Bluehost vs Hostinger Karşılaştırması – Bir Şaşırtıcı Kazanan [2020]

Web barındırma seçiminizi Bluehost vs Hostinger’a daralttınız – ama hangisi web siteniz için gerçekten en iyisi? Size kim daha fazla depolama alanı sunuyor? Daha iyi müşteri hizmeti?


Muhtemelen çok sayıda parlayan Bluehost incelemesi gördünüz, ancak bu en iyi ana bilgisayar olduğu anlamına gelmez. Gerçek şu ki Bluehost, en iyi ortaklık programlarından birine sahip ortalama bir barındırma sağlayıcısıdır. Birçok yorumcu sadece biraz ekstra para kazanmak için övgülerini söylemekten mutluluk duyar.

Uzman görüşümün bir satış ortağı programı tarafından yönetilmesine izin vermek yerine size doğru tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Bluehost vs Hostinger’ın bu kafa kafaya karşılaştırmasının% 100 dürüst ve tarafsız olduğundan emin olabilirsiniz..

Bu iki ana bilgisayarı beş önemli alanda karşılaştırdım:

1Round 1: Ucuz Web Hosting Size İhtiyacınız Olan Her Şeyi Verebilir mi? Bluehost size Upsells5Round 5 Sunarken: Destek için Ne Kadar Beklemeniz Gerekiyor ?? 6 Açık Kazananlar Var… ve Bluehost Değil {"@context":"http: \ / \ / schema.org","@type":"Eşya listesi","itemListElement": [{"@type":"SiteNavigationElement","durum": 1,"isim":"1. Tur: Ucuz Web Hosting Size İhtiyacınız Olan Her Şeyi Verebilir mi??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-bluehost \ / # Yuvarlak 1 – Can-Ucuz-Web Hosting-Ver-Sen-Herşey-Sen-Need-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 2,"isim":"2. Tur: Bluehost \ u2019s Çalışma Süresi Garantisi Olmaması Hayal Kırıklığına Ulaşıyor \ u2013 Plus Hostinger Daha Hızlı","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / \ blog / hostinger-vs-bluehost \ / # Yuvarlak 2 – Bluehost — s-eksikliği-of-the Uptime-Garanti-Hayal kırıklığı mı —- -Ayrıca-Hostinger-mi-hızlı"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 3,"isim":"3. Tur: Hostinger, Bluehost Ekstra Ödeme Yaparken Web Sitenizin Güvenliğini Ciddi Şekilde Alır","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-bluehost \ / # Yuvarlak-3 – Hostinger-Alır-Your-Web-Güvenlik-Ciddi —– iken-Bluehost-Makes -Sen-Pay-Ekstra"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 4,"isim":"4. Tur: Hostinger Size Değer Sunarken, Bluehost Size Upsells Sunar","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-bluehost \ / # Yuvarlak-4 – Hostinger-Teklifler-You-Değeri – ederken-Bluehost-Teklifler-Sen-Upsells"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 5,"isim":"5. Tur: Destek İçin Ne Kadar Beklemeniz Gerekiyor??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-bluehost \ / # Yuvarlak-5 – Sen-mı-to-Bekle-Nasıl-Long-for-Destek–"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 6,"isim":"Açık Kazananı Var \ u2026 ve Bluehost Değil","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-bluehost \ / # Orada — s-a-Temizle-Kazanan —– ve-It — s-Değil-Bluehost"}]}

1. Tur: Ucuz Web Hosting Size İhtiyacınız Olan Her Şeyi Verebilir mi??

Bir web barındırma seçmeden önce, depolama alanı, bant genişliği, sahip olabileceğiniz web sitesi sayısı ve diğer özellikler açısından tam olarak ne alacağınızı bilmek istersiniz. Ne kadar çok özellik varsa, anlaşma o kadar iyi, değil mi? Her zaman değil. Bazen daha fazla özellik elde edersiniz, ancak destek ve güvenilirlik açısından kaybedersiniz.

İlk başta, Bluehost, Hostinger’dan daha fazlasını sunuyor gibi görünüyor – ama daha yakından baktığınızda, çok daha sıkı bir yarış. Onlara yan yana bakalım:

BluehostHostinger
Ücretsiz Alan Adı
Ücretsiz SSL✅ **
Web Sitesi SayısıSınırsız*Sınırsız*
Disk alanıSınırsız*10-30 GB (plana bağlı olarak)
Bant genişliğiSınırsız*Sınırsız*
MySQL VeritabanlarıSınırsızSınırsız*
Haftalık Yedeklemeler?
Web Sitesi Oluşturucu
E-posta hesaplarıSınırsız*Sınırsız*
Alt alanlarSınırsız*100*
Maks. Dosya & Klasörler (Düğümler)200,000400,000 *
Birden Fazla PHP Sürümü
Önbellek Yöneticisi?
CDN
Bulut Linux?
Ücretsiz Site Taşıma?

