Fiverr’de İnanılmaz Bir Metin Yazarı Bul (2020 için 10 ADIM)

Şimdiye kadar bir metin yazarı bulma görevi Fiverr? Sadece sen değilsin. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce kişi ile – konserleri aynı görünüme ve sese sahip olanlar da dahil – hangi metin yazarının size ve projenize en uygun olacağını bilmek zor olabilir.


Sonuçta, sadece herhangi bir metin yazarı istemiyorsunuz; harika bir metin yazarı istiyorsun. İşletmenize potansiyel satış ve satış getiren etkileyici kelimeler yazabilecek birini istiyorsunuz. Ayrıca profesyonel, güvenilir ve ekibinizle iyi çalışacak birini de istiyorsunuz.

İyi haber şu ki, Fiverr’de harika fırsatlar ve hızlı geri dönüş süreleri sağlayan pek çok şaşırtıcı yazar var.. Sadece onları nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bu on adım, uygun olmayan adayları ortadan kaldırmanıza ve en sevdiğiniz metin yazarlığı dahilerinizi hızla daraltmanıza yardımcı olacak ipuçlarıyla doludur.

Başlayalım.

1. Doğru Alt Kategoriyi Seçin

Fiverr’ın sayfanın üst kısmında büyük bir arama çubuğu var, ancak aramanıza burada başlarsanız, mükemmel metin yazarı bulmak daha uzun sürebilir. (Bir anda söz edeceğim bir istisna var.)

Bunu yapmak yerine, Fiverr alt kategorisini seçerek zaman kazanın istediğiniz hizmetle eşleşen.

Fiverr-image1'de İnanılmaz Metin Yazarını Bulmak İçin 10 Adım

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

 • Ana sayfadan Yazma ve Çeviri alt kategorisine tıklayın. Bu sizi en popüler metin yazarlığı özelliklerini bulacağınız bir sayfaya götürür. Satış kopyası veya e-posta kopyası gibi istediğiniz metin yazarlığı hizmetini seçin.
 • Fiverr’de bulunan tüm metin yazarlığı uzmanlıklarının menüsünü görmek için Yazma ve Çeviri alt kategorisinin üzerine gelin. İstediğiniz servise en yakın olanı seçin.

Bir istisna: Ana metin yazarlığı uzmanlığı olmayan bir şey istiyorsanız, anahtar kelimeye göre arama yapmak için ekran arama çubuğunu kullanın.

2. Mükemmellik İçin Filtre

Doğru metin yazarlığı hizmeti sayfasına girdikten sonra, hâlâ bakmanız gereken yüzlerce metin yazarınız var. Bu çok fazla, özellikle meşgulken.

Neyse ki, Fiverr’in filtreleri, Aramanı düzelt. Bu, Fiverr’in bu kadar iyi yorumlar almasının nedenlerinden biridir..

Örneğin, sayfanın sol tarafında aşağıdakilere göre sıralayabilirsiniz:

 • Önerilen – Fiverr metin yazarları önermektedir
 • Çok satan – en çok kiralananlar
 • En yeni gelenler – Fiverr’a yeni katılmış olan kişiler

Hangisini seçmelisin? Önerilen veya en çok satan metin yazarlarıyla giderseniz, işi yapabileceklerinden emin olabilirsiniz.

Ancak yeni gelenleri indirmeyin. Bazen bunlar sadece platformu yeni bulan profesyonel metin yazarları olabilir ve bunlardan biri mükemmel bir seçim olabilir. Karar vermenize yardımcı olması için bu kılavuzdaki diğer ipuçlarını kullanın. Fiverr’in editörleri, Yükselen Yetenek rozeti ile gelecek vaat edenleri vurguladı, bu yüzden başlangıç ​​noktası olanlara dikkat edin.

