GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Fiyatlandırma 2020 – Gizli Maliyetlerden Kaçının

Birçok insan için adı GoDaddy , alan adı kaydı ile eş anlamlıdır. Bununla birlikte, bazılarının bilmediği şey, GoDaddy’nin de uzun süredir hızlı ve kolay barındırma için uygun fiyatlı bir sağlayıcı olmasıdır. Ve 2017’de, barındırma platformunu / oluşturucusunu yükselttiler ve “GoCentral” olarak yeniden markaladılar.


Bu, fiyatlandırma yapılarının işleyişinde bazı değişikliklerin yanı sıra orijinalinden daha aerodinamik olma vaadiyle geldi. Bu şu soruyu akla getiriyor: GoCentral, GoDaddy’nin etki alanları için olduğu kadar barındırmakla ünlü olmayı hak ediyor mu ve paketler fiyata değer mi?

Bu web sitesi oluşturucularının birçoğunun aptal geçirmez ve basit bir fiyatlandırması var gibi görünse de, genellikle başkaları var gizli maliyet. Bunlar genellikle alan adı kaydı, WHOIS gizliliği ve fiyatları şişiren veya yenilemeleri arttıran diğer hizmetler veya özelliklerle ilgilidir. Bunlara dikkat çekeceğim.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ GOCENTRAL DENEYİN

Ücretsiz Ne Alınır??

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Fiyatlandırma 2020 - Gizli Maliyetlerden Kaçının

Ne yazık ki, bu GoDaddy’nin fiyatlandırmasının diğer inşaatçıların çok gerisinde kaldığı bir alandır.

Rakipler Wix, WordPress, Weebly, SimpleSite, Jimdo, ve daha birçoğu sınırsız bir süre için kullanabileceğiniz ücretsiz bir plan sunuyor.

Aksine, GoDaddy yalnızca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Daha sonra, fiyatlandırma planlarından birine abone olmanız gerekir.

Ancak, diğer web sitesi oluşturucularının aksine, zaten bir alan adı satın aldıysanız, web sitenizi zaten ücretsiz bir deneme sürümüyle özel bir alan adında barındırabilirsiniz. Bu kulağa hoş gelse de, abone olduktan sonra bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız..

GoDaddy’nin ücretsiz deneme sürümü Denemek istediğiniz planın tüm özellik kümesini deneyebileceğiniz için biraz farklı çalışır. Hatta bir dereceye kadar çevrimiçi mağaza özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Birkaç başka ücretsiz plan veya deneme, e-ticaret özelliklerinden herhangi birini kullanmanıza izin verir, bu da GoDaddy’nin ücretsiz denemesinin en iyi yönüdür.

ÜCRETSİZ DENEME SİZE BAŞLAYIN

GoDaddy’nin Ücretli Planları Rekabetle Nasıl Karşılaştırılır??

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Fiyatlandırma 2020 - Gizli Maliyetlerden Kaçının

GoDaddy’nin fiyatlandırma yapısını diğer popüler web sitesi üreticilerininkiyle karşılaştırdığımızda, GoDaddy’nin planları en uygun fiyatlı.

Ücretsiz denemeler hariç tutulduğunda, WordPress daha ucuz bir plana sahip olan tek popüler inşaatçılardan biridir (yani Kişisel plan). Wix, SimpleSite ve Site123 neredeyse iki kat fiyatla başlar ve Jimdo birkaç dolar daha başlar.

Tüm özellikleri ve e-ticaret işlevselliği ile GoDaddy’nin en pahalı planı yalnızca 20 ABD dolarıdır. Bu, WordPress ve diğer tüm inşaatçıların en üst düzey planlarının neredeyse yarısı fiyat ve SimpleSite, ki bu maliyet biraz daha fazla ve Site123, Yalnız ücretli planı sadece 10 dolar civarında.

Ödemeleri Kabul Etme ve Web Sitenizden Para Kazanma?

Muhtemelen herhangi bir fiyatlandırma yapısındaki en büyük kilometre taşı, özellikle ödemeler yoluyla web sitenizden para kazanmanıza ne zaman ve nasıl izin verdiği. GoDaddy, ikinci planı olan Business ile başlayan ödemeleri veya bağışları kabul etmek için basit bir PayPal düğmesi sunar.

WordPress aynı şeyi yapmanızı sağlarken, Weebly biraz daha ucuza daha gelişmiş e-ticaret sağlar. Jimdo ve Wix (yeni fiyatlandırma planlarıyla birlikte) yalnızca neredeyse iki katı fiyat için ödeme yapılmasına izin verir.

Site123, maksimum e-ticaret işlevselliğini olduğu gibi sınırlandıran tek site iken, SimpleSite benzer bir fiyata temel e-ticaret özellikleri için biraz daha fazla ücret alıyor.

GoDaddy’nin tüm e-ticaret özelliklerinin kilidi, en pahalı planı ile yaklaşık 20 ABD doları. En kapsamlı e-ticaret üreticisi değil ve SimpleSite ile yaklaşık 30 $, Weebly için 25 $, Jimdo ile aynı fiyata ve Wix için 20 $ ile benzer özellikler elde edebilirsiniz. WordPress.com, İş planı daha pahalı olmasına rağmen aynı düzeyde e-ticaret özellikleri sağlamaz ve karşılaştırılamaz.

Bu fiyatlandırmayı aşağıdaki gibi e-ticaret odaklı geliştiricilerle karşılaştırırsak BigCommerce ve Shopify, GoDaddy’nin çevrimiçi mağaza planının maliyeti, en ucuz seçeneklerinden bile daha düşüktür. Ancak özellikleri, bu iki e-ticaret devinin özelliklerine uymuyor.

