FastComet vs Bluehost – iba jeden skutočný víťaz [2020]

Zdá sa, že Bluehost je na vrchole mnohých zoznamov odporúčaných webhostingov – nie je to však dôvod, prečo si myslíte. Nie je to určite najlepší poskytovateľ hostingu v okolí. Skutočne sa odlišuje tým, ako dobre sa vyplatí pridruženým spoločnostiam, aby napísali pozitívne recenzie.


Našťastie mi Bluehost nedostal zaplatiť, aby som odporučil jeho plány hostenia, takže to hneď poviem pokiaľ ide o FastComet vs Bluehost, FastComet je moje číslo jedna voľba zakaždým. Existuje veľa dôvodov, prečo je FastComet všade lepší – čiastočne preto, že využíva cloudové servery na napájanie svojich hostiteľských služieb.

Testoval som Bluehost vs FastComet prihlásením sa na ich základné plány zdieľaného hostingu, porovnaním rýchlosti načítania stránky a vyskúšaním podpory zákazníkov. Ste pripravení zistiť výsledky? Čítajte ďalej alebo Kliknutím sem zobrazíte najlepšie plány FastComet.

výkon

Cloudové servery FastComet prekonávajú preplnené servery Bluehost

Pri testovaní výkonnosti webhostingu sa zameriavam na dve hlavné veci – rýchlosť a spoľahlivosť. V mojich testoch FastComet vs Bluehost bolo okamžite zrejmé, že cloudové servery FastComet poskytujú rýchlostnú výhodu oproti Bluehost. Zhodou okolností Bluehost nedávno ukončil svoje balíčky hostingu v cloude.

Pri testovaní webových hostiteľov používam buď svoje vlastné testovacie webové stránky, alebo vyberiem webové stránky, ktoré sú nakonfigurované podobne z hľadiska doplnkov a obsahu WordPress. S mojimi testovacími webovými stránkami používam nástroje na zvýšenie rýchlosti, ktoré hostitelia poskytujú, ako sú nástroje na ukladanie do vyrovnávacej pamäte a CDN (siete na doručovanie obsahu), aby som demonštroval, ako môžu tieto funkcie s pridanou hodnotou významne zmeniť rýchlosť načítania stránky..

Mnoho ľudí (vrátane mňa) vykonáva veľké množstvo prehľadávania internetu na mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety – a prieskumy ukazujú, že pri prehliadaní v pohybe sme netrpezlivejší ako kedykoľvek predtým, takže je oveľa pravdepodobnejšie, že klikneme na web, ktorý sa pomaly načíta.

Odporúčanie spoločnosti Google je maximálne 3 sekundy na načítanie – ale ako vidíte na obrázku nižšie, rýchlosť načítania stránky spoločnosti Bluehost bola viac ako dvojnásobná oproti rýchlosti načítania stránky.! Rýchlosť načítania stránky FastCometu prišla za 2,5 sekundy, čo nie je najrýchlejšia, ale určite lepšia ako Bluehost. (Ak hľadáte vyššiu rýchlosť načítania stránky, SiteGround a zotrvačník majú skutočne pôsobivé rýchlosti!)

Výsledky testov GTmetrix pre FastComet

Výsledky testov GTmetrix pre Bluehost

Jedným z možných dôvodov slabého výkonu od spoločnosti Bluehost je to, že je známe preplnením svojich serverov. Znamená to, že vaše webové stránky budú pravdepodobne ovplyvnené, ak na webovom serveri sú zdroje iného servera. Bluehost nepodporuje Cloudflare CDN, ale v tomto prípade sa zdá, že CDN naozaj nepomohlo.

FastComet používa pre svoje servery množstvo optimalizácií na zvýšenie rýchlosti, ako aj poskytovanie funkcií vyrovnávacej pamäte, ako napríklad:

 • Cloudflare CDN – CDN dodáva obsah zo servera najbližšie k vašim návštevníkom.
 • Vyrovnávacia pamäť prehliadača – To umožňuje ukladať obsah na miestnej úrovni, takže opakovaní návštevníci môžu rýchlejšie načítavať stránky.
 • Spájanie JavaScriptu – Balíčkovanie pomáha znižovať počet žiadostí podaných na server (niekoľko skriptov JS je kombinovaných do jednej žiadosti). Môžete vidieť rozdiel v snímkach obrazovky – webová stránka na FastComet predkladá 19 žiadostí v porovnaní s 83 na Bluehost.
 • „Agresívny GZIP“ – Tým sa zmenšuje veľkosť webových stránok. Môžete vidieť vplyv Agresívneho GZIP na rozdiel vo veľkosti stránky (pre rovnaký obsah) medzi FastComet (236 KB) a Bluehost (892 KB).
 • Viac umiestnení na serveri – Máte možnosť zvoliť si server najbližšie k cieľovému publiku. V USA sú tri servery, jeden v Kanade, dva v Európe, jeden v Londýne, tri v Ázii a jeden v Austrálii.

