Bigcommerce vs Shopify – E-Ticaret Yorumları 2018 – WebsitePlanet

Yani, bir çevrimiçi mağaza mı açmak istiyorsunuz? Seçimlerinizi BigCommerce ve Shopify’a daralttıysanız, iyi iş çıkardınız! Bunlar piyasadaki en iyi e-ticaret web sitesi oluşturma platformlarından ikisi. Ancak, çok benzerler, bu yüzden hangisini seçeceğinizden emin olabilirsiniz.


Endişelenme. Ben de oradaydım. Size yardımcı olmak için, kararınız üzerinde büyük olasılıkla çevrimiçi mağazanız için daha iyi bir seçenek olacağı konusunda büyük bir etkisi olabilecek küçük farklılıklara ışık tutacağım..

Kullanım kolaylığı

BigCommerce ile çalışmaya başlamak çok kolay. İşletmenizin büyüklüğü ve ne sattığınızla ilgili bir e-posta, şifre ve birkaç yanıt vermeniz yeterlidir. Daha sonra hemen mağazanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Başlangıçta biraz rehberlik eksikliği var, yani buna alışmak için biraz keşfetmeniz gerekecek. Ancak, Gösterge tablosunda gezinmek ve kullanmak son derece kolaydır; hem mağazanızın müşterilerini hem de ürünlerini yönetmek konusunda rahat olmanız biraz zaman alır.

BigCommerce vs Shopify - Online Mağazanız İçin Hangisi Daha İyi?

Shopify ile kayıt işlemi benzerdir. Ancak, gösterge tablonuzda bulunduğunuzda, BigCommerce kontrol panelinden çok daha basit. Gezinme BigCommerce kontrol panelinde daha düz olsa da, Shopify’da pazarlama ve kullanıcı grupları gibi bazı gelişmiş ayarları veya özellikleri bulmak için biraz araştırmanız gerekir. Bununla birlikte, hangi platformu tercih edeceğiniz büyük ölçüde kişisel zevkinize düşecektir.

BigCommerce vs Shopify - Online Mağazanız İçin Hangisi Daha İyi?

BigCommerce’in kullanımını biraz daha rahat hale getiren bir şey, çoğu özelliğin başlangıçtan itibaren yerleşik olmasıdır.. Shopify’da, bunların kilidini açmak için daha fazla uygulama yüklemeniz gerekir. Neyse ki, her iki platform da alan adınıza ve SSL sertifikanıza bakar, bu nedenle ek kurulum veya adım gerektirmez.

E-ticaret Özellikleri

Her iki platformun temel amacı e-ticaret olduğundan, en çok kullanılan e-ticaret özelliklerinden bazılarını vurguladım ve karşılaştırdım:

 • Ürün Yaratma / Yönetimi. Her ikisi de hızlı erişim için ön ve ortadaki ürünleri ekler ve yönetir. Şahsen ben buldum BigCommerce’de ürünleri yönetmek daha kolaydı. Ayrıca, özellikle ürün varyantları oluşturma söz konusu olduğunda, bireysel ürünleri sergileme açısından daha kapsamlı seçenekler vardı..

BigCommerce vs Shopify - Online Mağazanız İçin Hangisi Daha İyi?

BigCommerce vs Shopify - Online Mağazanız İçin Hangisi Daha İyi?

 • Alışveriş kartı. Burada ikisi arasında seçim yapacak çok şey yok. Her ikisi de otomatik olarak terk edilmiş sepet kurtarmaya izin verir.
 • Performans Raporları. Bir kez daha, bu her iki platformun da parladığı bir alandır. BigCommerce ve Shopify, iş performansı ve web sitesi trafiği performansı ile ilgili gelişmiş raporlama araçları sunar. ancak, Shopify’ın raporları, pazarlama kampanyalarına atfedilen satışlar da dahil olmak üzere biraz daha derinlemesine ilerliyor.
 • Nakliye fiyatları. Her ikisi de, müşterilerin ödeme sırasında anında hesaplanan üçüncü taraf gönderim ücretlerini göstermenize olanak tanır. BigCommerce, en iyi nakliye kuralı motorlarından biri olan ShipperHQ’dan yararlanıyor.
 • Satış Noktası (POS) Entegrasyonu. Bu, BigCommerce’ın Shopify’dan çok daha az olduğu bir alandır. Shopify, fiziksel mağazanızı entegre etmek veya çevrimiçi mağazanızla çaba satmak konusunda uzmandır.. BigCommerce gerçekten benzer bir şey sunmuyor, ancak adil olmak gerekirse, diğer e-ticaret platformlarının çoğunda da.

Genel olarak, her iki platform da çok benzer. Hangisinin daha iyi olduğu büyük ölçüde ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Çevrimiçi mağazanızın yanı sıra fiziksel mağazanızı yönetmenize yardımcı olabilecek bir sisteme ihtiyacınız varsa, Shopify’a hemen hemen hiçbir alternatif yoktur. Bununla birlikte, sadece mükemmel ürün yönetimine sahip güçlü bir çevrimiçi mağaza istiyorsanız, BigCommerce dar bir yol alıyor.

Şablonlar

Çevrimiçi bir mağaza için bile tasarım ve özelleştirme önemlidir. Karşılaştırmanız gereken ilk şey, her iki platform tarafından sunulan şablonlardır. BigCommerce’nin 120’den fazla şablonu vardır; Yedi ücretsiz ve geri kalanı ödeme gerektirir. Öte yandan, Shopify’ın on ücretsiz temasıyla bu miktarın yarısından biraz fazlası var. Her iki fiyat da 200 dolar civarında..

