Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma – Bilmeniz Gerekenler

ABD’deki esrar pazarı patlıyor ve karanlık sokaklardaki siyah çantalardan bahsetmiyorum. Dokuz eyalet artı Washington, D.C. esrar kullanımını yasallaştırdı ve 30 eyalet daha tıbbi amaçlar için izin verdi. Yasal esrar pazarının 2016 yılında 7,06 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor ve büyümenin 2025’e kadar% 24,9 oranında olması bekleniyor. Bu, esrar ticareti yapan işletmeler kamu pazarında gururla dururken, müşteriler için birbirleriyle şiddetle rekabet etmek zorunda kaldıkları anlamına gelir..


Yıllarca işinizi işaretlemek için marihuana yaprağı dışında hiçbir şeye ihtiyaç duymadan sonra, esrar şirketinizin artık dikkat çeken ve belleğe yapışan bir çarpıcı logoya ihtiyacı var.

Esrar iş logonuzu kalabalıktan sıyrılmak nasıl

Kaçınılmaz olarak, logonuz müşterilerin ürününüzle ilişkilerini etkiler. Esrar pazarı genişlemeye devam ettikçe, artık esrar işletmelerinin onları rakiplerinden farklı kılan şeyleri göstermeleri gerekiyor.. Esrar işiniz için en iyi logo tasarımını elde etmek için hedef kitlenizi belirleyin ve logonuzun bunlarla yankı uyandırmasını sağlayın.

Tıbbi Esrar Kullanıcıları

Tıbbi esrar alanındaysanız, logonuzun iyi bir sağlık veya ağrıdan kurtulma mesajı iletmesini istersiniz. Hijyenik ve temiz bir görünüm için beyazı taze yeşille veya yeşil ve beyaz bir çarpı gibi sağlıkla ilgili görsel simgeleri kullanabilirsiniz..

Üst Düzey Esrar Ürünleri Tüketicileri

Deneyimli esrar kullanıcılarını hedefliyorsanız, ürününüzün saflığına ve yüksek kalitesine odaklanabilirsiniz.. Sofistike, minimalist düzenler; zarif renk kombinasyonları; ve zarif yazı tipleri premium esrar ürününüz olduğunu gösterir. Buna karşılık, parlak renkler, korkak yazı tipleri ve kalın görüntüler, eğlence için esrar kullananlarla daha iyi yankılanabilir.

Çevreye Duyarlı Esrar Kullanıcıları

Başka bir esrar pazarı segmenti, Yaprak sevgilerini çevre ve doğaya daha geniş bir sevgi ile birleştiren çevre dostu kullanıcılardan oluşuyor.. Doğa resimlerini sergileyen veya logolarında yeşil tonları kullanan esrar şirketleri, tüketiciler tarafından çevre dostu olarak algılanacaktır..

İlk zamanlar

Birçok esrar şirketi yeni esrar kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu müşteriler ilk kez esrar almak konusunda biraz gergin olabilirler, bu yüzden güven veren ve güven duygusu yaratan logolara çekilirler.

Esrar Logonuzu Oluştururken Kaçınılması Gereken 5 Şey

Esrar işletme logonuzun ilgi çekmesini ve unutulmaz olmasını istiyorsunuz – ama sadece iyi bir şekilde. Logonuzun yanlış nedenlerle bir konuşma noktası haline gelmesini önlemenin beş yolu:

 • Yasayı çiğneme. Esrar işletmelerinin ürünlerini nasıl pazarladığını belirleyen kurallar, dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak değişir ve bu kurallar logonuzun tasarımını bilgilendirmelidir. Herhangi bir şüpheniz varsa, kendinizi yasalara dahil etmediğinizden emin olmak için gereken özeni gösterin ve / veya hukuk müşavirinizi işe alın.

ABD’yi örnek olarak ele almak için tasarımınız çocuklara ve küçük yaştaki kullanıcılara hitap edemez, bu nedenle logonuzdaki çizgi filmlerden ve çocukların görüntülerinden kaçının. Massachusetts, Minnesota ve Nevada gibi bazı eyaletlerde, logoların esrarın veya sigara içen kişilerin görüntülerini, hatta bunu yapmak için kullandıkları paraphernalia’yı (ör. Eklemler, bonglar, nargile ve borular) içermesi de yasadışıdır. . Ayrıca, kırmızı çarpı işareti veya Caduceus gibi yerleşik tıbbi sembolleri sergilemekten veya logonuzda metin varsa esrar (örneğin ot, tencere, Mary Jane veya reefer) için konuşma dili referansları yapmaktan men edilmiş olabilirsiniz..

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (IAB), marihuana reklamcılığıyla ilgili ABD eyalet mevzuatı için mükemmel bir hızlı referans sağlar.

 • Yaprağı gereğinden fazla kullanmayın. Yıllar boyunca, yedi noktalı farklı yaprak her yerde esrar temsil ediyor. Ama çok evrensel hale geldi. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Bürosu’na göre, esrar işletmelerinin% 44’ü kendi logosunda Yaprağı kullanmaktadır. Artık işinizi esrar pazarında öne çıkaran bir resim değil.

