GoDaddy ile Yeni Hesap Oluşturma

GoDaddy, barındırma endüstrisinde çok iyi biliniyor, ancak bir giriş gerektirmiyor. Şirket uzun zamandır var ve barındırma hizmetleri ve ilgili ürünlerin kapsamlı bir kataloğu var.


Bununla birlikte, GoDaddy’nin fiyatlandırma ve satış stratejilerinin bütünlüğünü kuşatan her zaman sorular olmuştur. Bu, kaydolma aşamasında özellikle dikkatli olmanız gereken bir şeydir, çünkü yanlışlıkla başlangıçta beklediğinizden çok daha fazla ödeme yapabilirsiniz..

Bu yüzden GoDaddy ile bir hesap oluşturmanın nasıl göründüğüne dair bu adım adım hesabı sağladım. Potansiyel tuzaklar belirledim ve GoDaddy’nin yol boyunca erişilebilirliğini değerlendirdim.

GoDaddy’nin sizin için doğru ana bilgisayar olup olmadığından hala emin değilseniz, bu endüstri devine daha geniş bir bakış için uzman GoDaddy incelememi okuyun.

Yeni Bir Hesap Oluşturma

İşlem, seçtiğiniz GoDaddy barındırma seçeneğini seçerek başlar. Planlardan birinde Sepete Ekle’yi tıklarsanız, planın satın alınmasıyla devam edilir. Yeşil renkli Başlayın düğmesini tıklarsanız, planınızı aşağıdaki ekranda seçebilirsiniz:

GoDaddy-image1 ile Yeni Hesap Oluşturma

Bu sayfada, faturalandırma döneminizi seçme seçeneğini de bulacaksınız. Varsayılan olarak 36 aylık en uzun faturalandırma döngüsü seçildiği için bu sayfada dikkatli olmalısınız:

GoDaddy-image2 ile Yeni Hesap Oluşturma

Ancak, diğer satışların her ikisi de, Web Sitesi Güvenlik Temelleri ve SSL sertifikası işaretlenmeyecektir:

GoDaddy-image3 ile Yeni Hesap Oluşturma

Yıllık veya daha uzun bir faturalandırma dönemi seçerseniz, ücretsiz bir alan adı seçebileceğiniz bu sayfaya yönlendirilirsiniz:

GoDaddy-image4 ile Yeni Hesap Oluşturma

Aksi takdirde, doğrudan aşağıdaki satın alma sayfasına gidersiniz. Burada, siparişinizdeki tüm öğeleri inceleyebilir ve faturalandırma süresini ayarlayabilirsiniz. Açıklayıcı amaçlar için bir alan adı ekledim, ancak bu simge kullanılarak kolayca çöpe atılabilir – diğer eklentiler gibi (ücretli veya başka şekilde). Ayrıca, bu sayfadaki yenileme oranlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

GoDaddy, fiyatlandırma stratejilerini çevreleyen endişeleri ele almak ve yenileme oranlarını şeffaf bir şekilde göstermek için arkada bir patlamayı hak ediyor. GoDaddy ilk kez kaydolduğunuzda genellikle bir tür tanıtım sunduğundan yenileme oranları genellikle başlangıç ​​maliyetlerinizden daha yüksektir.

Alan adı kutusunda, otomatik olarak dahil edilmeyen WHOIS gizliliği satın alma seçeneğini de bulacaksınız. Sonraki iki satış, Outlook veya daha fazla alan adından profesyonel e-posta eklemenize izin verir.

GoDaddy-image5 ile Yeni Hesap Oluşturma

Aynı sayfada, bir sonraki adıma geçmek için ne yapmanız gerektiği tam olarak belli değil. Ancak, sol üst tarafa bakarsanız, oturum açabileceğiniz veya bir GoDaddy hesabı oluşturabileceğiniz bir kutu..

Neyse ki, tek yapmanız gereken bir e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre sağlamak olduğundan, bunun için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak:

GoDaddy-image6 ile Yeni Hesap Oluşturma

Bir hesap oluşturmayı veya oturum açmayı hangi yoldan seçerseniz seçin, bir sonraki adım ödeme ayrıntılarınızı eklemektir. Satın Alma İşlemini Tamamla düğmesini tıkladığınızda ödeme burada işleneceğinden, bu adıma kadar her şeyin doğru olduğundan emin olun.

