nedir? Her iki şirketteki kullanıcılara göre, InMotion ile bu aslında kullanmak istediğiniz herhangi bir miktarda veri anlamına gelir.

FatCow ile durum böyle görünmüyor. Kullanıcılar, hizmetlerinin derhal iptal edilmesine ve web sitelerinin kapatılmasına yol açan “adil kullanımı aşma” konusunda keyfi bildirimler bildirir. Bu kabus senaryosu: web sitenizin bir gün kaybolması. Bunun olabileceği bir sağlayıcı kullanmak istemezdim.

FatCow’un sorun listesine ek olarak kullanıcı yavaşlama, kesinti süresi (web sitesinin kullanılamadığı zamanlar), yavaş sayfa yükleme hızları ve gecikmiş bir ödeme gününden sonra ani hesap iptali raporları da dahildir. Öte yandan InMotion, büyük bir sağlayıcı olarak sağlam bir üne sahiptir – yüksek hızlar ve neredeyse mükemmel çalışma süresi.

bu not alınmalı FatCow sınırsız sayıda web sitesi barındırmanıza izin veriyor InMotion, plana bağlı olarak alan sayısını yalnızca birkaçıyla sınırlar..

Performanstaki kazancımız kesinlikle InMotion. Şirketin hizmeti hızlı, güvenilir ve size neredeyse sınırsız kaynak ayırıyor.

InMotion Kullanıcı Dostu cPanel sağlarken, FatCow’un Kontrol Paneli Kafa karıştırıcı bir satış karmaşasıdır

Kontrol paneli ana merkezinizdir ve sitenizi çalıştırmanıza ve istediğiniz gibi çalıştırmanıza olanak tanır. İyi bir kontrol paneli aşağıdakilere kolay erişim sağlar:

  • Otomatik kurulumlar
  • E-posta hesabı yapılandırmaları
  • Alan adı kurulumu
  • SSL sertifikası kurulumları

InMotion size web hosting endüstrisinde altın standart olan cPanel’i sunuyory. cPanel, mevcut en popüler kontrol panelidir ve popülerlik sürekli güncellemeler, sürekli iyileştirmeler ve giderek artan sayıda yararlı eklenti ve eklenti ile sonuçlanmaktadır..

FatCow ise özelleştirilmiş bir vDeck kontrol paneli kullanıyor. vDeck nispeten yeni bir kontrol panelidir, biri uzmanlar arasında yeteneklerinde daha gelişmiş ancak daha az başlangıç ​​dostu olarak kabul edilir.

Barındırma satın aldıktan sonraki ilk adımlarınızdan biri muhtemelen İçerik Sistemi Yönetiminizi (CMS) yüklemek olacaktır. Bu WordPress, Joomla, Drupal veya PrestaShop ve Zen Cart gibi bir e-ticaret sistemi olabilir.

InMotion’ın cPanel’i ile bunu Softaculous ile yapabilirsiniz. FatCow ile kendi kurulum komut dosyalarını kullanmanız gerekir. Yakalayış? Öncelikle özelliği kontrol panelinde bulmanız gerekir ve bu, göründüğü kadar kolay değildir..

cPanel gün gibi açıktır. Otomatik kurulumların bulunması ve çalıştırılması kolaydır. FatCow’un hizmeti daha karmaşıktır. Kontrol paneli, hiç bitmeyen bir seçenekler listesi gibi hissettiriyor ve neyin ne olduğunu bulmanız biraz zaman alacak. SSL güvenlik sertifikasını yüklemek benzerdir – Her iki sağlayıcı da içerir, ancak FatCow ile yapmak daha zordur.

Bu bizi daha büyük soruna götürüyor. FatCow’un kontrol paneli sadece karmaşık değil. Temelde bir reklam panosu. Çok sayıda “özellik” gerçekten orada değil ve yalnızca satın alabileceğiniz daha fazla ürün ve hizmet. Elbette, bazıları ücretsiz deneme için kullanılabilir, ancak bu özellikler planınızın bir parçası değildir.

Bu, iki kat sinir bozucu bir deneyime neden olur: Kontrol paneli yalnızca daha az kullanıcı dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda şirketin sizi satmaya çalışması sayesinde daha da kötüleştirilir.

Muhtemelen tahmin edebilirdin, ama kazanan… InMotion. Şirketin kontrol paneli açık, düzenli, ortalama bir kullanıcıya daha uygun ve satış denemeleri içermiyor.

InMotion’ın BoldGrid Kanatlarını Veriyor – FatCow Sizi Garip Bir Hapishanede Bindiriyor

Açıklamama izin ver. Bir web barındırıcısı seçtiğinizde, bir taahhütte bulunuyorsunuz, ancak bunun “ölüm bizi ayırana kadar” olması gerekmiyor. İşler değişir, ihtiyaçlarınız değişir ve birkaç yıl içinde web sitenizi başka bir yere taşımak istediğinizi görebilirsiniz. Yakalama – her zaman kolay değil.

