Asana Review 2020 – môžete získať bezplatnú verziu?

Správny nástroj riadenia projektov môže priniesť všetky rozdiely vo svete keď príde na to, aby som zostal na úlohe a zvyšoval svoju produktivitu. Urobili ste výskum a viete, že Asana, jedna z najväčších mien v priemysle, ponúka bezplatnú verziu a platenú verziu..


Teraz vás zaujíma: Bude Asana Free pre váš tím dosť dobrá?

Odpoveď na túto otázku nie je úplne jednoduchá. Väčšinou záleží na type projektov, ktoré máte, a na druhu funkcií, ktoré hľadáte. Aby sme vám to pomohli zistiť, porovnali sme Asana Free vs Premium a identifikovali sme kľúčové rozdiely, ktoré chcete zvážiť.

S bezplatnou verziou môžete byť úplne spokojní. Všetko záleží na veľkosti vašej organizácie, zložitosti vašich projektov, vašom rozpočte a ďalších faktoroch. Niektoré tímy však môžu byť príliš obmedzené, najmä stredné až veľké podniky.

Asanu používame už roky a sme tu, aby sme vás informovali o tom, čo presne môžete očakávať od rôznych verzií..

Čo dostanete s Asanou zadarmo

O Asana Free je veľa, ale nie je to perfektné pre každého. Ak ho plánujete používať na správu osobných úloh alebo externých projektov, môže to stačiť. Pri registrácii na bezplatný účet môžete:

  • Pracujte a spolupracujte až s 15 členmi tímu
  • Vytvárajte projekty a úlohy
  • Priradenie úloh rôznym členom tímu
  • Získajte prístup k rôznym šablónam projektov zdarma
  • Prezerajte svoje projekty niekoľkými rôznymi spôsobmi (zobrazenie zoznamu, zobrazenie tabule a zobrazenie kalendára)
  • Integrujte sa s inými aplikáciami, ako je napríklad Harvest Time Tracker (vyžaduje si Harvest účet)
  • Vytvorte dva rôzne typy účtov (organizácia alebo pracovný priestor)
  • Získajte prístup k aplikácii Asana, takže môžete spravovať projekty na cestách (k dispozícii pre systémy iOS a Android)

Recenzia Asana - môžete získať bezplatnú verziu-image1

Asana Free List View

Moje skúsenosti s Asana Free

Asana Free je úžasná pre riadenie osobných a malých obchodných projektov. Ešte ma to nezklamalo pri žiadnom z nezávislých projektov, na ktoré som ho použil.

Môžeš ľahko rozdeliť svoje projekty na zvládnuteľné úlohy, spolupracovať s malým tímom a stanoviť termíny na dokončenie všetkého. Keď určíte konečný termín, Asana vám pošle e-mail, keď sa priblíži, aby vám jemne pripomenula, aby ste sa nenudili.

Tiež milujem zobrazenie Asany v kalendári. Pomáha mi to vyvažovať môj rozvrh. Vidím, ktoré dni sú preťažené prácou a ktoré dni budem mať trochu času, aby som ich mohol primerane upraviť. Môžete tiež vidieť, kde sa vaše termíny môžu prekrývať, čo je skvelé na to, aby ste sa udržali na správnej ceste.

Recenzia Asana - môžete získať bezplatnú verziu-image2

Asana Calendar View

Asana Free bola vynikajúca aj preto, že mi pomohla riadiť aj môj osobný život. Medzi kreatívnejšie spôsoby, ako som nástroj použil, patria:

  • Plánovanie môjho týždenného rozvrhu: Pomocou zobrazenia Asany na doske môžete vytvoriť stĺpec pre každý deň v týždni. Potom môžete vytvoriť úlohy, ktoré by ste chceli robiť každý deň ako úlohy v každom stĺpci. Ak máte rodinu, môžete členom rodiny dokonca prideliť rôzne úlohy!
  • Vytváranie mojich nákupných zoznamov: Vytvorte úlohu pre každú vec, ktorú budete potrebovať v obchode. Potom pomocou bezplatnej aplikácie Asana môžete rýchlo prečiarknuť položky, ktoré sú v nákupnom košíku.
  • Dosahovanie mojich cieľov: Či už sa chcete dostať do lepšej kondície, začať čítať viac alebo zlepšiť svoju stravu, Asana môže pomôcť. Zaradením vašich cieľov do projektov, ich rozdelením na úlohy a stanovením konečných termínov vám Asana pomôže udržať zodpovednosť. Môžete použiť dokonca aj ďalšie podúlohy na doplnenie ďalších informácií, napríklad o tom, koľko kilometrov chcete ubehnúť alebo počet kalórií, ktoré chcete jesť.
  • Zostať na vrchole mojich výdavkov: Vytvorte úlohu pre každý z vašich výdavkov a priložte k nim príjmy – vo forme súborov – ktoré vám pomôžu, keď príde daňový čas. Môžete tiež nastaviť termíny splatnosti pre opakujúce sa výdavky, ako sú účty, aby ste sa uistili, že nezabudnete zaplatiť včas..

Jediný čas, kedy som si myslel, že Asana Free neprerušil to bolo, keď som pracoval s tímom. Bezplatná verzia obmedzuje počet členov tímu, s ktorými môžete spolupracovať, a nemôžete vytvárať ani súkromné ​​projekty. To znamená, že každý vytvorený projekt je viditeľný pre všetkých členov tímu.

