Hostwinds 2020 HostGator vs – Vay canına! Hostwinds’ın Kazandığını Kim Düşünebilirdi?

Hostwinds vs HostGator, her iki sunucunun da küçük ve orta ölçekli web siteleri ve işletmeler için benzer özellikler ve seçenekler sundukları göz önüne alındığında zorlu bir eşleşmedir. Benzerliklere rağmen, büyük bir fark tüm rekabeti değiştirir: para için değer.


Hostwinds ve HostGator’u karşılaştırmak için, bu iki web barındırma hizmetini fiyatlandırma, özellikler, performans, destek ve güvenlik açısından test ettim. Hostwinds’ın aksine, HostGator planınızı yenileme zamanı geldiğinde daha fazla ücret alır. HostGator daha yüksek yükleme hızları sunmasına rağmen, Hostwinds’in kullanım kolaylığı ve paranızın karşılığı onu kazanır.

Hostwinds’in son fırsatlarını görmek için buraya tıklayın, veya bu kapsamlı karşılaştırmada iki sunucunun birbiriyle nasıl rekabet ettiğini görün.

1. Planlar ve Fiyatlandırma

Hostwinds Daha Ucuz Yenileme Hızıyla Daha Fazla Plan Sunuyor

Bu bölümde, Hostwinds ve HostGator’un paylaşılan barındırma seçeneklerini karşılaştıracağım. En kısa sürede HostGator’un Linux için üç paylaşılan barındırma planı olduğunu göreceksiniz – Hatchling, Baby ve Business.

Hostwinds, her kategori altında üç planla kişisel ve iş amaçlı Linux tabanlı paylaşımlı hosting sunar: Temel, Gelişmiş ve Ultimate.

HostGator’un değer planı, Bebek planı, sınırsız depolama alanı, bant genişliği, alan adları, alt alan adları, MySQL veritabanları, FTP hesapları ve e-posta hesapları ile birlikte gelir.

Hostwinds, sınırsız kaynakları da içeren kişisel barındırma için en üst düzey planını (Ultimate) önerir: SSD depolama, bant genişliği, alanlar, veritabanları, e-posta hesapları, FTP hesapları ve alt alanlar.

HostGator, bir plan ilk satın aldığınızda daha iyi promosyon indirimleri sunsa da, çoğu Hostwinds’in paylaşılan barındırma planları HostGator’lardan daha ucuz aylık maliyetle yenile. Hostwinds’in en pahalı işletme barındırma planı bile, yenileme üzerine HostGator’un İş planından biraz daha pahalıya mal oluyor.

Şimdi, freebies hakkında konuşalım. Her iki tedarikçi de ücretsiz SSL sertifikası ve yıllık abonelikli ücretsiz bir alan adı atar.

Hostwinds ayrıca ücretsiz bir IP adresi ve tüm planlarla birlikte ücretsiz CDN sunar, ancak HostGator bunu yapmaz. Bununla birlikte, HostGator Google Adwords için 100 ABD doları ücretsiz ve Bing için 100 ABD doları ücretsiz kredi sunuyor.

Geri ödemeler ne olacak? HostGator, 45 günlük para iade garantisi ile popülerdir. Buna karşılık, Hostwinds sözleşme süresine ve ilk kez satın alma veya yenileme olup olmamasına bağlı olarak 48 saat, 14 gün veya 30 günlük daha az cömert, daha karmaşık bir geri ödeme politikası sunar.

Kazanan? HostGator ile karşılaştırıldığında, Hostwinds paranızın karşılığını daha iyi verir.

2. Özellikler

Hostwinds, HostGator’dan biraz daha fazlasını sunuyor

Bu iki benzer ana bilgisayar arasındaki özelliklerin karşılaştırılması söz konusu olduğunda çok yakın bir yarışma.

Büyüyen işiniz için hızlı web hosting istiyor musunuz?? Hostwinds’in İş barındırma planı, LiteSpeed ​​Web Sunucusu gibi ek özelliklerle birlikte gelir (web sitenizin hızını artıran hızlı ve hafif bir sunucu) ve performans açısından optimize edilmiş MySQL veritabanları.

