İşiniz İçin Yarışan Serbest Çalışanların Barajı ile Sıralama

İster yeni işlerde, ister müşteri projelerinde, ister yönetici (ya da belki de üçünün bir birleşimi) boğuluyor olun, sadece sizin ve işinizin umutsuzca aradığı destek olabilir.


Bir iş reklamı oluşturduktan ve freelancer kiralamak için en iyi web siteleri, bu noktada zor çalışmanın bittiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak, daha yeni başladı!

Projeniz için doğru freelancerı seçmek günümüzde zor olabilir. İle şu anda ulusal iş gücünün% 34’ünü oluşturan serbest çalışanlar, endüstriden bağımsız olarak her iş için bir ton rekabet var.

Sıralanacak uygulamaların hacmi göz önüne alındığında, kalabalığın karşılıklı olarak faydalı, uzun vadeli bir ilişkiye yol açacak yüksek kaliteli bir aday seçmek için bir mücadele olabilir. Ama bu mümkün.

Doğru freelancerı bulmak için sahip olduğunuz zamanı etkili bir şekilde kullandığınızdan ve avınızda proaktif olduğunuzdan emin olmanız yeterlidir..

İşiniz İçin Yarışan Serbest Çalışanların Barajı ile Sıralama

Aklınızda Son Tarih Var

Her şeyden önce, kaç iş kuruluna yayın yapmaya karar verdiğiniz önemli değildir. İş açıklamanızı Upwork’e, Guru’ya, Freelancer.com’a veya her serbest piyasa bilgisine yükleyip yüklememenize bakılmaksızın, iş ilanınızı kaldırmak ve işe alma işlemine devam etmek istediğinizde bir bitiş tarihinizin olması gerekir..

Sonsuza kadar bırakmak ve uygulama almaya devam etmek caziptir. Ancak bunu yaparak, sadece işe alım sürecini uzatıyorsunuz ve birisinin gemiye binebileceği tarihi geciktiriyorsunuz sürekli artan iş yükünüze yardımcı olmak için.

Upwork’e göre, müşterilere platformda çalışmak ortalama üç gün sürer. O kadar önemli olan “İşi Gönder” düğmesine tıkladığınızı ve ardından önümüzdeki 48 saat içinde birdenbire yüzlerce yanıt aldığınızı fark edebilirsiniz. İlgili taraflar, pozisyonu hızlı bir şekilde doldurmak istediğinizi biliyor ve birkaç gün içinde postanıza başvurmayı hedefleyecek.

İş ilanınızı yayınladığınızda, başvurular için bir son tarih belirtmek ve buna uymak önemlidir. İş tanımınızı zaten gönderdiyseniz endişelenmeyin; hızlı bir düzenleme yapın ve son tarihinizi en sonunda ekleyin.

Tüm Kapak Mektuplarını Kontrol Et

Kapak mektuplarına gönderildikçe bir göz atmaya karar vermek veya son teslim tarihinizin sona ermesini beklemek tamamen size bağlıdır..

Freelancer.com, platformun işe hazır 11 milyondan fazla serbest çalışanı olduğunu gösteriyor..

Kapak mektupları söz konusu olduğunda, her aday bunun sizi etkilemek için ilk fırsat olduğunu tamamen biliyor. Bazıları bunun bir iş başvurusunun en önemli parçası olduğunu iddia edebilir.

Sonuçta etkili bir ön yazı yazılmalıdır. dikkatini çek ve pozisyon için başvuruda bulunabilecek diğerlerinin hepsini neden seçmeniz gerektiğini söyleyin. Ayrıca, adayın yetkinliğini göstermek iş tanımını okuyabilme ve ilgi çekici bir yanıt oluşturabilme.

Bir kapak mektubunun yazım ve dilbilgisi hataları ile dolu olduğunu fark ederseniz, hemen atın. İş başvurularını düzeltmekle uğraşmazlarsa, iş yükünüzle başa çıkmanıza yardımcı olmak için gereken ayrıntıya dikkat ve özen göstereceklerini düşündüren şey nedir??

İlgili Deneyimi Eşleştirin

İş açıklamanızda, işe alım yaptığınız sektörde veya rolde önceki deneyimin isteneceğini belirtmişsinizdir. Bu nedenle, aktif olarak ara bu iş deneyiminin her bir serbest yazarın kapak mektubunda.

Bazı adaylar bu konuda çok doğrudan olabilirken, diğerleri olmayabilir; öyle ya da böyle, uygulamaları sıralarken önünüzdeki gereksinimler için bir kontrol listesi bulundurun.

