Ako vytvoriť webovú stránku Wix na predstavenie vašej fotografie

Má 110 miliónov používateľov vo viac ako 190 krajinách, Wix je skvelá platforma, vďaka ktorej je vytváranie vlastnej webovej stránky jednoduché a prístupné takmer každému. To je tiež všeobecne cenovo dostupné, a to dostane vynikajúce užívateľské recenzie.


Čo keby ste chceli vytvoriť webovú stránku zameranú na fotografiu? Ako by si to robil? Tu sa dozviete.

Čo robiť PRED budovaním svojich stránok

Trvá nejaký čas, kým sa správne pripravíte na vytvorenie svojej webovej stránky s fotografiami, pomôže vám to hladko prebehnúť. Pravdepodobne vám tiež pomôže dosiahnuť oveľa lepší výsledok. Predtým, ako sa pustíte do procesu vytvárania svojich stránok, nezabudnite na každú z nasledujúcich možností:

 • Stanovte si cieľ svojej stránky: Cieľ vašej stránky ovplyvní všetko vrátane vášho obsahu, stránok, ktoré potrebujete vytvoriť, a funkcií, ktoré potrebujete implementovať. Váš cieľ môže byť ktorýkoľvek z nasledujúcich:
  • Ak chcete predať svoje fotografie
  • Prezentácia jedného alebo viacerých portfólií ako typu online pokračovania
  • Ak chcete spustiť blog s fotografiami a vytvoriť komunitu sledovateľov
  • Hosťovať albumy, ktoré predvádzajú vaše služby potenciálnym klientom alebo natáčaniam, ktoré ste urobili pre existujúcich
 •    Príďte s rozpočtom: Vstupné a celkové náklady na vaše stránky sa budú výrazne líšiť v závislosti od vašich funkcií a potrieb. Možno budete chcieť premýšľať o maximálnej sume, ktorú ste ochotní minúť, pretože je ľahké nechať náklady stúpať bez toho, aby ste si toho všimli. Nenechajte si ujsť tieto užitočné tipy na zníženie nákladov na výstavbu vašich stránok.
 •    Usporiadajte svoje fotografie / obsah: Organizácia fotografií a budovanie vašich stránok súčasne môžu skončiť chaotickým a frustrujúcim procesom. Uľahčite si to tým, že svoje fotografie najprv usporiadate do priečinkov. Označte ich podľa toho, ako sa budú používať. Nezabudnite, že pre rozloženie svojich webových stránok potrebujete aj obrázky výplne.
 •    Premýšľajte o svojich stránkach a rozloženiach: Potom si vizualizujte svoje stránky. Zamyslite sa nad požadovanými stránkami a obsahom, ktorý by ste mali na každej stránke uvádzať.
 •    Vytvorte prvky svojej značky: Ak chcete, aby vaše stránky vyzerali profesionálne a kompletne, investujte do niekoľkých prvkov, ako je značka logos (získajte svetlé / tmavé verzie a rôzne veľkosti), a favicon, a usadiť sa na palete farieb pre svoje stránky.

Podrobný sprievodca vytvorením témy Wix Photography

1. Zaregistrujte sa a vyberte cenový plán

Wix má číslo cenové plány vhodný pre rôznych používateľov s rôznymi potrebami. Môžete dokonca vytvorte si svoje stránky zadarmo! Bude sa však nachádzať na subdoméne Wix a bude mať reklamy Wix a iba 500 MB úložného priestoru – nie dosť na fotografovanie..

Ak však chcete web, ktorý je skutočne váš, a ak chcete blogovať alebo mať online portfólio svojej práce, plány Combo a Unlimited by mali byť primerané. Plán Combo má iba veľmi obmedzenú šírku pásma, čo by mal byť problém až vtedy, keď budete mať slušné publikum. Na to, aby ste na svojom webe mohli predávať, však budete potrebovať plán elektronického obchodovania alebo VIP.

2. Vyberte šablónu

Potom vyberte základňu vzhľadu a vzhľadu svojej stránky výberom šablóny Wix. Wix má na výber viac ako 450 šablón. Pokiaľ ide o dizajn, môžete si dovoliť vyberať, pretože sa nemusíte obmedzovať iba na kategóriu Fotografie. Funkcie môžete pridať aj do ktorejkoľvek šablóny; môže byť však jednoduchšie začať s príslušnou šablónou.

