Freelance Dijital Pazarlamacılar Kiralamak için En İyi 6 Web Sitesi (2020 GÜNCELLEME)

Bu günlerde, potansiyel müşterileri bulmak ve kazanmak için dijital pazarlamayı kullanmak çok önemlidir. Ama aynı zamanda bir mayın tarlası da olabilir. Dijital pazarlama çok çeşitli beceriler içerir, ve ihtiyacınız olan tüm alanlarda deneyimli tek bir kişi bulmak her zaman kolay değildir.


Ayrıca, küçük bir işletme yürütüyorsanız, yanlış kişiyi işe almak istemezsiniz. Bu, çevrimiçi varlığınıza gerçekten zarar verebilir. Ve bütçeniz sıkıysa, boşa giden bir yatırım olabilir.

İdeal olarak, dijital pazarlamacınız, işletmenizi haritaya koymak için doğru teknik beceriler, yaratıcı fikirler ve pazarlama teknik bilgi kombinasyonuna sahip olacak.

Eğer istersen uygun fiyata en geniş beceri yelpazesine erişim, en çok ihtiyacınız olan dijital pazarlama alanında serbest bir dijital pazarlama danışmanı veya uzmanı bulmak için serbest çalışan bir platform veya iş sitesi kullanın.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda platform var. Şanslıyız, şu anda serbest dijital pazarlamacılar kiralamak için en iyi yerleri keşfederek çok çalıştık.

En İyi Dijital Pazarlamacı Pazarlarında Aradıklarımız

 • Yetenek havuzu: Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli becerilere sahip çok çeşitli dijital pazarlama uzmanları
 • Serbest portföyler: Kiminle çalışmak istediğinizi anlayabilmeniz için önceki çalışmalara örnekler
 • Oylar ve görüşler: En güvenilir ve deneyimli dijital pazarlama serbest çalışanlarını seçmenize yardımcı olabilecek önceki müşterilerin geri bildirimleri
 • İletişim: Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın kolay yolları
 • Finansal güvenlik: Bir emanet sistemi veya memnun olmadığınız işleri gözden geçirme veya reddetme yolu

Fiverr – Sıkı Bütçede Küçük İşletmeler için En İyisi

Fiverr, neredeyse her pazarlama uzmanlığını kapsayan binlerce dijital pazarlamacına sahiptir. İster e-posta pazarlama kampanyalarınızı idare edecek, Instagram grafiklerinizi tasarlayacak ister içerik pazarlama stratejinizi özetleyecek birisini arıyor olun, burada bir hizmet sağlayıcı bulabilirsiniz..

en iyi web siteleri serbest kiralamak için 1

Bu platform, başlangıç ​​noktası olarak 5 $ konser üzerine inşa edildi. Bu fiyat için tüm bir pazarlama kampanyasını almanız olası olmasa da, serbest pazarlama danışmanı oranlarını oldukça uygun bulacaksınız. Örneğin, e-posta pazarlamasında konserler 5-10 $ ‘dan başladı ve çoğu 20-40 $ aralığındaydı..

En iyi freelancerları bulmak için, Fiverr ana sayfasına git, bir arama yapın ve ihtiyacınız olan uzmanlık ve hizmetleri sunan satıcıları bulmak için yerinde filtreleme araçlarını kullanın. Birkaç tanesini belirledikten sonra, sundukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için profillerini, portföylerini ve konser sayfalarını görebilirsiniz. Ayrıca, yerinde veya uygulama içi mesajlaşma sistemi aracılığıyla birlikte çalışmak istediğiniz kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

Bir iş için rezervasyon yaptığınızda ödemeniz sisteme girer. Ödeme yapmadan önce, işi incelemek için üç gününüz var. Gereksinimlerinizi karşılamıyorsa, düzeltme isteme veya bir işi reddetme şansınız budur.

