Arabellek Yayınlama Analitiği Okuma ve Sosyal Stratejiyi Geliştirme [2020]

Buffer, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan önde gelen bir sosyal medya planlama aracıdır. Platform, küçük zamanlı blogculardan Fortune 500 şirketlerine kadar herkesin sosyal medya içeriğini, içerik planlamasından analitiklere kadar yönetmesine yardımcı oluyor.


Birçok insan Tamponu sever çünkü kullanımı son derece kolay olan süper sezgisel bir platform (özellikle bazı rakiplerine kıyasla). Ücretsiz bir hesap oluşturabilir veya daha fazla özelliğe erişmenizi sağlayan bir plan için ödeme yapabilirsiniz.

Buffer ayrıca ayrı, bağımsız bir analitik ürününe sahiptir. Daha ayrıntılı veriler arıyorsanız, Arabellek Analizinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

Bu makalenin amaçları doğrultusunda, bir Tampon Yayın hesabında daha temel analitiklere odaklanacağız. Sonunda, hangi verilerin dahil edildiğini, nelerin eksik olduğunu ve bu bilgilerin sosyal medya stratejinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz..

Buffer Publish’ın sunduğu diğer tüm özellikleri merak ediyorsanız, Tam inceleme.

Tampon Yayındaki Analitiklere Genel Bakış

Buffer Publish, en büyük beş sosyal medya platformuyla bütünleşiyor. Ücretsiz veya ücretli bir hesabınız olsun, şunlara bağlanabilirsiniz:

 • heyecan
 • Facebook sayfaları ve grupları
 • Instagram kişisel hesaplar ve işletme profilleri
 • LinkedIn profilleri ve sayfaları
 • Pinterest panoları

Elde ettiğiniz veriler, sahip olduğunuz hesabın türüne ve belirli bir sosyal medya platformuna bağlıdır. Bir Buffer Publish Pro hesabınız varsa, yalnızca 30 günlük gönderi geçmişine sahip olursunuz (“Raporlar” bölümünde derlenmiştir). Premium veya İşletme hesabıyla tam yayın geçmişine sahip olursunuz ve ücretsiz hesaplar hiçbir yayın geçmişine hiç erişemez.

Yayın Raporlarınıza dahil edilen veriler platforma bağlıdır:

 • Facebook – beğeniler, yorumlar, paylaşımlar, tıklamalar (ve Facebook Sayfaları için erişim)
 • heyecan – beğeniler, tıklamalar, sözler, retweetler, potansiyel erişim (ve Premium ve İşletme hesapları için gösterimler)
 • Instagram – beğeniler, yorumlar
 • LinkedIn – yorumlar, beğeniler, yeniden paylaşımlar, tıklamalar
 • pinterest – yorumlar, beğeniler, repins

Elbette, bu bilgilerin sizin için bir araya getirilmesi yararlı olabilir, ancak mesajınızı güçlendirmenize veya kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilecek anlamlı veriler istiyorsanız, bir Premium veya Business hesabına geçmeniz gerekir..

Buffer Publish Analytics ekran görüntüsü - Genel Bakış

Yayın Raporlarına ek olarak, Premium ve Business hesaplarının Genel Bakış Raporlarına erişimi vardır.

Genel Bakış Raporlarınızda LinkedIn veya Pinterest için yeni bir bilgi almayacaksınız, Facebook, Twitter ve Instagram ek bilgiler sunuyor sosyal medya stratejinize uygulanabilecek:

 • Facebook – gösterim sonrası, tepki sayısı, sayfa ve yayın etkileşimleri, bağlantı tıklamaları, etkileşimde bulunan kullanıcı sayısı, yeni ve toplam hayran / takipçi
 • heyecan – gösterim sayısı, etkileşim, toplam takipçi, yeni takipçi
 • Instagram – erişim, gösterim sayısı, etkileşim oranı, video görüntüleme, kayıt sonrası kaydetme, yeni takipçi, toplam takipçi

Genel Bakış Raporlar, bir sosyal medya yöneticisiyseniz ve bir müşteri raporunu bir araya getirmeniz gerekiyorsa, tablolar ve grafikler gibi daha fazla görsel bilgi sunar. Bütün sabah verileri derleyerek harcadığınız gibi görünecek, gerçekten sadece birkaç tıklama aldığında.