İleri düzey bir kullanıcıysanız, WordPress’in veya diğer CMS’lerin tam kontrolünü ele geçirebilir ve kod ve veritabanlarına dalabilirsiniz. Her web sayfasını ve pop-up’ı sıfırdan oluşturabilirsiniz ve oluşturduklarınızı nasıl alıp başka bir yere nasıl taşıyacağınızı bilirsiniz.

Normal bir kullanıcıysanız, bunu yapmak için yeterli zamana ve yeteneğe sahip değilsiniz. Kodlama deneyiminiz yoksa, büyük olasılıkla web sitenizi sürükleyip bırakma yöntemiyle oluşturmak istersiniz. Bu, farenizle öğeler oluşturmanıza ve konumlandırmanıza, resim, metin, bağlantılar, özel efektler vb..

InMotion, tescilli sürükle bırak WordPress eklentisi BoldGrid’i sağlar. FatCow ise lisanslı bir sürükle ve bırak hizmeti olan Weebly’nin kullanımını sunuyor. Ve işte burada yatıyor.

InMotion’ın BoldGrid’i ile oluşturulmuş bir web sitesi% 100 WordPress sitesidir. Bu, her zaman onu toplayıp başka bir yere götürebileceğiniz anlamına gelir. Özellik eklemek, tüm düzeni değiştirmek veya hatta BoldGrid ile bölüm değiştirmek istiyorsanız – tüm web sitesi verileriniz aynı kalır.

Weebly bambaşka bir hikaye. Weebly’de yerleşik olan Weebly’de kalır ve sahneyi değiştirmek isterseniz sıfırdan başlamanız gerekir. Beş yılda bir kareye geri dönmek bana çok yıkıcı geliyor.

InMotion’ın size sunduğu özgürlüğe ek olarak, inşaatçının kendisi ile çalışmak çok daha kolaydır. Sektörde büyük övgü alan BoldGrid, hayal gücünüzle çıldırmanıza ve hayalinizdeki siteyi kurmanıza izin verir. Herhangi bir öğe eklemek bir cinch, stil kolayca yapılır ve her şey mobil ve tablet görüntüleme için optimize edilebilir.

Weebly hiç de kötü bir hizmet değil (uzman incelememizi okumak için buraya tıklayın), ancak tasarım şablonu kitaplığıyla çok sınırlı. Ayrıca, hosting satın almaya ve kendi web sitenizi kurmaya karar verdiyseniz – neden kendinizi sınırlamanız gerekir? FatCow’a sor, biliyorlar gibi görünüyor.

Buradaki kazanan, web siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan daha iyi bir sürükle ve bırak site oluşturucu sağlayan InMotion..

Hizmeti InMotion Hosting ile 90 Gün veya FatCow ile 30 Gün Deneyin?

Özellik listelerini okumak ve emin olmak için olasılıkları duymak eğlencelidir (sadece benim için değil, değil mi?)?

Barındırma şirketlerinin para iade garantisi vermesinin nedeni budur. Bu, belirli bir süre içinde hizmetten memnun kalmazsanız, paranızı geri alabileceğiniz ve işinizi başka bir yere götürebileceğinizi garanti eder..

Bazı şirketler hiç para iade garantisi sunmadığından bunun için gerçekten bir endüstri standardı yoktur. Birçoğu 14 günlük garanti sunarken, bazıları ekstra yol kat eder ve 30 günlük garanti sağlar. FatCow için durum böyle.

InMotion ne olacak? Oh, onlar wacko. Sana veriyorlar 90 gün – üç aydır – kararını vermek. İyi hizmet hakkında konuşun.

Peki fiyatlar nasıl? İlk bakışta oldukça benzer. Her iki şirket de ayda sadece birkaç dolar için temel bir paylaşılan barındırma planı sunuyor, InMotion’ın teklifi biraz daha ucuz.

Can sıkıcı bir şekilde, FatCow ile, bu sadece ilk yıldan sonra iki katına çıkan bir tanıtım fiyatıdır. Elbette, ikisinden de daha ucuz ana makineler var, ancak ilk yıldan sonra FatCow artık iyi bir anlaşma değil.

Buna ek olarak, tüm web’deki FatCow kullanıcıları tekrar eden bir sorun olduğunu bildiriyorlar – FatCow kredi kartlarından büyük, şaşırtıcı meblağlar alıyor ve geri almada başarılı olamıyor. Bu henüz doğrulanmadı ve ben kendimle karşılaşmadım.

Fiyatlar VPS ve özel sunucular için de çok farklı değil, ancak daha güçlü sunucular sayesinde InMotion burada da avantaj sağlıyor.

Buradaki kazanan InMotion. Planları daha ucuz, fiyatları ilk yıldan sonra iki katına çıkmıyor ve para iade garantisi, görmekten zevk aldığım en cömertlerden biri.

InMotion’ın Destek Temsilcileri Gerçek Artılar; FatCow’un Temsilcileri Yanıt Sayfalarını Kullanıyor

Umarım her şey senin için gergin olur ve asla desteğe başvurmana gerek kalmaz. Buna rağmen, herkesin bazen yardıma ihtiyacı vardır ve bu olduğunda, sorunlarınızı anlayan ve bunları en acil şekilde çözebilecek gerçek profesyonellerle konuştuğunuzdan kesinlikle emin olmak istersiniz..