* Temel hariç tüm planlarda
** Sadece İş planında

Gerçekten sınırsız paylaşılan hosting bir efsane; her zaman hat boyunca bir yerlerde sınırlar vardır. Bluehost ile bu, disk alanı, bant genişliği ve inode’ları (hesabınızdaki dosya sayısı için süslü ad) kapsayan kullanım politikasında gelir. Paylaşılan tüm barındırma şirketleri adil kullanım politikaları uygulamaktadır, ancak Bluehost’lar oldukça katıdır.

Bluehost, insanların% 99,95’inin adil kullanım politikasını asla aşmayacağını, ancak çok sayıda büyük multimedya dosyasına ev sahipliği yapıyorsanız, bunun kurbanı olabileceğinizi belirtiyor. “Düzeltici işlem” yapılmadan önce hesabınızda depolanan dosya sayısını azaltmak için yalnızca 48 saat (en fazla) zaman alırsınız – genellikle hesabınızı askıya alma şeklinde.

Bir Bluehost web barındırma planında (birden fazla varsa tüm web sitelerinizde) sahip olabileceğiniz maksimum dosya ve klasör (inode) sayısı 200.000’dir. Bununla birlikte, Hostinger size bu sayıyı iki katına çıkararak sorunlarla karşılaşma olasılığınızı azaltır.

Hostinger, önbellek yöneticisi (web sitenizin hızını artırmak için) ve Cloud Linux (daha güvenilir sunucular için) gibi özelliklerin yanı sıra barındırma alanınızın otomatik olarak yedeklenmesini ekler. Bunlar Bluehost’un sağlamadığı özelliklerdir. Burada bir kazanan seçmeyi zorlaştıran bu değerli ekstralar.

Ve kazanan…

Hostinger. Ne düşündüğünü biliyorum. Hostinger’ın sınırları ne olacak? Bluehost size daha fazlasını vermiyor mu? Adil olmak gerekirse, evet. Bluehost size “sınırsız” depolama alanı ve alt alan adları verir. Ancak, Hostinger’ın depolama alanı küçük değildir. Orta düzey planda (Bluehost’tan daha ucuz) 20GB SSD alanı elde edersiniz. Büyük multimedya dosyaları yüklemeniz gerekmedikçe, bu fazlasıyla yeterlidir ve Bluehost yine de büyük dosya yüklemelerini engeller.

Hostinger’ın sunduğu önbellek yöneticisi ve Cloud Linux, web sitenizin daha iyi performans göstermesini sağlayan özelliklerdir; bu, muhtemelen hiç kullanmadığınız depolama alanından daha önemlidir. Sınırsız alt alanlara gelince – dürüst olmak gerekirse 100’den fazla alt alana ihtiyacınız olması olası değildir..

2. Tur: Bluehost’un Çalışma Süresi Garantisi Olması Hayal Kırıklığı – Artı Hostinger Daha Hızlı

İstatistikler, web sitenizin yüklenmesi 2-3 saniyeden uzun sürerse, insanların çoğunun tıklayacağını söylüyor. Bu sebepten dolayı, bir web barındırma seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenlerden biri performans ve güvenilirlik.

Sayfa yükleme hızları, Bluehost müşterilerinin uzun süredir bahsettiği bir şeydir. Geliştirmeler yapıldı ve Bluehost, hız artışı için dünya genelinde bulut sunucularını kullanan Cloudflare CDN’yi (içerik dağıtım ağı) destekliyor. Cloudflare, içeriğinizin kendilerine en yakın sunucuyu kullanarak web sitenizin ziyaretçilerine teslim edildiği anlamına gelir; bu da sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir.

Hostinger ayrıca Cloudflare kullanır ve web sitenizin performansını daha da artırmak için bir önbellek yöneticisi ekler. Önbellekleme, daha hızlı sayfa yükleme hızları için statik içeriğin (ör. Sık güncellenmeyen sayfalar, resimler ve multimedya) yerel sunucularda depolanmasına izin verir.

