Bir Etki Alanını Bağlama ve Hostinger’a WordPress Yükleme

Hostinger basit, ücretsiz web sitesi barındırma sağlayarak 2000’lerin başında kendileri için bir isim yaptı. O zamandan beri, dünyanın en iyi tam hizmet web sitesi barındırma hizmetlerinden biri haline geldiler.


Yeni bir web sitesi oluşturmanın en zorlayıcı süreçlerinden biri bir etki alanı bağlamak ve WordPress yüklemek, ancak endişelenmeyin – Hostinger, süreci kolaylaştıran basit, başlangıç ​​dostu araçlar sunar. Alan adınızı bağlama ve WordPress’i yükleme işleminde size yol göstereceğim, böylece kendinizi olabildiğince hızlı çevrimiçi hale getirebilirsiniz.

Hostinger’ın paylaşılan web barındırma hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kapsamlı incelememize göz atın..

Alan Adınızı Bağlama

Web sitenizi kurmanın ilk adımı alan adınızı bağlamaktır. Zaten bir alan adınız yoksa, Hostinger siteleri üzerinden bir alan adına kaydolmanıza izin verir. Yıllık Premium veya İşletme planına kaydolursanız, ücretsiz bir alan adı alırsınız.

Barındırma için yalnızca üç ayda bir plana kaydolduğum için bir alan adı satın almak zorunda kaldım. Hizmete kaydolurken bir etki alanına kaydolmayı unuttuysanız, sorun değil! Sadece yaptığımı yap.

Hostinger hesabınıza giriş yaparak başlayın ve ekranın üst kısmındaki “Alanlar” ı tıklayın. Bu sizi Alan Adı Yönetimi sayfasına götürür. Oradan Domain Alan Adı Kaydet’i tıklayın.

Hostinger-image1 Üzerinde Bir Etki Alanı Bağlama ve WordPress Nasıl Kurulur

Şimdi kullanmak istediğiniz alan adını girebileceğiniz Alan Adı Denetleyicisi sayfasında olmalısınız. Metin kutusuna son eki (.com, .net vb.) İçeren adı girin ve ‘Kontrol Et’i tıklayın.

Hostinger-image2 Üzerinde Domain Bağlama ve WordPress Kurulumu

Alan adınız mevcutsa, bu alan adı için fiyat ve diğer son ek seçeneklerinin fiyatları size verilir. Alan adınızın zaten kullanımda olduğunu fark ederseniz, geri düğmesini tıklayıp tekrar deneyin. Alan adını satın almaya hazırsanız, ödeme ekranına götürmek için Cart Sepete Ekle’yi tıklayın.

Hostinger, .com için ortalama oranlarda ve .online ve .tech alan adları için süper düşük fiyatlarla kendi alan adınıza kaydolmanıza olanak tanır.

Hostinger-image3 Üzerinde Etki Alanı Bağlama ve WordPress Kurulumu

Alan adınızı satın almak için ödeme işlemi, web sitenizin barındırılmasıyla aynıdır. Sadece ödemek istediğiniz yöntemi seçin ve devam edin. Bir hesaba nasıl kaydolacağınız konusunda bir bilgi tazelenmeye ihtiyacınız varsa, Hostinger’a kaydolurken bu gönderiye göz atın.

İyi haber şu ki alan adınızı bağlama işlemi basittir. Ancak, alan adım için kaydolduğumda site otomatik olarak etkinleştirilmedi ve alan adını etkinleştirmek için destek istemek zorunda kaldım. Bir .com veya başka bir standart etki alanı son eki yerine bir .tech alan adına kaydolduğumu unutmayın, bu nedenle sorunun bir parçası olabilir.

Destekle konuştuktan sonra, barındırma hizmetim kuruldu ve kullanıma hazır. Teknik destekli sohbet dahil, alan adımı ayarlamak için yaklaşık 15 dakika geçirdim.

Hostinger’da WordPress Kurulumu

Hostinger, sadece birkaç tıklamayla kurulum yapmanızı sağlamak için tasarlanmış tek tıklamayla WordPress yükleyici ile birlikte gelir. WordPress’i kurabilmeniz için önce alan adınızın bağlı ve etkinleştirilmiş olması gerektiğini unutmayın.

İşleme başlamak için Hostinger hesabınıza giriş yapın ve sayfanın üst kısmındaki ‘Barındırma’yı tıklayın. Bu, alan adlarınızı listeler. Alan adınızın yanındaki ‘Yönet’ düğmesini tıklayın.

Hostinger-image4 Üzerine Bir Etki Alanı Bağlama ve WordPress Kurulumu

Ardından, ‘Web sitesi’ bölümüne gidin ve ‘Otomatik Yükleyici’yi tıklayın.

Hostinger-image5 Üzerinde Domain Bağlama ve WordPress Kurulumu

WordPress, ‘En Popüler’ bölümünde listelenen ilk otomatik yükleyici olacaktır. Kurulum işlemini başlatmak için üzerine tıklayın.