Her iki şirket de 7/24/365 destek sağlıyor, yani birisi senin için her zaman orada olacak. Her iki şirket de telefon, e-posta, destek biletleri ve canlı sohbet yoluyla destek sunar ve InMotion ile Skype’ı bile kullanabilirsiniz. Destek personeli ne kadar iyi? Bakalım.

InMotion, hâlâ özel mülkiyete sahip birkaç büyük barındırma şirketinden biridir ve gerçekten ilgilenen insanlar tarafından yönetilmektedir. Bilgili bir destek temsilcisine sahip olmak harika, ancak önemseyen bir temsilciye sahip olmak tamamen farklı bir seviyedir.

InMotion’ın personeli, hem seçenekleri araştırırken hem de planımı satın aldıktan sonra tüm sorularımı iyice ve nazikçe yanıtladı. Sahip olduğum (veya sahip olduğum iddia edilen) herhangi bir sorunu kolaylıkla çözebildiler.

Tüm destek aracıları, ABD tabanlı ana dili İngilizce olan kişilerdir, ancak İngilizce olmayan kişiler onlarla sohbet veya e-posta, Google Çeviri veya benzer bir hizmet kullanarak iletişim kurabilir. Çok sabırlılar ve yardım etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

FatCow nasıl? Telefon desteği ABD tabanlı ve oldukça arkadaş canlısıdır, ancak canlı sohbet ve e-posta desteği Hindistan’a gönderilmiştir. Ajanlar dost canlısıdır, ancak İngilizceleri çok iyi değildir. Sorularımın çoğunu anlayabildiler, ancak anlamalarına yardımcı olmak için bir sorunu yeniden ifade etmem ve basitleştirmem gereken durumlar vardı..

İngilizce’nin ilk dilleri olmasının yanı sıra, cevap sayfalarını okuyor gibi görünüyordu. Çalışma süreleriyle ilgili üç kez bir soru sordum ve yeniden ifade ettim ve her seferinde aynı cevabı aldım. Bu gerçekten desteklenmiyor, daha çok etkileşimli bir SSS bölümü gibi.

Buradaki kazanan InMotion, yardımcı olmaktan mutluluk duyan mükemmel destek temsilcileri sayesinde. FatCow’un durumu hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi.

InMotion Hosting, FatCow’u Tozda Bırakan Açık Kazanan

Burada neyimiz var? FatCow’un ahır temalı barındırma çözümüne karşı web sitesi barındırma endüstrisinin devi InMotion. Bu gerçekten bir yarışma değildi. InMotion kazananımız ve FatCow’a nakavt eden bir darbe.

InMotion Hosting hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, uzman incelememizi okuyun.

Bu, FatCow’un hizmetinin korkunç olduğu anlamına gelmez, ancak InMotion’ın sağladığı hizmet düzeyiyle eşleşemez. Daha ucuz ve daha iyi destek alsaydı, belki de çok küçük web sitelerinin yeni başlayanları ve sahipleri için tavsiye edebilirdim, ancak bu böyle değil.

FatCow’un artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi için, uzman incelememize göz atın.

Ne tür bir kullanıcı olursanız olun veya hangi web sitesini oluşturmak istediğinize bakılmaksızın, bu iki şirkete bağlıysanız InMotion ile devam edin.

Hareket halindeŞişman inek
VerimABD’de ve hatta ötesinde kıyılara hizmet vermenizi sağlayan mükemmel performansKesinti süresi, yavaş sayfa yükleme hızları ve keyfi “adil kullanım” limitleri raporlarıyla hayal kırıklığı yaratan performans
Kontrol Paneli ve Kullanım KolaylığıWeb sitenizi oluşturmak için gerekli tüm araçlara sahip harika cPanel kontrol paneliWeb sitesini oluşturmak için gereken her şeye sahip özelleştirilmiş bir vDeck paneli, ancak sonsuz satış denemeleri ve sezgisel olmayan bir tasarımla karıştırıldı
Sayfa OluşturucuWordPress için BoldGrid eklentisi, istediğiniz siteyi oluşturmak için yolunuzu sürükleyip bırakmanıza olanak tanır ve aynı zamanda zamanında herhangi bir yere taşıyabilirsiniz.Weebly sayfa oluşturucu hizmeti, web sitenizi oluşturmak için sürükleyip bırakmanıza olanak tanır, ancak sizi şablonlarla sınırlar ve sizi kilitler
Fiyatlar ve para iade garantisiDüşük-orta fiyatlar ve sektör lideri 90 günlük para iade garantisiİlk yıldan sonra orta-yüksek fiyatlar haline gelen düşük-orta fiyatlar. 30-gün para iade garantisi
DestekABD merkezli 7/24 bilgili destek personeliDestek 7/24 mevcuttur, ancak telefon temsilcileri dışında, zayıf İngilizce konuşan ve hazır cevapları okuyan dış kaynaklı destekle sınırlı kalacaksınız
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me