Her Planın Yeri Var mı?

Belirli gereksinimleri göz önünde bulundurarak belirli bir web barındırma çözümünüz varsa, sizin için mükemmel olup olmadığına karar vermek için GoDaddy’nin fiyatlarına bireysel olarak da bakmalısınız. Bir üreticinin fiyatlandırma yapısı genellikle diğerinden daha iyi ise, bu diğer üreticinin ihtiyaçlarınıza daha uygun tek bir planı olabilir..

GoCentral’ın gerçekten ücretsiz bir planı olmadığından, en uygun fiyatlı “Kişisel” planlarına geçebiliriz. Bu, dönemdeki en ucuz planlardan biri. Bu nedenle, yalnızca en temel özelliklere sahip basit bir blog çalıştırmak isteyen kişiler için muhtemelen en cazip planlardan biridir..

“İş” planı SEO araçlarının yanı sıra basit bir PayPal düğmesi içeriyor. Bu, rekabetçi çevrimiçi alanda daha fazla müşteri bulmanıza yardımcı olacaktır; ancak, basit PayPal düğmesi bir e-ticaret işletmesi için yeterli kabul edilemez. Bu, bu planı küçük işletmeler veya küçük satıcılar için uygun hale getirir sadece fark edilmek isteyen ve hala birçok alternatiften daha ucuz.

Sıradaki “Business Plus” hala basit bir PayPal düğmesine sahipsiniz. Ancak, artık e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun, Google Arama ve Haritalar için iş sonuçları oluşturun ve sosyal medyaya entegre edin. Bunlar, sürekli olarak yeni müşteriler edinmesi ve hayatta kalabilmesi için onları tutması gereken bir işletme için vazgeçilmez araçlardır.. E-ticaret yetenekleri gerektirmeyen küçük ve orta ölçekli bir kuruluşsanız, mükemmel bir seçimdir ve normal İş planından çok daha iyidir.

Son olarak, yukarıdaki tüm özelliklerin yanı sıra tam e-ticaret işlevselliği ile birlikte gelen “Çevrimiçi Mağaza” planı var. Bu plan, gönderim ve vergi hesaplayıcıları, ürün incelemeleri ve terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma gibi şaşırtıcı bir özellik derinliği ile birlikte gelir. Bununla birlikte, kurumsal e-ticaret çözümleri için veya satış noktası entegrasyonlarına ihtiyacınız yoksa.

ONLINE MAĞAZANIZI İNŞA ETMEYE BAŞLAYIN

GoDaddy Fiyatlandırması – Karar

Kaydolurken mali durumunuzu etkileyen dikkate almanız gereken birkaç küçük husus daha vardır GoDaddy. İyi ile başlayalım:

 • Tüm planların özelliklerini 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilir ve planın tam olarak nasıl olacağını görebilirsiniz
 • Ücretsiz deneme için kredi kartı bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz
 • Tüm planlar 7/24 destek ile geliyor
 • Otomatik olarak bir SSL sertifikası alırsınız
 • Herhangi bir uygulama / özellik veya şablon satın almanıza gerek yoktur

Ve şimdi, kötü için:

 • GoDaddy, web sitesinden yapılan alışverişlerde% 2,5 kredi kartı ücreti ve 0,25 ABD doları işlem ücreti almaktadır.
 • Tüm planlar her yıl büyük bir toplu ödeme olarak faturalandırılır

Gördüğünüz gibi, iyi ya da kötü faktörlerde gerçekten çığır açan hiçbir şey yoktur. Ancak, bunlar sizin huzurunuz için bilinmesi gereken önemli şeyler.

Ne yazık ki, bir veya iki yakalama olduğunda GoDaddy ile kaydolma. Bir kişi için, alan adı kaydı yenileme işlemleri genellikle diğer alan adı kayıt şirketlerinin çoğundan 5 $ veya daha fazladır. Bu nedenle, ilk yıl daha ucuza almanız harika olsa da, yenilediğinizde şok yaşayabilirsiniz. Aynı şey, çoğu kişiden daha pahalı olan WHOIS gizlilik ve e-posta yönlendirme için de geçerlidir.. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey, GoDaddy’nin satış stratejileri için kötü şöhretli olmasıdır. Kazara başlangıçta amaçladığınızdan daha fazlasını ödemek kolaydır ve her zaman dikkatli olmanız gerekecek bir şeydir.

Satın alınabilir uygulamalar veya şablonlar şeklinde başka olası masraflar olmasa da, bunun aynı zamanda kullanıma sunulanlarla sınırlı olduğunuzu da unutmayın.. Bazı insanlar, seçim yapmak için büyük bir uygulama pazarına sahip oldukları Wix veya premium üçüncü taraf şablonları satın alabilecekleri WordPress gibi bir platform için daha fazla ödeme yapmayı tercih ediyorlar..

Birlikte ele alındığında, bunun anlamı, mütevazı gereksinimleri olan ve web sitelerini barındırmanın kolay, hızlı ve ucuz bir yolunu arayanlar için GoDaddy’nin sadece bilet olması olabilir.. Bununla birlikte, bu satın alınabilirlikle birlikte gelen belirli sınırlamalar da vardır ve e-ticaret veya bloglama gibi herhangi bir kategoride en iyi özelliklere sahip olmayacaksınız.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ GOCENTRAL DENEYİN

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map