Hostinger-image6 Üzerinde Domain Nasıl Bağlanır ve WordPress Kurulur

Ardından, WordPress’in yüklenmesini istediğiniz URL’yi seçmelisiniz. Alanınız listelenen varsayılan alan olmalıdır. Değilse, açılır kutuyu tıklayın ve alan adınızı seçin. Ardından, ‘İleri’ düğmesini tıklayın.

Hostinger-image7 Üzerine Bir Etki Alanı Bağlama ve WordPress Nasıl Kurulur

Şimdi bir yönetici kullanıcı adı, şifresi oluşturacak ve yönetici e-postanızı gireceksiniz.

Hostinger-image8 Üzerinde Domain Bağlama ve WordPress Kurulumu

Ardından, web sitenizin dilini gireceksiniz. Varsayılan olarak İngilizce olmalıdır. Değiştirmek isterseniz, açılır menüyü tıklayın. Ardından, web sitenizin başlığını girin. ‘Üzerine Yaz’ için ‘Hayır’ı seçili bırakabilirsiniz. WordPress’i yüklemeye başlamak için ‘Yükle’yi tıklayın.

Bir Domain Bağlama ve Hostinger-image9 Üzerinde WordPress Kurulumu

Kurulum sadece birkaç dakika sürecek ve ardından yüklemenin başarılı olduğunu belirten bir mesajla Otomatik Yükleyici ekranına geri getirilmelisiniz..

Hostinger-image10 Üzerinde Etki Alanı Bağlama ve WordPress Nasıl Kurulur

Kurulum Hızlıydı, Ama Sorunlar Var

İyi haber şu ki, WordPress bilgisayarıma hızlı bir şekilde kuruldu, ancak bu sorunsuz giden tek şeydi. Otomatik yükleyici sorunsuz bir şekilde süreç boyunca bana yürüdü ve iyi bir kurulum gibi görünüyordu, ama hemen sorun yaşamaya başladım. Yönetici oturum açmaya çalışırken 404 hata almaya devam ettim.

Desteğe başvurdum ve hostingimi başka bir sunucuya taşımak ve kendileri yeniden yüklemek zorunda kaldım. Bu yaklaşık 20 dakika sürdü. Daha sonra, yalnızca yönetici sayfasına erişmek için tarayıcımda gizli modu kullanmak zorunda kaldım. Ardından kurulumda oluşturduğum şifre çalışmadı. Bu bazen olur, bu yüzden sadece bir sıfırlama istedim. E-posta yoluyla birden çok kez gönderilen sıfırlama onay bağlantısı başarısız oldu.

Yine destekle iletişime geçtim ve phpMyAdmin ile sıfırlamamı söylediler ve bana bunu nasıl yapacağım konusunda bir eğitim verdiler. Bu oldukça yardımcı oldu ve şifreyi sıfırlayabildim. Ancak, giriş yapmaya çalıştığımda, bir kez daha 404 mesajı aldım ve gizli modu kullanıyordum.

Destek siteme erişebildi ve tek önerileri siteye başka bir ağ üzerinden erişmekti. Bilgisayarımı mobil etkin noktama bağladım ve gerçekten siteme bağlanabildim. Toplamda, WordPress sitemi etkinleştirmek yaklaşık iki saat sürdü. Siteyi etkinleştirdikten sonra, her şey sorunsuz çalıştı.

WordPress Sorunsuz Yükleniyor, Ancak Desteğe İhtiyacınız Olabilir

Bunun şimdiye kadar deneyimlediğim en zorlu WordPress kurulumu olduğunu ve WordPress’i ilk kez FTP aracılığıyla manuel olarak yükleyerek kurduğumu da kabul edeceğim. Otomatik yükleyici aracı, çalışırsa mükemmel bir özelliktir. ancak, sorunla karşılaşırsanız bekleme durumunda destek almak iyi bir fikirdir.

Bana takılan bir şey, desteğin bu sorunu hızlı bir şekilde çözmek için halihazırda bir dizi prosedürü olmasıydı. Bu şu demek oluyor bu yaygın bir problem, ve WordPress kurulumunuzla karşılaşmanız muhtemel bir şey. “Beraberlik şansı” problemi olabilir, yani sadece birkaç sunucusunda bu problem vardır.

Kayıt sırasında WordPress’in önceden yüklenmesini sağlayan bir barındırma şirketi istiyorsanız, yani Hostinger ile yaşadığım sorunları önlersiniz, ardından Inmotion Hosting’e göz atın. WordPress siteniz için Hostinger’ı kullanmayı seçerseniz, otomatik yükleyicilerini çalıştırdıktan sonra WordPress’e erişmekte sorun yaşamaya başlarsanız derhal desteğe başvurmanız önerilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map