Bojujete s Big Data? Zákaznícka analýza Glassbox je tu na pomoc

GlassBox je inovatívne riešenie zákazníckeho zážitku, ktoré pomáha organizáciám spravovať veľké dáta pomocou analýzy každej digitálnej interakcie so zákazníkmi, riadenia rizík a neustálej optimalizácie výkonu. Znie to mätúce? V tomto rozhovore Generálny riaditeľ Yaron Morgenstern vysvetľuje, o čom všetko je Glassbox.


Popíšte pozadie za sklom.

Glassbox založili v roku 2010 traja spoluzakladatelia: Yaron Gueta, Hanan Blumstein a Yoav Schreiber. Prvých 5 rokov strávili výrobou produktu a preniknutím na izraelský trh.
Do Glassboxu som sa pripojil pred 3 rokmi ako generálny riaditeľ spoločnosti s cieľom uviesť produkt na globálny trh. Spoločnosť sme rebrandingovali ako Glassbox (predtým Clarisite) a otvorili sme pobočky v Londýne a New Yorku, kde sme začali získavať veľké mená ako naši zákazníci. Niekoľko, ktoré môžem spomenúť, sú Santander, Expedia, Air Canada, Singapore Airlines, Citi banka, Investec a AXA..
Dnes slúžime niektorým z najväčších organizácií na svete.

Čo je jedinečné na platforme Glassbox?

Glassbox zachytáva každú interakciu, ku ktorej dochádza medzi koncovým zákazníkom a podnikom. Digitalizujeme digitálne relácie na veľkých podnikových webových stránkach a mobilných aplikáciách úplne automatizovaným spôsobom.

Umožňujeme našim zákazníkom prezerať si digitálne cesty presne podľa toho, ako majú zákazníci, a poskytujeme informácie rôznym zainteresovaným stranám v súvislosti s digitálnym podnikaním..
Tieto informácie sú založené na preddefinovaných osvedčených postupoch a schopnostiach strojového učenia.

Zameriavame sa na dva hlavné prípady použitia:

  1. Zlepšovanie spokojnosti zákazníkov online tým, že pomáhame našim zákazníkom pochopiť, prečo a kde ich zákazníci zápasia, s ktorými digitálnymi procesmi zápasia, prečo si vyberajú určitú cestu a nie inú, prečo opustia relácie atď..
    Našou jedinečnou ponukou je naša schopnosť nájsť hlavnú príčinu problémov a pomôcť nielen obchodníkom a analytikom, ale aj technickým ľuďom, ktorí potrebujú problém vyriešiť..
    Poskytujeme im prístup ku všetkým informáciám, ktoré potrebujú na vyriešenie problémov, bez toho, aby ich museli rozmnožovať, privádzajúc všetkých na rovnakú tabuľku poskytovaním toho, čo nazývame digitálna pravda.
  2. Druhým prípadom použitia je riadenie rizika a dodržiavanie predpisov. Našim zákazníkom umožňujeme dodržiavať všetky rôzne nariadenia týkajúce sa ich digitálneho podnikania a pomáhame im znižovať riziká. Robíme to tak, že poskytujeme dôkazy o tom, čo zákazníci robia online, a upozorňujeme ich, keď by ich činnosť mohla ohroziť organizáciu. Medzi takéto riziká môžu patriť právne spory, riziko súladu, porušenie ochrany osobných údajov atď.

Napríklad banka Santander vo Veľkej Británii uviedla žiadosť o finančné poradenstvo online. Požiadali nás, aby sme im pomohli dodržiavať predpisy. Vďaka Glassboxu sú Santander aj jeho zákazníci chránení. Santander tvrdí, že bez Glassboxu by nemohli začať tento nový návrh.

Môžete vysvetliť pojem „digitálna pravda“?

Ak ste obchodným analytikom, chcete nástroje, ktoré sa ľahko používajú a nevyžadujú technické porozumenie; zároveň chcete, aby sa technickej osobe poskytovali technické informácie a aby ste mali stále jeden prehľad o používateľskej skúsenosti, z pohľadu zákazníka.

Nahradením digitálnych relácií úplne presným spôsobom a so všetkými súvisiacimi údajmi typu back-end už medzi podnikateľmi a IT už neexistuje debata o tom, v čom je problém. Všetci môžu hovoriť rovnakým jazykom.

Ako premeníte veľké dáta na niečo, s čím môžu ľudia pracovať na zlepšení?

Máme vedcov údajov, ktorí sú súčasťou nášho tímu. Úzko spolupracujeme s našimi zákazníkmi, aby sme im porozumeli, čo hľadajú a ako by chceli tieto informácie konzumovať; ktoré dashboardy, správy a výstrahy budú chcieť vidieť; prekladáme to do výstupu nášho systému, aby títo ľudia prichádzali do práce a vedeli, čo musia robiť. Ľudia dnes trávia veľa času snahou pochopiť, kde sú tieto problémy, ale s naším riešením môžu ísť priamo k riešeniu.

Ako spracováva Glassbox osobné údaje?

Samozrejme dodržiavame všetky nariadenia o ochrane osobných údajov ako GDPR a ďalšie.

Dáta, ktoré zachytávame, sú úplne bezpečné a šifrované; patrí iba organizácii, ktorej slúžime, a záleží na tom, čo koncoví zákazníci robia na svojich webových stránkach alebo v aplikáciách.
Prvky, ktoré zachytávame, možno vynechať a maskovať na základe regulačných požiadaviek a na základe toho, kto skutočne používa naše systémy. Údaje PCI sú vynechané. Ostatné údaje môže organizácia zobraziť na základe užívateľských rolí a oprávnení.

Pretože slúžime finančnému odvetviu, sme dobre vybavení na obsluhu každému klientovi s najvyššími štandardmi bezpečnostných predpisov.

Ako vidíte budúcnosť digitálneho marketingu?

Myslím si, že digitálny svet sa stane hlavným kanálom pre zákazníkov takmer pre každú organizáciu. Stále viac aktivít smeruje k digitálnemu. V niektorých odvetviach, napríklad v bankovníctve, sa aplikácie stávajú hlavným komunikačným kanálom, pričom využívajú prístup založený na mobilných telefónoch a dokonca sa spoliehajú výlučne na aplikácie. Zákazníci sú čoraz viac informovaní o úrovni služieb, ktoré očakávajú. Musí to byť najjednoduchší spôsob podnikania. Či už používam hlasové povely alebo gestá, zákazníci očakávajú, že bude intuitívny, aby mohli robiť všetko ľahko a bezpečne.

Sme plne vybavení na to, aby sme mohli našim zákazníkom poskytovať komplexnejšie služby čo najpohodlnejším a najbezpečnejším spôsobom. Naším hlavným zameraním ako spoločnosti je poskytovať viac týchto poznatkov o tom, čo koncoví zákazníci robia, automaticky, aby naši zákazníci nemuseli strácať čas hľadaním problémov, ale skôr ich riešením. Tu investujeme všetok svoj čas, úsilie a R&Zdroje D.

Expandujeme do mnohých organizácií po celom svete. Preto nás teší spätná väzba od našich zákazníkov a ako im služba pomáha lepšie riadiť ich digitálnych zákazníkov a vytvára hodnotu pre tieto organizácie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me