Blogunuzu Geliştirmek için 5 ÜCRETSİZ Araç (2020 PRO İPUÇLARI)

Aramızda kim bloglarının olabildiğince iyi olduğunu söyleyebilir?


* Kriket sesi *

Bende böyle düşünmüştüm.

Ne kadar büyük bir yazar olursanız olun, sahip olduğunuz trafik miktarı veya düzenli olarak aldığınız sosyal paylaşım sayısı ne olursa olsun, her zaman iyileştirme için yer vardır.

Bu, başlıklarınızın duygusal etkisini artırmaktan kitlenizin dikkatini çeken ve bırakmayan yeni içerik fikirlerini ve görüntülerini ortaya çıkarmaya kadar her şey anlamına gelebilir. Unutmayın, eğer onları meşgul tutamazsanız, başka biri.

Şüphesiz ki blogunuzu bir sonraki seviyeye taşıyacak olan mevcut en değerli araçların listesini (ücretsiz olarak) sunmak için piyasayı araştırdık. İlk araştırma aşamasından fiili yazıya ve proje yönetimine kadar her şeyi kapsarız. Ve sadece eğlence için, sosyal paylaşım ve analiz araçları da ekledik.

Hadi hemen içeri girelim.

# 1: Araştırma ve Beyin Fırtınası Araçları

Yaratıcı fikir üretmeden devam eden alakalı içerikleri yayınlayamazsınız. Orijinal olan ve okuyucularınıza değer katan konuları bulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki araçlar tam aradığınız şey olabilir.

UberSuggest

B2B pazarlama dehası Neil Patel, UberSuggest’in beyni, Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısına mükemmel bir alternatif olarak çalışıyor (artık kullanmak için bir reklam kampanyası oluşturmanız gerekiyor).

Bu inanılmaz derecede kullanıcı dostu platformda, yapmanız gereken tek şey arama kutusuna nişinize uygun bir kelime yazmaktır (örneğin: “kendini geliştirme”).

UberSuggest size ne kadar popüler olduğunu, tıklama başına maliyetin ne olduğunu ve rakiplerinizin bunu nasıl kullandığını söyleyecektir.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-IMAGE1

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image2

UberSuggest ayrıca ilişkili anahtar kelime fikirleri oluşturma gelecekteki konular için kullanabileceğiniz veya mevcut blog yayınınıza dahil edebileceğinizi unutmayın. Bu, SEO puanınızı yükseltmek için idealdir.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image3

AnswerThePublic

Daha karmaşık ücretsiz araçlardan biri olan AnswerThePublic, kategorize edilmiş arama sonuçları sayesinde fikir üretimi için mükemmeldir. Teriminizi kutuya girdikten sonra, bu araç ilgili aramalar, sorular, edatlar, karşılaştırmalar ve alfabetikler.

Örneğin, “kendini geliştirme” terimi, aşağıdaki kategorilerde çok sayıda yaratıcı başlangıç ​​noktası gerektirir:

 • Soru: örneğin, “kendini geliştirme motivasyonu nereden geliyor”
 • Edat: örneğin, “iş hayatında kendini geliştirme”
 • karşılaştırma: örneğin, “kendini geliştirme veya kendini kabul etme”
 • Alfabetik: A-Z’den, örneğin “kendini geliştirme uygulamaları” ile “zen kendini geliştirme” terimlerini listeler.
 • İlişkili: örneğin, “kendini geliştirme teklifleri”

AnswerThePublic’i kullanmak için nihai kılavuzumuzu okumak için buraya tıklayın

AnswerThePublic size görsel formda çok sayıda blog yazısı fikri ve anahtar kelime verir. Görsel bir öğrenci değil misiniz? Sorun değil! Kolayca “Veri” formuna geçebilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image4

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image5

BuzzSumo

BuzzSumo, hangi blog yayınlarının en iyi rakipleriniz için sosyal paylaşımlar açısından en iyi performansı gösterdiğini analiz ederek belirli bir konunun potansiyelini bulmanıza yardımcı olur.

Arama teriminizi veya bir rakibin web URL’sini girmeniz yeterlidir. blog yazılarının bir listesi. Bunlar sosyal medya kanallarındaki paylaşım sayısına göre sıralandı Facebook, Pinterest, Twitter ve Reddit gibi. Ayrıca, her biri için toplam etkileşim sayısını da görürsünüz..

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image6

Söylemeye gerek yok, bu, viral olma potansiyeli olan konular hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olurken, okuyucularla alakalı kalmanızı sağlar..

# 2: Proje Yönetim Araçları

Belki probleminiz çok az fikir üretmektir, ama çok fazladır! Tüm yenilikçi blog yayını fikirleriniz ve okuyucularınıza tutarlı içerik sunma gereksiniminizle başarılı olmak istiyorsanız düzenli olmanız gerekir. En iyi proje yönetimi uygulamaları, gerekli tüm hazırlık ve planlamalarda size yardımcı olabilir.

