B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

B2B içerik pazarlamasında strateji her şeydir. Bazı işletmelerin temel kitlelerine içerikle ulaşmada başarılı oldukları rekabetçi bir pazarda geride kalmayı göze alamazsınız. Oyununuzu arayan bir B2B içerik pazarlamacısınız, doğru araçları kullanmanız gerekir.


B2B için içerik pazarlamasıyla ilgili olan şey uzun bir oyun olması. Muhtemelen daha küçük bir kitleniz olur ve zihinlerini oluşturmak ortalama tüketiciden daha fazla zaman alır.

B2B alımlarının ciddi bir yatırım olabileceği göz önüne alındığında, bu hiç de şaşırtıcı değil. Ancak, yararlı, ilgi çekici, yüksek kaliteli içerikle uzmanlığınızı göstermeniz her zamankinden daha önemli. Bu, alıcılarla ilişkiler geliştirmenize ve sonunda potansiyel müşteriler elde etmenize olanak tanır.

Bunu yapmak için, içerik üretiminin her aşaması için en iyi B2B araçlarına ihtiyacınız olacak. Bu kılavuzda alacağınız tam olarak budur. Kitle araştırmalarından içerik tanıtımına ve aralarındaki tüm aşamalara bakacağız. Sonunda, içerik uzmanları için en iyi B2B pazarlama araçlarını bilirsiniz, böylece stratejinizi hemen başlatabilirsiniz.

Kitlenizi Tanımlamak için 1B2B Araçları2SEO ve Anahtar Kelime Araştırma Araçları3 B2B İçerik Pazarlaması için Fikir Üretimi Araçları"@context":"http: \ / \ / schema.org","@type":"Eşya listesi","itemListElement": [{"@type":"SiteNavigationElement","durum": 1,"isim":"Kitlenizi Tanımlamak için B2B Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # B2B Tools-için-belirlenmesi-Sizin-Kitleyi"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 2,"isim":"SEO ve Anahtar Kelime Araştırma Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # SEO-and-Kelime-Araştırma-Araçlar"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 3,"isim":"B2B İçerik Pazarlaması için Fikir Üretme Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # Fikir Nesil-Tools-için-B2B-İçerik-Pazarlama"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 4,"isim":"İçerik İyileştirme için B2B Araçları","uRL":"https: \ / # B2B Tools-için-İçerik-İyileştirme \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçları"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 5,"isim":"Sosyal Dinleme Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # Sosyal-Dinleme-Araçlar"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 6,"isim":"İçerik Planlama Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # İçerik-Planlama-Araçlar"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 7,"isim":"E-posta Pazarlama Araçları","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # Eposta-Pazarlama-Tools"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 8,"isim":"B2B Pazarlama Otomasyonu","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # B2B Pazarlama-Otomasyon"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 9,"isim":"B2B İçerik Pazarlama Yığını Seçme","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / b2b-içerik-pazarlama-araçlar \ / # Seçme-Kişisel-B2B-İçerik-Pazarlama-Stack"}]}

Kitlenizi Tanımlamak için B2B Araçları

İçerik Pazarlama Enstitüsü’nün (CMI) belirttiği gibi, en başarılı B2B pazarlamacıları kitlelerini içerik pazarlama çabalarının merkezine koyuyor. Bu nedenle, B2B pazarlamaya yönelik en iyi araçlar listemizi, kitlenizi tanımlamak için birkaç kaynakla başlıyoruz..

1. Google Analytics

Ücretsiz olarak sunulan Google Analytics, web trafiğiniz üzerinde inanılmaz derecede zengin veriler sağlar. B2B pazarlamacıları için Kitle raporlarına bakmaya yardımcı olur, web sitenizin ziyaretçilerinin yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Ayrıca konumları ve sitenize erişmek için kullandıkları teknoloji hakkında bilgi edineceksiniz.

İlgi alanları alt kategorisi özellikle yararlıdır, çünkü onların yaşam tarzları (yakın ilgi alanı kategorileri) ve geniş pazar segmentleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu, bir sonraki aracımızın size yardımcı olabileceği kitle kişilikleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Google Analytics çok büyük ve daha yeni başlıyorsanız, oldukça zor olabilir. Bizim ile Google Analytics için Nihai Başlangıç ​​Kılavuzu, hiçbir zaman asamazsın.