Spoľahlivosť je takmer rovnako dôležitá ako rýchlosť – najmä ak je váš web určený pre vaše podnikanie. FastComet má 99,9% záruku dostupnosti a ak jeho prevádzková doba klesne pod 99,9%, získate kredit 10% z vášho mesačného hostingového poplatku za každú hodinu prestojov.. Pri pohľade na históriu prevádzkyschopnosti FastComet však zriedka klesne pod 99,97%.

Bluehost, žiaľ, nemá záruku dostupnosti, hoci vágne sľubuje poskytnutie maximálnej možnej dostupnosti. Jeho doba prevádzkyschopnosti sa neustále zlepšuje (po skutočne neistej dobe, keď jej doba prevádzkyschopnosti pravidelne klesla pod 99,9%), ale bez akejkoľvek kompenzácie za nadmerné prestoje neponúka rovnaké uistenie ako FastComet..

Ako môžete vidieť v našom úplná recenzia FastComet, FastComet získal na našich výkonnostných testoch 4,5 z 5. Nie je to najvyššie skóre, ale nie je to zlé – najmä v porovnaní s Bluehostom, ktorý dosiahol iba 2 z 5 bodov. Ak chcete zistiť, čo sa tam stalo, prečítajte si naše úplná recenzia spoločnosti Bluehost.

Plány a ceny

FastComet vás nenúti do dlhodobých plánov na získanie propagačnej ceny – Bluehost, na druhej strane…

FastComet aj Bluehost majú rôzne typy hostingu. Či už chcete vytvoriť jednoduchú webovú stránku alebo blog, alebo potrebujete postaviť veľkú stránku elektronického obchodu, ktorá vyžaduje viac energie a zdrojov, existujú hostingové plány, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Medzi dostupné typy hostingu patria:

 FastCometBluehost
Zdieľaný hosting
Zdieľaný cloud hosting
Nespravovaný hosting WordPress
Spravovaný hosting WordPress
Hosting VPS
Cloud VPS Hosting
Dedikovaný server

Ceny balíkov môžu byť zložitejšie, ako to vyzerá, najmä v prípade zdieľaných plánov hostenia. Tieto ceny na stránkach predaja nemusia nevyhnutne platiť to, čo nakoniec zaplatíte, takže pred potvrdením sa oplatí vykonať dvojitú kontrolu..

Mnoho webových hostiteľov vás chce lákať inzerciou super nízkych cien – potom, keď ste pripravení zaplatiť, vás zasiahne podmienkami a automaticky vyberie „doplnky“.. Ceny za obnovenie bývajú tiež omnoho vyššie ako cena, ktorú platíte za počiatočné obdobie.

Podrobnosti som vložil do tabuľky, aby sme ľahšie videli, čo sa presne stane, keď sa dostanete na pokladňu. (Tieto podrobnosti sa týkajú zdieľaného hostenia.)

taktikaFastCometBluehost
Plánovanie dĺžky cienNie – propagačná cena je rovnaká bez ohľadu na dĺžku vášho plánuÁno – ak chcete získať inzerované ceny v službe Bluehost, musíte zaplatiť vopred tri roky
Vysoké miery obnoveniaÁno – cena za obnovenie je pri niektorých plánoch viac ako dvojnásobnáÁno – obnovovacie ceny sú u väčšiny plánov dvojnásobné ako propagačné ceny
Automaticky pridané „doplnky“Áno – pri pokladni sa automaticky pridá súkromie doményÁno – súkromie domény, zabezpečenie SiteLock a CodeGuard Basic sú automaticky kontrolované (CodeGuard Basic je zadarmo pri najdrahších plánoch)

Vlastnosti

Funkcie Bluehost sú adekvátne – ale FastComet vám dá viac

Pri zdieľanom hostení s rozpočtom máte tendenciu získať podobnú skupinu funkcií, ktoré často sťažujú rozhodnutie medzi dvoma hostiteľmi. Zatiaľ čo zoznamy funkcií FastComet a Bluehost sú dosť podobné, stále existujú určité vynikajúce doplnky, vďaka ktorým sú FastComet v čele.