Asana

Hem işletmeler hem de kişiler arasında popüler olan Asana, özellikle blogunuzun çeşitli yönleri üzerinde çalışan bir ekibiniz varsa, üretken ve görev başında kalmanıza yardımcı olacak harika bir araçtır..

Blog gönderileri sürecini takip edebilmenin yanı sıra görev listeleri, ekip oluşturma ve son teslim tarihleri, ayrıca her bir göreve yorum yapabilir ve bir ekip üyesinden kolay bir iletişim yöntemi olarak bahsedebilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image7

Trello

Trello özellikle içerik planlaması için kullanışlıdır. Yapabilirsin her blog görevini sütunlara, listelere ve panolara ayırın, böylece önceliklerinizi görselleştirebilir (ve düzenleyebilirsiniz). Trello’yu blog sahipleri için de çok yararlı yapan bu görsel öğedir.

Görevleri blog ekibinizin diğer üyelerine devretmeniz mi gerekiyor? Endişelenmeyin — her bir panoya ortak çalışan atayabilir ve elinizdeki görevle bağlantıda kalmanın bir yolu olarak yorum yapabilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image8

CoSchedule

Blogcular düşünülerek oluşturulmuş gibi, CoSchedule şu şekilde tanımlanabilir: içerik pazarlama stratejinizi planlayabileceğiniz, tanıtabileceğiniz ve yürütebileceğiniz hepsi bir arada içerik takvimi bir yerde.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-Image9

Sosyal medya yayınlarını planlayabilmenin yanı sıra, sürükle ve bırak işleviyle iş akışınızı yönetebilirsiniz. Bu, blog gönderilerini önceliklendirmek veya çakışan son tarihler nedeniyle geri göndermek için son derece yararlı olabilir.

Ayrıca belirli görevlere ortak çalışanlar ekleyebilir ve iletişim için yorum özelliğini kullanabilirsiniz.

# 3: Başlık Analiz Araçları

Tıklamaya değer bir başlık, bir okuyucunun dikkatini çekmek ve söylediklerinizi okumak istemelerini sağlayacak kadar ilgi çekici ve yumruklu olmalıdır. İşarete tam olarak ulaşmazsa, blogunuza çok fazla trafik çekemezsiniz. Neyse ki, büyüleyici başlıklar oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ücretsiz araçlar var.

CoSchedule Başlık Analizörü

Süper hızlı ve kullanımı kolay CoSchedule Headline Analyzer, başlık fikirlerinizin kalitesini değerlendirir. Katılımı en iyi sağlayacak sürümü bulana kadar farklı sürümlerle oynayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken taslak başlığınızı, sizi ve blogunuzu tanımlayan birkaç ayrıntıyla birlikte kutuya girip “Şimdi Analiz Et” i tıklamaktır.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image10

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image11

Araç daha sonra başlığınızdaki yaygın, nadir, duygusal ve güçlü kelimelerin sayısına göre 0-100 arasında bir puan gösterir. Ayrıca, başlığınızın karakterler ve kelimeler açısından uzun bir analizini alırsınız.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image12

IMPACT Hakkında

CoSchedule Headline Analyzer’dan biraz farklı olan BlogAbout by IMPACT yenilikçi, benzersiz ve gerçekten eğlenceli bir blog başlık üreteci ana anahtar kelimenizi temel alan fikirler bulmanıza yardımcı olur.

İşlemi tamamlarken, özellikle hoşunuza giden başlık fikirleri bulursanız kalp simgesini tıklamanız yeterlidir. Araç daha sonra bunları daha sonra kendinize e-posta gönderebileceğiniz bir not defterine aktarır.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image13

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image14

Belirli bir başlık fikrini sevmiyor musunuz? Sorun değil – yenile simgesini tıklayın ve siz gidene kadar devam edin!

Duygusal Pazarlama Değer Başlık Analizörü

Etkili bir duygusal yanıt oluşturmak, satın alma kararlarını etkilemenin bir yolu olarak içerik pazarlamasında çok önemlidir. Bu fırfırsız araç, belirli bir başlığın duygusal ağırlığını kontrol etmek için inanılmaz derecede yararlıdır.

Tek yapmanız gereken başlığınızı girmek ve uygun kategoriyi seçmek. Daha sonra size, yazı başlığınızın duygusal etkisini gösteren bir yüzde olarak EMV puanı verilecektir..

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image15

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image16

Genel bir kural olarak,% 50 ve üzerindeki her şey yüksek puan olarak kabul edilir. İlk başta başarılı olmazsanız deneyin, tekrar deneyin!

