Hostinger vs GoDaddy: Jeden hostiteľ vám dáva lepšiu hodnotu [2020]

GoDaddy je jednou z mála hostiteľských spoločností, ktorá je dosť veľká na to, aby sa stala menom domácnosti samotná veľkosť nezaručuje kvalitu.


GoDaddy má podporu amazonskej infraštruktúry AWS, obrovskú pracovnú silu a uznanie obľúbenosti značky mamou. Nezávislé spoločnosti ako Hostinger musia tvrdo pracovať, aby mohli konkurovať týmto veľkým zavedeným značkám, a často idú o kúsok ďalej, aby vás získali..

Hostinger vs GoDaddy: Ktorý z nich bude pre vaše webové stránky najlepší? Teraz ti to poviem, Hostinger vám dáva najlepšiu hodnotu za vaše peniaze a skutočne ma ohromil kvalitou jeho podpory.

Dôkladne som otestoval oboch hostiteľov a porovnal som ich spoločné plány hostingu, bezpečnosť a podporu. Čítajte ďalej a zistite, prečo hostinger v tejto bitke získal výhru, alebo Kliknutím sem zobrazíte najlepšie plány hostingera.

plány & stanovenie ceny

GoDaddy a Hostinger stoja približne rovnako, ale Hostinger vám dá viac

Hostinger a GoDaddy obidve ponúkajú veľké zľavy na dlhodobý záväzok, keď sa zaregistrujete pre svoje spoločné plány hosťovania. Kľúčom je teda pozrieť sa na skutočnú mesačnú sadzbu, nie na hlavnú ponúkanú cenu, a zvážiť, či ste ochotní dlhodobo držať jedného hostiteľa..

Za tri roky sa môže stať veľa – váš hostiteľ môže byť vykúpený, môže byť napadnutý hackerom alebo môže dôjsť k preľudneniu jeho serverov, čo by mohlo vážne ovplyvniť výkonnosť vašich stránok. tak neprepožičiavajte sa na vyjednávanie. Ak sa rozhodnete odísť, nezabudnite, že GoDaddy nevracia nevyužité mesiace. Hostinger vám dá pomerný obchodný kredit, ale ak odchádzate zo služby, nebude sa to veľmi využívať..

Obe hostingové spoločnosti majú nástroje na tvorbu webových stránok, ktoré uľahčujú vytvorenie profesionálnej webovej stránky bez akéhokoľvek technického know-how. Do všetkých zdieľaných plánov hostenia hostiteľa je zahrnutý nástroj na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop, takže môžete začať s nástrojom pre tvorcov a prejsť na WordPress alebo iný CMS (systém na správu obsahu) neskôr, ak chcete.. Tvorca webových stránok GoDaddy je k dispozícii iba v samostatnom pláne na tvorbu webových stránok.

GoDaddy ponúka cPanel aj phpMyAdmin (nástroj, ktorý vývojárom pomáha spravovať databázu, ktorá obsahuje všetok obsah a metadáta pre daný web). Najlacnejší zdieľaný hostingový plán GoDaddy vás obmedzuje na jednu webovú stránku so 100 GB úložného priestoru, ale medzi ďalšie tri možnosti patrí neobmedzený počet webových stránok a úložisko..

 Všetky plány hosťovania GoDaddy môžu byť okamžite rozšírené, takže môžete pridať viac pamäte RAM alebo výpočtový výkon bez toho, aby ste upgradovali celý balík.. To by vám mohlo ušetriť peniaze, ak máte dopravné špičky a potrebujete dočasné zvýšenie zdrojov.

Hostingerove plány sú porovnateľné s programami GoDaddy’s, až na 1 webovú stránku a 100 GB úložného priestoru s najlacnejšou možnosťou. Existujú však niektoré kľúčové rozdiely, napríklad vlastný ovládací panel hostingera a bezplatný certifikát SSL pri registrácii na najmenej 12 mesiacov.. GoDaddy účtuje dodatočný poplatok za certifikáty SSL, pokiaľ sa nerozhodnete pre najdrahší plán.

Rozdelil som funkcie dvoch najlacnejších plánov od každého hostiteľa, aby ste videli, kde sa líšia.

