Ceny za aktívne kampane – Koľko to bude naozaj stáť?

Pri pohľade na ActiveCampaign si všimnete dve veci: Existuje veľa funkcií a nie sú lacné. Prvý ponúka vzrušujúce možnosti, ale druhý určite láka nadšenie mnohých mojich klientov. Jedno je však isté: Žiadny výskum potenciálnych riešení e-mailového marketingu nemôže byť dokončený bez neho.


1 Funkcie a ceny aktívnych kampaní2Aké sú najlepšie alternatívy e-mailového marketingu k aktívnym kampaniam? 3ActiveCampaign sa oplatí pre veľké spoločnosti a organizácie, ale nadmerne pre každého iného {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org","@type":"ItemList","itemListElement"[{"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 1,"názov":"Funkcie a ceny ActiveCampaign","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / activecampaign-cenová-moc-bude-naozaj-cost \ / # ActiveCampaign-Vlastnosti-and-Ceny"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 2,"názov":"Aké sú najlepšie alternatívy e-mailového marketingu k aktívnej kampani?","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / activecampaign-cenová-moc-bude-naozaj-cost \ / # Co-Sú-the-Best-e-Marketing-Alternatívy k ActiveCampaign-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 3,"názov":"ActiveCampaign sa oplatí pre veľké spoločnosti a organizácie, ale pre každého iného nadmernú","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / activecampaign-cenová-moc-bude-naozaj-cost \ / # ActiveCampaign-Is-Worth-It-for-veľkom firmy-a-organizácie – ale -Overkill-for-Všetci-Else"}]}

Získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze? Ďalej sa venujem všetkému, čo je ponúkané, čo to bude stáť a ako sa tento vzťah medzi cenou a funkciou porovná s niektorou konkurenciou.

Funkcie a ceny ActiveCampaign

Poviem to vopred: ActiveCampaign má kompletný zoznam funkcií, ktorý nájdete kdekoľvek inde. Neexistuje žiadna moderná technika e-mailového marketingu, ktorú nemôže urobiť. Tam, kde sa to týka mnohých spoločností, sú však náklady. Napriek tomu, že sú k dispozícii štyri plány, takže si môžete vybrať správnu rovnováhu medzi cenou a funkčnosťou, realitou je, že všetky stoja viac ako konkurencia..

Plán „Lite“

Najlacnejší plán ActiveCampaign ponúka veľa funkcií, ktoré ponúkajú stredné a horné plány iných riešení. Má viac ako dosť funkcií, ktoré umožňujú jednotlivcom a malým firmám začať s e-mailovým marketingom:

 • Tvorcovia newsletterov
 • Drag-and-drop návrhári e-mailov
 • E-mailové šablóny
 • Schopnosť importovať existujúce kontakty
 • Automatické odpovede
 • Hĺbkové podávanie správ
 • Integrácia sociálnych médií

Je neuveriteľné, že tieto funkcie sú na najnižšej dostupnej úrovni. Ak si sadnem s klientmi, ktorí sa snažia získať čo najviac sily za svoje úsilie, nemôžete to poraziť. Má matice a skrutky, ktoré marketingové tímy potrebujú na spustenie e-mailovej marketingovej kampane.

Plán „Lite“ má však do očí bijúce opomenutia, o ktorých by ste mali vedieť aj:

 • Databázu nemôžete synchronizovať a naraz môžete mať iba troch používateľov účtu. Obidve z nich neumožňujú preniesť veľký, existujúci zoznam kontaktov do tohto plánu alebo dokonca spravovať ten, ktorý je pôvodne pestovaný.
 • Nemáte žiadne možnosti automatizácie predaja ani vyhodnocovania potenciálnych zákazníkov. Vďaka tomu je väčšinou zbytočné pre obchodné oddelenia alebo obchody elektronického obchodu, aj keď je marketingová funkčnosť vynikajúca.

Ak však chcete spustiť iba spravodaj a ďalšie základné informácie, tento plán už obsahuje všetko, čo potrebujete.

Najväčším problémom je cena. Zoznam 2 500 kontaktov vás bude stáť rovnako ako iné riešenia s podobnou funkčnosťou a neobmedzeným zoznamom kontaktov. Nešikovnosť cenového bodu znamená, že plán „Lite“ sa snaží nájsť publikum. Môžem ho odporučiť iba tým organizáciám, ktoré sa v budúcnosti chystajú presunúť do vyššej úrovne funkcií a ktoré si chcú ušetriť ťažkosti s prevodom z iného riešenia..