2. Hubspot’un Persona Yap Aracı

Bir B2B içerik pazarlamacısı olarak, muhtemelen kitlenizi oluşturmak için çok fazla zaman harcarsınız, böylece pazarlamanızı doğru bir şekilde hedeflediğinizden emin olabilirsiniz. Hubspot bu işlemi kolaylaştırmak için ücretsiz bir My Persona Yap aracına sahiptir.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Size yardımcı olmak için yedi adımlı bir süreçte size yol gösterir kitlenizin hedeflerini, iletişim tercihlerini, temel zorlukları ve daha fazlasını belirleyin. Ardından içerik pazarlamanızı ve mesajlarınızı ihtiyaçlarına göre uyarlayabilirsiniz.

SEO ve Anahtar Kelime Araştırma Araçları

B2B için içerik pazarlaması planlarken, anahtar kelime araştırması pazarlamacılara çifte kazanç sağlar. Kitlenizin neyi aradığı hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur VE insanlar ve arama motorları için mükemmel içerik oluşturmak için ihtiyacınız olan arama terimlerini bulmanıza yardımcı olur. İşte en iyi B2B pazarlamacılarının yemin ettiği birkaç araç.

3. Ahrefs

Ahrefs, rekabeti aşabilmeniz için rekabetçi anahtar kelime ve backlink araştırmalarında size yardımcı olan bir SEO güç merkezidir. B2B pazarlamacılar için, İçerik Gezgini aracı, nişinizde en iyi performans gösteren içeriği bulmanıza yardımcı olur, sosyal paylaşımlardan kelime sayısına kadar her şeyi izleme.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

4. SEMrush

SEMrush güçlü bir pazarlama araç takımıdır. SEO, PPC ve sosyal medya araçlarına ek olarak, pazarlamacıların içerikte kullanılacak anahtar kelime öbeklerini tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış birçok özellik ve öngörü içerir. Katil özelliklerinden biri SEO İçerik Şablonu aracıdır.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Bu, seçtiğiniz anahtar kelime öbeği için en iyi içeriği analiz eder, ardından ifadelerin kullanılmasını önerir, okunabilirliği tanımlar ve hatta içeriğinizin rakiplerinizin üzerinde ne kadar süre geçmesi gerektiğini söyler.

SEMrush süper yardımcı olabilir, ancak bunun bir canavar olduğunu inkar edemezsiniz. En iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, özellikle içerik ve dijital pazarlamacılar için bir rehber.

B2B İçerik Pazarlaması için Fikir Üretme Araçları

Kitlenizin sorduğu soruları ve onları gerçekten fark ettiren içerik pazarlama türlerini anlamak ister misiniz? O zaman bu temel fikir oluşturma araçlarına ihtiyacınız olacak.

5. AnswerThePublic

İçin çok önemli insanların gerçekten sordukları sorular için içeriği optimize etme. AnswerThePublic devreye giriyor. Arama teriminizi yazın ve soruların grafiksel olarak görselleştirilmesini sağlayın, böylece bunları içeriğinize yönlendirebilirsiniz.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

AnswerThePublic İngilizce temel aramalar için ücretsiz olsa da, sınırsız aramalar ve dile ve yere göre arama yapabilmek için bir Pro planına geçmeniz gerekir..

Kitlenizin zihnine girin ve daha iyi içerik oluşturun. İşte AnswerThePublic için nihai kılavuzumuz başlamanıza yardımcı olmak için. (Ve profesyonel olmanız gerekip gerekmediği sorusunu cevaplayın. #SpoilerAlert – Evet! Nedenini öğrenin.

6. BuzzSumo

BuzzSumo, fikir üretmek için en iyi B2B araçlarından biridir. Araç, Facebook, Twitter, Pinterest ve Reddit’te paylaşılan en popüler içeriği izler.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Bu araç, en popüler içerik pazarlama türlerini ve konularını bulmanıza yardımcı olur böylece kitlenize istediklerini verdiğinizden emin olabilirsiniz. BuzzSumo’yu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak içeriğinizin erişimini genişletmek için içerik analizi, geri bağlantı bilgileri ve etki alanı kişileri almak için Pro sürümüne ihtiyacınız olacaktır..

İçerik İyileştirme için B2B Araçları

Başkalarının paylaşılacak içeriğini bulmak, bir B2B içerik stratejisinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle güvenilir içerik iyileştirme uygulamalarına ihtiyacınız var. İşte denemek için birkaç temel araç.

7. Beslenme

Feedly en iyi yollardan biridir birden fazla konuyu kolayca takip edin. Takip etmek istediğiniz blogların ve sitelerin yayınlarını ekleyin, ardından Feedly’i açın ve birkaç nişde neler olup bittiğine genel bir bakış için bunları okuyun..

