Hostwinds vs HostGator v roku 2020 – Páni! Kto by si myslel, že vyhrá hostwinds?

Hostwinds vs HostGator je náročné porovnávanie, pretože obaja hostitelia ponúkajú podobné funkcie a možnosti pre malé a stredné webové stránky a firmy. Napriek podobnostiam jeden veľký rozdiel zmení celú konkurenciu: hodnotu za peniaze.


Aby som porovnal Hostwinds a HostGator, testoval som tieto dve webhostingové služby na stanovenie cien, funkcií, výkonu, podpory a zabezpečenia. Na rozdiel od hostwindov vám bude HostGator účtovať viac, keď je čas obnoviť váš plán. Aj keď HostGator ponúka vyššie rýchlosti načítania, Ľahkosť použitia a hodnota za peniaze Hostwinds z neho robí víťaza.

Kliknutím sem zobrazíte najnovšie ponuky spoločnosti Hostwinds, alebo v tomto rozsiahlom porovnaní uvidíte, ako si medzi sebou hostitelia navzájom konkurovali.

1. Plány a ceny

Hostwinds ponúka viac plánov za lacnejšiu mieru obnovy

V tejto sekcii porovnám možnosti hostingu hostingu a zdieľaného hostingu hostgator. Hneď na začiatku hry si všimnete, že hostGator má tri spoločné plány hostenia pre systém Linux – Hatchling, Baby a Business..

Hostwinds ponúka zdieľaný hosting založený na osobnom a podnikovom systéme Linux s tromi plánmi v rámci každej kategórie: Basic, Advanced a Ultimate.

Hodnotový plán hostgátora, plán pre bábätká, prichádza s neobmedzeným úložným priestorom, šírkou pásma, doménami, subdoménami, databázami MySQL, FTP a e-mailovými účtami.

Hostwinds odporúča svoj osobný plán najvyššej úrovne (Ultimate), ktorý zahŕňa aj neobmedzené zdroje: úložisko SSD, šírku pásma, domény, databázy, e-mailové účty, účty FTP a subdomény..

HostGator síce ponúka lepšie propagačné zľavy pri prvom zakúpení programu, väčšina z nich Zdieľané hostiteľské plány hosťovania obnoviť za lacnejšie mesačné náklady ako hostgator. Najdrahší obchodný plán hostiteľa aj hostwindov stojí pri obnove len o niečo viac, ako je obchodný plán hostiteľa.

Teraz sa porozprávajte o bezplatných programoch. Obaja predajcovia hodia bezplatný certifikát SSL a bezplatnú doménu s ročnými odbermi.

Hostwinds tiež ponúka bezplatnú vyhradenú IP adresu a CDN zdarma so všetkými plánmi, ale HostGator nie. HostGator však ponúka bezplatný kredit 100 dolárov pre službu Google Adwords a 100 dolárov bezplatný kredit pre službu Bing.

A čo refundácie? HostGator je obľúbený pre svoju 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. Na rozdiel od toho spoločnosť Hostwinds ponúka menej štedré a zložitejšie pravidlá vrátenia platby v trvaní 48 hodín, 14 dní alebo 30 dní v závislosti od zmluvného obdobia a toho, či ide o prvý nákup alebo obnovenie..

Víťaz? V porovnaní s HostGatorom ponúka Hostwinds lepšiu hodnotu za vaše peniaze.

2. Funkcie

Hostwinds ponúka len o niečo viac ako HostGator

Ide o veľmi blízku súťaž, pokiaľ ide o porovnanie funkcií medzi týmito dvoma podobnými hostiteľmi.

Chcete rýchly web hosting pre svoje rastúce podnikanie? Firemný hostingový plán spoločnosti Hostwinds prichádza s ďalšími funkciami, ako je napríklad webový server LiteSpeed (rýchly ľahký server, ktorý zvyšuje rýchlosť vašich webových stránok) a databázy MySQL s optimalizáciou výkonu.

Ak uprednostňujete hosting Windows alebo WordPress, HostGator ponúka dva hostingové balíčky pre Windows a tri hostingové balíčky WordPress. Hostwinds ponúka funkčné plány Windows VPS, ale neponúka hosťovanie WordPress.