Nenechajte si ujsť zoznam 6 najlepších šablón Wix pre fotografie.

Na demonštráciu je v kategórii Fotografia niekoľko šablón zameraných na intenzívne používanie obrázkov vo svojich rozloženiach:

Ako vytvoriť webovú stránku Wix na predstavenie vašej fotografie

Môžete si však zvoliť aj šablónu internetového obchodu, ak chcete predávať obrázky, šablónu portfólia alebo životopisu, ak chcete pokračovať, alebo šablónu cestovného ruchu, ak cestujete fotografovaním.

3. Začnite vytvárať svoje stránky

Teraz, keď máte pripravenú šablónu a obsah, je čas začať navrhovať vaše stránky. Typická stránka má prinajmenšom tieto stránky:

 •      Domov
 •      o
 •      Kontaktná stránka

V závislosti od cieľov vašej stránky a od požadovaných funkcií môžete mať k dispozícii aj tieto položky:

 •      Blog
 •      služby
 •      podklady
 •      galéria

Wix bude mať veľa krátkych video návodov a tipov v počiatočných fázach tvorby vašich stránok, ktoré vám pomôžu zoznámiť sa s staviteľom a možnosťami prispôsobenia.

Ako vytvoriť webovú stránku Wix na predstavenie vašej fotografie

4. Vytvorte fotoalbumy (ak potrebujete)

Wix má skvelé nástroje na vytváranie albumov, ktoré určite použijete na svojej fotografickej stránke. Ak máte klientov, môžete si galérie nastaviť ako súkromné ​​a povoliť prístup iba určitým klientom.

Fotoalbum si môžete vytvoriť pridaním aplikácie Wix Photo Album App z App Market na svoje stránky. Potom sa dostanete k aplikácii z hlavného panela Wix, ktorá vás prevedie procesom vytvárania rôznych typov albumov.

5. Vytvorte obchod (ak ho potrebujete)

Ako vytvoriť webovú stránku Wix na predstavenie vašej fotografie

Ak vyberiete šablónu internetového obchodu, mali by ste už mať stránky obchodu a produktu pripravené pre vás. Pridanie vlastných obrázkov bude potom také ľahké ako vytvorenie vlastných zoznamov produktov. Wix má aplikáciu Art Store, ktorá je zameraná výhradne na predaj umenia, ako sú obrázky / fotografie / videá online, a je veľmi podobná bežnému obchodu.

6. Prispôsobte svoje stránky mobilným zariadeniam

Pri vytváraní stránok nezabudnite na 51,2% používateľov internetu, ktorí pristupujú k sieti z mobilných zariadení. Pri prispôsobovaní svojich stránok môžete kedykoľvek prepnúť na zobrazenie pre mobilné zariadenia a zistiť, či na menších obrazovkách vyzerá dobre. To je rozhodujúce pre všetky moderné stránky.

7. Integrácia so sociálnymi médiami

Existuje veľa skvelých platforiem sociálnych médií na zdieľanie obrázkov alebo fotografií. Platformy sociálnych médií, ako sú Facebook, Instagram a Pinterest, môžu byť tiež skvelým spôsobom, ako osloviť nových ľudí svojím obsahom. Nezabudnite preto vždy, keď je to vhodné, použiť možnosti zdieľania sociálnych médií spoločnosti Wix.

8. Optimalizujte svoje stránky

Ak je váš cenový plán neobmedzený alebo väčší, dostanete aplikáciu Booster stránok zadarmo. Táto aplikácia vám pomôže ľahko optimalizovať vaše stránky, ktoré sa nachádzajú vo vyhľadávačoch, ako je Google, bez toho, aby ste museli byť odborníkom na SEO.

9. Údržba webových stránok

Napokon nezabudnite pravidelne kontrolovať a aktualizovať svoje stránky. Wix pravidelne aktualizuje svoje šablóny a aplikácie, aby zostali na špičke najnovšieho vývoja. Možno budete musieť tieto aktualizácie manuálne aktualizovať alebo vykonať úpravy, aby ste zabránili neočakávanému správaniu svojich webových stránok.

Podeľte sa o svoje vízie so svetom

Tak na čo čakáš? Vytvorte si svoju vlastnú webovú stránku pre fotografie s Wixom a dajte svojej fotografii pozornosť a publikum, ktoré si zaslúži. Wix je jednou z najjednoduchších platforiem pre začiatočníkov – nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map