Po niekoľkých rokoch používania Asana Free by som povedal, že je úplne opodstatnené, ak sú vaše potreby jednoduché. Napríklad, ak ste malá firma bez mnohých členov tímu alebo hľadáte lepšie zvládnuť svoje osobné úlohy, môže to byť skvelé riešenie..

však, Ak potrebujete pokročilejšie funkcie, napríklad vlastné polia (napr. úrovne priority), závislosti na úlohách alebo časové harmonogramy, mali by ste zvážiť inováciu..

Trello zadarmo vs Asana zadarmo

Keďže skúmate nástroje na správu projektov, s najväčšou pravdepodobnosťou ste počuli aj o bezplatnej verzii Trello. Strávil som čas používaním obidvoch týchto populárnych nástrojov a mali by ste vedieť niekoľko kľúčových rozdielov.

Pre jeden, rozdiel v rozložení. Aj keď vám Asana ponúka niekoľko rôznych spôsobov, ako si zobraziť svoj projekt (vrátane pohľadu na dosku, ktorý je veľmi podobný Trellovmu), v prípade Trello ste do značnej miery prilepená k zobrazeniu na doske..

Osobne dávam prednosť Asanovmu zoznamu pred Trellovým rozložením. však, Ak ste viac vizuálnym študentom, možno zistíte, že Trello je lepšie fit.

Recenzia Asana - môžete získať bezplatnú verziu-image3

Rozloženie Trella

Ďalším veľkým rozdielom je to, že s programom Trello môžete bezplatne vytvoriť až desať „tímových rád“ – alebo projektov, v ktorých môžu tímy spolupracovať. Pri každom projekte však môžete pozvať čo najviac členov tímu.

S Asana Free je to celkom naopak. Tu môžete vytvoriť ľubovoľný počet projektov, ale môžete pozvať iba obmedzený počet členov tímu.. To znamená, že program Trello Free môže byť lepšou voľbou, ak máte veľký tím, s ktorým musíte spolupracovať.

Asana Free vám tiež ponúka ďalšie možnosti integrácie s inými aplikáciami, ako je Google Calendar alebo Harvest time tracker. Aj keď Trello má aj niekoľko vynikajúcich integračných funkcií, jeho bezplatná verzia vám umožňuje integráciu iba s jednou aplikáciou na jednu dosku. S Trellom tiež nebudete mať žiadne možnosti na sledovanie času.

Čo získate, ak aktualizujete

Ak si nemyslíte, že bezplatná verzia Asana vám to pomôže, zvážte inováciu. To vás príliš nezastaví a prichádza s niekoľkými skvelými bonusmi. Plány Asany sú odstupňované podľa vašich potrieb. Platené programy vám účtujú pevnú mesačnú sadzbu na používateľa, ale pri platení ročne sa vyskytuje cenová zľava.

V tabuľke nižšie nájdete informácie o tom, ako sa funkcie Asany líšia medzi platenými programami:

poistnéobchodnépodnik
  • časovej osi
  • Vlastné polia
  • pokročilé vyhľadávanie
  • Vlastné šablóny
  • Míľniky
  • Závislosti úloh
  • Progress View
  • Prioritná podpora
  • Google SSO
Všetko, čo je súčasťou balíka Premium, plus:
  • formuláre
  • kysnutie
  • podklady
  • Uzamknite vlastné polia
Všetko, čo je súčasťou balíka Business plus:
  • Značkovací jazyk zabezpečenia (SAML)
  • Poskytovanie používateľov
  • Vlastné budovanie značky
  • Vymazanie údajov
  • Účty služieb
  • Cez regionálne zálohovanie

Ak máte záujem vyskúšať Asana Premium, ale nechcete za to platiť, máte šťastie! Asana ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, takže to môžete skúsiť bez toho, aby ste sa k čomukoľvek zaviazali.

Asana Free vs Platené: Je to aktualizácia stojí za to?

Na túto otázku je ťažké odpovedať. Ak chcete zistiť, či je alebo nie je dobrý nápad inovovať, musíte najprv vedieť, čo presne to znamená, že tento nástroj budete používať.

Pri rozhodovaní o inovácii by ste mali zvážiť tieto hlavné faktory:

  • Aký veľký je môj tím? Ak máte projekty, ktoré vyžadujú viac ako 15 členov tímu, mali by ste zvážiť inováciu.
  • Aké funkcie sú pre mňa dôležité? Ak vaše projekty závisia od úloh, citlivých informácií, ktoré si vyžadujú súkromie alebo by mohli mať prioritnú podporu, potom budete musieť zaplatiť.
  • Bol by som šťastnejší s iným nástrojom? Aj keď je Asana úžasná, ak si myslíte, že by ste boli produktívnejší s vizuálnym rozložením Trellu, možno by ste to mali skúsiť.

Ak máte stále záujem o inováciu svojho účtu Asana aj po zohľadnení týchto troch vecí, hovorím o tom – najmä pri bezplatnej skúšobnej verzii. Je to úžasný nástroj na riadenie projektov, ktorý mi v priebehu rokov dobre slúžil. Či už používate len Asana Free, alebo idete na platenú verziu, vaša produktivita si určite všimne bodec!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map