Bazen, konuşma ve kişilik dolu en gramer bakımından mükemmel kapak mektubu alabilirsiniz, ancak söz konusu serbest çalışanın bir ons ilgili deneyimi yoktur.

Bu durumda, başvurularını bir kenara bırakmak mı yoksa “gelecek tur” için söz konusu şüphe avantajından yararlanmak isteyip istemediğiniz tamamen size bağlıdır..

Kısa Liste Oluştur

Bazı zayıf uygulamaları ayıkladıktan sonra, bir sonraki adım adayların kısa bir listesini oluşturmaktır.

Bir kısa liste temel olarak, açık pozisyonda harika bir iş yapabileceğine inandığınız en sevdiğiniz başvuru sahiplerinden oluşur..

Kısa listenizde belirli sayıda kişinin olması gerekmez; ancak listeyi yönetilebilir tutarken bir dizi seçeneğe sahip olmak iyidir (beş ila on normalde iyi bir tutardır). Unutmayın, her zaman en çok sevdiğiniz seçeneklerden birinin, uygulamaların bolluğunu sıralarken başka biri tarafından yakalanma şansı vardır..

Hepsinden sonra, Serbest çalışanların% 32’si geçen yıla göre talepteki artış gördü.

Bu senin başına gelirse, elbette, cesaret kırıcı – ama umarım geri dönmek için başka fantastik serbest çalışanların olacak.

Sohbet Edin

En sevdiğiniz adaylardan birkaçına karar verdikten sonra, eğlenceli bölümün zamanı geldi: aslında onlarla konuşmak.

Bu bir sesli arama, Skype veya Upwork gibi serbest platformlarda tamamen mesajlaşma yoluyla olsun, genellikle onlarla konuşmaya başlar başlamaz bir kişinin hissini ölçebilirsiniz..

İlk görüşme ayarlayın ve ardından serbest çalışanın sorularınızı ne kadar iyi yanıtladığına bağlı olarak aramanızı daraltın, ne kadar müsait ve cana yakınlar ve onlarla çalışmak konusunda ne kadar iyi bir his hissediyorsunuz.

İşiniz İçin Yarışan Serbest Çalışanların Barajı ile Sıralama

Örneğin, belirli bir adayla çalışmaktan büyük heyecan duyduğunuz için röportajı kelebekler ile bitirirseniz, bu genellikle doğru eşleşme olduklarının en olumlu işaretidir.!

Bütçe Sınırlarını Düşünün

En iyi adaylarınızla konuştuktan sonra, hala karar verdiğiniz bir sayı varsa, bütçenize göre bir eleme sürecinden geçmek yardımcı olabilir..

İki serbest çalışanı birbiriniz kadar beğendiyseniz ancak biri diğerinden önemli ölçüde daha ucuzsa, doğal olarak en makul orana sahip olanı tercih edersiniz..

ancak, kim bir serbest yazar seçmeniz gerektiğini söylüyor? Adayların kalibresi yüksekse ve birden fazla kişiden ciddi şekilde etkilendiyseniz, sadece birkaç serbest çalışan almaya ve aralarındaki işi bölmeye istekli olduğunuzu görebilirsiniz..

Her iki durumda da kararınızı ertelememeye çalışın. İle ortalama serbest çalışma platformunda 580’den fazla iş kategorisi ve günde yaklaşık 4.000 iş ilanı, favorilerinizin başkası tarafından yakalanması çok uzun sürmeyebilir.

İşiniz İçin Yarışan Serbest Çalışanların Barajı ile Sıralama

Doğru Freelancer’ı Bulmak

İş postanız için yüksek kaliteli bir freelancer bulmak için yarışmayı sıralamak başlangıç ​​yapmak için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. ancak, tasnif sürecinin her aşamasını yıkarsanız hızlı ve stressiz bir şekilde yapmak mümkündür. Her adımı geldiği gibi atarsanız, bir şeyleri acele etmemeye çalışın ve sadece bağırsak duygularınızla devam edin, projeniz için mükemmel bir freelancer bulmanız çok uzun sürmeyecek.

İstatistik kaynakları:

https://freetrain.co/freelance-statistics/

www.upwork.com/

https://www.thebalancecareers.com/freelance-worker-statistics-3514732

https://theworkathomewife.com/freelancer-com/

https://freelancinghacks.com/20-mind-blowing-freelancing-statistics-remote-work-future/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me