Content Writer vs Copywriter – що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Тож вам потрібно найняти когось для написання роботи, зробленої для вашого бізнесу. Якого професіонала ви шукаєте? Автор вмісту або копірайтер?


Ви не самотні в своїх сумнівах. Просто перегляньте кілька профілів на Fiverr або Freelance.com, і ви побачите, що багато письменників самі навіть не знають, де стоять.

Коли я розпочав свою подорож писати для блогів та веб-сайтів, я не мав уявлення, яку назву вибрати. Тому я вирішив перевірити визначення копірайтера та письменника вмісту у словнику Merriam-Webster. Ось що я отримав:
Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Копірайтер – це той, хто пише рекламні або рекламні тексти. Я тоді цього не робив, тож не я. Ідеально.

Але потім я перевірив контент-програму і отримав таке:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Не корисно. Тепер я знав, що не є копірайтером, але автор вмісту, здається, не існує. Тому я розглядав зміст. Ось що я отримав:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Ах … набагато корисніше. І я дуже оцінив вживання слова субстанція в цьому контексті, оскільки написання контенту – це надання читачам чогось значимого.

Отже, було вирішено! Я був письменником контенту.

Що спільного між письменниками та копірайтерами вмісту

На жаль, відмінність між авторськими копірайтерами та авторськими вмістами не така проста в реальному житті. І це тому, що деякі аспекти їх роботи перетинаються. Але це хороша новина для вас, клієнт. Це означає, що, у деяких випадках ви можете найняти будь-яку.

Вони зосереджуються на меті вашого бізнесу

Незалежно від того, чи буде це запуск нового продукту, збільшення продажів чи поінформованість про бренд, і автори контенту, і копірайтери допоможуть вам зробити це.

Іншими словами, вони не художники, які створюють твір для краси. Вони мають бізнес-орієнтацію.

Вони пишуть для всіх почуттів

Вмісті письменників та копірайтерів не пишіть твори лише для читання. Вони мають справу зі словами, які можна побачити чи почути. Отже, ви також можете наймати їх для написання сценаріїв для відео, подкастів, ігор з віртуальною реальністю тощо.

Вони не створюють зображень чи відео

Так, вони можуть мислити візуально. Автор контенту може створити статтю на зразок цієї, де скріншоти відіграють важливу роль. Копірайтер може запропонувати, яке зображення буде відповідати конкретній рекламі. Але вони самі не створюватимуть зображення чи відео.

“Ах, але мій друг когось найняв, і вона робить і те й інше”. Фантастично ця людина має дві окремі навички. Можливо, вам пощастить і знайдете багатогранного професіонала, який добре і в написанні, і в дизайні, але це рідко. Більш ймовірно, що людина є винятковою в одному з цих навичок і має прийнятні знання щодо інших.

Вони не пишуть художню літературу чи технічні посібники

Якщо ви хочете, щоб опублікувати серію романів, де талісман вашої компанії є супергероєм, вам потрібен художник-фантаст. І копірайтери, і автори контенту мають справу з реальними фактами.

Посібники, інструкції та інші технічні матеріали створюються технічними письменниками. Вони спеціалізуються на певних галузях і знають правильний стиль та лінгво. Копірайтери та контент-письменники використовувати легку для читання мову, щоб охопити широку аудиторію, навіть коли вони пояснюють технічну інформацію.

Що письменники та копірайтери вмісту роблять по-різному

Я згоден з визначенням Мерріам-Вебстер. Копірайтери створюють рекламні матеріали. Ось чому вони також відомі як “автори продажів”.

Їх кінцева мета – переконати клієнта придбати ваш товар якнайшвидше. Для цього вони часто:

 • Використовуйте якомога менше слів, включаючи сильні прикметники та дієслова
 • Створюйте терміновість і надихайте глибокі почуття
 • Працюйте з графічними та веб-дизайнерами, щоб збагатити копію візуальними елементами

Копірайтер створить для вас рекламу, маркетинг електронної пошти, сторінки продажів, цільові сторінки та брошури. Вони випускають як друковані, так і онлайн-частини.

З іншої сторони, письменники контенту йдуть довгостроково. Вони хочуть інформувати або виховувати аудиторію. Щоб досягти цього, вони часто:

 • Підготуйте тексти довгих форм на основі статистики та ретельного дослідження, які можуть змусити аудиторію задуматися (а також може вселити емоційну реакцію)
 • Зробити так, що їх текст не призначений для продажу, навіть коли це є
 • Залучайте SEO, досвід користувачів, аналіз даних та інші методи для залучення та залучення ваших клієнтів

Автори вмісту надають публікації в блогах, статті, електронні книги, довідки та тематичні дослідження. Вони можуть працювати над друкованими матеріалами, але вони в основному є онлайн-фрагментами.