Windows barındırma veya WordPress barındırma tercih ediyorsanız, HostGator, Windows için iki barındırma paketi ve üç WordPress barındırma paketi sunar. Hostwinds özellik yüklü Windows VPS planları sunar, ancak WordPress barındırma hizmeti sunmaz.

Web sitenizi oluşturmak için yardıma ihtiyacınız olması durumunda, HostGator özel bir site oluşturucusuna sahipken, Hostwinds popüler Weebly Site oluşturucu.

Özelliklerin bu yan yana karşılaştırmasına bir göz atın:

Hostwinds HostGator
Barındırma TürleriPaylaşılan, iş, bayi, Beyaz Etiket barındırma, yönetilen VPS (Linux ve Windows), yönetilmeyen VPS (Linux ve Windows), bulut, özel sunucularPaylaşılan (Linux ve Windows), bulut, WordPress barındırma, bayi, VPS, uygulama barındırma, adanmış sunucular
Ücretsiz Alan Adı
Ücretsiz SSL Sertifikası
Disk alanı30 GB – Sınırsız120 GB – Sınırsız
Bant genişliği1 TB – Ölçülmemiş1,5 TB – Ölçülmemiş
Otomatik YedeklemelerGünlükHaftalık
Kontrol PanelicPanelcPanel, Plesk
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
Ücretsiz CDNx
Ücretsiz Site Taşıma
Para iade garantisi48 saatlik, 14 günlük veya 30 günlük (sözleşme süresine ve ilk faturalandırma döngüsünde mi yoksa yenileme aşamasında mı olduğuna bağlı olarak)45 gün (özel sunucular için yok)

3. Performans

HostGator Daha Hızlı Yükleme Hızları Sunuyor

Performansını artırmak, Hostwinds tüm planlarıyla SSD depolama alanı sunarken, HostGator’da sadece özel sunucuları için SSD bulunur. SSD depolama, geleneksel disk sürücülerinden çok daha hızlı performans gösterir.

Hostwinds ayrıca, paylaşılan ve işletme barındırma planlarıyla CloudFlare CDN’yi sağlar. Bir CDN küresel bir ağ görevi görür ve hangi kıtadan erişilirse erişsin web sayfalarının yükleme hızını artırır.

Hostwinds% 99,9999 kesintisiz çalışma garantisi ve% 100 memnuniyet garantisi verirken, HostGator yalnızca% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Tüm bunlar beni Hostwinds’ın bu performans mücadelesinde HostGator’u parçalamasını bekledi. Söylemek tuhaf, performans testlerimiz aksini kanıtladı.

HostGator neredeyse mükemmel bir puan aldı ve ayrıntıları bizim Uzman HostGator incelemesi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Hostwinds, HostGator’dan daha düşük puan aldı. Bizim için neyin yanlış gittiğini öğrenin derinlemesine Hostwinds incelemesi.

Her iki sağlayıcı da Sucuri sayfa yükleme testinde aynı puanı almış olsa da, HostGator daha yüksek hızlar gösterdi. Çalışma zamanı testlerinde bile, HostGator çalışma zamanı vaadini Hostwinds’den biraz daha iyi tuttu.

4. Güvenlik

Hostwinds Daha Fazla Güvenlik Seçeneği Sunuyor

HostGator ve Hostwinds, tüm planlarla birlikte ücretsiz bir SSL sertifikası sunar ve HostGator, SiteLock’u ücretli bir eklenti olarak sunar.

Hostwinds çok sayıda güvenlik eklentisi sunar. En ilginç olanı, tek seferlik bir ücret karşılığında eklenebilecek olan Windshield. Ön cam, güvenlik denetimi yaparak, güvenlik duvarı kurarak ve ekstra güvenlik artışı sağlamak için diğer sunucu sertleştirme prosedürlerini uygulayarak sunucunuzu olası tehditlere karşı korur.

Hostwinds bir eklenti olarak tüm hizmetleriyle otomatik günlük yedeklemeler sunarken, HostGator varsayılan olarak haftalık yedeklemeler gerçekleştirir.

5. Destek

HostGator’un Müşteri Desteği Daha Duyarlı

Hem Hostwinds hem de HostGator çoklu destek seçenekleri sunar.

