Fiverr’a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Grafik tasarımdan web geliştirmeye, kişiselleştirilmiş ilişki tavsiyesinden komik doğum günü videolarına kadar, Fiverr’de akla gelebilecek hemen hemen her hizmeti bulabilirsiniz. Diğer serbest çalışma platformlarından biraz farklı, Fiverr’deki çalışanlar, müşterilerin daha sonra göz atabilecekleri ve satın alabilecekleri hizmetlerini yayınlarlar; bunlara “konserler” denir.


Platform katılmak ücretsiz ve konserler yayınlamakta özgürdür, bu yüzden zaten bir serbest çalışan olsanız ve yeni platformlara dalmak istiyorsanız, biraz yan parayla ilgilenen yetenekli bir kişi mi, yoksa sadece işinizi bırakmayı düşünüyorsanız, Fiverr kontrol etmeye değer dışarı.

Fiverr’in size uygun olup olmadığından emin değilseniz, uzman incelememize göz atmalısınız. Ardından, platformda çalışmanın nasıl bir şey olduğunu okuyun..

Önemli! İlk konserinizi oluşturmadan önce (burada açıkladığımız gibi), alıcıların konserleri nasıl gördüğünü deneyimlemelisiniz, böylece göze çarpan bir konseri nasıl oluşturacağınızı anlayacaksınız! Ne demek istediğimizi görmek için aşağıdaki bölüme atlayın.

Zihniniz zaten uydurulmuş mu? Harika! Fiverr’da bir konser oluşturma sürecine daha yakından bakalım. Elbette, çok kolay. Hemen hemen herkes yapabilir. Ama size bunu nasıl iyi yapacağınızı öğreteceğim. İlk yeni müşterilerinizle sohbet etmeniz çok uzun sürmeyecek.

1. Adım: Hesap Oluşturun

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

İlk konserinizi göndermeden önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Facebook hesabınızı, Google hesabınızı veya e-posta adresinizi kullanarak kaydolabilirsiniz.. Nasıl hesap oluşturmak istediğinizi seçtikten sonra, kullanıcı adınızı seçmeniz ve bir şifre oluşturmanız veya bir e-posta adresi girmeniz gerekir. Hesabınız oluşturulduktan sonra, gelen kutunuza gidin, etkinleştirin ve profilinizi doldurmaya devam edin.

2. Adım: Profilinizi Ayarlayın

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Çoğu alıcının kontrol edeceği ilk şey – konserlerinizden birini ödemeden önce – profiliniz. İçinde Fiverr, bir fotoğraf ve birkaç önemli bilgi eklemenizi isteyerek potansiyel alıcıların sizi biraz daha yakından tanımasına izin verecek.

Profesyonel İpuçları

Her yönüyle ilgili bir profil oluşturduğunuzdan emin olun:

 • Profil fotoğrafı: Gerçek yüzünüzün profesyonel görünümlü bir fotoğrafını ekleyin. Bu, potansiyel alıcıların profilinizin daha profesyonel görünmesine ek olarak gerçek bir kişi olduğunuza güvenmesini sağlamaya yardımcı olur.
 • Açıklama: Kendinizi potansiyel alıcılarla tanıştırmak için bu bölümü kullanın. Buraya uzmanlık alanlarınızı, deneyimlerinizi veya önemli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şeyi dahil edebilirsiniz;!
 • Diller: Başkalarına hangi dilleri konuştuğunuzu ve akıcılığınızı bildirin; konseriniz yazma veya çeviri gibi beceriler içeriyorsa bu inanılmaz derecede önemlidir.
 • Alınan Testler: Profilinizin bu bölümünde Fiverr aracılığıyla tamamladığınız testler gösterilecek. Testler becerilerinizi doğrulamanıza yardımcı olur ve potansiyel bir alıcının güvenini artırabilir. Sadece üç ayda bir iki kez test yapabildiğiniz için dikkatli olun; ancak, Fiverr zayıf yaparsanız test puanlarınızı gizleme seçeneği sunar.
 • Beceriler: Burada, oluşturmak istediğiniz konserler için geçerli olan becerileri eklemelisiniz. Bunlar, geçmiş işlerde, hobilerde veya diğer yaşam deneyimlerinde edindiğiniz yetenekleri içerir. Fiverr sadece on izin verir, bu yüzden akıllıca seçin.
 • Eğitim: Üniversiteye gittiğiniz yeri ve derecelerinizi ekleyin.
 • Sertifikalar: Kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olabilecek ek sertifikaları listeleyin.