Özellikleri

 • Yerinde filtreleme araçları seçeneklerinizi satıcı düzeyi, konum, iş parametreleri ve hatta şu anda çevrimiçi olanlar gibi faktörlere göre hassaslaştırmanızı kolaylaştırın.
 • Doğrulanmış profesyoneller profillerinde bir Pro rozeti ile işaretlenir. Profesyonel hizmetler daha pahalıdır, ancak yine de uygun maliyetlidir. Biraz kalite güvencesi istiyorsanız başlamak için iyi bir yerdir..
 • Yerinde sihirbaz belirli türde dijital pazarlama serbest çalışanlarını ararken seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir.
 • Satıcı puanları önemli. Platformda yeni olan bazı profesyoneller yüksek bir derecelendirmeye sahip olmasa da, en yüksek puan alan bir satıcıyla gitmek dijital pazarlama ihtiyaçlarınızı güvence altına alırken size huzur verebilir.

Fiverr hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum? Ayrıntılı incelememizi okuyun.

Yetenek havuzunun büyüklüğüBinlerce (birçok sektörde
Serbest pazarlamacı portföyleriEvet, genellikle satıcı profillerinde ve konser açıklamalarında
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarEvet
Dahili iletişim sistemiEvet

Sürekli – Marka İçeriği Pazarlamacıları Bulmak İçin En İyisi

Profesyonel dijital pazarlamacılarla çalıştıklarını bilmekle geniş bir içerik yelpazesi üretmek isteyen markalar için sürekli olarak mükemmel bir seçimdir. Kısa form veya uzun form blog yayınları, Infographics, video komut dosyaları, animasyonlar ve daha fazlası dahil olmak üzere platform üzerinden her türlü dijital pazarlama içeriğini alabilirsiniz..

freelancerları işe almak için en iyi web siteleri 2

Sürekli olarak serbest çalışanlar, ücretsiz bir Sürekli İçerik portföyü oluşturarak platforma katılırlar. Bundan sonra, Contently’nin kabul edilmeden önce incelendikleri yetenek ağının bir parçası olmak için başvurabilirler. Müşteri listelerinde Walmart, Marriott, IBM ve Google gibi adlarla en büyük markalardan bazılarıyla sürekli çalışır.

Serbest portföy dijital pazarlamacılar işe alanların yanı sıra kamu portföyü de teslimat süreleri ve editör derecelendirmeleri hakkında bilgi görebilir. Bu, belirli bir serbest çalışanla çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Bir içerik ekibi kurarak ve seçili serbest çalışanları ekleyerek sürekli çalışır. Bunu yaptıktan sonra, iş atayabilir veya serbest pazarlamacıları satış konuşması için davet edebilirsiniz.

Sürekli olarak serbest çalışanlara ödeme yapmaktan gurur duyar ve farklı içerik türleri için minimum ödeme seviyeleri önerir. Serbest pazarlama danışmanı oranları oldukça yüksek olabilir, ancak profesyonellerle çalıştığınız için dijital pazarlama çalışması da yüksek kalitededir. Başlamak için bir danışma kurmanız gerekir.

Özellikleri

 • Kişiselleştirilmiş öneriler İçerik ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru serbest pazarlamacıları bulmanıza yardımcı olarak, zamandan tasarruf edin.
 • Kolay bir iletişim sistemi her şey platformda dahili bir mesajlaşma sistemi aracılığıyla ele alındığı anlamına gelir, ancak kullanıcılar bu iletilere e-posta ile de yanıt verebilir.
 • Küresel bir yetenek ağı Sürekli olarak gurur duyulan şeylerden biridir. Nerede olursanız olun, projeniz için doğru dijital pazarlamacıyı bulabilirsiniz.
 • Özel bir destek ekibi işlem boyunca kullanılabilir. Bu, seçtiğiniz serbest çalışanlarla doğrudan bağlantı kuran bir editör içerir.
Yetenek havuzunun büyüklüğü100.000+
Serbest pazarlamacı portföyleriEvet
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarEvet; yalnızca alıcılar tarafından görülebilir
Dahili iletişim sistemiEvet

ClearVoice – Birleşik Dijital Pazarlama Hizmeti için En İyisi

ClearVoice, Contently gibi serbest çalışanlardan en iyi çalışmalarını gösteren portföyler oluşturmalarını ister. Bu yapıldıktan sonra, ClearVoice topluluğunun bir parçası olmak için başvurabilirler.