Benzer şekilde, yabancı ot referansı için yeşile bağlı kalmanıza gerek yoktur; logonuzu çekici ve benzersiz hale getirebilecek bir renk paleti var.

 • Telif haklarını ihlal etmeyin veya ticari markaları ihlal etmeyin. Mary Jane yasadışı olsa da, tüccarlar Reefer’in Fıstık Ezmesi Bardakları gibi telif hakkını ihlal eden birçok isim ve marka ile kaçabilirler. Fakat telif hakkının ihlal edilmesi sizi pahalı bir davaya götürebilir, bu nedenle esrar logonuzdaki adları, ayırt edici resimleri veya düzenleri kopyalamayın.
 • Esrarın gölgeli geçmişinden kaçının. Esrar logonuzun şu anda esrar kullanan çok çeşitli kişiler tarafından ciddiye alınmasını istiyorsunuz, bu nedenle yeraltı anlaşmalarına başvurmaktan kaçının. Bunun yerine, otla pozitif ilişkilere odaklanın. Örneğin, güçlü ağrı kesici sağlayan doğal bir ürün olduğunu vurgulayabilirsiniz..
 • Rastafarian ve reggae’den uzaklaş. İster Rasta, ister Budist, kafa vurucu veya caz meraklıları olsun, herkesin ürününüzle ilgilenmesini istersiniz. Reggae veya Jamaika bağlantılarından ayrılmak en iyisidir; ancak Rasta topluluğunu hedefliyorsanız, hemen devam edin.

7 Harika Esrar İş Logoları ve Neden Seviyoruz

İşte piyasadaki en iyi esrar logolarından bazıları ve neden harikalar!

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Dixie’nin logosu, tipik bir kenevir yaprağını karakterize eden yeşil tonları gösterir, ancak yabancı otlara başka herhangi bir görsel referans kullanmaz. Logo temiz, modern ve taze – Dixie’nin müşterilerin ürünüyle ilişkilendirmesini istediği şey.

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Snoop’un logosunun yaprakları açıkça üst düzey bir ürün sunuyor. Temiz beyaz bir arka plana karşı ayarlanmış zengin bir altın renk şemasına sahip zarif bir tasarım sergiliyor.

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Kiva, vintage, sessiz markalarıyla mükemmel uyum sağlayan esrar çikolataları satıyor. Logo, cesur veya gösterişli olmaları gerekmediğini söyler – onlar, en iyisini tanıyan uzmanlara hizmet eden gurme çikolatacılarıdır..

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Wana Edibles, Yaprağa fazla satmadan başvurur. Dolayısıyla, bu şekerlemelerin otla infüze edildiğini bilmiyorsanız, logonun simgesinin bir gündoğumu gibi görüneceğini düşünebilirsiniz – bir demet marihuana yaprağı değil.

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Esrar ürünleri için üst düzey bir uzmanın tercihi olarak Cannaseur’un logosu uygun şekilde zarif ve sade. Bir duman akışı olarak görünür, ancak tasarımda gizli CannaSeur için bir C ve S.

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Temiz siyah beyaz, yedek bir sans-serif yazı tipi ile Seven Point’in marka bilinci sadece güvenceyi ve temizliği soluyor. Seven Point tıbbi esrar ürünleri satıyor ve sadece logoya bakarak ürünün sizin için iyi olduğunu söyleyebilirsiniz..

Esrar İşletmeniz İçin Logo Oluşturma - Bilmeniz Gerekenler

Şarkıcı Willie Nelson’ın cesur ve renkli ambalajı, markasının mesajı olan eğlenceli, dışa dönük, ot içen kültürle mükemmel bir şekilde eşleşiyor. Burada yeşil tonlar veya Yaprak referansları yoktur.

En İyi Esrar Logo Tasarımı Buradan Başlıyor

En iyi esrar logo tasarımları, herhangi bir büyük iş logosuyla aynı prensibe dayanır: Ürününüzün benzersizliğini ideal müşterilerinizi çekecek şekilde iletin. Kalıplaşmış yeşil yapraktan kaçınmak isteyen esrar işletmeleri söz konusu olduğunda, yabani otunuzun nasıl üretildiğine ve / veya nasıl kullanılacağına başvurmak iyi bir fikirdir..

Örneğin, bir çiftçi sulama tesislerinin görüntüsü esrarın doğal kökenlerine dair bir mesaj verebilir. Birbirini şişiren ve otu birbirine geçiren bir halkanın başka bir görüntüsü, bir topluluk hissini iletebilir. Bu logo tasarım ipuçlarıyla, esrar işiniz için mükemmel olan harika bir logo oluşturma yolunda ilerleyeceksiniz..

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi istatistikleri: https://www.slate.com/blogs/the_eye/2016/04/18/marijuana_branding_needs_to_branch_out_beyond_the_cliched_cannabis_leaf.html

IAB: https://www.iab.com/marijuana-legalization-advertising-restrictions-united-states/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map