Чи працівники-фрілансери такі ж, як підрядники?

По мірі розширення доступу до Інтернету, а також використання кращих позаштатних платформ збільшується, економіка концертів постійно зростає, стаючи одним із першоджерел доходу багатьох людей по всьому світу..


Наразі 57,3 мільйона «фрілансерів» лише в США – 36% робочої сили – знаючи, що іноді нечіткі відмінності між тим, що когось класифікує як фрілансера, підрядника чи працівника, набуває все більшого значення..

Хоча питання “чи фрілансери такі ж, як підрядники?” може здатися простим і простим, відповідь трохи складніше, ніж ви можете подумати.

З точки зору податків, вони однакові

Що стосується податків, то працівники більшості країн зазвичай класифікуються як 1) працівник або 2) незалежний підрядник. Тому, юридично кажучи, фрілансери потрапляють під парасольку незалежного підрядника і, по суті, сприймаються як одне і те ж.

Чи працівники-фрілансери такі ж, як підрядники?

За даними Служби внутрішніх доходів (IRS) США, незалежними підрядниками (включаючи фрілансерів) є такі особи, як адвокати, лікарі, бухгалтери, програмісти, художники, субпідрядники чи будь-який інший незалежний бізнес, професія чи торгівля, яка пропонує свої послуги для громадськості. Незважаючи на те, що це відповідно до американського податкового законодавства, не часто зустрічаються інші країни, які приймають подібні правила при класифікації працівників.

Співробітники порівняно з незалежними підрядниками (та фрілансерами)

З юридичних причин важливо, щоб і працівники, і роботодавці знали різницю між незалежними підрядниками та працівниками. Для роботодавців неправильна класифікація когось може призвести до дорогих і непотрібних юридичних питань; а для працівників, не знаючи вашої класифікації чи не підданих класифікації, це може означати втрату правових пільг, що може призвести до виникнення проблем з податковим часом.

У Сполучених Штатах та інших країнах незалежні підрядники та фрілансери вважаються одноосібними підприємцями, якщо вони не створили себе як єдине товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), що іноді робиться для цілей оподаткування. Це означає що вони повинні відслідковувати прибутки та видатки бізнесу, а також подавати та сплачувати власні податки (на відміну від працівників, податки яких автоматично утримуються через зарплату).

Фрілансери та підрядники, по суті, є власним малим бізнесом, вимагаючи, щоб вони продавали себе на ринок, отримували земельні клієнти, надавали необхідні матеріали та виконували всі проекти на своїх умовах. Також важливо зазначити, що вони часто не має права на багато переваг та захисту надається працівникам, наприклад, безробіття або компенсація працівників.

Якщо ви не впевнені, як ви чи хтось, кого ви найняли, повинні бути класифіковані, наступні питання можуть бути корисними:

 • Чи надає працівник обладнання, необхідне для виконання своїх проектів самостійно, чи це надається роботодавцем? Незалежні працівники зазвичай використовують власні ресурси та запаси для завершення проектів
 • Чи є послугами, які вони надають, невід’ємною частиною ведення бізнесу? Багато незалежних працівників укладаються на короткострокову роботу і не вважаються необхідними для щоденного функціонування бізнесу
 • Вони одночасно працюють з декількома незалежними клієнтами? Незалежні підрядники та фрілансери часто мають можливість працювати з кількома клієнтами одночасно, і, можливо, не потрібно буде приділяти весь свій час або зусилля одному-одному (якщо інше не домовлено)
 • Чи регулює роботодавець, коли, де або як проект завершується? Відповідно до більшості податкових законів, якщо роботодавець контролює, коли, де або як повинен бути виконаний проект, працівник кваліфікується як працівник; навпаки, незалежні працівники часто мають повну самостійність у тому, як вони завершують свою роботу
 • Чи мають вони своїх працівників? Незважаючи на те, що незалежні підрядники та фрілансери можуть відпрацювати договори субпідряду, для них є рідше створені співробітники
 • Хто встановлює їх ставки? Незалежні працівники та фрілансери зазвичай встановлюють свої власні ставки або домовляються з клієнтом за ціну, яку обидві сторони вважають справедливою; вони зазвичай платять або проектно, або щогодини, на відміну від зарплати

Хоча цей список корисний при спробі встановити, як слід класифікувати працівника, правила та положення щодо класифікації працівників можуть сильно відрізнятися залежно від країни. Крім того, існує багато нюансів та пом’якшуючих обставин, які також можуть вплинути на класифікацію, тож, якщо є сумніви, корисно проконсультуватися з податковим експертом, який знайомий з місцевими законами.