Sol üstte gördüğünüz gibi, PayPal veya kredi / banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz (tüm büyük kartlar desteklenir). Bir kez daha, öğeleri sepetinizden kaldırmak kolaydır ve yalnızca satış (GoDaddy Çevrimiçi Defter Tutma için) varsayılan olarak işaretlenmez:

GoDaddy-image7 ile Yeni Hesap Oluşturma

Sosyal açıdan bilinçli olan GoDaddy, siparişinizi en yakın dolara yuvarlayarak yardım kuruluşuna bağışta bulunmanıza izin verir. Açılır pencereden çeşitli nedenler arasından seçim yapabilirsiniz:

GoDaddy-image8 ile Yeni Hesap Oluşturma

Daha sonra, işlemi tamamlamak için Satın Alma İşlemini Tamamla’yı tıklayın.. Hemen oturum açacaksınız ve WordPress barındırma kontrol panelinizden web siteleri oluşturmaya başlayabilirsiniz:

GoDaddy-image9 ile Yeni Hesap Oluşturma

Her şeyin geçtiğini onaylamak için, satın alma işleminizin kanıtı olarak size bir makbuz gönderilecektir:

GoDaddy-image10 ile Yeni Hesap Oluşturma

E-postanın alt kısmında, gelecekteki satın alımlarınız için bir indirim kuponu da alabilirsiniz.

Bu kadar! Hesabınızı oluşturmak ve GoDaddy barındırma hizmetinizi satın almak için, örneğin bir temsilciyi arama gibi zaman harcayan başka doğrulama adımları yoktur. Bu, en hızlı ve en acısız kayıt işlemlerinden biridir..

Sahtekârlığın tek ipucu, ilk kaydolduğumda ancak planımı satın almayı bitirmediğimde GoDaddy’nin bu “gizli teklifi” almasıydı:

GoDaddy-image11 ile Yeni Hesap Oluşturma

Beni neyin “nitelendirdiğinden” emin değilim, ama bunun sadece anlayışlı bir satış taktiği olduğundan çok güçlü bir şüphem var.

GoDaddy Flash’a Kayıt Olmanızı ve Web Siteleri Oluşturmanızı sağlar

Süreç boyunca fark ettiğim bir şey, GoDaddy’nin faturalandırmasını çevreleyen endişeleri ciddiye almasıydı. Yol boyunca birkaç yükseliş varken, bunların tümü varsayılan olarak işaretlenmemiştir. GoDaddy’nin geçmiş püf noktalarını gösteren tek işaret, Office 365 satın alma işlemini bitirmediğimde indirim kuponu e-postasıydı.

GoDaddy ayrıca e-postaları minimumda tuttu, ve işaret ettiğim gibi, her fatura sayfasındaki her ürün için yenileme oranlarını gösterdi. Bu aslında oldukça nadirdir ve GoDaddy bunun için ekstra bir krediyi hak ediyor.

Ayrıca, GoDaddy kayıt işleminin inanılmaz derecede kısa olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Tüm işlemin tamamlanması beş dakikadan az sürdü. Giriş yapmanız gereken tek bölüm dışında, arayüz de çok kullanıcı dostu ve erişilebilir.

Genel olarak, bu GoDaddy’nin beklentilerimi büyük ölçüde aşan neredeyse kusursuz bir performans oldu.

Hızlı bir kayıt işlemi söz konusu olduğunda GoDaddy’yi yenmek zordur. Volan bir saniye sonra gelir, ancak daha fazla takım işbirliği ve müşteri aktarımı özelliklerine ihtiyaç duyan profesyonel web tasarımcılarına ve KOBİ’lere hitap eder.

GoDaddy’ye geçiş yapmayı düşünüyorsanız, fiyatlandırmasının yanı sıra diğer birçok faktöre daha da daldığım tam GoDaddy incelememi kontrol etmeyi unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map