ClearVoice, Fiverr veya Contently’den çok daha küçük bir yetenek havuzuna sahiptir, ancak 4.000 serbest pazarlamacının tamamı iyice incelenmiştir. Rolleri yazmanın ve düzenlemenin yanı sıra, ClearVoice markanızın veya ajansınızın içerik stratejistleri, tasarımcılar ve videograflar tutmasına yardımcı olabilir.

freelancerları işe almak için en iyi web siteleri 3

ClearVoice’de dijital pazarlamacıları işe almak bütçenizi ve yönergelerinizi belirlemekle başlar. ClearVoice ödeme yapan yazarlar ve dijital pazarlamacılar hakkında rehberlik sağlar ve platformu kullanan herkesin yıllık taahhüdünü gerektirir.

Sistem daha sonra incelenmek üzere potansiyel serbest çalışanlarla eşleşir. Çalışmak istediğiniz pazarlama profesyonellerini bulduğunuzda, bunları ekibinize ekleyebilir veya sadece bir fırsat sunabilirsiniz. İletişim ve ödemelerin tümü platform üzerinden gerçekleştirilir ve kabul etmeden önce işte revizyon isteme seçeneğiniz vardır..

Özellikleri

 • En sevdiğiniz freelancerları davet edin platforma katılmak için. Bu, proje yönetimini kolaylaştırmak için tüm ekibinizin tek bir yerde olmasını sağlar.
 • Doğrudan yayınla dijital pazarlama içeriğiniz oluşturulur oluşturulmaz. ClearVoice, WordPress, HubSpot, Medium ve diğer platformlarla entegre olur.
 • Serbest çalışanlar için öneriler alın proje yönergelerini ve gereksinimlerini belirttikten sonra. Bu, sayısız profili gözden geçirme zamanından ve zahmetinden tasarruf etmenizi sağlar.
 • Yönetilen dijital pazarlama hizmetleri tüm projenin – baştan sona – sizin adınıza ClearVoice tarafından yönetilebileceği anlamına gelir.
Yetenek havuzunun büyüklüğü4000+
Serbest pazarlamacı portföyleriEvet
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarHayır; denetimli profesyonel pazarlamacılar
Dahili iletişim sistemiEvet

Torchlite – Dijital Pazarlama Proje Yönetimi için En İyisi

Torchlite, büyük bir satış noktası olan serbest dijital pazarlamacılar bulmak için daha yeni bir platformdur: sadece dijital pazarlamada uzmanlaşmıştır. Dolayısıyla, yüzlerce kategoride servis sağlayıcıları kiralayabileceğiniz Fiverr’den veya içerik pazarlama platformları olarak başlayan Contently ve ClearVoice’den farklı olarak, burada sadece dijital pazarlamacılar bulacaksınız.

freelancerları işe almak için en iyi web siteleri 4

Torchlite’ın serbest dijital pazarlamacıları kendi alanlarında uzmandır ve sadece geçmiş çalışmaların örneklerini değil, becerileri, birlikte çalıştıkları araçlar ve sertifikaları hakkında bilgi edinmezsiniz. Yerinde puan bulamayacak olsanız da, Torchlite freelancerları platformdaki markalara ve ajanslara hizmet sunmadan önce titiz bir veterinerlik sürecinden geçiyor.

Torchlite ile dijital pazarlama projelerini yönetmek kolaydır. Platformda yerleşik bir zaman çizelgesi, zaman izleme araçları ve bir proje üzerinde çalışırken kullanabileceğiniz bir dahili iletişim sistemi vardır. Araç ayrıca proje yönetimini daha da pürüzsüz hale getirmek için Asana, Trello ve Slack ile entegre oluyor.

Belirli bir işten memnun değilseniz, ödemeniz geçmeden pazarlamacı ile iletişim kurabilirsiniz. Bu, işe alırken biraz huzur verir.