Bluehost vs Hostinger Karşılaştırması - Bir Clear Winner [2020]

Bu ekran görüntüsü Hostinger ve Bluehost’ta sunucu yanıt sürelerini karşılaştıran bir hız testinin sonuçlarını gösterir. Hostinger’ın 78 ms tepki süresi Bluehost’u utandırıyor – 8 kata kadar daha hızlı. Ayrıca, Bluehost’un sonuçlarındaki bu ani artışlara bakın, 3.000 ms’den fazla yanıt süresi ve 1.000 ms’den fazla sıklıkta yanıt süresi görülüyor.

Hostinger da daha güvenilirdir. % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar – yani bu çalışma süresi düzeyini tutarlı bir şekilde karşılamazsa, aylık ücretinizde% 5 kredi alabilirsiniz. Bluehost’un ortalama çalışma süresi% 99,99 olduğunu iddia etse de, çalışma süresi garantisi yoktur. Geçmişte, Bluehost’un çalışma süresi çok düşüktü ve kesinti süresi için bir tazminat söz konusu değil.

Ve kazanan…

Hostinger. Hostinger’daki sunucu yanıt süresi Bluehost’u çok geride bırakıyor. Çalışma süresi sorunları hakkında da endişelenmenize gerek yoktur. Hostinger’ın çalışma süresi Bluehost’un altına düşse bile, hizmet kaybını telafi edersiniz.

Hostinger’ın derinlemesine bir görünümü için, uzman incelemesi.

3. Tur: Hostinger Web Sitenizin Güvenliğini Ciddiye Alır – Bluehost Ekstra Ödeme Yaparken

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, web sitesi güvenliği her zamankinden daha önemli bir konu haline geldi. Web sitenizde yüklü bir SSL sertifikası yoksa tarayıcıların çoğu adres çubuğuna bir uyarı bildirimi gönderir.

Bluehost vs Hostinger Karşılaştırması - Bir Clear Winner [2020]

SSL, http:shttp: // yerine: // önekleri vardır ve web sitesi ziyaretçilerinizin verilerinin şifrelenmesini ve güvenli olmasını sağlar. SSL sertifikaları sadece e-ticaret web siteleri için değildir; bir iletişim formu veya bülten kayıt banner’ı aracılığıyla ziyaretçilerinizden herhangi bir kişisel veri toplarsanız bunlara ihtiyacınız vardır..

Bluehost tüm planlarında ücretsiz bir SSL sertifikası sunarken, Hostinger sadece en pahalı paylaşılan hosting planında ücretsiz bir SSL sertifikası sunmaktadır. ancak, Hostinger ile gitmek istiyorsanız, en ucuz planda SSL sertifikası almanın birkaç yolu vardır.

İlk olarak, Let ‘Encrypt herkes için ücretsiz SSL sertifikaları sunar. Hostinger, Let ‘Encrypt SSL sertifikası için otomatik bir yükleme aracına sahip değildir, ancak daha fazla teknoloji meraklıysanız, kendiniz nasıl kuracağınızla ilgili bir eğitim sunar.

İkinci seçenek, Hostinger’ın “Yaşam Boyu” SSL sertifikalarından birini satın almaktır. Bir kez nispeten düşük bir ücret ödersiniz, Hostinger sertifikayı yükler ve bir daha asla web sitenizin SSL durumu hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Birden fazla alan adınız da varsa bunu yapabilirsiniz. Bluehost ile, birden fazla SSL sertifikası istiyorsanız, her ek SSL sertifikası için yıllık ücretle karşılaşırsınız.

Güvenlikte SSL’den daha fazlası var elbette. Hem Bluehost hem de Hostinger, web sitenize yönelik güvenlik tehditlerine karşı size biraz koruma sağlar – ancak Hostinger size daha fazlasını sunar. Tüm Hostinger planları, sizi spam, saldırı girişimleri, botnetler, kaba kuvvet ve DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırılarına, kötü amaçlı yazılımlara ve komut dosyası enjeksiyonlarına karşı koruyan hepsi bir arada güvenlik çözümü olan BitNinja korumasını içerir..

Bluehost, tüm kullanıcılar için SiteLock Lite’ı sunar – ki bu kulağa çok fazla gelir. SiteLock Lite’a gerçekten neyin dahil olduğuna bakana kadar. Bluehost aslında size söylemiyor – ayrıntıları bulmak için internette derin bir arama yapmak zorunda kaldım.