V prípade, že potrebujete pomoc s vytváraním svojich webových stránok, hostgator má vlastný nástroj na tvorbu stránok, zatiaľ čo hostwinds ponúka populárne Weebly tvorca stránok.

Pozrite sa na toto porovnanie funkcií vedľa seba:

Hostwinds Hostgator
Typy hosteniaZdieľaný, obchodný, predajca, hosting White Label, spravovaný VPS (Linux a Windows), nespravovaný VPS (Linux a Windows), cloud, dedikované serveryZdieľané (Linux a Windows), cloud, hosting WordPress, predajca, VPS, hosting aplikácií, dedikované servery
Doména zadarmo
Certifikát SSL zadarmo
Miesto na disku30 GB – neobmedzené120 GB – neobmedzené
Bandwidth1 TB – nemerané1,5 TB – nemerané
Automatické zálohovaniedennátýždenné
Ovládací panelcPanelcPanel, Plesk
E-mailové účtyneobmedzenýneobmedzený
Zadarmo CDNX
Bezplatná migrácia stránok
Garancia vrátenia peňazí48-hodinové, 14-dňové alebo 30-dňové (v závislosti od dĺžky zmluvy a od prvého fakturačného cyklu alebo obnovy)45 dní (žiadne pre dedikované servery)

3. Výkon

HostGator poskytuje rýchlejšie rýchlosti načítania

Pre zvýšenie jeho výkonnosti, Hostwinds ponúka úložisko SSD so všetkými plánmi, zatiaľ čo server HostGator má SSD iba pre svoje dedikované servery. Úložisko SSD funguje oveľa rýchlejšie ako tradičné diskové jednotky.

Hostwinds tiež poskytuje CloudFlare CDN so svojimi zdieľanými a obchodnými hostingovými plánmi. CDN funguje ako globálna sieť a zvyšuje rýchlosť načítania webových stránok bez ohľadu na to, z ktorého kontinentu sú prístupné.

Zatiaľ čo spoločnosť Hostwinds má záruku dostupnosti 99,9999% a 100% záruku spokojnosti, spoločnosť HostGator má záruku dostupnosti iba 99,9%. To všetko ma nútilo očakávať, že Hostwinds rozbije HostGator v tomto výkone výzvu. Je zvláštne, že naše testy výkonnosti preukázali opak.

HostGator dostal takmer dokonalé skóre a podrobnosti nájdete v našom odborné hodnotenie hostgátora.

Prekvapivo, Hostwinds skóroval nižšie ako HostGator. Zistite, čo sa v našom pokazilo dôkladná recenzia Hostwinds.

Aj keď obaja poskytovatelia v teste načítania stránky Sucuri dosiahli rovnaké výsledky, hostGator vykázal vyššie rýchlosti. Dokonca aj v testoch prevádzkyschopnosti HostGator dodržal svoj prísľub uptime o niečo lepšie ako Hostwinds.

4. Bezpečnosť

Hostwinds ponúka ďalšie možnosti zabezpečenia

HostGator a Hostwinds ponúkajú bezplatný SSL certifikát so všetkými plánmi a HostGator ponúka SiteLock ako platený doplnok.

Hostwinds ponúka množstvo bezpečnostných doplnkov. Najzaujímavejšie z nich je Čelné sklo, ktoré je možné pripočítať za jednorazový poplatok. Čelné sklo chráni váš server pred možnými hrozbami vykonaním bezpečnostného auditu, nastavením brány firewall a vykonaním ďalších postupov tvrdenia servera, čím sa zvýši bezpečnosť..

Hostwinds ponúka automatické doplnkové zálohovanie so všetkými svojimi službami ako doplnok, zatiaľ čo HostGator štandardne vykonáva týždenné zálohovanie..

5. Podpora

Zákaznícka podpora hostgátora reaguje pohotovejšie

Hostwinds aj HostGator ponúkajú viac možností podpory.