Özellikleri

 • Bir bütçe ve zaman çizelgesi belirleme önünüzde dijital pazarlama projenizi takip etmenize yardımcı olabilir.
 • Sertifikalı profesyoneller ve derinlemesine bir veterinerlik sistemi, her zaman en yetenekli çalışma ile çalışmanız gerektiği anlamına gelir.
 • Tonlarca entegrasyon (örneğin Asana, Trello, Slack vb.) proje yönetimini çok kolay hale getirir.
 • Sitenize Torchlite yerleştirin ve kendi özelleştirilmiş pazarınızı oluşturun. Müşterilerinize dijital pazarlama hizmetleri sunuyorsanız, bu gerçekten yararlıdır.
Yetenek havuzunun büyüklüğüBelirtilmeyen
Serbest pazarlamacı portföyleriEvet
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarHayır; tecrübeli pazarlamacılar
Dahili iletişim sistemiEvet

LinkedIn – B2B Dijital Pazarlamacılar için En İyisi

Çoğu insan LinkedIn’i serbest yetenek piyasası olarak düşünmez, ancak düşündüğünüzde tam olarak budur. LinkedIn, her iş alanını kapsayan milyonlarca kullanıcıya sahiptir, bu nedenle her dijital pazarlama uzmanlığının mevcut olduğundan emin olabilirsiniz..

Bunları bulmanın en iyi yollarından biri, LinkedIn’in arama özelliklerini kullanmaktır. LinkedIn üyeliğinize bağlı olarak, çalışmak istediğiniz kişileri tanımlamak için anahtar kelimeler, kıdem, rol, konum ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Ardından nitelikleri, becerileri, proje çalışmalarını ve daha fazlasını görmek için profillerine göz atabilirsiniz..

freelancer kiralamak için en iyi web siteleri 5

LinkedIn böyle bir derecelendirme sistemine sahip olmasa da, başkalarının belirli bir freelancer hakkında ne söylediğini görebilmeniz için önerileri ve onayları var. İlgilendiğiniz herhangi bir freelancerla InMail sistemi (üyelik seviyenize bağlı olarak sınırlıdır) veya sağlanan iletişim bilgileri aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Bir avantaj ve dezavantaj, doğrudan insanlarla çalışmanızdır. Bu, platformu kullanmak için ek ücret ödemeyeceğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda bir emanet sisteminin finansal güvenliğine sahip değilsiniz (ve onlar da). LinkedIn’in yalnızca bir işe alma platformu olarak kullanılmadığını unutmayın, bu nedenle ek işler üstlenebilecek birini bulana kadar daha geniş bir ağ oluşturmanız gerekebilir..

Özellikleri

 • Paylaşılan bağlantıları görün potansiyel serbest çalışanlarla. Birinin eski şirketiniz için çalıştığını veya aynı alma malzemesini paylaştığını bilmek büyük bir satış noktası olabilir.
 • Bir şirket sayfası oluşturun ve mevcut işleri kaydedin. Nitelikli ilgiyi artırmak için beklenen maaşınızı / tazminatınızı eklediğinizden emin olun.
 • LinkedIn Recruiter ile çalışma yetenek aramanızı otomatikleştirmeye yardımcı olmak için. Bu, özellikle serbest çalışan ihtiyaçları olan işletmeler için yararlıdır.
 • Şirketinizi ve mevcut işlerinizi tanıtın LinkedIn platformundaki reklamlar aracılığıyla.
Yetenek havuzunun büyüklüğüMilyonlarca
Serbest pazarlamacı portföyleriHayır
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarHayır; ancak onaylar ve öneriler
Dahili iletişim sistemiEvet, ancak sınırlı

Upwork – Geniş Yetenekli Havuz için En İyisi

Upwork, listemizdeki tüm pazar yerlerinden daha fazla freelancera sahiptir, bu nedenle dijital pazarlama serbest çalışanlarını (ve ekibinizde ihtiyaç duyabileceğiniz herkesi) işe alırken geniş bir seçeneğiniz vardır..

Ana sayfadaki popüler kategorilere göz atarak aramanızı başlatın, ardından başlangıç ​​proje gereksinimlerini ayarlamak için ekran kılavuzunu kullanın.

freelancerları işe almak için en iyi web siteleri 6

Ardından, ilginizi çeken kişilere göz atın. Her biri oDesk freelancer hizmetleri ve beklenen saatlik ödeme hakkında bilgi alabileceğiniz bir profile sahiptir. Daha önce platformda yaptıkları iş için de derecelendirmeler ve incelemeler var.

Upwork, dahili bir mesajlaşma sistemine sahiptir, böylece bir işten önce, iş sırasında ve işten sonra seçtiğiniz dijital pazarlamacılarla iletişim kurabilirsiniz. Fonlar genellikle emanet içinde tutulur, bu yüzden işten kesinlikle memnun olana kadar son ödeme yapılmaz.