Yayınlar Raporlarını Beğen, bu bilgiler hala sosyal medya platformu tarafından bozuluyor, bu nedenle hesaplarınız arasında geçiş yapmanız ve içeriğinizin her birinde ayrı ayrı nasıl çalıştığını değerlendirmeniz gerekir.

Bir sosyal medya hesabının verilerine bir bütün olarak bakabilirsiniz:

Buffer Publish Analytics ekran görüntüsü - Performans

Ayrıca tek tek yayınlar için verileri görüntüleme seçeneğiniz de vardır:

Buffer Publish Analytics ekran görüntüsü - Arıza Sonrası

Stratejinizi Güçlendirmek için Verileri Kullanma

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, bazı platformlar (yani Pinterest ve LinkedIn) için yalnızca Buffer yoluyla yayınlanan içerikle ilgili verileri gördüğünüzdür. Twitter, Facebook ve Instagram için, harici olarak yayınlanan içerikte bile analiz alın. Bu, stratejinizin nasıl çalıştığına dair tam bir genel bakış elde etmek istiyorsanız kullanışlıdır.

Genel Bakış Raporlarınızdan birine hızlıca bakarak aşağıdakileri belirleyebilirsiniz: sosyal medya yayınlarınızdan hangileri en çok dikkat çekiyor hayranlarınız ve takipçilerinizden. Bu, katılım sağlamak veya marka bilinirliğini artırmak için ne tür sosyal medya içeriği yayınlamanız gerektiğine karar verirken yardımcı olabilir.

Buffer Publish temel analizi ile şunları kolayca bulabilirsiniz:

 • Belirli bir platformda ne tür içerik en popüler ve başarılı
 • Tüm platformlarda hangi içerik popüler?
 • Kitleniz için hangi içerik çalışıyor veya çalışmıyor?

Bu, içeriğin daha etkili olması için yeniden tasarlanması veya ayarlanması gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olabilir. Ve bir bütün olarak içerik planlama stratejisine yardımcı olabilir. mesajlarınız ve bunları paylaşmanın en etkili yolları hakkında kararlar verin.

Ayrıca, bir içeriği birden fazla platformda paylaşıyorsanız, bir videonun, resmin, bağlantının veya metin güncellemesinin her birinde en iyi şekilde çalışıp çalışmayacağını bilirsiniz..

Tampon, yararlanmaya değer bazı temel filtreleme araçlarına sahiptir. Örneğin, yalnızca Tampon ile paylaşılan içeriklerin performansını izlemek için verileri filtreleyebilirsiniz.

Ayrıca farklı yazı türleri için istatistikleri ayırma, resimler, videolar, bağlantılar, metin ve retweetler gibi. Bu bilgiler her mesaj, gönderi türü ve platform için optimize etmenize yardımcı olabilir.

Seçeneklerinizi Karşılaştırma

Maalesef, temel bir Tampon Yayın hesabıyla elde ettiğiniz veriler, aşağıdaki gibi rakipler tarafından sunulan paketlerle karşılaştırılamaz Hootsuite. Demografi, davranış, popüler anahtar kelimeler, hashtag’ler vb. Hakkında fikir sahibi olmak imkansızdır. Sosyal medya stratejinize rehberlik edecek derinlemesine bilgi arıyorsanız bu yararlı olmaz.

En iyi içerik yayınlama süreleri ve kitle numaralarındaki ve etkileşimlerindeki değişikliklerin dökümü de dahil olmak üzere gerçek stratejik rehberlik için ayrı bir Tampon Analiz hizmeti almanız gerekir. Bu, Facebook sayfalarına ve Instagram işletme hesaplarına daha fazla bilgi sağlar, ancak LinkedIn, Twitter, Pinterest vb.İle hiç yardımcı olmaz..

Arabellek Analitiğinde Sonuç

Buffer Publish’daki temel analizler bir noktaya kadar faydalıdır, çünkü insanların neyle etkileşime girdiğini bilmek asla acıtmaz. Ancak, en maliyetli planı almadığınız sürece veriler, bazı içeriğin diğer içeriklerden daha başarılı ve ilgi çekici olmasının nedenlerini belirlemenize yetecek kadar bilgi sağlamaz. Bu kesinlikle iyileştirilmesi gereken bir yer olduğu anlamına gelir.

Daha iyi bir analiz istiyorsanız, ücretsiz bir sosyal medya planlama aracında bile, Hootsuite. Her iki durumda da, bizim Buffer Publish tam inceleme diğer özelliklerinin sizin için buna değip değmeyeceğini görmek için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me