3. Adım: Yeni Bir Konser Başlatın

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Profiliniz ayarlandıktan sonra ilk konserinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz! Bunu yapmak için ekranın üst kısmındaki “Satış” menüsüne gidin ve açılır menüden “Konserler” seçeneğini belirtin. Buradan işlemi başlatmak için “Yeni Gig Oluştur” düğmesine tıklamanız yeterlidir..

4. Adım: Konserinize Genel Bakış

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Tamamlamanız gereken ilk bölüm Gig Genel Bakış. Burada, üç kutuyu doldurmanız istenecektir:

 1. Konserinizin başlığı
 2. Altında bulunduğu kategori
 3. Alakalı arama etiketleri

Profesyonel İpuçları

Bu süreci gözden kaçırmayın. Potansiyel bir müşteriyi ikna edecek çekici bir genel bakış yazmak için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • Konser Başlığı: Yalnızca 80 karaktere ayrıldınız, bu yüzden onları sayın ve açık ve özlü olduğundan emin olun; potansiyel alıcılarınızın tam olarak ne sunduğunuzu bilmesini istersiniz. Ayrıca, başlığı göreceli olarak orijinal tutarak kalabalıktan sıyrılacak bir şey yazın.
 • Kategori: Başlığınıza bağlı olarak, Fiverr otomatik olarak birkaç kategori ve alt kategori önerecektir ve genellikle bir tanesi teklifinize uyacaktır. Ancak, hiçbiri uygun değilse, açılır menülerinden çok sayıda seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Konserinize en uygun kategoriyi ve alt kategoriyi bulun.
 • Etiketlerde Ara: Alıcının hizmetinizi ararken büyük olasılıkla arayacağını düşündüğünüz terimleri belirtin. Yalnızca beş terime izin verilir, bu yüzden dikkatli olun. Bunlar, sunduğunuz ürünlere bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterir, bu nedenle kategorinizdeki en sık aranan terimler hakkında biraz araştırma yapmak son derece yardımcı olabilir.

Tamamlandığında, bir sonraki bölüme geçmek için ekranın sağ alt tarafındaki yeşil renkli “Kaydet ve Devam Et” düğmesini tıklayın.

5. Adım: Konsolunuzu Fiyatlandırın

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Konserlerinizin fiyatı Fiverr’in başlangıcından bu yana biraz gelişti. Platform şu anda satıcıların en fazla üç farklı paket sunmasına izin veriyor:

 1. Temel
 2. Standart
 3. Ödül

Profesyonel İpuçları

Kapsam ve fiyatlandırma bölümünü doldururken akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar vardır:

 • Paketlerin sayısı: Pek çok alıcı ek premium seçeneklerden hoşlansa da, üç paketi de kullanmanız gerekmez. Ayrıca, Fiverr’e göre, üçlü konser paketleri sunanlar sipariş başına% 64 daha fazla kazanabilir.
 • Paketinize Ad Verin: Paketlerinizin her biri için dikkat çekici bir başlık seçin ve aralarındaki farkın çok net olduğundan emin olun.
 • paket açıklaması: Her pakete nelerin dahil olduğunu ve neden pakete dahil ettiğinizi kısaca açıklayın. Burada yalnızca 100 karaktere izin verilir, bu nedenle söylemek istediğiniz her şeye uyması için yaratıcı olmanız gerekebilir. Tekliflerin potansiyel alıcılar için net olduğundan emin olun.
 • Teslimat süresi: Bir projeyi ne kadar sürede tamamlayacağınız. Çalışmanın kapsamına bağlı olarak, bu paketler arasında büyük farklılıklar gösterebilir.
 • Düzeltmeler: Alıcının isteği üzerine çalışmanızı kaç kez değiştireceğiniz. Premium paketler genellikle ek düzeltmeler içerir.
 • Fiyat: Her paket 5 $ ‘dan 995 $ USD’ ye kadar her yerde fiyatlandırılabilir. Temel paketiniz her zaman en düşük, priminiz en yüksek fiyatlandırılmalıdır. Unutmayın, fiyatınızı daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz, bu nedenle başlangıçta, yorum oluşturmaya yardımcı olmak için onları düşük tutmak akıllı olabilir.
 • Gig Ekstralarım: Burada, paketlerinize eklemek istediğiniz ekstralar için ek ücret talep edebilirsiniz. Ekstra hızlı teslimat ve ek revizyonlar gibi bir menüden seçilebilen sık kullanılan bazı ekstralar vardır. Eklemek istediğiniz ancak kullanılamayan bir ekstra varsa, Fiverr kendinizinkini oluşturmayı kolaylaştırır. “+ Gig Ekstralarım” ın altındaki “+ Gig Ekstra Ekle” seçeneğini tıklayın ve başlığını, açıklamasını ve fiyatını doldurun.
 • Nakliye: Maddi bir ürün gönderecekseniz ve tazminat ödemeniz gerekiyorsa nakliye ücretini doldurun. Konuma bağlı olarak birden fazla fiyat seçme seçeneği sunulur.