 HostingerChoď oci
plánjednoposteľovápoistnéhospodárstvoDeluxe
Doménové meno zadarmožiadnyÁnoS ročným plánomS ročným plánom
Počet webových stránok1neobmedzený1neobmedzený
Miesto na disku10 GB20 GB100 GBneobmedzený
Bandwidth100 GBneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
RAM256 MB512 MB512 MB512 MB
MySQL databázy1neobmedzený1025
subdomény21001025
SSL zadarmoS ročným plánomS ročným plánomžiadnyžiadny
Automatické zálohovanie zadarmožiadnytýždennéžiadnyžiadny
Tvorca webových stránokzahrnutézahrnutéžiadnyžiadny
Ovládací panelzvykzvykcPanelcPanel

Okrem zdieľaného hostenia ponúkajú hostitelia aj hosting VPS (virtuálny súkromný server). GoDaddy má tiež vyhradené servery a balíčky hostingu pre distribútorov. Hostinger ponúka tiež cloudhosting, ale nie sú k dispozícii žiadne dedikované možnosti serverov alebo podnikov, ktoré by umožnili zvýšiť výkon.

Hosting WordPress

Hostinger’s MultiSite WordPress Beats GoDaddy’s Single Site Plans

Hostingový plán WordPress zefektívňuje proces uvedenia vašich webových stránok na trh. WordPress je nainštalovaný pre vás (alebo je k dispozícii na inštaláciu jediným kliknutím). Hostinger a GoDaddy budú vo vašom mene spúšťať aktualizácie doplnkov WordPress a skenovanie softvéru, takže pri údržbe bude menej údržby.

Je Hostinger vhodný pre WordPress? Áno. Má optimalizovaný plán poskytujúci 99,9% záruku dostupnosti a vopred nakonfigurovanú vyrovnávaciu pamäť, ktorá pomáha urýchliť načítanie webových stránok.. Pre vývojárov existuje podpora pre WP-CLI na ovládanie WordPress z príkazového riadku. Ceny a funkcie odzrkadľujú jeho zdieľané plány hostenia – bezplatné SSL je k dispozícii iba v pláne najvyššej úrovne a vaše stránky môžu byť rýchlo spustené pomocou inštalačného programu na jedno kliknutie.

Hostingerove funkcie hosťovania WordPressHostingerove funkcie hosťovania WordPress

GoDaddy meria vašu šírku pásma skôr z hľadiska návštevníkov ako z bajtov. V opačnom prípade má podobnú štruktúru cenového plánu s bezplatným SSL na prvých dvoch úrovniach zo štyroch.

Existuje však jedno obmedzenie, ktoré môže zabiť váš záujem o hosting WordPress od spoločnosti GoDaddy. Všetky hostingové plány GoDaddy WordPress vám umožňujú hosťovať iba jednu webovú stránku. Takže napriek tomu, že jeho plán WordPress najvyššej úrovne vyzerá veľkoryso, s neobmedzeným úložiskom a neobmedzeným počtom návštevníkov, zvážte, či vám toto obmedzenie týkajúce sa jednej lokality zabráni v maximálnej možnej miere..

Hostinger ponúka podporu WordPress 24/7. GoDaddy ponúka prémiovú podporu podpory WordPress, ktorá vám bude účtovať poplatok navyše k vašim hostingovým nákladom. GoDaddy znova a znova hľadá spôsoby, ako rozšíriť, a tu nie sú žiadne výnimky.

zabezpečenia

Platená bezpečnostná služba GoDaddy vyhráva nad nedostatkom podrobností spoločnosti Hostinger

Hostinger má na úrovni servera nainštalované pokročilé bezpečnostné moduly, ktoré hackerom bránia v spúšťaní škodlivého kódu. Má tiež k dispozícii 2FA (dvojfaktorové overenie) na všetkých zákazníckych účtoch, čo vyžaduje od používateľov, aby sa okrem hesla prihlasovali aj pomocou jednorazového bezpečnostného kódu. Na svojich serveroch prevádzkuje BitNinja, aby odrazil od pokusov o hackovanie.