Але, перш за все, копірайтери та автори контенту займаються своєю роботою зовсім інакше. Давайте подивимось кілька прикладів фрагментів, які часто викликають плутанину: написання соціальних медіа, результати пошуку Google та вміст веб-сайту.

Соціальні медіа: оголошення чи публікація?

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Це оголошення у Facebook, а його копія – типова копірайтинг.

Подивіться на текст на зображенні. Він використовує два речення, щоб переконати вас відкрити безкоштовний рахунок у Холві. Перший говорить вам про переваги цього: це економить ваш час та гроші. Друга пояснює, чому це правда: безкоштовний Mastercard та безготівкові банківські перекази. Контрольний список дає більше причин вибрати Holvi.

З іншого боку, на сторінці у Холві у Facebook є публікації, спрямовані на освіту своєї аудиторії. І це написання контенту. У цій публікації запропоновано способи вдосконалити свій бізнес, заощадити гроші та зробити інвестиції, не продаючи жоден продукт:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Перевірте вибір слова. Це робить публікацію корисною (поради, як це зробити). Подивіться, як вони створюють співпереживання, показуючи, що вони розуміють, через що ви переживаєте (може бути складним). З іншого боку, вони пропонують вам поставитися до проблеми серйозно (абсолютно ключово).

Ні слова про Холві. Але хіба ви не хочете трохи цікавитись цією компанією, яка дала вам чудову пораду? Ви, мабуть, хотіли б. І там можна було досягти мети: поінформованість про бренд.

Але це не означає, що автор вмісту ніколи не буде говорити безпосередньо про ваш продукт. Це можна зробити, але тон буде іншим порівняно з тим, що ви отримаєте від копірайтинг. Це буде більш стримано, як на прикладі нижче:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Зауважте, що важливішою є тут інформація (естонські резиденти можуть сплачувати акціонерний капітал новими способами), а не Холві. Пост навіть проходить додаткову милю, щоб бути прозорим і говорити, що Холві – не єдина компанія, яка пропонує цю послугу. Це вміст написання продажу товару.

Пошук Google: рекламні чи інформаційні?

Текст, опублікований на результатах пошуку в Google, – це ще один тип контенту, який може вас заплутати щодо того, хто це робить.

Ось коротка відповідь: Google Ads – завдання копірайтера. Теги заголовків та метаописи створюються авторами вмісту.

Наприклад, я шукав “найкращий ноутбук для студентів” і отримав цю рекламу в самому верху сторінки:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Подивіться, як це звучить, як продавець розмовляє. Тут згадуються знижки, пропозиції, низькі ціни, угоди. Оголошення підкреслює, наскільки простий платіж. Це копірайтинг.

А тепер подивіться на цей результат:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Ця копія намагається бути корисною та зрозумілою щодо того, що ви отримаєте, натиснувши на посилання. Він розповідає, які найкращі ноутбуки коледжу заздалегідь, тому якщо ви вирішите прочитати статтю, сюрпризів не буде. Це вміст написання.

Вміст веб-сайту: продавати або навчати?

Ще одне складне завдання – вирішити, кого найняти для створення контенту веб-сайту. Обидва професіонали звучать ідеально для створення контенту веб-сайту. Але їх підхід до роботи зовсім інший.

Це продажна сторінка Nespresso кавової машини Vertuo. Подивіться, наскільки копія прямо до точки. Є зображення товару, ключові точки продажу, ціна та кнопка покупки.

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Ця сторінка дає вам те, що вам потрібно вирішити, щоб придбати товар і більше нічого щоб ви не відволікалися. А щоб зробити це більш захоплюючим, є додаткові пропозиції.

Якщо вам потрібно щось подібне, копірайтер – найкраща ставка.

Але копірайтинг не повинен бути коротким. Перегляньте частковий перегляд іншої сторінки “Неспресо” нижче. Це дає більше інформації про Vertuo, так що ви можете вирішити, чи це правильна кавоварка для вас.

Дивіться цей приклад нижче:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Це також копірайтинг. Використання слів виняткове, унікальне, спробуйте їх усі, а пристрасть – це привід. Тут мета – викликати емоційний відгук і переконати вас придбати товар.