6. Adım: Gig’inize bir Açıklama ve SSS verin

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Unvanınızla birlikte, açıklama, müşterilerinize ulaşacak bir konser oluşturmanın en önemli yönlerinden biridir..

Burada, teklifiniz hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz bekleniyor. Bu nedenle, açıklama için minimum 120 karakter ve maksimum 1200 karakter vardır. Herhangi bir önemli ayrıntıyı dışarıda bırakmayın, çünkü alıcılarınızın sunduğunuz şeyin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağını belirlemek için yeterince doğru bir açıklaması olmalıdır..

Çok belirsiz olmak, mutsuz müşterilere ve olumsuz geri bildirimlere yol açarak bu platformda gelecekteki fırsatları yok edebilir.

Açıklamanız tamamlandığında, sık sorulan sorular (SSS) gelecek. Bu bölümde, konserinizle ilgili almayı beklediğiniz soruların cevaplarını sağlayın. Bu muhtemelen daha sonra gözden geçirilmelidir, çünkü konserleriniz bir süre aktif olana kadar SSS’lerinizin çoğunun ne olacağını bilmiyor olabilirsiniz. Gerektiği kadar SSS eklemek için “+ SSS Ekle” düğmesini tıklayın.

Adım 7: Gig Gereksinimlerinizi Belirleyin

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Burası, işi tamamlayabilmeniz için alıcınızın tedarik etmesi için gereken tüm gereksinimleri ekleyeceğiniz yerdir..

Bu bilgiyi istemek için size üç farklı yöntem sunulur:

 • Ücretsiz Metin: Serbest metin ile gereksinimlerinizi yazarsınız ve alıcının bunları kısa mesaj yanıtıyla (örneğin boyutlar, ağırlık, deneme konusu) yerine getirmesi beklenir..
 • Çoklu Yanıt: Bu seçenek, bir soru sormanıza ve alıcınızın seçebileceği birden fazla yanıt seçeneği vermenize olanak tanır. Aralarından seçim yapabilmek için en az iki cevaba ihtiyacınız vardır ve “+ İsteğe Bağlı Yanıt Ekle” düğmesini tıklayarak kolayca ekleyebilirsiniz..
 • Ekli dosya: Çalışmanızı tamamlamak için alıcınızdan bir dosyaya ihtiyacınız varsa bu seçeneği belirleyin. Bu dosyanın açıklama penceresinde neleri içermesi gerektiğini belirtmeniz gerekir ve satın aldığınız zaman alıcınızdan dosyayı yüklemesi istenir.

İlkinizin gönderilmesinden sonra görünen “+ Başka Bir Gereksinim Ekle” düğmesini tıklayarak gerektiği kadar çok gereksinim ekleyebilirsiniz. Bir gereksinimin yanıtı isteğe bağlıysa, “Yanıt Zorunludur” kutusunun işaretini kaldırmalısınız.

8. Adım: Konserinize Galeri Ekleyin

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Konser galeriniz fotoğraflardan, videolardan, PDF’lerden veya yukarıdakilerin hepsinden oluşabilir. Galerinize koymayı seçtiğiniz dosyaların tümü konserinizin teklifleriyle alakalı olmalıdır.