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

8. Anders Pembe

Anders Pink, seçtiğiniz konularda özel brifingler oluşturmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olur. RSS beslemeleri, Twitter etkileyicileri, siteleri ve kaynaklarının bir kombinasyonunu kullanarak kitlenizle uzmanlığınızı artıran bir özet oluşturun.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

İçeriği kolayca önerebilir ve yorum yapabilirsiniz ve bir dizi popüler iş ve öğrenme uygulamasıyla entegre olur. Anders Pink’i tek bir brifing için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak daha fazla brifing ve Slack entegrasyonu için yükseltmeniz gerekecek.

Sosyal Dinleme Araçları

B2B içerik stratejinizin önemli bir yönü duyarlı olmaktır. Bazen bu, kitlenizin ihtiyaç duyduğu içeriği oluşturmakla, bazen de sorguları hızlı bir şekilde yanıtlamakla ilgilidir. Her iki durumda da, sizin hakkınızda ne zaman konuştuklarını bilmeniz gerekir. Bu sonraki araçlar bu konuda yardımcı olacaktır.

9. Mansiyon

Mansiyon, hem markanızı hem de rakiplerinizi web ve sosyal medyada izlemenize olanak tanır. Bu, etkileyicilerle etkileşim kurma ve içeriğinizin kapsamını genişletme fırsatlarını belirlemenizi sağlar.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Araç ayrıca duyarlılık analizi de dahil olmak üzere raporlar ve öngörüler sağlar. Anma ücretsiz deneme sürümü mevcut böylece ücretli bir plan yapmadan önce kontrol edebilirsiniz.

10. Awario

Awario ile, önemli olan marka sözlerini izlemek kolaydır, böylece daha fazla iş kazanmanıza yardımcı olabileceklere odaklanabilirsiniz. Birisinin iş önerileri istediğini ve mevcut müşterilerinizden birinin sizden bahsettiğini ve bunun belirtildiğini bilerek hızlı bir şekilde takip etmenizi sağlar. Yani anlaşmayı kazanan siz olabilirsiniz.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Birden fazla site, dil ve konumda sosyal dinlemenin yanı sıra, bu araç B2B satışlarına giden yolu kolaylaştıracak önemli müşteri önerilerini almanızı kolaylaştırır. Awario’yu ücretsiz deneme sürümüyle kontrol edebilirsiniz.

İçerik Planlama Araçları

B2B pazarlamacılarının içerik pazarlama süreçlerini düzene sokabilmesinin bir yolu, içeriği önceden planlamaktır. Kitleniz için en iyi içeriği oluşturduktan veya küratörlüğünü yaptıktan sonra, aşağıdaki araçlar hem size hem de potansiyel müşterilerinize uygun bir zamanda onu paylaşmanıza yardımcı olacaktır..

11. Arabellek Yayını

Buffer, sosyal medya içeriğini planlamak için en sevdiğim araçlardan biri. Kolay bir tek sayfalık arayüze sahiptir, böylece B2B pazarlamacılar için yararlı olan LinkedIn de dahil olmak üzere birden fazla sosyal platforma içerik yükleyebilirsiniz.

Buffer, içeriğinizi ne zaman yayınlayacağınıza karar vermeyi kolaylaştırır. Fikrinizi değiştirirseniz, sürükle ve bırak takvimi ile programınızı yeniden düzenlemeniz yeterlidir.

Araç ayrıca web tarayıcınızla ve Feedly gibi diğer yararlı B2B pazarlama araçlarıyla entegrasyonlara sahiptir. Ayrıca, İçerik Gelen Kutusu özelliği aracılığıyla içerik yayınlama önerileri almak için RSS akışlarını izleyebilirsiniz.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Buffer, analitik sağlar, ancak bunlar ücretsiz araçta oldukça basittir. Yorumlar ve daha fazlası hakkında derinlemesine analitik elde etmek için bir Premium veya Business planına ihtiyacınız olacak. 14 günlük deneme ile ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Derinlemesine Tampon incelememizi okumak için buraya tıklayın.

12. Hootsuite

Biraz tarihli görünmesine rağmen, Hootsuite güçlü bir sosyal medya panosu ve planlama aracıdır. Hootsuite, içeriği planlamanıza ve yönetmenize izin vermenin yanı sıra, sözleri izlemenize ve yanıtlamanıza da yardımcı olur. Ayrıca, sosyal medya içeriğiyle ilgili analiz alırsınız, böylece gerekirse stratejinizi değiştirebilirsiniz.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Hootsuite ücretsiz olarak kullanılabilirken, tam otomatik planlama istiyorsanız, Pro planına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, içeriğinizle ilgili özel analizler için daha da yeni sürüme geçmeniz gerekecek. Neyse ki, tüm planlar bir 30 günlük ücretsiz deneme.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Derinlemesine okuyun Hootsuite incelemesi.