Де відрізняються незалежні підрядники та фрілансери?

Оскільки в класифікації двох типів працівників з юридичної точки зору немає різниці, багато людей не намагаються дізнатися, що кваліфікує їх як підрядника, фрілансера чи обох. Фактично, деякі люди не зовсім рідко вважають себе підрядником, коли їх наймають на роботу над проектом, і фрілансером, коли шукають його. Хоча більшість визначень це може бути не на 100% точним, все одно можна виконувати обидві ролі одночасно.

Чи працівники-фрілансери такі ж, як підрядники?

Незважаючи на відповідність настанов щодо податків, Як правило, підрядники працюють дещо інакше, ніж фрілансери. Розуміння цих загальновизнаних розбіжностей може бути не так важливим, як розбіжності між незалежним підрядником та працівником – як це насправді юридично не має значення – але все-таки добре знати галузеву мову..

 • Підрядники, як правило, працюють на одного клієнта протягом тривалого періоду часу, часто на повний або неповний робочий час, тоді як фрілансери сприймаються як більше на концертах, як правило, жонглюючи декількома меншими проектами одночасно
 • Підрядчики, швидше за все, залежать від місця розташування під час проекту, часто проводячи його тривалість роботи в будинку чи офісі клієнта; з іншого боку, фрілансери рідко залежать від місця розташування і вільніше встановлюють свій графік
 • Фрілансування найчастіше зустрічається у творчих або технологічних сферах, таких як комп’ютерне програмування, написання та редагування, графічний дизайн тощо. З іншого боку, багато контрактних позицій вважаються більш фізично вимогливими, наприклад, ремонтники, будівельники , сантехніки, електрики та монтажники системи опалення
 • Деякі підрядники мають працівників на платній основі або підпроектах для інших підрядників / фрілансерів, тоді як фрілансери, як правило, вважають, що працюють в самоті

Чому будь-яка з цього має значення

Хоча, безумовно, вірно, що в більшості місць незалежні працівники – незалежно від того, чи є вони незалежними письменниками, дизайнерами, лікарями або юристами – потрапляють до однієї податкової категорії, розуміння кваліфікації для цієї категорії роботи важливо..

Помилка, якщо мова йде про класифікацію себе чи іншого особи як незалежного підрядника проти працівника, може бути дорогим, трудомістким і, можливо, навіть привести вас до юридичних проблем. Тож навіть якщо неправильне маркування фрілансера для підрядника не має юридичних наслідків, невідомо про статус працівника, безумовно, це могло б. Тому було б помилкою думати, що ця тема є неважливою, особливо для зростаючої кількості людей, які працюють у гігантській економіці.

Джерела

https: //www.upwork.com/hiring/enterprise/freelancer-vs-independent-contractor-vs-employee-how-to-know-what-you-need/
https: //www.upwork.com/hiring/employee-ic-compliance-glance/
https: //freelancinghacks.com/20-mind-blowing-freelancing-statistics-remote-work-future/
https: //www.irs.gov/bususiness/small-bususiness-self-employed/independent-contractor-defined
https: //www.hellobonsai.com/blog/employees-or-1099-independent- Contractors
https: //www.upwork.com/hiring/legal/what-is-an-independent-contractor/
https: //www.simplybusiness.co.uk/knowledge/articles/2016/05/difference-bet between-freelancer-and-contractor/
https: //www.acf.hhs.gov/css/resource/the-difference-between-an-independent-contractor-and-an-employee

Іміджеві кредити

Рекомендовані зображення: https: //unsplash.com/photos/ohQPI-OQmcg
Податковий образ: https: //unsplash.com/photos/5IiH_UVYdp0
Зображення незалежного працівника: https: //unsplash.com/photos/k2mPhyygO74

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map