 • Bezplatné zálohovanie všetkých plánov. V prípade, že Bluehost poskytuje funkciu zálohovania CodeGuard iba pri svojich plánoch s vyššou cenou, FastComet zahŕňa bezplatné zálohovanie na deň a týždenne, okrem záloh na požiadanie, ktoré môžete sami spravovať..
 • PHP 7.3 na všetkých nových účtoch hostenia. Verzia PHP, ktorú váš server používa, môže ovplyvniť bezpečnosť a spoľahlivosť vášho webu. FastComet automaticky používa najnovšiu / najstabilnejšiu verziu PHP 7 na všetkých hostiteľských účtoch. Bluehost podporuje PHP 7, ale váš hostingový účet bude nastavený na PHP 5,6, pokiaľ to manuálne nezmeníte na ovládacom paneli.
 • Zadarmo tvorca webových stránok. FastComet sa spojil so serverom SitePad, aby vám poskytol jednoduchý tvorca webových stránok, ktorý je podobný ako WordPress, ale je oveľa jednoduchší na používanie. Bluehost predinštaluje WordPress, ale neponúka jednoduchú možnosť vytvárania webových stránok.

Bluehost ponúka niektoré veci, ktoré FastComet nemá – napríklad bezplatné doménové meno pre prvý rok – ale FastComet zľava doménových mien zakúpených súčasne s hosťovaním.

Pokiaľ ide o ďalšie funkcie zdieľaného hostenia, ktoré hostitelia ponúkajú, dal som tieto podrobnosti do prehľadnej tabuľky:

 FastCometBluehost
Skladový priestorAž 35 GB úložného priestoru SSD v závislosti od plánu50 GB SSD úložného priestoru na Basic; neobmedzené na všetky ostatné plány
Bandwidthunmeteredunmetered
Doménové meno zadarmožiadnyÁno, prvý rok
Prevod webových stránok zdarmaÁnožiadny
SSL zadarmoÁno, poďme šifrovaťÁno, poďme šifrovať
zálohyÁno, denné a týždenné zálohy sú zahrnuté zadarmoCodeGuard Basic je súčasťou programov Choice Plus a Pro
Inštalácia aplikácie jedným kliknutímSoftaculousMojo Marketplace
cPanelÁnoÁno
E-mailové účtyneobmedzenýNeobmedzený + bezplatný e-mail Office365 po dobu 30 dní pri väčšine plánov
Zadarmo Tvorca webových stránokÁno – SitePadžiadny
Prístup SSHÁnoÁno
PHP 7Áno – PHP 7.3 sa automaticky používa pre nové hostingové účtyPHP 7.3 je podporované, ale nie automaticky používané s novými účtami
Garancia vrátenia peňazí45 dní30 dní

zabezpečenia

FastComet má zabudovanú bezpečnosť – Bluehost vám účtuje poplatok navyše

Keďže sa zdá, že čoraz viac webových hostiteľov vám účtuje poplatok len za základnú bezpečnosť, ktorú vaše webové stránky potrebujú, Je to osviežujúca zmena, keď narazíte na hostiteľa rozpočtu, ktorý vás núti platiť za ochranu.

Medzi zabudované bezpečnostné funkcie FastComet patria:

 • Ochrana DDoS (distribuované odmietnutie služby)
 • Bezpečnosť servera BitNinja
 • Firewall webovej aplikácie
 • Skenovanie škodlivého softvéru
 • Ochrana pred škodlivým softvérom a zneužitím
 • Ochrana odkazov a hesiel
 • Monitorovanie servera 24/7

Zabezpečenie hostingu FastComet FastGuard

Bluehost je jedným z mnohých hostiteľov, ktorí radi využívajú vašu potrebu zabezpečenia webových stránok tým, že vás nútia platiť navyše. Zabezpečenie je dostupné prostredníctvom doplnkov Security SiteLock, ktoré môžu zdvojnásobiť cenu vášho plánu hostenia.