GoDaddy spolupracuje so spoločnosťou Sucuri na poskytovaní prémiového doplnkového balíka, zabezpečenia webových stránok, ktorý pokrýva vaše stránky pred škodlivým softvérom, hackami a čiernymi listinami Google. Má tiež niektoré funkcie na monitorovanie reputácie značky, hoci je to skôr služba varovania než nástroj na správu. Za tieto bezpečnostné funkcie budete musieť platiť, a nie sú lacné.

S programami Hostinger a GoDaddy môžete svoje stránky zálohovať kedykoľvek manuálne. Väčšina webových stránok ťaží z automatickej zálohy, a tu sa hostitelia mierne líšia v tom, čo ponúkajú. GoDaddy má službu zálohovania webových stránok za dodatočný poplatok, ktorý zahŕňa denné zálohovanie, skenovanie škodlivého softvéru, obnovenie jedným kliknutím a možnosť sťahovania záloh do počítača..

GoDaddy tiež ponúka doplnok Essential Website Security, ktorý zahŕňa odstránenie škodlivého softvéru a opravu stránok, čo znamená, že technik GoDaddy škodlivý kód osobne odstráni. Zvážte, či by stačilo vrátiť sa späť na denné zálohy, alebo či by ste chceli minúť viac za ďalšie ubezpečenie o manuálnom vyčistení. Pridanie oboch týchto bezpečnostných funkcií však výrazne zvýši vaše mesačné náklady na hosťovanie.

Hostinger zahŕňa bezplatné automatické týždenné zálohovanie do svojho prémiového zdieľaného plánu hosťovania a denné zálohy na svojom najvyššom firemnom zdieľanom hostingovom pláne.

výkon

Hostingerove tradičné dátové centrá vs. infraštruktúra AWS od spoločnosti GoDaddy

Ak chcete porovnať výkonnosť zariadenia Hostinger vs GoDaddy, musíme zvážiť infraštruktúru, ktorú majú za sebou. V spôsobe, akým hosťujú webové stránky zákazníkov, existuje obrovský rozdiel.

Hostinger využíva sedem dátových centier distribuovaných po celom svete (vo Veľkej Británii, USA, Brazílii, Holandsku, Singapure, Indonézii a Litve) na oslovenie zákazníkov v rôznych geografických regiónoch. Donedávna tento model používala takmer každá hostingová spoločnosť.

Ale nedávno, GoDaddy sa posunul od globálne distribuovaných dátových centier – teraz hostuje webové stránky svojich zákazníkov na Amazon Web Services (AWS). Keď teda na GoDaddy nasadíte spravovaný web WordPress, používate oblak Amazon – nezobrazuje sa zo zariadenia, ktoré vlastní GoDaddy..

Partnerstvo s Amazonom týmto spôsobom prináša výhody a riziká. Očakávali by ste, že prevádzka bude vynikajúca, pretože Amazon je doteraz v oblasti technológie cloud computingu pokročilý. Dochádza však k výpadkom a keď k tomu dôjde, na celom svete sa objaví viacero stránok s veľkými značkami. Ak potrebujete, aby vaše údaje zostali na jednom fyzickom mieste, môžete tiež uprednostniť, aby sa vaše stránky nachádzali v jednom dátovom centre, aby ste mali úplnú istotu, že vyhovujete.

Tradingerov model spoločnosti Hostinger mu umožňuje priamu kontrolu nad vlastnými servermi. Jeho webová stránka sa môže pochváliť veľmi podrobnou stránkou stavu servera, spolu s niektorými historickými štatistikami výpadkov a krátkou poznámkou o poslednej zaznamenanej epizóde výpadkov.. Ak ste zákazníkom spoločnosti Hostinger a poznáte názov svojho servera, môžete okamžite zistiť, ako sa darí.

Amazon má podobnú stránku stavu pokrývajúcu celú svoju sieť AWS. Ale je to obrovské. Nie som si istý, či by vám veľmi pomohlo, keby vaše stránky hostené serverom GoDaddy boli nefunkčné.

Hostinger zaznamenal na našich výkonnostných testoch pôsobivých 4,9 z 5. Prečítajte si naše úplná recenzia hostingera za všetky podrobnosti.