Plán Plus

Najväčším prírastkom plánu Plus spoločnosti ActiveCampaign je všetka funkčnosť predaja. Tu sú hlavné body:

 • Vstavaný CRM
 • Automatizácia predaja
 • Bodovanie olova
 • Vlastné značky
 • Až 25 používateľov

Funkcie predaja aktívnej kampane podľa plánu PlusFunkcie predaja v rámci aktívnej kampane podľa plánu Plus

Obchody s elektronickým obchodom budú musieť začať pri tomto pláne. Je to tiež plán, ktorý väčšina začínajúcich a stredne veľkých spoločností SaaS, s ktorými pracujem, nájde najlepšie vyhovujúce ich potrebám. Máte všetko potrebné na to, aby ste mohli viesť olovené dráhy a predajné potrubia. 25 užívateľských účtov môže byť pre niektoré organizácie trochu zložitejšie, ak sa ocitnú s dostatočnou funkčnosťou, ale pravdepodobne prerástli model obchodného tímu „Každý sa pozná“.

Najväčšou vecou, ​​ktorá tu chýba spoločnostiam, je možnosť prispôsobiť si doménu vášho poštového servera. Organizácie dostatočne veľké na to, aby potrebovali všetku funkčnosť, nechcú, aby ich úsilie smerovalo do priečinka s nevyžiadanou poštou, na tomto fronte tu však nenájdete žiadnu pomoc. Zvyčajne to nie je obchod s dohodami, ale určite by ste mali zvážiť, či budete posielať veľa propagačných ponúk a súťaží s kľúčovými slovami, ktoré by mohli byť označené e-mailovými službami..

Celkovo si myslím, že plán „Plus“ je najlepšie vyvážený. Je to stále drahšie ako iné – za trojnásobok ceny už cenovo dostupného plánu „Lite“. Ale pre organizácie s marketingovými a obchodnými oddeleniami, ktoré majú vážne problémy s budovaním úplných produktovodov, je funkčnosť od začiatku do konca úplná.

„Profesionálny“ plán

Podľa mojich skúseností je hodnota plánu „Professional“ programu ActiveCampaign obmedzená. Plán „Plus“ obsahuje iba niekoľko nových funkcií:

 • Správy na webe
 • prisudzovanie

Funkcia pripisovania ActiveCampaign naFunkcia pripisovania ActiveCampaign v pláne „Professional“

Najväčšou výhodou vyplácania dodatočných peňazí sú dodatočné používateľské účty – do 50 rokov. Pomôže to väčším organizáciám, ktoré považujú funkčnosť plánu Plus za primeranú, ale je potrebné ju rozšíriť tak, aby zahŕňala oveľa väčší počet zamestnancov.. Ak však zistím, že organizácie sú na prekážke, je skutočnosť, že cena je viac ako dvojnásobná cena oproti plánu „Plus“. Ak spadnete do šedej oblasti, kde máte napríklad 30 zamestnancov, ktorí potrebujú prístup, možno nebudete chcieť platiť ďalšie peniaze len za niekoľko nových účtov..

Zo všetkých týchto dôvodov spomedzi všetkých štyroch dostupných možností stanovovania cien považujem toto za najmenej výhodnú pre klientov.

Plán „Enterprise“

Program najvyššej úrovne ActiveCampaign určite pridá niečo k už tak pôsobivému zoznamu funkcií. Okrem všetkého z ostatných plánov získate podrobnosti, z ktorých sú vyrobené e-mailové kampane s najvyššou návratnosťou investícií:

 • E-mailová doména servera zákazníka
 • Schopnosť automatizovať vyhľadávanie profilov sociálnych médií vašich predplatiteľov
 • Neobmedzený počet používateľov
 • SLA bez dostupnosti

To, čo sa mi na tomto pláne naozaj páči, však nemá nič spoločné so zoznamom funkcií – je to zákaznícky servis pre vašu organizáciu, ktorý ho naozaj odlišuje. Všetky najväčšie organizácie potrebujú všetku funkčnosť, ktorá sa tu ponúka, a preto je to tiež jediný plán, ktorý prichádza s podrobným dohľadom na palubu, ako aj vyhradený zástupca účtu.. Podľa mojich skúseností aj organizácie s veľkými a kompetentnými tímami pre vývojárov ťažili z toho, že ľudia dôverne oboznámení so softvérom ActiveCampaign boli praktickí počas a počas procesov nástupu, nastavenia a údržby..