HostGator má komplexnejšiu vedomostnú databázu, ktorá pokrýva viac tém ako vedomostnú databázu spoločnosti Hostwinds.  HostGator má tiež videonávody na rôzne témy. Je potrebné poznamenať, že som musel prepnúť prehliadače, aby som získal prístup k znalostnej báze Hostgator ak videonávodom.

HostGator tiež ponúka live chat a telefonickú podporu. Obvykle však čakáte až 10 minút, kým sa spojíte s agentom.

HostGator - live chat

Hostwinds ponúka live chat, telefonickú podporu, systém lístkov a e-mailovú podporu. Podpora živého chatu však nie je veľmi dobre informovaná. Musel som ich kontaktovať dvakrát, aby som získal správne informácie o funkcii CloudFlare CDN.

Hostwinds - live chat 1

Hostwinds - live chat 2

Víťaz? HostGator, za ponúknutie väčšieho množstva svojpomocných zdrojov a lepšej podpory živých rozhovorov.

Je to výhra pre hostwindy

Na výber bolo určite náročné Hostwinds a Hostgator. Sú to spoľahlivé služby ponúkajúce webhosting s množstvom funkcií. Napriek lepšiemu výkonu a užitočnejšej zákazníckej podpore stratil HostGator pre Hostwinds kvôli lepšej hodnote za peniaze, viac funkcií a robustnejšie možnosti zabezpečenia.

Chcete preskúmať viac možností webhostingu? Pozrite sa na náš zoznam najlepšie služby webhostingu.

Porovnávacia tabuľka

Hostwinds Hostgator
Plány a cenyLacnejšie sadzby na obnovenie a 30-dňová politika vrátenia platby.Atraktívnejšie diskontné sadzby a 100 dolárov na kredit Google Adwords a Bing. 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Kľúčové vlastnostiBezplatná doména, bezplatný tvorca webových stránok Weebly, bezplatná migrácia stránok, neobmedzené zdroje a bezplatná vyhradená adresa IPBezplatná doména, bezplatná migrácia stránok, neobmedzené zdroje
výkonÚložný priestor SSD, voľné CDN, dobré rýchlosti načítaniaRýchlejšie načítanie, lepšie testované doby prevádzky
zabezpečeniaSSL zadarmo, čelné sklo (jednorazový prírastok nákladov), ochrana DDoS (pre servery)Bezplatný SSL, SiteLock (doplnok)
podporaLimitovaná vedomostná základňa, live chat, telefón, podpora vstupeniek, e-mailKomplexná vedomostná základňa, videonávody, živšie rozhovory s lepšou odozvou, telefón
 

Ponúka hostwinds hosting WordPress? Bohužiaľ, nie. Ponúka zdieľaný hosting, hosting hostiteľa, cloud hosting, spravované a nespravované VPS (Linux a Windows) a dedikované servery. Ak chcete spoľahlivo spravovať hosting WordPress, odporúčam títo riadených poskytovateľov hostingu WordPress.Kto vlastní Hostwinds a HostGator? Hostwinds je spoločnosť so sídlom v USA, ktorú vlastní generálny riaditeľ Peter Holden, ktorý ju založil v roku 2010. HostGator je vo vlastníctve spoločnosti Endurance International Group (EIG), ktorá má na starosti informácie o fakturácii a transakciách spoločnosti HostGator. Poskytuje hostwindy rýchlo rýchlosti nakladania? Podľa náš test výkonnosti hostwindov, Hostwinds poskytujú vysoké rýchlosti načítania po celej USA a Austrálii. Avšak v iných častiach sveta neposkytuje rovnaký pôsobivý výkon.Ktorý hostiteľ je lepší, Hostwinds alebo HostGator? Aj keď sú oba veľmi dobré možnosti pre malé a stredné webové stránky, Hostwinds je lepší ako HostGator, pokiaľ ide o dostupnosť, ľahkosť -of-use, a rôzne webhostingové plány. HostGator, na druhej strane, prekonáva Hostwinds, pokiaľ ide o výkon a zákaznícku podporu. Mali by ste skontrolovať naše zoznam najlepších spoločností poskytujúcich webhosting pred prijatím akýchkoľvek konečných rozhodnutí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map