Fiverr-image2'de İnanılmaz Bir Metin Yazarı Bulmak İçin 10 Adım

Fiverr’lerde ayrıca sayfanın sol tarafında daha fazla filtre var. Burada, gördüklerinizi filtreleyebilirsiniz:

 • Teslimat süresi (hızlı bir geri dönüşe ihtiyaç duyduğunuz acele bir işse yararlıdır)
 • Fiyat aralığı (bu, metin yazarlığı hizmetleri için bir bütçe belirlemenize yardımcı olur)
 • Çevrimiçi durum (metin yazarı ile hemen görüşmek istiyorsanız yararlıdır)
 • Satıcı seviyesi (bu, çok sayıda proje gerçekleştirmiş ve harika incelemeler yapmış olanları bulmanıza yardımcı olur)

Fiverr-image3'te İnanılmaz Metin Yazarını Bulmak İçin 10 Adım

Diğer filtreler, hizmete dahil olanları (satış kopyası için rakip araştırması gibi), dilleri, konumu ve daha fazlasını kapsar. Aynı anda birden fazla filtre seçebilirsiniz.

Seni her zaman tavsiye ederim en çok satanlar ve 2. seviye satıcılar için filtre, böylece platformdaki en iyi metin yazarlarından birini seçersiniz.

3. İnanılmaz Metin Yazarlığı İçin Pro’ya Git

Fiverr 5 dolarlık konserlere bir isim oluştursa da, inanılmaz bir metin yazarı istiyorsanız, daha fazla harcamaya hazır olun. Fiverr Pros ile başlamak için iyi bir yer. Bunlar, alanlarında Fiverr tarafından doğrulanan profesyoneller.

Bunları bulmak için metin yazarı profillerini gözden geçirin ve Pro Onaylı rozetini arayın. Ayrıca sayfa altbilgisine gidebilir ve yalnızca Fiverr Artılarını görmek için Pro menü öğesini tıklayabilirsiniz..

Fiverr-image4'te İnanılmaz Metin Yazarını Bulmak İçin 10 Adım

Daha fazla ödeme yaparsınız, ancak bir metin yazarlığı uzmanından profesyonel bir hizmet alırsınız. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, aramanızı daraltmaya devam etmek için diğer adımları izleyin.

4. Ortadan Kaldırmak veya Kaydetmek için Kaydırın

Bunu yaptıktan sonra bile yüzlerce olası seçeneğiniz olacak. Şimdi daha da daralma zamanı. İşte böyle yapıyorsun.

İki satır özetini gözden geçirin her konserinde görünür. Herhangi bir hata varsa, devam edin. Bu uzun sürmemeli.

Her şeyi yapabileceklerine söz veren metin yazarlarına karşı dikkatli olun. Ne sundukları konusunda ne kadar spesifik olurlarsa, ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet alma olasılığınız o kadar artar.

Yüzlerce derecelendirmeye sahip metin yazarları arayın (hatta daha iyisi, binlerce). Bu size güvenlik sağlar, çünkü uzun bir süredir harika işler yaptığını biliyorsunuz.

Fiverr-image5'te İnanılmaz Metin Yazarını Bulmak İçin 10 Adım

Bu aşamada herhangi bir metin yazarı öne çıkıyorsa, kaydetmek için kalp simgesine tıklayın onları.

5. Metin Yazarlığı İncelemelerini ve Yanıtlarını Okuyun

Ardından, üst menüden Kaydedilen’e gidin. Bu sizi Seviyorum Gigs listesine götürecektir. Kaydettiğiniz her konseri tıklayın ve incelemelere gidin. Son zamanlarla ilgileniyorsun. Beş yıl önce ne yaptıkları önemli değil; her şey şu anda sundukları müşteri hizmetleriyle ilgili.

Metin yazarının sunmasını istediğiniz gerçek hizmetle ilgili olumlu incelemeler görmek istersiniz. Ve metin yazarının yanıtını arayın. İyi yazılmış veya saygılı değilse, belki de yazı veya kişisel becerileri göründükleri kadar iyi değildir ve metin yazarı iyi bir seçim olmaz.

6. Neleri İçerir (ve Hariç Tutur)

Şimdiye kadar, sadece birkaç potansiyel metin yazarına bağlı olmalısınız. Bu onların konser açıklamalarına daha ayrıntılı baktığınız zamandır. Tipik bir konser açıklaması şunları içerir:

 • Sundukları ürünlere genel bakış
 • Hizmet paketleri
 • yorumlar

Fiverr-image6'da İnanılmaz Bir Metin Yazarı Bulmak İçin 10 Adım

Bazı servis sağlayıcıların metin yazarlığı konserleri hakkında SSS’leri de vardır.

