Identifikujte a oslovte svoje publikum pomocou týchto 4 stratégií segmentácie e-mailového trhu

E-mailový marketing je mocným nástrojom na dosiahnutie predaja. 89% obchodníkov tvrdí, že tento kanál je pre generáciu olova najdôležitejší a jeho kanál medián NI je masívnych 122% – čo je 4x viac ako pri ktoromkoľvek inom kanáli. Ak e-mailový marketing vo svojich stratégiách ešte nepoužívate, je nevyhnutné investovať úsilie do optimalizácie procesu.


Vo veku AI a cielenej reklamy už nestačí rozposielať rovnaký príspevok do celého zoznamu e-mailov. Segmentované kampane sa používajú na rozdelenie príjemcov do kategórií, takže môžete posielať e-maily, ktoré sa ich týkajú.. Výsledkom tohto typu stratégie je o 14,64% viac otvorení a o 100,95% viac kliknutí ako v prípade segmentovaných kampaní.  

Plánovanie segmentovaných e-mailových marketingových kampaní si vyžaduje dôkladnejšie zváženie; musíte sa rozhodnúť, kde rozdelíte svoj zoznam a ako vytvoríte zákazkový obsah. Medzi najbežnejšie spôsoby segmentácie patria:

 • umiestnenia
 • demografia
 • psychographics
 • Vzťah so značkou

Nižšie je uvedený kompletný sprievodca rôznymi taktikami segmentácie a o tom, ako sa rozhodnúť, ktorý je pre vaše podnikanie najlepší.

1. Stratégie pre globálne značky

Ak vaša značka vyhovuje a nadnárodné publikum, potom máte viac problémov ako väčšina. Vaša e-mailová kampaň musí osloviť rôzne ročné obdobia, časové pásma, kultúry a / alebo jazyky. Prieskumy ukazujú, že 40,5% príjemcov uprednostňuje zobrazovanie reklám, ktoré sú na nich zacielené, takže ak sa im nestaráte, stratíte veľkú časť svojho trhu. Našťastie je ľahké rozdeliť váš zoznam podľa polohy u väčšiny veľkých poskytovateľov e-mailových služieb (ESP).

Po výbere budete mať značný kreatívny priestor pre samotný segmentovaný obsah.

Rozložené e-maily

Uskutočnilo sa nespočetné množstvo štúdií, ktoré skúmali najlepší deň a čas na odosielanie e-mailov. V súčasnosti väčšina výskumov poukazuje na Utorok o 10:00 ako optimálny okamih, ale tieto štatistiky sa líšia v závislosti od výklenku, účelu a štýlu správy. To sa dá potvrdiť Zacielenie na váš e-mail, aby sa doručilo, keď je príjemca najviac zapojený, je nesmierne výhodné. V jednom prípade došlo v obchodnom dome k 80% nárastu jedinečných otvorených sadzieb a 34% k poklesu miery odchodov pri použití metódy optimalizácie času odoslania (STO)..

Segmentujte svoju kampaň tak, aby ste posielali e-maily v rôznom čase v závislosti od polohy používateľov. Ak je to vhodné, použite jazyk regiónu, do ktorého posielate. Zacieľte rôzne sezónne propagácie na zákazníkov so sídlom v rôznych krajinách sveta.

Geolokačné kampane

Okrem toho, že vaše e-maily sa zobrazujú, keď sú zákazníci najviac zapojení, môže segmentácia vašej kampane podľa polohy pomôcť ďalej prispôsobiť e-mailové kampane. Toto sú niektoré nápady:   

 • Najbližší obchod. Regionálne propagácie alebo varovania o tom, kde sa dajú vaše výrobky kúpiť na miestnej úrovni, pridávajú do e-mailových spravodajcov osobný záplet. Zvyšujú tiež predaj poskytovaním relevantných informácií o kúpe pre každého zákazníka.
 • Pozvánky na miestne udalosti. Ak sa chystáte na prehliadku alebo prebiehajú regionálne podujatia, môžete pozvať pozvánky na konkrétne lokality. Nielenže to zvýši šancu na účasť, ale tiež zabráni ostatným zákazníkom v prijímaní triviálnych e-mailov, ktoré môžu označiť ako spam..
 • Návrhy produktov na mieru. Rôzne miesta zažívajú rôzne podnebie. Ako obchodník musíte vedieť, ako tieto ovplyvňujú kultúru. Napríklad značka oblečenia by nemala úžitok zo zaslania propagácie zimných kabátov zákazníkom žijúcim v Kalifornii.