Bluehost’un SiteLock Lite hakkında söylediği şey:

Bluehost vs Hostinger Karşılaştırması - Bir Clear Winner [2020]

Bununla birlikte, Bluehost’un size söylemediği şey, SiteLock Lite’ın beş sayfayı taramakla sınırlı olmasıdır. Evet, beş. Bundan daha fazla koruma istiyorsanız, Bluehost daha pahalı planlardan birine yükseltmenizi şiddetle tavsiye eder. Hostinger ile karşılaştırıldığında, Bluehost’un güvenliği inanılmaz derecede sınırlıdır.

Ve kazanan…

Hostinger. Tamam, bu yüzden Bluehost size tüm planlarda ücretsiz bir SSL sertifikası verir – ancak SiteLock Find (ücretli SiteLock planlarının en temeli) için yıllık olarak alan adı başına ödeme yapmanızı ister. Hostinger’ın güvenlik çözümü çok daha etkili – ve ücretsiz – bu yüzden ücretsiz bir SSL sertifikasından daha değerli bir varlıktır.

4. Tur: Hostinger Size Değer Sunarken, Bluehost Size Upsells Sunar

Paylaşılan barındırma, barındırma konusunda en bütçe dostu tiptir ve Bluehost ve Hostinger, bu kategorideki en ucuz barındırma şirketlerinden birkaçıdır. Paranızın karşılığı kategorisinde Hostinger ve Bluehost’u nasıl değerlendirdiğimi anlamak için bilmeniz gereken önemli bir şey var: Listelenen fiyat muhtemelen alacağınız fiyat değil.

Fiyatlandırma sayfalarında reklamı yapılan fiyat neredeyse her zaman her web barındırma için yanıltıcıdır. Bunun nedeni, fiyattan önceki çok küçük türdeki sinsi kelime: “from”. Dikkatinizi çekmek için tasarlanan aylık fiyatlar, genellikle iki ila dört yıl arasında herhangi bir ücret ödemenizi gerektirir..

Örneğin, Bluehost’tan ilan edilen fiyatı almak için, önceden 36 ay (3 yıl) ödemek zorundasınız. Hostinger ile, 48 ay (4 yıl) taahhüt etmelisiniz – ancak bu, Bluehost’tan hala oldukça ucuz olan barındırma içindir.

Ayrıca yenileme ücretlerini ve gizli maliyetleri de dikkate aldım. Bluehost ve Hostinger’ın nasıl karşılaştırıldığını görelim:

BluehostHostinger
Ödeme şekliPayPal, kredi kartıPayPal, kredi kartı, bitcoin
Ön Ödemeli Seçenekler12 ay, 24 ay, 36 ay1 ay, 12 ay, 24 ay, 48 ay
Yenileme ücretleri% 90’a kadar enflasyonEn iyi (düşük) yenileme fiyatları için sadık müşteri garanti programı
Güvenlik MaliyetleriSiteLock Find ödeme sırasında otomatik olarak seçilir – bu nedenle fark etmezseniz, isteseniz de istemeseniz de bu otomatik olarak eklenir

Yıllık ücret karşılığında ek SSL sertifikaları

Dahil değilse ömür boyu SSL sertifikası satın alın – ancak bu otomatik olarak seçilmez
Alan isimleri1 ücretsizPremium plan ve üstü için 1 ücretsiz
Yedekleme MaliyetleriCodeGuard üzerinden temel yedekleme için aylık ücretKüçük aylık ücret karşılığında günlük yedeklemeler ekleyin
upsellsSiteLock

CodeGuard

SEO araçları

Günlük yedeklemeler

Bulut parlaması koruması

SEO araçları

Para iade garantisi30 gün30 gün

Nihayetinde, Bluehost ile daha gizli maliyetler ve artışlar var – ve dikkatli değilseniz, eklendiklerini fark etmeden upells için ödeme yapabilirsiniz.! Hostinger, sepetinizde otomatik olarak satışları seçmez, bu nedenle gizli ücretlerle vurulmanız daha az olasıdır.

Ve kazanan…

Hostinger. Önceki üç turu kazanan Hostinger da bunu kazandı. Fiyatları genel olarak daha ucuz ve yükselmeleri de Bluehost ile karşılaştırıldığında daha iyi değer. Ayrıca, ön taraf yerine aydan aya ödeme seçeneğine de sahip olursunuz – bu seçeneği belirlerseniz çok daha yüksek bir aylık fiyat ödersiniz..

5. Tur: Destek İçin Ne Kadar Beklemeniz Gerekiyor??

Web sitenizi oluşturdunuz, her şey düzgün çalışıyor ve sonra oturum açmaya çalışıyorsunuz ancak korkunç 403 “Yasak” hatalarından birini alıyorsunuz. Tipik olarak, bu mümkün olan en kötü anda gerçekleşir. Ne zaman web barındırma seçtiğinizde, günün hangi saatinde olursa olsun uzman müşteri desteği alabilirsiniz bilmek gerekir.

