Fotoğrafınızı Sergilemek için Wix Web Sitesi Nasıl Yapılır

190’dan fazla ülkede 110 milyon kullanıcısı ile, Wix kendi web sitenizi oluşturmayı kolay ve erişilebilir hale getiren harika bir platformdur. Aynı zamanda genellikle uygun fiyatlı ve mükemmel kullanıcı yorumlar.


Peki ya fotoğraf odaklı bir web sitesi oluşturmak isteseydiniz? Bunu nasıl yapardın? Burada öğreneceksin.

Sitenizi Oluşturmadan ÖNCE Ne Yapmalı?

Fotoğraf web sitenizi oluşturmak için düzgün bir şekilde hazırlanmaya biraz zaman ayırmak, sürecin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Ayrıca çok daha iyi bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle, sitenizi oluşturma işlemine başlamadan önce, aşağıdakilerin her biri için bir fikir ayırdığınızdan emin olun:

 • Sitenizin hedefini belirleyin: Sitenizin hedefi, içeriğiniz, oluşturmanız gereken sayfalar ve uygulamanız gereken özellikler dahil olmak üzere her şeyi etkiler. Hedefiniz aşağıdakilerden herhangi biri olabilir:
  • Fotoğraflarınızı satmak için
  • Bir veya daha fazla portföyü çevrimiçi özgeçmiş türü olarak göstermek için
  • Bir fotoğraf blogu çalıştırmak ve bir takipçi topluluğu oluşturmak için
  • Potansiyel müşterilere veya mevcut müşteriler için yaptığınız çekimlere hizmetlerinizi gösteren albümler düzenlemek için
 •    Bir bütçe oluşturun: Sitenizin açık ve toplam maliyeti, özelliklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir. Maliyetin fark edilmeden yükselmesine izin vermesi kolay olduğundan, harcamak istediğiniz maksimum tutarı düşünmek isteyebilirsiniz. Bunları kaçırmayın sitenizi oluşturma maliyetini düşürmek için yararlı ipuçları.
 •    Fotoğraflarınızı / içeriğinizi düzenleyin: Fotoğraflarınızı düzenlemek ve sitenizi aynı anda oluşturmak dağınık, sinir bozucu bir süreç haline gelebilir. Önce fotoğraflarınızı klasörler halinde düzenleyerek işleri kendiniz kolaylaştırın. Bunları nasıl kullanılacaklarına göre etiketleyin. Unutmayın, web sitesi düzenleriniz için dolgu resimlerine de ihtiyacınız vardır.
 •    Sayfalarınızı ve düzenlerinizi düşünün: Ardından, sitenizi görselleştirin. İstediğiniz sayfaları ve her sayfada öne çıkarmanız gereken içeriği düşünün.
 •    Marka bilinci oluşturma öğelerinizi oluşturun: Sitenizin profesyonel ve eksiksiz görünmesini istiyorsanız, aşağıdaki gibi marka bilinci oluşturma öğelerine yatırım yapın logolar (açık / koyu sürümleri ve farklı boyutları edinin), Sık kullanılan simge, ve siteniz için bir renk paletine yerleşebilirsiniz.

Wix Fotoğrafçılık Teması Oluşturmak için Adım Adım Kılavuz

1. Kaydolun ve bir fiyatlandırma planı seçin

Wix’in bir dizi fiyatlandırma planları farklı ihtiyaçları olan farklı kullanıcılar için uygundur. Hatta sitenizi ücretsiz oluşturun! Ancak, bir Wix alt etki alanında olacak ve Wix reklamları ve yalnızca 500 MB depolama alanı olacak – bir fotoğraf sitesi için neredeyse yeterli değil.

Ancak, gerçekten size ait bir site istiyorsanız ve blog’unuzu oluşturmak veya işinizin çevrimiçi bir portföyüne sahip olmak istiyorsanız, Birleşik ve Sınırsız planlar yeterli olmalıdır. Combo planının çok sınırlı bir bant genişliği var, bu da iyi bir kitleye sahip olduğunuzda sorun olmalı. Ancak, sitenizde satış yapabilmek için, e-Ticaret veya VIP planına ihtiyacınız olacak.

2. Bir şablon seçin

Ardından, bir Wix şablonu seçerek sitenizin görünümünün ve izleniminin temelini ayarlayın. Wix’te seçim yapabileceğiniz 450’den fazla şablon var. Kendinizi Fotoğrafçılık kategorisiyle sınırlamak zorunda olmadığınız için, tasarım söz konusu olduğunda seçici olmayı göze alabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir şablona özellik ekleyebilirsiniz; ancak, ilgili bir şablonla başlamak daha kolay olabilir.