Profesyonel İpuçları

Galeriniz için farklı dosya türlerini belirlerken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Gig Fotoğraf: Çoğu liste, özellikle bir grafik veya web tasarım konseri ise, satılan hizmetle alakalı bir fotoğraf içerir. İş, yazım konseri gibi kolayca fotoğraflanamayan bir şey olsa bile, yine de bir fotoğraf içerir. Mutlaka bir iş örneği olmasa bile, işle ilgili bir şey seçin. Fiverr, galerinize sürüklenip bırakılabilecek üç fotoğrafa izin verir. Resimlerinizin intihal içermediğinden emin olun, aksi takdirde konseriniz onaylanmayabilir.
 • Gig Videoları: Animasyon ve video kategorilerindeki konserler dışında, bir konser videosu eklemek isteğe bağlı olsa da yardımcı olabilir. Fiverr’e göre, video içeren konserler% 200’e kadar daha fazla sipariş alıyor ve% 40 daha yüksek kullanıcı katılımı seviyelerinin tadını çıkarıyor. Videoların uzunluğu 75 saniyeyi aşamaz veya kişisel kişiler içeremez.
 • Gig PDF’ler: Bunlar yalnızca daha fazla açıklama gerektiğinde kullanılmalıdır ve PDF bunu başarmak için en iyi formattır. Bu seçenek genellikle yazarlar ve çalışma örneklerinin PDF metin biçiminde olması muhtemel olanlar için ayrılmıştır. Fiverr, her galeriye iki PDF’nin eklenmesine izin verir.

9. Adım: Konserinizi Yayınlayın

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

Bu, konserinizi yaratmanın son ve açık ara en hızlı adımıdır. “Gig’i Yayınla” düğmesini tıklamanız yeterlidir, yayınlanacaktır. Canlı olduktan sonra, konseriniz Facebook veya Twitter gibi bir sosyal platform aracılığıyla sağlanabilir ve sadece sağlanan bağlantıya tıklanabilir. Fiverr’e göre, sosyal platformlar aracılığıyla tanıtılan konserler, satış yapma olasılığının üç katına kadar, bu nedenle bu seçeneği dikkate almak iyi bir fikirdir.

Fiverr'a Bir Gig Nasıl Gönderilir (2020 için UZMAN İPUÇLARI)

İşlerinizden En İyi Şekilde Yararlanma

Şimdi ilk konserinizi Fiverr’de yarattığınıza göre, şimdi zor kısım geliyor: bir müşteriyi iniş. Bu platformdaki (veya herhangi bir platformdaki) çoğu alıcı, çalışma kalitenizi değerlendirebilecekleri yorumları görmek istiyor. Başlarken, galerinize göstermek için yüklenen birkaç örnekten başka bir şey elde edemezsiniz.

Bu nedenle, daha yeni başladığınızda, daha fazla müşteri çekmek için fiyatlarınızı düşük tutmak ve daha belirlendikten sonra ücretlerinizi yükseltmek genellikle iyi bir fikirdir. Ayrıca, organik trafik çekmek için harika bir araç olduğundan, konserleriniz için arama motoru optimizasyonu (SEO) içine bakmalısınız. Başka bir başarılı taktik, profilinizi kendinizi marka olarak oluşturmak için kullanmak ve düzenli olarak Fiverr’de ilerleyenlere tanınan bir güç olmanıza yardımcı olmaktır.

İlk Fiverr konserinizi kurmanın en iyi yolu? Fiverr’da başka birinin konserini satın alın. Sadece 5 $ ‘a mal olacak ve ihtiyacınız olan bir şeyi satın alabilirsiniz – profesyonel görünmek için bir Fiverr görüntü konseri veya konser içeriğinizi kanıtlayacak biri en iyi iki seçenektir. bir Fiverr konseri satın alırsanız, süreci% 100 anlarsınız – birisi hangi konserlerin deneneceğini seçmek için küçük resim görüntülerine nasıl bakar, Fiyat nasıl görüntülenir ve hatta sipariş süreci nasıl çalışır. Bu, Fiverr konserinizin olabildiğince iyi olacağını garanti eder çünkü konserinizi müşterileriniz için çekici hale getirdiniz ve bir konser satın alma işlemini basitleştirdiniz. İşiniz bittiğinde, ilk konserinizi başlatmak için yukarı zıplayın!

Bu ipuçlarını ve püf noktalarını takip ederek, serbest çalışan olarak nasıl başarılı olacağınızı araştırarak ve uzman tavsiyesi için Fiverr forumlarına göz atın., Fiverr’da veya seçebileceğiniz herhangi bir serbest platformda başarı için optimize edilmiş konserler oluşturabileceksiniz.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me