Ak si nie ste istí, ako dosiahnuť niektorú z vyššie uvedených možností, spojte sa so svojím ESP a získajte pokyny, ako na svojej platforme vytvoriť kampane so segmentáciou polohy.!

2. Jednoduchá demografická segmentácia

demografický je pojem, ktorý sa neustále objavuje v marketingu. Používa sa na zoskupenie trhu pomocou základných identifikačných faktorov, ako sú napríklad:

 • Vek
 • rod
 • umiestnenia
 • povolania

Identifikujte a oslovte svoje publikum pomocou týchto 4 stratégií segmentácie e-mailového trhu

V populárnom klientovi ESP Mailchimp spadajú demografické údaje do časti oblasti zlúčenia polí možnosti segmentácie. Táto platforma nedávno vydala štatistiku, ktorá ukazuje, že tieto kampane získali o 14,06% viac otvorených než nesegmentované kampane a o 9,15% viac kliknutí. Je zaujímavé, že miera okamžitých odchodov skončila vyššia, čo naznačuje, že demografická segmentácia sama o sebe nemusí stačiť na to, aby nalákala príjemcov počas celého procesu konverzie..

Táto taktika však poskytuje vynikajúci základ pre e-mailové marketingové kampane, ktoré by inak boli príliš všeobecné alebo irelevantné na to, aby dobre fungovali.

Napríklad:

 • Ak ste odevná, doplnková alebo darčeková značka, segmentácia kampane tak, aby rôzni príjemcovia podľa pohlavia dostávali rôzne návrhy produktov, zvýši pravdepodobnosť predaja. Je však potrebné poznamenať, že niektoré publikum sa sťahuje z rodovo orientovaných produktov a marketingu, takže môžu uprednostňovať unisexový prístup k vašej kampani..
 • Pri marketingových kampaniach B2B je nevyhnutné uznať povolanie a pracovné pozície vašich zákazníkov. Nemá zmysel posielať e-mail o novom marketingovom softvéri do finančného riaditeľa spoločnosti.
 • V prípade spoločností elektronického obchodu môže segmentácia podľa veku pomôcť zvýšiť predaj. Výrobky, ktoré vzrušujú ľudí vo veku 18 – 25 rokov, sa vo všeobecnosti nezhodujú s výrobkami, ktoré kupujú ľudia vo veku nad 60 rokov. Dokonca aj niečo také jednoduché, ako je zmena položiek uvedených v e-maile, lepšie zacieľuje vašu reklamu.

Ako sa uvádza vyššie, často sa vyžaduje viac ako jednoduché demografické členenie. Všeobecnosť týchto kategórií nezohľadňuje faktory životného štýlu, takže pomáha získať podrobnejšie údaje o vašich zákazníkoch.

3. Komplexná psychografická segmentácia

psychographics pozri sa na podrobnejšie prvky života človeka, vrátane value, postoje, záujmy, názory, osobnostné črty a životný štýl. Tieto faktory umožňujú oveľa podrobnejšiu segmentáciu. Vytváranie profilov pre vašich zákazníkov umožňuje ďalšie prispôsobenie obsahu, ktorý im posielate.

Dôležitosť záujmov

Stačí sa len pozrieť na čísla, aby ste videli skutočný prínos zahrnutia psychografickej segmentácie. Aj keď percento ľudí, ktorí si otvoria e-mail, nie je vyššie ako v prípade rozdelenia podľa demografických údajov, čo je o 9,92% viac ako v prípade ne segmentovaných kampaní, zjavný rozdiel je v interakcii.

Miera kliknutia je drastická o 74,53% vyššia ako v prípade segmentovaných kampaní, ktoré ďaleko prevyšujú 9,15% nárast demografických kampaní.