Hizmetin istediğiniz her şeyi içerdiğini görmek için konserleri dikkatle keşfedin. Seçtiğiniz metin yazarına bağlı olarak, şunları içerdiklerini görebilirsiniz:

 • Rakip araştırması
 • SEO anahtar kelime araştırması
 • Görüntü oluşturma
 • Ve dahası

Ayrıca akıllıca neleri içermediğine dikkat et. Bunu açık bir şekilde açıklayan metin yazarları işlerini bilir ve hizmetlerine değer verir. Çalışmak istediğiniz bir tür metin yazarı..

Açık olan metin yazarlarını arayın senden neye ihtiyaçları olacak? işi yapmak için. Bu, ihtiyacınız olan hizmeti vermesi muhtemel profesyonellerin bir işareti.

Teslimat süreleri de önemlidir. Ama unutmayın hızlı geri dönüş her zaman daha iyi hizmet anlamına gelmez. Uzun vadede, işlerine acı veren biriyle daha iyi durumdasınız. Daha uzun bir dönüş bunu gösterebilir.

7. Onlara Fiverr’da Mesaj Verin

Fiverr, üzerinde çalışmayı düşündüğünüz metin yazarlarını tanımak için kullanabileceğiniz harika bir mesajlaşma servisine sahiptir. Bir mesaj dizisini başlatmak için herhangi bir konser açıklamasında Bana Ulaşın düğmesine basın.

Fiverr-image7'de İnanılmaz Bir Metin Yazarı Bulmak İçin 10 Adım

Bu, aşağıdakiler için iyi bir zamandır:

 • Birlikte çalışma süreci hakkında daha fazla bilgi isteyin
 • Konser açıklamasının net olmayan bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Metin yazarının bunları ele alıp alamayacağını öğrenmek için özel gereksinimlerinizi belirleyin

Metin yazarı da size soru sorarsa şaşırmayın. Gerçek bir profesyonel, bir işe girmeyi kabul etmeden önce sizden ayrıntılar isteyecektir. Herhangi bir soru sormadan işi almaya çok istekli olanlara karşı dikkatli olun.

8. Metin Yazarlığı Örnekleri İsteyin

Bazı Fiverr satıcıları, konser açıklamalarıyla ilgili daha önce yapılmış çalışma örnekleri içerir, ancak daha fazlasını istemekten korkmayın. İhtiyacınız olan gerçek metin yazarlığı türünün son örneklerini görmek istersiniz.

Birçok metin yazarı kiralamak için çalışır, yani örnekleri her zaman herkese açık olarak yayınlayamazlar. Ancak, çoğu profesyonel istek üzerine paylaşabilecekleri örneklere sahiptir..

Son bir karar vermeden önce bunlara bir göz atın.

9. Web’de Kontrol Edin

Çoğu profesyonel metin yazarı Fiverr’ın ötesinde bir mevcudiyete sahiptir, bu yüzden onları da kontrol edin. Yapılacaklar:

 • Web sitelerini ziyaret edin
 • Diğer dış portföylere bakın
 • LinkedIn profilini kontrol et

Çalışma geçmişini veya özgeçmişini, daha fazla örneği, referansları ve önerileri arayın. Her şey kontrol edilirse, muhteşem bir metin yazarı tutmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Yapılacak son bir kontrol var.

10. Ücretli Bir Deneme Projesi Yapın

Son olarak, seçtiğiniz metin yazarına bir deneme projesi sunun. Bu, istediğiniz genel hizmeti almak için küçük bir yatırımdır. Proje boyunca aşağıdakilere dikkat edin:

 • İletişim ve iyi bir çalışma ilişkisi yaratmak
 • Kilometre taşları ve son başvuru tarihlerini karşılama
 • Nihai ürün

Proje çalışırsa, gelecekteki tüm metin yazarlığı ihtiyaçlarınız için harika bir metin yazarı bulmuş olabilirsiniz..

Fiverr 10 Adımlı Programınız

Bu birçok adım gibi görünebilir, ancak çoğu uzun sürmez. Kısa listenizi oluşturmak için ilk birkaç adımı kullanın. Sonra en iyi adaylarınızı incelemek için bir saatinizi harcayın. Hiçbir zaman muhteşem bir metin yazarı ile çalışacaksınız. Ve başka bir servise ihtiyacınız varsa Fiverr, bu hizmet sağlayıcılarını bulmak için de aynı işlemi kullanabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me