Hostinger ve Bluehost’un her ikisi de 7/24 teknik destek sunuyor, web siteniz sabah saat 4’te kapanırsa endişelenmenize gerek yoktur. Her ikisinde de canlı sohbet, e-posta veya bilet desteği kullanabilirsiniz. Bluehost ayrıca, Hostinger’ın sağlamadığı telefon desteği de sunar.

Şimdiye kadar, oldukça eşit görünüyor. İhtiyacınız olduğunda destek alabilirsiniz ve ona erişmenin farklı yolları vardır. Ancak bu sadece bir destek meselesi değil. Sorularınızın hızlı bir şekilde cevaplanacağını ve tüm sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğini bilmek istiyorsunuz.

Ne Hostinger ne de Bluehost ne yazık ki yakında herhangi bir müşteri hizmeti ödülü kazanmayacak. Hostinger için, canlı sohbet desteğine erişebilmek için giriş yapmış bir müşteri olmanız gerekir; böylece kayıt işlemi sırasında soru soramazsınız. Ayrıca, destek ekibinden yanıt almak için ortalama 5-10 dakika beklemeniz gerekecektir..

Ancak Bluehost ile karşılaştırıldığında, Hostinger’ın müşteri hizmetleri önemli ölçüde daha iyidir. Bluehost ile hızlı yanıt alabileceğiniz tek zaman, satış ekibiyle iletişim kurmanızdır! Canlı sohbeti kullanarak, yanıt almak için 10 dakika ile bir saat arasında herhangi bir yerde beklemeyi bekleyebilirsiniz. Bu çok şok edici. Ortalama bekleme süresi 20 dakikadır – çift Hostinger.

Sorunları kendiniz çözmek istiyorsanız, hem Hostinger hem de Bluehost’un iyi bilgi tabanları vardır, ancak Bluehost’un destek makalelerinin çoğu biraz güncel değildir. Bununla birlikte, bazı temel eğiticilere sahip Bluehost’tan YouTube videoları var.

Ve kazanan…

Hostinger. Orada sürpriz yok – Hostinger’i arama seçeneğiniz olmayabilir, ancak sorularınıza Bluehost’tan daha hızlı yanıt alırsınız. Elbette, canlı sohbeti kullanmaktan hoşlanmıyorsanız ve bir destek temsilcisiyle konuşmak için aramak istiyorsanız, Hostinger sizin için çalışmayacaktır..

Net Bir Kazanan Var… ve Bluehost Değil

Bluehost’un bağlı kuruluş programının tüm bu parlayan incelemeleri büyük ölçüde etkilediği açıktır. Hostinger tüm kategorilerde açık aramızda. Hostinger hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, neden bizim derinlemesine inceleme?

Önerilerimiz

  • En iyi toplam değeri, güvenilirliği ve özellikleri arıyorsanız, o zaman Hostinger büyük, küçük veya orta ölçekli bir web sitesi oluşturmak isteyip istemediğinizi en iyi önerimizdir. Bir birey veya işletme olmanız sizin için uygundur.
  • Ancak, telefonla bir müşteri destek temsilcisiyle konuşabilmek sizin için bir zorunluluksa, Hostinger sizin için değildir. Bluehost telefon desteği sunuyor – sadece uzun süre beklemeye hazırlıklı olun.
BluehostHostinger
ÖzellikleriSınırsız depolama alanı ve alt alan adıDepolama alanı sınırlıdır, ancak Cloud Linux, yedeklemeler ve önbellek yöneticisi alırsınız
Verim & GüvenilirlikÇalışma süresi garantisi yok ve sayfa yükleme süreleri mükemmel değilHızlı sayfa yükleme hızları ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
GüvenlikSiteLock Lite dahil – sadece beş sayfa + tüm planlarla ücretsiz SSL sertifikası içinKüçük bir ücret ve ücretsiz kapsamlı güvenlik çözümü için ömür boyu SSL sertifikası
değerÇıkışta çıkışlar otomatik olarak seçilirDaha az yüksek basınçlı satış ile genel olarak daha ucuz ve daha iyi değer
DestekTelefon, canlı sohbet ve bilet / e-posta yoluyla 7/24 destek – yanıt süreleri zayıfTelefon hariç tüm kanallar aracılığıyla 7/24 destek; tepki süresi ortalama 5-10 dakikadır
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map