HostGator, Hostwinds’in bilgi tabanından daha fazla konuyu kapsayan daha kapsamlı bir bilgi tabanına sahiptir.  HostGator ayrıca farklı konular için video eğitimlerine sahiptir. Tarayıcıları Hostgator’ın Bilgi Bankası’na ve video eğitimlerine erişmek için değiştirmem gerektiğini belirtmek gerekir..

HostGator ayrıca canlı sohbet ve telefon desteği sunar. Ancak, bir acenteye bağlanmadan önce genellikle 10 dakika kadar beklersiniz.

HostGator - canlı sohbet

Hostwinds canlı sohbet, telefon desteği, bilet sistemi ve e-posta desteği sunar. Ancak, canlı sohbet desteği çok bilgili değildir. CloudFlare CDN özelliği hakkında doğru bilgi almak için onlarla iki kez iletişim kurmak zorunda kaldım.

Hostwinds - canlı sohbet 1

Hostwinds - canlı sohbet 2

Kazanan? Daha fazla kendi kendine yardım kaynağı ve daha bilgili canlı sohbet desteği sunmak için HostGator.

Hostwinds için bir galibiyet

Aralarından seçim yapmak kesinlikle zor oldu Hostwinds ve HostGator. İkisi de güvenilir, özellik dolu web barındırma hizmetidir. Daha iyi performansa ve daha yararlı müşteri desteğine rağmen, HostGator, paranızın değerini, daha fazla özelliği ve daha sağlam güvenlik seçeneklerini nedeniyle Hostwinds’ı kaybetti..

Daha fazla web barındırma seçeneği keşfetmek ister misiniz? Listemize göz atın en iyi web barındırma hizmetleri.

Karşılaştırma Tablosu

Hostwinds HostGator
Planlar ve FiyatlandırmaDaha ucuz yenileme oranları ve 30 günlük geri ödeme politikası.Daha cazip indirim oranları ve her bir Google Adwords ve Bing kredisi için 100 ABD doları. 45 günlük para iade garantisi
Ana ÖzelliklerÜcretsiz alan adı, ücretsiz Weebly site oluşturucu, ücretsiz site geçişi, sınırsız kaynaklar ve ücretsiz özel IPÜcretsiz alan adı, ücretsiz site geçişi, sınırsız kaynak
VerimSSD depolama, ücretsiz CDN, iyi yükleme hızlarıDaha hızlı yükleme hızları, daha iyi test edilmiş çalışma süresi
GüvenlikÜcretsiz SSL, Ön Cam (tek seferlik maliyet eklentisi), DDoS koruması (sunucular için)Ücretsiz SSL, SiteLock (eklenti)
DestekSınırlı Bilgi Bankası, canlı sohbet, telefon, bilet desteği, e-postaKapsamlı Bilgi Tabanı, video eğitimleri, daha duyarlı canlı sohbet, telefon
 

Hostwinds WordPress hosting sunuyor mu? Ne yazık ki hayır. Paylaşımlı barındırma, bayi barındırma, bulut barındırma, yönetilen ve yönetilmeyen VPS (Linux ve Windows) ve özel sunucular sunar. Güvenilir yönetilen WordPress barındırma istiyorsanız, Ben tavsiye ediyorum bunlar yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları.Hostwinds ve HostGator sahibi kimdir? Hostwinds, 2010 yılında kurulan CEO Peter Holden’in sahibi olduğu ABD merkezli bir şirkettir. HostGator, HostGator’ın fatura ve işlem bilgilerinden sorumlu Endurance International Group (EIG) ‘e aittir. yükleme hızları? Göre Hostwinds performans testimiz, Hostwinds ABD ve Avustralya’da hızlı yükleme hızları sağlıyor. Bununla birlikte, dünyanın diğer bölgelerinde aynı etkileyici performansı sağlamaz.Hangi ev sahibi daha iyi, Hostwinds veya HostGator? Her ikisi de küçük ve orta ölçekli web siteleri için çok iyi seçenekler olsa da, Hostwinds uygun fiyat, kolaylık açısından HostGator’dan daha iyidir kullanım ve çeşitli web hosting planları. HostGator ise performans ve müşteri desteği söz konusu olduğunda Hostwinds’tan daha iyi performans gösteriyor. Bizim kontrol etmelisiniz en iyi web hosting şirketlerinin listesi herhangi bir son karar vermeden önce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me