Daha da fazla seçenek isteyin? Altı sosyal medya aracı karşılaştırmamızı okuyun ve ekibinizi tonlarca zaman kazanmanızı sağlayacak.

E-posta Pazarlama Araçları

E-posta pazarlaması, B2B içerik pazarlamacılarının kitleleriyle ilişki kurmasının en iyi yollarından biridir. Bu nedenle, doğru e-posta pazarlama yazılımına sahip olmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce e-posta pazarlama aracı var, ancak başlamanıza yardımcı olacak birkaç tane var.

13. Sürekli İletişim

Sürekli İletişim, WebsitePlanet’in e-posta pazarlama yazılımı listesinin başında gelir. Duyarlı e-posta şablonlarının yanı sıra sürükle ve bırak düzenleyicisi ve e-posta analizleri, Sürekli İletişim B2B pazarlamacıları için gerçekten öne çıkan birkaç özelliğe sahiptir.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Her şeyden önce, eğer ABD’deyseniz, Test etmek için 60 gün, e-posta pazarlama yazılımını tam olarak keşfetmek için bolca zaman.

Daha da önemlisi, Sürekli İletişim, e-posta içerik stratejiniz için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz bir fikir kitaplığıyla B2B pazarlamaya başlamanıza yardımcı olur.

İş kullanıcıları ayrıca e-ticaret entegrasyonlarından, otomatik karşılama e-postalarından, anket ve anketlerin entegrasyonundan ve çok daha fazlasından yararlanabilir..

Uzmanımızdan daha fazla bilgi edinin Constant Contact incelemesi.

14. MailChimp

Birçok işletme MailChimp, çünkü neredeyse yenilmez bir ücretsiz planı var. Hiçbir ücret ödemeden ayda 2.000 aboneye ve ayda 12.000 e-postaya sahip bir veritabanını yönetebilirsiniz. Ayrıca, e-posta şablonlarını özelleştirmek de kolaydır.

MailChimp’in büyük bir çıktısı vardır, bu nedenle e-postalarınızın kişilerinize ulaşacağını bilirsiniz. Analitiği, hangi kayıt yönteminin en çok aboneyi getirdiğini ve kullanıcıların e-postalarınıza nasıl yanıt verdiğini size bildirir..

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

Son zamanlarda MailChimp, ücretsiz plana temel otomasyonlar ve açılış sayfaları ekledi. Ancak, gelişmiş segmentasyon ve testin yanı sıra sınırsız e-posta göndermesi istiyorsanız, kesinlikle yeni sürüme geçmeniz gerekir.

Daha fazla bilgi için, derinlemesine okuyun Mailchimp incelemesi.

B2B Pazarlama Otomasyonu

Son olarak, hiçbir B2B içerik pazarlama stratejisi pazarlama otomasyonu olmadan tamamlanmayacak ve şiddetle tavsiye edilen bir araç var.

15. Hubspot

Hubspot, bu toplamadaki görevlerin çoğunu tek bir yerde gerçekleştirmenizi sağlayan hepsi bir arada pazarlama otomasyon uygulamasıdır. Bu, içerik yönetimi, SEO araştırması, e-posta pazarlaması, olası satış akışları, sosyal reklamlar ve daha fazlasını içerir.

B2B İçerik Pazarlama Artıları 2020 için 15 Olması Gereken Araçlar

B2B müşterilerinizi Hubspot’un müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımı ile yönetmek kolaydır. Hubspot’u ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak B2B pazarlamacısı olarak daha fazla içerik pazarlama aracına erişmek için yeni sürüme geçmek istersiniz.

B2B İçerik Pazarlama Yığını Seçme

B2B içerik pazarlamasına başlamak için aşağıdaki araçlardan hangisini seçmelisiniz? Sizin için neyin önemli olduğuna bağlı. İçerik pazarlama yığınınızda kesinlikle Google Analytics’e ihtiyacınız olacak. Hepsi bir arada aygıt arıyorsanız, Hubspot net bir seçimdir.

Ancak bu, başka araçlara da ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmez.

Tek bir e-posta pazarlama platformuna veya anahtar kelime araştırma aracına odaklanmak oldukça kolay olsa da, her fikir oluşturma, içerik iyileştirme veya içerik planlama aracının farklı bir şey sunduğunu göreceksiniz..

En iyi bahsin? Yazılımı test etmek için ücretsiz denemelerden faydalanın, ardından onsuz yaşayamayacağınızı fark ettiğiniz araçları seçin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map