# 4: Yazı Araçları

Blog yayınınız hatalarla doluysa veya yazmanız için yeterince uzun süre odaklanamıyorsanız, fikrinizin veya başlığınızın ne kadar büyük olduğu önemli değildir. Göreve devam etmek ve blog yayınlarını kolayca sindirilebilir ve dilbilgisel olarak düzeltmek için aşağıdaki yazma araçlarını kullanmayı deneyin.

Hemingway Uygulaması

Yapıcı bir yol blog yazımınızın netliğini ve gücünü geliştirme, Hemingway Uygulaması metnin bölümlerini kopyalayıp analiz edilecek editöre yapıştırmanızı sağlar.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image17

Anlaşılması zor metinleri ve dilbilgisi hatalarını vurgulamanın yanı sıra, bu araç ayrıca pasif sesi fazla kullanmamanızı önler yazınızın teknik olarak sağlam olmasını sağlamak için.

Çevrimiçi editörün hayranı değil misiniz? Masaüstü uygulamasını indirmeniz yeterli.

Grammarly

Bu, hızlı bir yazım denetleme aracına ihtiyaç duyan herhangi bir blogcu için hayat kurtarıcıdır. siz yazarken otomatik olarak çalışır. Kullanışlı tarayıcı uzantısını ücretsiz olarak yükleyin ve dilbilgisi hataları ve yazım hataları içeriğinizden kurtulun.

Tarayıcı uzantısını hissetmiyor musunuz? Endişelenmeyin – bunun yerine ücretsiz Grammarly çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisini kullanın.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image18

Grammarly incelememizi buradan okuyun

StayFocused

Belki de problemin dilbilgisi ve noktalama işareti değildir. Belki de kendinizi odaklanmış ve görev başında tutmakta sorun yaşıyorsunuz.

StayFocused, aşağıdakileri yapmanızı sağlayan bir Chrome uzantısıdır farklı web sitelerindeki zamanınızı engelleyin veya sınırlandırın. Dikkat dağıtıcı unsurlarla ilgili ciddi sorunlarınız varsa, bir de “Nükleer Seçeneği” vardır, bu da sıkıcı bir “meydan okuma” yazma işlemini başarıyla tamamlamadığınız sürece izin verilen / engellenen ayarları değiştirmenin bir yolu olmadığı anlamına gelir.

Bu nedenle, en yeni blog yayınınızda çalışmak için kendinizi oturarak bulmaya devam ederseniz, yalnızca on saat sonra Facebook’ta kedi videoları izleyerek başka bir gün harcadığınızı fark etmek için, bu kontrol edilmeye değer bir seçenektir.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image19

# 5: Stok Fotoğraf Galerileri

Değerli ve ilgi çekici blog içeriği oluşturmak söz konusu olduğunda kelimeler yeterli değildir; yayınlarınızın görsel olarak da etkileyici olması gerekir. Blog yazılarınız için hem alakalı hem de ilgi çekici görselleri bulmak için ücretsiz stok fotoğrafları için en iyi web sitelerine güvenebilirsiniz.

Pixabay

En büyük ücretsiz stok fotoğraf web sitelerinden biri olarak bilinen Pixabay, 1,6 milyondan fazla fotoğraf, illüstrasyon ve grafik koleksiyonuna sıklıkla katkıda bulunan 30.000 fotoğrafçıya ev sahipliği yapıyor.

Netlog’daki süper yüksek kaliteli görüntülerin telif hakkı kısıtlaması yoktur. Bunları ticari dahil herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image20

Unsplash

Unsplash en iyi ücretsiz stok fotoğraf web sitelerinden biri olarak kabul edilir. Farklı görüntü koleksiyonunda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Yaklaşık 65.000 fotoğrafçı tarafından 400.000’den fazla fotoğraf sunan bu platform, profesyoneller ve amatörler tarafından çok seviliyor. Bulacaksın çeşitli tarzlarda sonsuz alakalı ve çekici görüntüler. Unsplash ayrıca arama terimlerinize göre farklı kategoriler için önerilerde bulunur.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image21

Pexels

Bir başka fantastik ücretsiz stok fotoğraf kaynağı olan Pexels’in geniş koleksiyonu günlük olarak blogcular, tasarımcılar ve diğer yaratıcı endüstriler tarafından kullanılıyor. Pixabay ve Unsplash gibi, resimlerini kullanmanıza ve herhangi bir amaç için değiştirmenize izin verilir.