Ak chcete získať rovnakú úroveň zabezpečenia, akú poskytuje FastComet, musíte po dokončení nákupu vykonať inováciu na cenovo dostupný program SiteLock. Počas pokladne je k dispozícii iba zabezpečenie SiteLock – Essential, ale ďalšie produkty SiteLock je možné zakúpiť prostredníctvom ovládacieho panela vášho účtu.

podpora

Podpora FastComet je rýchla a užitočná – Bluehost ponecháva otázky nevyriešené

Vyhlásenie FastComet o podpore a záväzku

FastComet aj Bluehost ponúkajú nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, lístka a telefónu. Obaja majú tiež vedomostnú základňu, ak sa chcete sami pokúsiť nájsť riešenie svojho problému. Okrem toho má FastComet príručky, ktoré vás krok za krokom prevedú nastavením vašich webových stránok. Veľký rozdiel medzi nimi je však v kvalite podpory.

Vyskúšal som podporu live chatu pre Bluehost a FastComet a zistil som, že zatiaľ čo som bol rýchlo pripojený k podpornému agentovi v oboch prípadoch, Tím podpory FastComet tiež rýchlo odpovedal na moje otázky. V skutočnosti bol problém, ktorý som mal pri inštalácii programu WordPress, úplne vyriešený v čase, keď spoločnosť Bluehost skutočne odpovedala na moju otázku.!

S Bluehostom som ani nemohol urobiť snímku interakcie, pretože chat bol „uzavretý z dôvodu nečinnosti“, zatiaľ čo som čakal, až agent podpory objasní svoju odpoveď. Zdá sa, že agent podpory spoločnosti Bluehost nepoznal odpoveď, takže sa možno len rozhodli, že bude najlepšie vôbec neodpovedať.

Zabudnite na Bluehost – FastComet je všade lepší

Dámy a páni, máme jednoznačného víťaza! Teraz vidíte, prečo vám odporúčam vyhnúť sa spoločnosti Bluehost (a všetkým nepresným hodnoteniam, ktoré ju odporúčajú), a zvoliť si hostiteľa, ako je FastComet, ktorý vám pomôže udržať váš web v bezpečí zadarmo a nie ako výkupné, ako to robí Bluehost..

FastComet je skvelý pre všetky druhy webových stránok – napríklad blogy, obchodné weby a internetové obchody – aj keď má určité obmedzenia týkajúce sa úložného priestoru, má cloudový hosting VPS, ak vyrastiete svoj zdieľaný hostingový plán. Vzhľadom na to, že je založený na cloudu, jeho zdieľané plány hostenia nepodliehajú rovnakým problémom s preplnením, aké má Bluehost, takže môžete očakávať, že vaše webové stránky budú fungovať bez ohľadu na to, čo sa deje.

Ak chcete zistiť, čo si náš odborník na hosting myslel, prečítajte si naše podrobný prehľad FastComet.

Nezabudnite, že ani FastComet, ani Bluehost sa nedostali na náš top 10 zoznam. Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, odporúčame vám prečítať si náš zoznam najlepšie služby webhostingu.

FastCometBluehost
výkonFunkcie optimalizácie rýchlosti zvyšujú rýchlosť načítania stránky bez toho, aby ste museli čokoľvek konfigurovaťPodporuje Cloudflare CDN, ale preplnené servery stále spôsobujú problémy s rýchlosťou načítania stránky
cenaJasné ceny, takže platíte rovnakú cenu, či už sa zaregistrujete na jeden, dva alebo tri roky – a vďaka jej vlastnostiam je celková hodnota lepšiaDoplnky, ktoré sa automaticky vyberú pri platbe, môžu viac ako zdvojnásobiť náklady na váš hostingový plán, takže pred zadaním podrobností o kreditnej karte si dajte pozor.
VlastnostiDenné a týždenné zálohy, ľahký tvorca webových stránok typu drag-and-drop a bezplatné migrácie webových stránokBezplatné doménové meno pre prvý rok a neobmedzené úložisko
zabezpečeniaBezpečnostné funkcie sú zabudované do vášho hostingového balíka, takže za ochranu svojho webu nemusíte platiť viacBezpečnostné funkcie sú voliteľným doplnkom, ktorý vás núti platiť navyše (až do výšky dvojnásobku nákladov na váš hosting) za základnú bezpečnosť zo servera SiteLock
podporaZnalostná základňa a podpora nepretržitého živého chatu, telefónu a e-mailu, ktorá je efektívna a rýchlo vyrieši vaše problémyPodpora nepretržitého živého chatu, telefónu a e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ktorá nie je skvelá na zodpovedanie otázok alebo riešenie problémov
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map