Kalite açısından, her iki platformda da şikayet edecek bir şey yok. Temaların hepsi iyi, modern tasarımlara sahip ve hepsi mobil cihazlara duyarlı. Ancak, bunu hissettim BigCommerce, özellikle ilginç niş temalar söz konusu olduğunda biraz daha fazla çeşitlilik sağladı spor beslenme veya donut dükkanı gibi. Shopify’ın temaları, yüksek kaliteli olmalarına rağmen daha geneldi ve aralarında yalnızca küçük farklılıklar vardı.

Ödeme İşlemcileri

Hem BigCommerce hem de Shopify, destekledikleri ödeme işlemcileri veya ödeme ağ geçitleri yelpazesini hayal kırıklığına uğratmayacak. Her ikisi de Amazon Pay, PayPal, Stripe, vb.Gibi en yaygın ve popüler çevrimiçi ödeme yöntemlerini destekler. PayPal veya Authorize.Net gibi üçüncü taraf işlemcilerle kredi kartı ödemeleri de ayarlayabilirsiniz..

Shopify, büyük sayılarda BigCommerce’i yener, ancak BigCommerce hala en çok kullanılan yöntemlerin% 99,99’unu sağlar. Shopify Payments,% 0 işlem ücretine sahip şirket içi Stripe tabanlı ödeme işlemcisidir, diğer tüm yöntemler işlem ücretlerine tabidir. BigCommerce’de, yalnızca ödeme işlemcinizin alabileceği ücretler hakkında endişelenmeniz gerekir.

Destek

Her iki platform da tüm fiyatlandırma planlarında canlı sohbet, e-posta veya telefon yoluyla 7/24 destek sağlıyor. İkisi arasında tespit edebileceğim en somut fark, bekleme süreleri söz konusu olduğunda. Her ikisi de genel olarak iyi performans gösteriyor, ancak BigCommerce biraz daha hızlı çoğu durumda.

Örneğin, bir kez telefon hattıyla taşıma sorunu için BigCommerce desteğiyle birden fazla kez ve canlı sohbet yoluyla tema sorunu için başka bir kez iletişim kurmak için nedenim vardı. Her ikisi de İngiltere / İngiltere için biraz tuhaf saatlerde idi. Ancak 45 saniyeden kısa bir sürede telefonla görüştüm ve canlı sohbet yanıtı neredeyse anında oldu. Karşılaştırıldığında, Shopify’da benzer sorgular için sık sık bir veya iki dakika beklemek zorunda kaldım.

Shopify’daki biraz daha uzun gecikmeler, daha büyük bir müşteri tabanına sahip olmalarından kaynaklanabilir. POS ürünleri söz konusu olduğunda daha yoğun sorunları da ele alıyorlar.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, bu iki plan son derece benzerdir. Aslında, yazma sırasında, her birinden teklif edilen üç karşılık gelen fiyatlandırma planı neredeyse tamamen aynı fiyata sahiptir.. İkisi arasındaki en büyük fark, BigCommerce’ın büyük ölçekli müşteriler için özel olarak oluşturulmuş bir Kurumsal paket sunmasıdır.

Her iki platform da sınırsız ürün oluşturmanıza ve satmanıza, sınırsız bant genişliği ve depolama alanı kullanmanıza olanak tanır. Her ikisi de tüm planları destekliyor. Planların yapılandırılma yolları, planın belirli özelliklerin veya yeteneklerin kilidini açması açısından da benzerdir. Ancak, bazı önemli farklılıklar vardır.

Birincisi, Shopify tüm fiyatlandırma planlarında terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarması uygulamanıza izin verirken, bu özelliği sadece ikinci kademe BigCommerce Plus planıyla açabilirsiniz. Bahsedilen, en büyük avantaj, tüm planlarda% 0 işlem ücreti alan BigCommerce’den geliyor. Buna karşılık, Shopify planları için sırasıyla% 2.0,% 1.0 ve% 0.5 ücret alıyor.

İkisi de ücretsiz bir plan sunmaz, ancak Shopify 14 günlük deneme sunarken, BigCommerce 15 günlük deneme sunuyor.

BigCommerce Öncülük Ediyor

Gördüğünüz gibi, bu bitiş çizgisine çok sıkı bir yarıştı, her iki platform da birbirini tekrar tekrar ele geçirdi. Bir kazanan seçmek kesinlikle kolay olmadı. Her iki platform da, nakliye ücreti hesaplayıcıları, gelişmiş raporlama araçları, harika mağaza oluşturma araçları ve kapsamlı ürün yönetimi gibi bir çevrimiçi mağaza işletmek söz konusu olduğunda güçlü özellikler sağlama konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.

Bununla birlikte, bu karşılaştırma en iyisini belirlemenize yardımcı olmakla ilgiliydi Online mağaza. Bu kategoride, BigCommerce’ın zirveye çıktığına inanıyorum. İşte bunun üç büyük nedeni:

 1. Herhangi bir fiyatlandırma planında yüzde sıfır işlem ücreti
 2. Ürünlerinize değişkenler gibi gelişmiş seçenekler eklemeyi kolaylaştıran üstün ürün yönetimi
 3. Daha hızlı destek yanıt süreleri

Shopify’ın daha iyi olduğu durumlar vardır, ancak bu genellikle güçlü mağaza içi yetenekleri bir çevrimiçi mağazaya mükemmel bir şekilde entegre etmeniz gerektiğinde sınırlıdır. Ancak, çoğu kullanıcı için, BigCommerce daha iyi fiyat-performans oranı sunacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map