Ancak, diğerlerinden farklı olarak, Pexels ayrıca blog yayınlarınıza benzersiz bir avantaj getirebilecek ücretsiz stok videoları sunar. Sonuçta, videolar okuyucularınızla etkileşim kurmanın ve içeriğinizle daha fazla zaman geçirmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image22

Bonus Araçları

Blog yayınınızı organize ettikten, araştırdıktan ve en yüksek kalitede yazdıktan sonra, bu araçları sosyal paylaşım ve analiz için kullanabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım Araçları

En etkili sosyal yönetim araçları, blog yayını tanıtımını önceden planlamanıza ve ardından kitleniz için en uygun zamanlara göre içerik yayınlamanıza yardımcı olur. Aşağıdaki seçenekleri deneyin.

 • Hootsuite: Bu platform, aynı anda en fazla üç sosyal profil için blog tanıtım içeriğini bulmayı, planlamayı, yönetmeyi ve raporlamayı kolaylaştırır. Spam olarak karşılaşmadan yayınlarını birden çok platformda tanıtmak isteyen blogcular için basit ve kullanıcı dostu. Ancak, ücretsiz sürümü yalnızca 30 iletiyi önceden otomatik olarak planlayabilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image23

 • Filiz Sosyal: Sprout Social ücretsiz olmasa da 30 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Bu platform, blog tanıtım içeriğini planlamak ve yayınlamak, ayrıca stratejinizi beş sosyal medya kanalı arasında senkronize etmek için idealdir. Kapsamlı analiz araçları ayrıca size neyin işe yarayıp neyin iyileştirilmesi gerektiğini görebilmeniz için ilginç veriler, metrikler ve özelleştirilmiş raporlar sunar.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image24

 • Tampon: Tıpkı Hootsuite ve Sprout Social gibi, blogunuzun tanıtım içeriğini çeşitli sosyal medya platformlarında planlamak için Buffer’ı kullanabilirsiniz. Kendinizi sık sık doğru zamanda yayınlamayı unutmak konusunda stresli bulursanız mükemmeldir. Ayrıca A / B başlıklarınızı test edebilir ve bir dizi yararlı analiz görüntüleyebilirsiniz.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image25

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image26

Analiz Araçları

Daha iyi bir blogcu olmak istiyorsanız, web sitenizin trafiğini, katılımını ve kitle verilerini izlemek ve izlemek ve kademeli olarak iyileştirmeler yapmak önemlidir. Bunu aşağıdaki araçlardan biriyle kolayca yapabilirsiniz.

 • Google Analytics: Blogunuz kaç ziyaretçi alıyor? İçeriğinizi nasıl buluyorlar? Demografik özellikleri neler? Bu değerli aracın tüm yanıtlarını ve daha fazlasını iletişim stratejinize yön vermenize yardımcı olacak bu değerli aracın temel raporlaması ve bilgileriyle öğrenebilirsiniz..

Google Analytics’te uzmanlaşmadınız mı? Rehberimiz ipleri öğrenmenize yardımcı olacaktır!

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image27

 • Moz: Etki Alanı Yetkilinizi (DA), Sayfa Yetkilisini ve Moz Sıralamanızı aramak istiyorsanız, bu aracı hızlı, güvenilir ve anlaşılır bir seçenek olarak kullanın. En büyük yararı, aynı anda en fazla 10 URL’yi kontrol edebilmenizdir. DA’nız yalnızca ortalama veya rakibinizin blog’undan düşükse, geri bağlantı sayınızı artırmak için misafir gönderimini düşünebilirsiniz..

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image28

 • bir anlık: Blogunuz için WordPress kullanıyorsanız, kesinlikle bu eklentiyi kullanıyor olmalısınız. Alternatif olarak, sitenize bir kod snippet’i ekleyebilirsiniz. Araç, blogunuzun en popüler kategorileri veya yazarları gibi şeyleri analiz etmenize ve ziyaretçilerinizin ne kadarını okuduğunu görmenize olanak tanır. Ayda 3.000’den az sayfa görüntülemeniz varsa ücretsiz sürüm mükemmeldir. Aksi takdirde, yeni sürüme geçmeniz gerekir.

5-Free-Araçlar-to-geliştirin-Sizin-blog-image29

Blogunuzu Geliştirmek için Ücretsiz Araçlardan Yararlanma

Mevcut becerilerinizi geliştirmek için doğru araçları kullandığınızda, rekabet denizinden sıyrılıyorsunuz.

Bu araçların her biri, yine de maliyet etkinken bloglarının görünümünü, hissini ve içeriğini iyileştirmek isteyen blogcular için gereklidir..

Daha gelişmiş özelliklere ihtiyaç duyduğunuzu, bütçenizin arttığını veya trafiğinizin astronomik olarak büyüdüğünü düşünüyorsanız, bu araçlarla ilgili iyi haber, minimum yaygara ile ücretli sürümlere geçebilmenizdir..

Kaynaklar

https: //contentmarketinginstitute.com/2015/10/tools-boost-blog/
https: //www.jeffbullas.com/23-free-blogging-tools-will-make-better-blogger/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map