Najpôsobivejšia je miera odchodov, ktorá klesla o 17,61%. Pretože toto číslo v skutočnosti narastá, keď je rozdelené podľa demografických údajov, zdôrazňuje skôr zameranie sa na faktory životného štýlu než na všeobecné sociálne zoskupenia.

Jedinou výzvou psychografickej segmentácie je však to, že dopyt po príliš veľkom množstve informácií v registračnom hárku môže odradiť potenciálnych zákazníkov. Nechcú zdieľať toľko údajov so spoločnosťou, s ktorou nie sú oboznámení, alebo je to príliš časovo náročné. Jedným z riešení je poslať zábavný kvíz alebo prieskum do existujúceho zoznamu e-mailov, aby ste sa o nich dozvedeli viac podrobností.

Ako vytvoriť prieskum

Početné platformy ponúkajú silu na vytváranie zábavných a interaktívnych kvízov, ktoré si vaši zákazníci budú páčiť.

 • Doplnky WordPress. Ak používate webovú stránku WordPress, existuje veľa možností doplnkov. Master Quiz and Survey Master umožňuje vytvárať dynamické prieskumy, ktoré je možné automaticky integrovať do programu MailChimp.
 • Formuláre Google. Google poskytuje používateľom zdroje na vytváranie kvízov. Webová aplikácia Forms sa ľahko používa a zaznamenáva všetky odpovede do praktickej tabuľky.
 • Prieskum Opice. Táto stránka bola založená v roku 1999 a je veteránom prieskumu. Survey Monkey ponúka množstvo funkcií, vrátane možnosti platenej aktualizácie. 99% spoločností z rebríčka Fortune 500 používa túto metódu na zhromažďovanie údajov.  
 • SurveyGizmo. Ako ďalšia platforma pre prieskum elity poskytuje SurveyGizmo širokú škálu cenových plánov a ešte rozsiahlejší zoznam funkcií vrátane odpovedí na eseje, mriežky s hviezdičkami a vstupov audio / video..
 • MailChimp Registračné formuláre. Ak si chcete zachovať jednoduchosť a položiť iba niekoľko otázok, môžete ich pridať do svojho prihlasovacieho formulára. MailChimp vám umožňuje prispôsobiť si formulár e-mailového zoznamu tak, aby obsahoval začiarkavacie políčka, prepínače alebo rozbaľovacie ponuky, ktoré určujú záujmy a preferencie.

Príklady kampane

Vytváranie prieskumu je síce vynikajúcim prvým krokom, ale tiež musíte byť taktický, pokiaľ ide o obsah, ktorý zahrnujete. Nemáte zmysel pýtať sa napríklad na svoje obľúbené zviera, ak vlastníte webovú stránku pre líčenie. Zvážte, ako najlepšie dokážete svoju spoločnosť rozdeliť na rôzne podskupiny.

 • Ak ste maloobchodný predajca so zariadeniami pre voľný čas alebo dobrodružstvo, môžete svoje kampane rozdeliť podľa obľúbenej aktivity vašich zákazníkov. Niektorí môžu uprednostňovať pešiu turistiku, kemping alebo horolezectvo atď.
 • Knihkupci môžu odporučiť autorov na základe obľúbených žánrov publika. Toto je taktika, ktorú už používajú Amazon a Goodreads.
 • Pre tých, ktorí predávajú jedlo alebo vyrábajú, môžete poskytnúť rôzne možnosti tým, ktorí majú rôzne stravovacie požiadavky.

4. Stratégie založené na prehľadávaní & Nákup návykov

Poslednou možnosťou segmentácie kampane je preskúmanie prvkov správania. Aj keď je dobré poznať demografiu a psychografiu vašich zákazníkov, môže byť zbytočné, ak nemôžete zarobiť na ich výdavkových návykoch.. Každý človek predstavuje jedinečné správanie, pokiaľ ide o prehľadávanie, nákup a zapojenie sa do marketingových kampaní. Našťastie je jednoduché sledovať tieto procesy a vytvárať e-mailové medzery z údajov o zákazníkoch v reálnom čase.