Jedinou nevýhodou je opäť cena. Náklady na iba 500 kontaktov vás už nastavia viac, ako je najvyššia cena takmer akéhokoľvek iného dostupného e-mailového marketingového riešenia. Žiadna organizácia, ktorá sa zaujíma o všetky ponúkané funkcie, samozrejme nemá, ani nemá v pláne zostať na 500 predplatiteľov. Akonáhle sa dostanete k 25 000 odberateľom zoznamu – holým minimom pre veľkosť organizácie, ktorá potrebuje všetko v tomto pláne – nemôžete ani získať cenu bez toho, aby ste sa porozprávali so zástupcom.

Zrátané a podčiarknuté, pretože najdôležitejšia funkčnosť je zahrnutá aj v pláne „Plus“, vždy hovorím ľuďom, aby si boli úplne istí, že potrebujú osobnú pozornosť, ktorú tento plán ponúka, skôr ako naň minú peniaze..

Zrátané podčiarknuté pri aktívnej kampani

Celkovo sa domnievam, že plán Plus má všetko, čo väčšina stredných a veľkých spoločností bude musieť spustiť efektívne kampane e-mailového marketingu. Pre najväčšie organizácie je plán „Enterprise“ možnosťou získať všetky tieto funkcie spolu s pomocou pri implementácii. Ale s tým, že náklady sú omnoho viac ako iné riešenia, jednotlivci, malé a dokonca aj niektoré stredne veľké organizácie sa naozaj nemusia uchádzať – dostanú všetko, čo potrebujú, za oveľa nižšie náklady inde..

Aké sú najlepšie alternatívy e-mailového marketingu k aktívnej kampani?

Náklady na ActiveCampaign sú veľkým obratom pre mnoho jednotlivcov a organizácií. Ak hľadáte alternatívy, tu sú štyri možnosti, ktoré, aj keď nie sú dokonalé, stále ponúkajú životaschopné riešenie e-mailového marketingu.

# 1. SendinBlue

SendinBlue sa pýši tým, že ponúka rovnaké funkcie pre malé a stredné podniky pri polovičnej cene ActiveCampaign. Na rozdiel od ActiveCampaign, SendinBlue má bezplatný plán ktorá poskytuje mnoho nástrojov na e-mailový marketing a správu kontaktov, aby ste mohli začať. Mnohé z nástrojov, ktoré zaplatíte za Lite plán ActiveCampaign, sú súčasťou bezplatného plánu SendinBlue vrátane prístupu do knižnice šablón e-mailov a vytvárania prehľadov v reálnom čase.. V skutočnosti získate aj automatizačné funkcie pomocou bezplatného plánu SendinBlue, niečoho, čo získate, pokiaľ neaktualizujete na Plus plán ActiveCampaign. SendinBlue tiež ide nad rámec toho, čo ponúka zákazníkom základné nástroje, ako sú tepelné mapy, optimalizácia doby odoslania a dokonca aj vyhradená IP adresa pre váš e-mailový marketing. – funkcie, ktoré ActiveCampaign v súčasnosti neponúka.

Existujú však oblasti, v ktorých SendinBlue zaostáva. Neponúka žiadnu integráciu tretích strán ani možnosť vytvoriť dvojitý elektronický e-mailový spravodajca. Môžete tiež prispôsobiť webový obsah a spravovať udalosti a hromadne uverejňovať príspevky na sociálnych sieťach pomocou ActiveCampaign.

# 2. MailChimp

MailChimp je jedným z najpopulárnejších e-mailových marketingových riešení. Výhodou oproti ActiveCampaign je, že má podobný zoznam funkcií, ale s oveľa nižšími nákladmi. Plán Plus spoločnosti ActiveCamp pre zoznam 10 000 kontaktov už stojí rovnako ako najdrahšia možnosť MailChimp pre neobmedzených odberateľov. MailChimp má tiež identické základné marketingové funkcie (vlastné značky, reklamy na sociálnych sieťach, vstupné stránky), čo mu umožňuje všetko potrebné na spustenie efektívnej kampane..

Tam, kde to trochu zaostáva, je funkcia elektronického obchodu. MailChimp má pokročilé možnosti segmentácie a opustenia košíka, ale je to o tom. Nebudete mať automatizáciu predaja a schopnosti viesť skóre, ktoré poskytuje ActiveCampaign.

Aj keď som zistil, že mnohí z mojich klientov sú ochotní vysporiadať sa s malým poklesom funkčnosti, keď príde s takým obrovským poklesom cien, najmä obchody s elektronickým obchodom a každá organizácia, ktorá spravidla vedie hodnotenie, pravdepodobne nájde medzery v MailChimp výrazné.