Зараз я вам покажу як автори контенту продають продукцію через вміст веб-сайту. Це може бути через ваш блог.

Ось щось із блогу Nespresso:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Це, звичайно, не найкращий вміст написання контенту, який ви можете знайти в Інтернеті. Але це чудовий приклад, щоб проілюструвати цю точку.

Сорок один відсоток американських працівників мали творчу ідею, 36% вирішили складну проблему, а 28% прийняли важливе ділове рішення під час перерви на каву? Мені тоді потрібна кава! А оскільки мої кава-перерви короткі, мені потрібна кавоварка. Я також хочу найкращих ідей, тому я куплю найкращу кавоварку, яка є… так, ви отримали пам’ятку.

Як ти бачиш продаж там, тільки не настільки явний. Мета твору – обмін інформацією про дослідження, що стосується потенційних клієнтів. Це спосіб написання контенту.

Але написання контенту не завжди спрямоване на продаж. Більшість його виробництв включає матеріали, що підтримують, тексти, які допоможуть вашому веб-сайту піднятися вище в Пошуку Google. Цей тип письма також приверне лояльну аудиторію, яка ніколи не може придбати ваш продукт, але може передати його другові.

Перевірте цей витяг із блогу Zapier про сон і продуктивність:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Це не має нічого спільного з Zapier як продуктом. Власне, Зап’єр взагалі не згадується у всій статті. Але це стосується їхньої аудиторії: власники бізнесу та керівники підприємств, які шукають технічні рішення, і, ймовірно, втрачають сон.

Для цього типу твору вам потрібен автор вмісту.

Як правильно вибрати професіонала

Тепер, коли різниця між копірайтерами та авторськими матеріалами очевидна, ми поговоримо про те, як визначити потрібного вам професіонала. Як я вже говорив, навіть фрілансери неправильно розуміють це. Тому врахуйте наступне:

Визначте, коли ви хочете побачити результати

Подумайте, наскільки швидко ви хочете, щоб результати відображалися у ваших фінансових звітах. Чи має це вплинути на ваші продажі у коротко- чи довгостроковій перспективі? Для початку шукайте копірайтера. По-друге, найміть контент-письменника.

Вибирайте за типом вмісту

Який тип контенту вам потрібен? Оголошення, маркетинг електронної пошти, сторінка про нас, публікація в блозі? Два перші знаходяться на території копірайтингу. Для двох інших вам потрібен контент-автор.

Визначте набір навичок

Забудьте назви посад. Шукайте в одній з великих фрілансерних баз даних (наприклад, Upwork або Freelancer.com), і ви помітите, що перегляд їхніх назв роботи може не зайняти вас далеко. Одні називатимуть себе копірайтерами, інші – авторами контенту. Навіть обоє. Хороший відсоток скаже, що вони є позаштатними письменниками і більше нічого.

Перевірте конкретні навички, ввівши їх у панель пошуку або використовуючи систему фільтрації платформи. Ось як це виглядає на Upwork:

Content Writer vs Copywriter - що вам потрібно? (Поради на 2020 рік)

Деякі професіонали додадуть декілька навичок у свій профіль. І не обов’язково, бо вони можуть виконувати всі ці роботи. Багато письменників-фрілансерів знають про плутанину між цими умовами, і не хочуть пропускати можливість працевлаштування лише тому, що клієнт обрав неправильну категорію.

Перевірте їх портфоліо

Наймання професіонала з відповідними знаннями має важливе значення для успіху вашого проекту. І знати, чи потрібен вам копірайтер чи автор контенту – це лише перший крок. Ви також повинні перевірити їхні портфелі.

Скажіть фрілансерам, який тип матеріалу ви шукаєте, і запитайте про зразки подібних робіт. Це дозволить вам вирішити, чи мають вони необхідні вам навички. Навіть новачки повинні мати можливість надати неопубліковану роботу чи щось із власного веб-сайту.

Потрібна додаткова підтримка?

Найкращий спосіб бути 100% впевненим, що ви наймаєте потрібного професіонала, – це створити потужну роботу, яка залучає кваліфікованих кандидатів. Після цього вам доведеться ефективно звузити пропозиції, щоб вибрати найкращого фрілансера – будь то автор вмісту чи копірайтер – для своєї роботи. Після цього справа в тому, щоб створити міцні стосунки, щоб ви могли розраховувати на того самого фрілансера для подальших проектів.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map