Fotoğraf Siteleri için En İyi 6 Wix Şablonu listemizi kaçırmayın.

Göstermek için, Fotoğraf kategorisi, düzenlerinde görüntüleri kullanarak yoğun bir şekilde tasarlanmış birkaç şablona sahiptir:

Fotoğrafınızı Sergilemek için Wix Web Sitesi Nasıl Yapılır

Ancak, görüntüleri satmak istiyorsanız çevrimiçi mağaza şablonunu, özgeçmiş istiyorsanız Portföy veya CV şablonunu veya seyahat fotoğrafçılığı yapıyorsanız Seyahat Turizmi şablonunu da tercih edebilirsiniz..

3. Sayfalarınızı oluşturmaya başlayın

Artık şablonunuzu ve içeriğinizi hazırladığınıza göre, sitenizi tasarlamaya başlamanın zamanı geldi. En azından, tipik bir site aşağıdaki sayfalara sahiptir:

 •      Ev
 •      hakkında
 •      İletişim sayfası

Sitenizin hedeflerine ve istediğiniz özelliklere bağlı olarak, bunlardan herhangi birine sahip olabilirsiniz:

 •      Blog
 •      Hizmetler
 •      Portfolyolar
 •      Galeriler

Wix, sitenizi oluşturmanın başlangıç ​​aşamalarında oluşturucu ve özelleştirme seçeneklerini tanımanıza yardımcı olacak birçok kısa video eğiticisine ve ipucuna sahip olacak.

Fotoğrafınızı Sergilemek için Wix Web Sitesi Nasıl Yapılır

4. Fotoğraf albümleri oluşturun (gerekirse)

Wix, fotoğraf sitenizde kullanacağınızdan emin olacağınız harika albüm oluşturma araçlarına sahiptir. Müşterileriniz varsa galerileri özel yapabilir ve yalnızca belirli müşterilere erişebilirsiniz.

Wix Fotoğraf Albümü Uygulamasını App Market’ten sitenize ekleyerek bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz. Daha sonra, uygulamaya farklı albüm türleri oluşturma sürecinde rehberlik edecek Wix panonuzdan erişebilirsiniz..

5. Bir mağaza oluşturun (ihtiyacınız varsa)

Fotoğrafınızı Sergilemek için Wix Web Sitesi Nasıl Yapılır

Bir çevrimiçi mağaza şablonu seçerseniz, mağaza ve ürün sayfalarının sizin için önceden oluşturulmuş olması gerekir. Kendi resimlerinizi eklemek, kendi ürün listelemelerinizi oluşturmak kadar kolay olacaktır. Wix’in tamamen çevrimiçi resim / fotoğraf / video gibi sanat satmaya yönelik ve normal bir mağaza kullanmaya çok benzeyen bir Art Store uygulaması var.

6.Sitenizi mobil uyumlu hale getirin

Sitenizi oluştururken, mobil cihazlarından İnternet’e erişen İnternet kullanıcılarının% 51,2’sini unutmayın. Sitenizi özelleştirirken, daha küçük ekranlarda iyi görünüp görünmediğini görmek için istediğiniz zaman mobil görünüme geçebilirsiniz. Bu, günümüzün herhangi bir sitesi için çok önemlidir.

7. Sosyal medya ile entegrasyon

Görüntüleri veya fotoğrafçılığı paylaşmak için birçok harika sosyal medya platformu var. Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya platformları, içeriğinizle yeni insanlara ulaşmak için harika bir yol olabilir. Bu nedenle, uygun olan yerlerde Wix’in sosyal medya paylaşım seçeneklerini kullanmayı unutmayın.

8. Sitenizi optimize edin

Fiyatlandırma planınız Sınırsız veya daha büyükse, Site Booster uygulamasını ücretsiz olarak alırsınız. Bu uygulama, SEO konusunda uzman olmak zorunda kalmadan sitenizi Google gibi arama motorlarında bulunacak şekilde kolayca optimize etmenize yardımcı olur.

9. Web sitenizi koruyun

Son olarak, sitenizi düzenli olarak kontrol etmeyi ve güncellemeyi unutmayın. Wix, en son gelişmelerden haberdar olmak için şablonlarını ve uygulamalarını düzenli olarak günceller. Bunları manuel olarak güncellemeniz veya web sitenizin beklenmedik şekilde davranmasını önlemek için ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

Vizyonunuzu Dünya ile Paylaşın

Peki, ne bekliyorsun? Wix ile kendi fotoğraf web sitenizi oluşturarak fotoğrafçılığınıza hak ettiği ilgiyi ve izleyiciyi verin. Wix yeni başlayanların kullanması için en kolay platformlardan biridir – önceden deneyim gerekmez.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me