Upwork ile kısa vadeli veya tekrar eden projeler tahsis etmeyi veya düzenli olarak çalışacağınız bir dijital pazarlamacılar ekibi kurmayı seçebilirsiniz. Upwork, proje aşamalarını izlemek için bir sisteme sahiptir, böylece her zaman ilerleme kaydettiğinizden emin olabilirsiniz.

Özellikleri

 • Hızlı ve kolay başlangıç. Sadece dijital pazarlama fırsatınızı gönderin ve 24 saat içinde uygulamalar arasında geçiş yapacaksınız. Rağmen, bazen çok sayıda yanıt çok zor olabilir!
 • Birden fazla ödeme seçeneği vardır saatlik veya sabit fiyatlı işler dahil olmak üzere seçim yapmak.
 • Mükemmel iç iletişim sistemi birlikte çalıştığınız serbest çalışanlarla video görüşmesi yapma veya sohbet etme özelliğini içerir. Ayrıca, zaman izleme sistemi, saatin iyi harcanmasını sağlamaya yardımcı olur.
 • Bu platformu tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz, ancak en nitelikli serbest çalışanları belirleme konusunda yardım almak ve hesap yönetimi seçeneklerini iyileştirmek için yükseltmeniz gerekecek.

Upwork hakkında daha fazla bilgi edinmek için meraklı? Ayrıntılı incelememizi okuyun.

Yetenek havuzunun büyüklüğü16 milyon + (birçok sektörde)
Serbest pazarlamacı portföyleriEvet
Çevrimiçi puanlar veya yorumlarEvet
Dahili iletişim sistemiEvet

Serbest Dijital Pazarlamacı Kiralamak için En İyi Yer Nerede?

Peki, hangi dijital pazarlama pazarı sizin için doğru seçimdir? Karar vermeden önce aşağıdaki özellik karşılaştırmasına göz atın.

Serbest Pazar YeriEn büyük güçEn Büyük Zayıflıkİçin en iyisi
fiverrUygun fiyatlarla geniş yetenek yelpazesiKalite vurulabilir veya özlenebilirBütçe dijital pazarlama
contentlyVetted pazarlama uzmanları ağıDiğer seçeneklerden daha pahalı olabilirMarka içeriği pazarlaması
Temiz sesPlatform tüm süreci sizin için yönetebilirKullanılabilir serbest çalışanlardan daha küçük bir ağBirleşik dijital pazarlama
TorchliteEn modern proje yönetim sistemiDaha yeni bir platform, bu yüzden yetenek seviyesi daha az kesinDijital pazarlama proje yönetimi
LinkedInPaylaşılan bağlantınız olup olmadığını görünİşe alım platformu olarak daha az kullanılır ve finansal güvenlik yokturB2B dijital pazarlama
oDeskTam olarak ihtiyacınız olanı bulmanızı sağlamak için harika filtreleme sistemiBaşvuranların sayısı çok fazla olabilirGeniş dijital pazarlama yetenek havuzu

İşte önerilerimiz:

 • Sınırlı bir bütçeniz varsa, fiverr veya oDesk para için en iyi değeri sunun.
 • Odağınız daha geniş içerik pazarlamasına odaklanmışsa, Contently veya ClearVoice ile devam edin.
 • Serbest dijital pazarlama işleri için deneyimli profesyoneller bulmak istiyorsanız LinkedIn veya Torchlite’a gidin.

Serbest çalışan bir ekiple çalışmak kendi özel zorlukları ile birlikte gelir. Örneğin, uzak bir takımı yönetmek zor olabilir – özellikle de tüm dünyaya yayılmışsa. Sağlıklı, uzun vadeli ilişkileri teşvik etmek için serbest çalışanları mutlu ve motive etmek de daha zor olabilir. Ve son olarak, her zaman serbest çalışanlarınıza ne kadar ödeme yapacağınızı bulma sorusu vardır.

Bilinmeyen kişinin kalifiye ve verimli bir serbest ekip oluşturmasından sizi korkutmasına izin vermeyin. Ne de olsa, uzak işçileri işe almak bir ton zaman ve para tasarrufu sağlayabilir. Ayrıca, daha önce hiç olmadığı gibi mevcut yetenek havuzunu açar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map