Ako vytvoriť nový účet s Heficed

Spoločnosť Heficed bola založená v roku 2008 a je škálovateľným a prispôsobiteľným poskytovateľom cloudhostingu. Je zameraná výhradne na vývojárov a na vytvorenie účtu budete potrebovať znalosť príkazového riadku.


Ak uvažujete o registrácii do programu Heficed, táto príručka vás prevedie pomerne zdĺhavým procesom. Až budete hotoví, ak ste nadšení, že sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti, prejdite na moju recenziu, ktorá podrobnejšie popisuje služby ponúkané spoločnosťou Heficed..

Ako vytvoriť nový účet s Heficed

Krok 1: Vyberte svoj plán

Keď som chcel vyskúšať proces inštalácie WordPress, rozhodol som sa pre jeden z cloudových hostingových plánov, Kronos Cloud. Ide o holé kovové riešenie, ktoré je možné konfigurovať s operačným systémom Windows alebo Linux.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image1

Krok dva: Vytvorte si účet

Po výbere plánu je ďalším krokom zadanie vašej e-mailovej adresy a prijatie zmluvných podmienok. Alebo, ak uprednostňujete, môžete sa zaregistrovať do svojho existujúceho profilu Google, Microsoft, GitHub alebo LinkedIn.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image2

Krok č. 3: Overte svoju e-mailovú adresu

Ďalším krokom je overenie vašej e-mailovej adresy kliknutím na odkaz v e-maile (ktorý som našiel v priečinku so spamom).

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image3

Krok 4: Dokončite vytvorenie účtu

Po stlačení tlačidla Prihlásiť sa budete presmerovaní späť na stránku Heficed. V tomto okamihu musíte zadať ďalšie osobné údaje, ale je to jednoduché. Kliknite na tlačidlo Odoslať a potom sa prihláste na informačný panel.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image4

Krok 5: Vytvorenie organizácie

Ďalším krokom je trochu duplikát toho predchádzajúceho, pretože je určený vývojárom s viacerými klientmi na zakladanie jednotlivých spoločností. Budete vyzvaní na vytvorenie organizácie vyplnením niekoľkých krátkych osobných údajov.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image5

Krok 6: Zadajte informácie o platbe

Ďalším krokom je výber spôsobu platby. Možnosti zahŕňajú Visa, American Express, Discover, PayPal, kryptomena a AliPay. Takže máte oveľa viac možností ako u väčšiny hostiteľov.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image6

Krok 7: Začíname

Po vytvorení organizácie môžete začať oficiálne. Kliknite na organizáciu v pravom hornom rozbaľovacom zozname a vyberte, uhádli ste, začnite. V tomto okamihu začnete pridávať svoje hostingové balíčky.

Krok 8: Vyberte si svoj plán

Ďalej máte možnosť vybrať si svoju službu. Možnosti zahŕňajú Switch (automatizovaná platforma pre správu IP), Kronos Cloud (virtuálne počítače s jednoduchou správou zdrojov) a Heficed Connect (Blended Internet traffic pre lepšiu konektivitu a šírku pásma). Na základe rady agenta live chatu som si vybral Kronos Cloud.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image7

Krok deväť: Vytvorte nový VM

Ďalej je potrebné nastaviť virtuálny počítač. Budete vyzvaní, aby ste si vybrali mesačnú alebo hodinovú fakturáciu, umiestnenie servera (Nemecko, USA, Južná Amerika alebo Južná Afrika) a operačný systém Windows alebo Linux. Musíte si tiež vybrať viac technických konfigurácií, ako je veľkosť procesora a pamäte, záložné sloty a výber rôznych dohôd o úrovni služieb (SLA)..

Za účelom testovania som sa rozhodol pre mesačnú fakturáciu (každú hodinu vyžadoval veľký vklad), nemecké servery a operačný systém Linux a všetko ostatné som ponechal na predvolených pozíciách. Pre väčšinu nových vlastníkov webových stránok to bolo ľahké, ale príliš technické.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image8

Krok 10: Pridajte kľúč SSH

Pred vytvorením servera musíte pridať verejný kľúč SSH. Ak ste začiatočník, môže to znieť celkom technicky. Zahŕňa to smerovanie k terminálu a vygenerovanie kľúča. Z tohto dôvodu sa vráťte k procesu vytvorenia účtu a vložte ho do príslušného poľa.

Ako vytvoriť nový účet s Heficed-image9

Krok 11: Zaplaťte za svoj hosting

Po výbere Vytvoriť virtuálny počítač budete musieť zadať svoje informácie o platbe a po zaplatení budete musieť počkať, kým sa vaša inštancia vytvorí. Keď sa v záhlaví hlavného panela zobrazí malé upozornenie, budete vedieť, že je úplný.

Hladké, ale 11 krokov je veľa

Toto je zdĺhavý proces nastavenia. Vyžaduje si to 11 krokov a znalosť terminálu. Aj keď je rozhranie užívateľsky prívetivé a ľahko ovládateľné, pre väčšinu majiteľov webových stránok je príliš výkonné.

Tento dodávateľ tiež poskytuje iba hostiteľskú infraštruktúru, takže nie je ani zďaleka jednotný obchod. Čokoľvek okrem cloudhostingu bude potrebné kúpiť odkiaľkoľvek, napríklad doménové mená a certifikáty SSL a siete na doručovanie obsahu (CDN) nie sú dostupné od spoločnosti Heficed..

Väčšina majiteľov začiatočníkov webových stránok by bola s hostiteľom oveľa lepšia SiteGround, Bluehost, alebo FastComet, ktoré ponúkajú viac ako dostatok funkcií na jednoduché použitie, aby ste mohli začať bez problémov. Heficed je určený výhradne pre pokročilých správcov webu a vývojárov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o podrobnej kontrole a získať viac informácií..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me