Zasielanie emailov

Segmentáciou podľa metrík, ako je napríklad miera otvoreného prístupu a miera prekliknutia, môžete svoje e-maily zacieliť na tých, ktorí sa najviac angažujú. A naopak, možno budete chcieť vynaložiť viac úsilia na to, aby ste zaujali tých, ktorí si ešte nevyvinuli vernosť značke. Najlepšie je pozrieť sa na tento prvok v štyroch kategóriách.

 • Neaktívni zákazníci, ktorí si dokonca neotvárajú vaše e-maily. Výzvou je vytvoriť zúžené nadpisy a ukážky, ktoré ich nalákajú na kliknutie.
 • Tí, ktorí si otvoria vaše e-maily, ale nikdy na ne nekliknú. V takom prípade je potrebné prepracovať váš e-mailový obsah.
 • Ľudia, ktorí sa veľmi angažujú, ale neuskutočňujú nákupy. Zvážte možné dôvody: Sú ceny príliš drahé? Navrhujete nesprávne položky?
 • Existujúci zákazníci, ktorí už niečo kúpili. U týchto ľudí sa zamerajte na uznanie a ponúkanie odmien za ich lojalitu.

Výdavky v zátvorkách

Príjem nielenže výrazne ovplyvňuje typy výrobkov, ktoré ľudia kupujú, ale má tiež vplyv na spôsob, akým si prezerajú reklamu. Zatiaľ čo 36% ľudí, ktorí zarábajú menej ako 35 000 dolárov, sa vyhne spoločnostiam s príliš veľkou reklamou, u spoločností, ktoré zarábajú viac ako 100 000 dolárov, sa to zvýši na 46%. Podobne 29% ľudí v druhej skupine uvádza, že by zaplatili za menej reklamy, zatiaľ čo iba 11% ľudí s nízkymi príjmami súhlasí. Tieto čísla ukazujú prínos segmentácie podľa príjmu. Kampaň tohto typu by zahŕňala:

 • Návrhy produktov na základe ceny
 • Znížená frekvencia pre tých, ktorí majú vyšší rozpočet

Predchádzajúce nákupy

Pri segmentácii kampaní je nekonečne užitočné poznať produkty, ktoré si zákazníci predtým kúpili. Nielenže vám poskytuje predstavu o druhu položiek, ktoré si môžu vybrať, ale tiež poskytuje informácie o svojich výdavkových návykoch. Napríklad, ak si kúpia veľký vozík okolo výplaty, ale nič iné na konci mesiaca, viete, že je najlepšie na ne zacieliť tesne predtým, ako dostanú svoju mzdu. Iní naopak môžu robiť malé nákupy počas celého mesiaca.

Existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžu sledovať nákupy zákazníkov za vás:

 • Google Analytics. Môžete nastaviť konverzie stopy a bude to viesť záznamy o nákupoch.
 • Doplnok pre elektronický obchod. Môžete pripojiť svoj obchod k MailChimp pre automatické aktualizácie zákazníckej aktivity.
 • ClickTale. Môžete získať podrobný prehľad o aktivite návštevníkov na vašom webe.
 • Salesforce. Môžete ho integrovať do služby MailChimp a ľahko sa používa.

Optimalizujte svoje e-mailové kampane pomocou segmentácie

Identifikujte a oslovte svoje publikum pomocou týchto 4 stratégií segmentácie e-mailového trhu

E-mail je jedným z najúčinnejších marketingových nástrojov, ktoré máte k dispozícii. Ak ste ešte nevyužili svoju moc, potom je čas začať! Pomocou týchto stratégií segmentácie e-mailov je jednoduché zacieliť na vašich zákazníkov relevantným a na mieru šitým obsahom. Stačí sa pozrieť na všeobecné štatistiky, aby ste videli výhody použitia tejto metódy. Navyše existuje toľko vynikajúcich aplikácií, ktoré uľahčujú ako kedykoľvek predtým!

Pomocou tohto sprievodcu môžete zistiť, kto sú vaši zákazníci, a zistiť, ktorá forma segmentácie by vám najviac prospela!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map