EClincher’ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirme

Gibi popüler bir sosyal medya aracına alternatif arıyorsanız Hootsuite veya Tampon, eClincher giderek daha fazla bir rakip olarak görülüyor. Birkaç yıldır var ve ağırlıklı olarak işletmeler ve ajanslar için sosyal medya yönetimi.


Sağlam yayın özellikleri sunar, ancak çoğu işletmenin otomatik Facebook gönderisinden veya bir hashtag izleyiciden daha fazlasına ihtiyacı vardır. Ayrıca önemlidir sosyal medya içeriğinizin nasıl performans gösterdiğini anlayın böylece stratejinizi gerektiği gibi düzenleyebilirsiniz.

Bu derlemede, bunu eClincher analizleriyle nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. EClincher’ın tüm özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, eClincher incelemesi.

EClincher’da Mevcut Analitiklere Genel Bakış

Sosyal medya içeriğinizin nasıl yardımcı olduğunu anlamak istiyorsanız marka bilinirliği ve katılımı sağlama, eClincher size yardımcı olabilir. Uygulama içinde aşağıdakiler için analizleri izleyebilirsiniz:

  • Facebook sayfaları ve yayınları
  • Twitter profilleri ve yayınları
  • Instagram İşletme profilleri ve yayınlar
  • LinkedIn şirket sayfaları ve yayınları

YouTube kanalları, Pinterest profilleri ve Google Analytics için de veriler var. Aracı Facebook, Twitter ve Instagram ile test ettim.

Platforma bağlı olarak, raporunuza farklı veriler eklenir. Örneğin, Facebook sayfa raporu hayranlar, etkileşim, kitle demografisi, içerik performansı ve daha fazlası hakkında veriler içerir.

EClincher Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image1

Facebook yayınları raporu içerik performansına daha ayrıntılı bir şekilde bakar, hangi içeriğin en iyi çalıştığını, hangi hashtag’lerin en popüler olduğunu ve daha fazlasını görmenizi sağlar.

Her bir grafiğin zaman dilimini, bir hafta ile bir yıl arasındaki süreler veya özel bir aralık için veri gösterecek şekilde değiştirebilirsiniz..

Bu arada Twitter profil raporu, tweet’ler, takipçiler, takip ettiğiniz kişiler ve bahsettiğimiz verilerle ilgili verileri gösterir.

EClincher Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image2

Instagram yayınları raporu erişim, katılım, hashtag’ler ve yayın zamanlarını izler. Ayrıca, en iyi yayınlarınızın anlık görüntüsünü verir.

eClincher ayrıca tüm sosyal medya profillerinizde veri sağlayan çapraz kanal raporu sunar. Bu harika bir yol pazarlamanızı geliştirebilmeniz için sosyal medya kitlenizi bir bütün olarak anlayın. Ek rapor özelleştirme seçenekleri İşletme ve Ajans planlarında mevcuttur.

Ne yazık ki, bireysel raporlar nispeten hızlı bir şekilde ortaya çıkarken, kanallar arası raporun doldurulması uzun zaman aldı.

EClincher analiziyle ilgili sevmediğim iki şey vardı. İlk olarak, ana kontrol paneline nasıl bireysel rapor ekleneceğini görmek kolay değildir. İkincisi, PDF raporları dışa aktarmak için tek seçenektir.

EClincher Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image3

Birden çok dışa aktarma seçeneğinin yanı sıra raporları e-postayla gönderme seçeneği de yararlı olacaktır.

Stratejinizi Güçlendirmek için eClincher’ın Verilerini Kullanma

EClincher’ın en iyi özelliklerinden biri, yayınlamak için en uygun zamanla ilgili raporudur. Diğer sosyal medya araçları buna sahip olsa da, eClincher’ın raporu süper görsel, Böylece kitle katılım modellerini daha iyi anlayabilir ve içeriğiniz için en iyi şekilde erişebilirsiniz.

EClincher Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image4

Hayranlarınızın ve takipçilerinizin nerede olacağıyla ilgili bilgileri kullanabilirsiniz yerel pazarlamayı ve reklam hedeflemeyi iyileştirmek.

Hashtag izleyici de size yardımcı olabilir doğru hashtag’leri kullanıp kullanmadığınızı anlama takipçilerinizin dikkatini çekmek ve korumak için. Bu, hashtag’lerin platformun temel bir özelliği olduğu Instagram için özellikle yararlıdır.

EClincher Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image5

Sosyal Medya Analitiği – Alternatifler Nelerdir?

EClincher, diğer sosyal medya gösterge panosu araçlarındaki sosyal medya analizleriyle nasıl karşılaştırılır? EClincher’in bunun için çok şey var, ancak hala iyileştirilebileceği bazı alanlar var.

EClincher’ın çapraz kanal raporuna sahip olması iyidir, ancak yerleşik rapor kadar sorunsuz çalışmaz Sendible’ın. Ancak, Instagram istatistiklerini toplamak söz konusu olduğunda, eClincher daha iyi bir iş çıkarıyor SocialPilot.

EClincher’ın analizleri, Tampon Yayınla elde edeceğinizden çok daha fazla derinlik sağlarken, fiyatla karşılaştırılamaz. Her ikisi de Hootsuite ve Tampon Bütçeniz sınırlıysa harika olan ücretsiz planlarınız varsa.

Değilse, daha sonra otomatik olarak oluşturulmuş ve derinlemesine raporlar alırsınız. Filiz Sosyal, işletme kullanıcıları için fiyatlandırılan.

EClincher Analytics’teki Sonuç

Sosyal medya analitiği söz konusu olduğunda, eClincher en iyi gönderim zamanları raporu gibi bazı düzgün özelliklere sahiptir. Hashtag izleyici de yararlıdır ve Instagram verilerini tamamen raporlaması iyidir. Ancak, rapor özelleştirmesi geliştirilebilir.

Sosyal medya aracının diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin. tam eClincher incelemesi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me