# 3. Neustály kontakt

Nepretržitý kontakt je ešte dostupnejšou možnosťou, vďaka čomu je vynikajúcou alternatívou k aktívnej kampani pre jednotlivcov a organizácie, ktoré kladú na prvé miesto cenovú dostupnosť.. Existujú iba dva plány – „E-mail“ a „Email Plus“ – obidva sú výrazne lacnejšie ako to, čo by ste zaplatili za správu zoznamu iba 5 000 kontaktov na aktívnej kampani. Mal som tiež klientov, ktorí uvítali cenový model pre jeho úplnú jednoduchosť; môžete sa veľmi rýchlo rozhodnúť, či neustály kontakt vyhovie vašim potrebám.

Veľkou nevýhodou je to, ako málo to vyhovuje potrebám klientov v porovnaní s ActiveCampaign. Väčšina klientov, s ktorými som spolupracoval a ktorí dokonca považujú ActiveCampaign, má funkčné požiadavky, ktoré neustály kontakt neposkytuje. Pre začiatočníkov môžete testovať iba riadky predmetov A / B, čo pre mnohé spoločnosti nie je štartér. Okrem toho existujú nulové možnosti elektronického obchodu, ktoré ich vylučujú z akejkoľvek organizácie, ktorá predáva produkty.

Informačný panel spoločnosti Constant ContactMožnosti prehľadu spoločnosti Constant Contact – môžete porovnávať až 5 e-mailových kampaní naraz

Celkovo je Constant Contact veľmi dobrým úvodným e-mailovým marketingovým riešením. Ak hľadáte iba zasielanie mesačného spravodajcu a príležitostne korešpondujete s odberateľmi, nájdete tu, čo potrebujete, za oveľa nižšie náklady. Ale nemýľte sa, existuje veľa moderných funkcií e-mailového marketingu, ktoré má ActiveCampaign jednoducho k dispozícii, bez ohľadu na to, čo ste ochotní zaplatiť.

# 4. AWeber

AWeber má veľmi zaujímavý cenový model – každý plán má rovnakú funkcionalitu a jednoducho platíte viac na základe počtu účastníkov, ktorých máte na zozname.. Vďaka tomu je veľmi zaujímavou alternatívou k ActiveCampaign, ktorá začína na vysokej cene a potom sa zvyšuje, keď pridávate funkcie. Zoznam funkcií spoločnosti AWeber je navyše veľmi dobrý a zahŕňa segmentáciu zoznamu, dosť robustné analytické schopnosti a schopnosť integrovať sa s väčšinou ostatných populárnych platforiem a softvéru používaných obchodníkmi. Takže tu môžete za svoje peniaze veľa získať.

Ale rovnako ako takmer každé iné riešenie e-mailového marketingu tam, kde AWeber zaostáva, zostáva pokročilou funkciou marketingu a elektronického obchodovania. Jeho zoznam funkcií je jednoducho zakrývaný pomocou ActiveCampaign. Chýbajúce bodové hodnotenie chýba, neexistujú žiadne prepojenia na sociálne médiá a spúšťače nákupného košíka sa nikde nenájdu.

AWeber určite stojí za to peniaze pre tých, ktorí chcú viesť pomerne sofistikované e-mailové marketingové kampane a kampane zamerané na zvyšovanie povedomia. Ak sa však chystáte presunúť produkt, ešte raz sa nepribližuje k aktívnej kampani.

ActiveCampaign sa oplatí pre veľké spoločnosti a organizácie, ale pre každého iného nadmernú

V tomto okamihu by malo byť celkom zrejmé, že ActiveCampaign je veľmi pravdepodobne komerčne dostupným najvýkonnejším a najdrahším e-mailovým marketingovým riešením.. Ak ste veľká organizácia alebo obchod, ktorý sa snaží predať čo najviac, ActiveCampaign je absolútne viac ako hodnota peňazí. Má všetko, čo potrebujete, aby ste ľudí dostali do potrubia, presúvali ich a potom ich udržali v návrate.

Ale všetka táto moc je pre jednotlivcov a menšie podniky jednoducho nadmerná. Aj keď môže byť lákavé vyskúšať si všetko, čo s ActiveCampaign môžete robiť, realitou je, že to nie je potrebné. Môžete získať všetko, čo potrebujete od jedného z jeho konkurentov schopných viac ako za podstatne nižšie náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map