GoDaddy, na druhej strane, zaznamenal iba 4,5. Ak chcete zistiť, prečo, pozrite si našu úplná recenzia GoDaddy.

podpora

Hostingerov systém vstupeniek je jednoduchší ako viacjazyčná podpora GoDaddy

Hostinger má podporný systém vstupeniek, ako aj live chat, ten je však k dispozícii iba platiacim zákazníkom, ktorí sú prihlásení do svojho účtu Hostinger. Má tiež vedomostnú základňu a návody, ak chcete nájsť odpovede sami. Telefonická podpora nie je k dispozícii.

Vyskúšal som podporu vstupeniek Hostinger a zistil som, že odpovede sú rýchle a priateľské. Dokonca aj cez víkend sa odpovede prevádzkovateľov spoločnosti Hostinger vrátia do niekoľkých minút. Pokiaľ ide o zložitejšie otázky týkajúce sa bezpečnosti, odpoveď na lístok trvala približne hodinu, čo si stále myslím, že je odôvodnené na urgentné vyšetrenie..

GoDaddy má zaneprázdnené komunitné fórum, vedomostnú základňu, živý chatovací systém a desiatky miestnych telefónnych čísel na podporu vo viacerých jazykoch. Vyskúšal som jeho live chat systém a zistil som, že odpoveď bola prakticky okamžitá.

Fórum WordPress od GoDaddy a môj podporný chatFórum WordPress od GoDaddy a môj podporný chat

Spýtal som sa, či si môžem zvoliť umiestnenie môjho dátového centra. Túto funkciu viem, že je k dispozícii iba pre zdieľané hostingové plány Linuxu na GoDaddy. Prevádzkovateľ mi dal odpoveď rýchlo, ale bolo to celkom zjednodušené a na úplné vysvetlenie mi odkázali na webovú stránku. Cítil som, že podporný personál GoDaddy môže byť pod tlakom na rýchle uzavretie žiadostí.

Rýchlejšie zariadenie GoDaddy, ale hostinger má lepšie funkcie a zabezpečenie

Hostinger je jasným víťazom v oblasti zálohovania, SSL a funkcií plánovania. Hostinger a GoDaddy sú úzko porovnávané z hľadiska ceny, ale pri vŕtaní do detailov vám Hostinger poskytuje o väčšinu bodov porovnania trochu viac..

Napríklad, ak máte firemný web, obchodný plán spoločnosti Hostinger obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete, vrátane bezplatného SSL a denných záloh, bez toho, aby ste museli platiť za ďalšie balíčky..

Tiež som cítil, že podpora spoločnosti Hostinger bola lepšia a podrobnejšie odpovede na otázky týkajúce sa predpredaja.

S veľmi veľkým hostiteľom, ako je GoDaddy, získate ubezpečenie AWS a všetko dôležité zvýšenie rýchlosti, ktoré prináša. ale Mám pocit, že Hostinger je celkovo lepšou možnosťou vďaka svojim balíčkom a funkciám, ktoré poskytujú nevyhnutný priestor pre rast.

 HostingerChoď oci
Plány a cenyPrémiové a obchodné plány poskytujú väčšinu funkcií, ktoré potrebujete pri zdieľanom hostovaníVeľkorysé limity plánu, ale bezpečnosť a zálohy vás budú stáť viac
Hosting WordPressOptimalizované WordPress, inštalátory na jedno kliknutie a automatické aktualizácie doplnkovDostanete sa k hostiteľovi iba jedného webu, čo obmedzuje flexibilitu jeho plánov
zabezpečeniaDenné zálohy podnikateľského plánu; bezpečnosť na úrovni serveraMnoho funkcií sú platené doplnky, vrátane denných záloh
výkonPomalý čas načítania v našom testovaníInfraštruktúra Amazon poskytuje zvýšenie výkonu
podporaŽivý chat (iba pre zákazníkov), podpora vstupeniek, vedomostná základňa a výukové programyŽivý chat, viacjazyčná podpora prostredníctvom telefónu, vedomostná základňa
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map