Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Spustenie blogu môže byť stresujúce, najmä ak práve začínate. Jedným z prvkov, na ktoré nemôžete zanedbať, je logo vášho blogu. Či už je to váš prvý pokus alebo hľadáte aktualizáciu existujúceho dizajnu, musíte urobiť päť základných krokov, aby ste sa uistili, že vytvoríte logo, ktoré bude rezonovať a propagovať jedinečnosť vášho obsahu..


Niektorí vlastníci blogov, najmä nováčikovia, zanedbávajú svoje logo a najskôr sa zameriavajú na hlavičku alebo všeobecný dizajn. Vaše logo by malo pomôcť informovať o týchto ďalších prvkoch vášho blogu. Je pravda, že blogy sa môžu rozšíriť na podniky mnohými rôznymi cestami. Ak vytvoríte dobré logo čoskoro, všetky budúce míľniky rastu, ktoré môže váš blog zažiť, budú omnoho plynulejšie a sladšie.

Krok č. 1: Zvážte publikum svojho blogu

Pravdepodobne sa to zdá zrejmé, ale je to kritické. Prvým krokom vytvorenia skvelého loga je zvážiť publikum, ktoré chcete osloviť, aby ste si mohli byť istí, že vaše logo vysiela správnu správu.. Čo znamená vaša spoločnosť? Čo chcete, aby značka vášho blogu povedala s obrázkom?

Tieto otázky sú dôležité pri úvahách o návrhu loga. Sú vaši čitatelia predovšetkým matkami, kuchármi, maliarmi, športovými nadšencami alebo tými, ktorí venujú pozornosť módnym trendom? Bez ohľadu na to, kto je hlavným publikom vášho blogu, uistite sa, že s ním bude rezonovať vaše logo.

Napriek tomu môže byť váš koncept dizajnu loga abstraktný a publikum ho nebude vždy „kliknúť“. To je v poriadku, ale prinajmenšom určite nechcete ľudí úplne zmiasť. Ani ich nechcete prekvapiť niečím neočakávaným. Napríklad, ak prevádzkujete blog na kontrolu koncertov, nechcete, aby vaše logo prilákalo čitateľov, ktorí očakávajú webovú stránku klebety celebrít. Pokúste sa nájsť rovnováhu medzi „príliš všeobecnými“ a „príliš konkrétnymi“. Je tu milé miesto, do ktorého sa váš blog zmestí. Nájdenie miesta je jednoduchšie, keď máte prvý plán.

Krok č. 2: Zbaliť dizajnové prvky svojho loga

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Keď sa pohnete okolo toho, koho chcete osloviť, môžete s dizajnom loga získať ešte viac úmyselné. Zvážte sprostredkovanie konkrétnej atmosféry pomocou vášho loga. Tu sú tri prvky, na ktoré sa môžete zamerať:

farba

Farby majú zmysel. Napríklad kelly green loga Starbucks vyjadruje emócie bezpečnosti, spoľahlivosti, harmónie a stability. Používa sa na podporu relaxácie, rovnováhy a povzbudenia. Môžete to vidieť aj v logách týkajúcich sa poľnohospodárstva, životného prostredia alebo bankovníctva. Ak máte pocit, že chcete, aby váš blog sprostredkoval konkrétnu atmosféru, urobte výskum, aby ste zistili, ktoré farby vám to pomôžu. Farby vášho loga by sa, samozrejme, mali zhodovať s farbami na vašom blogovom webe alebo ich dopĺňať. Spustiť blog čisto jesť? Zvážte použitie zelene.

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

tvar

Tvary tiež sprostredkujú určité správy:

 • kružnice – jednota
 • námestie – rovnováha
 • trojuholník – moc

Napríklad trojuholník je vynikajúcou voľbou pre blog o peniazoch, pretože peniaze znamenajú silu. Zvážte štvorec pre blog o rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom. Kruh by bol skvelý pre blog neziskovej organizácie. Unicef ​​poskytuje skvelý príklad toho druhého:

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Základné tvary sú tiež dobré, pretože sa v budúcnosti dajú ľahko aktualizovať. Mali by ste zvoliť nepárny alebo špecifický tvar, iba ak je tento tvar dôležitý pre značku a správu blogu.

font

Bez ohľadu na motív blogu by mal byť štýl písma, ktorý vyberiete, predovšetkým čitateľný. Ak ľudia nevedia čítať vaše príspevky, je ťažké obviňovať ich, že klikli na váš web. Po prehľadnosti zvážte, ako rôzne štýly písma dopĺňajú atmosféru, ktorú hľadáte. Funky, zábavný štýl písma nefunguje pre blog s osobnými financiami. S blogom o móde máte viac voľnosti, ale nebuďte príliš šialení. Čitelné písmo môže byť stále rušivé. Nechcete, aby vaši čitatelia boli tak zameraní na skutočnosť, že bodky na všetkých „i“ sú v tvare srdca, takže neabsorbujú obsah vašich príspevkov. Písma však môžu byť zábavné. Písmo so zaoblenými hranami je čitateľné a zábavné pre blog hračiek.

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Krok č. 3: Vyberte požadovaný typ dizajnu loga

Logomark sú iba obrázky. To sú najlepšie pre zavedené blogy, ktoré už majú rozsiahlu čitateľskú základňu a práve aktualizujú svoje logo.

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Logotypy majú iba text. Tento návrh by ste mohli uprednostniť, ak vytvárate svoje publikum, pretože vaše meno je rozpoznateľné a / alebo máte v pláne pokryť neobvykle veľký počet tém pre blog.

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Kombinované značky sú kombináciou týchto dvoch značiek a sú najobľúbenejším druhom loga. Odporúčam blogerom navrhnúť kombinovanú značku, najmä ak je váš blog nový. Týmto spôsobom sú zahrnuté dva rôzne prvky, ktoré potenciálnym čitateľom povedia, o čom píšete. Použitie dvoch prvkov pritiahne širšie publikum. Postupom času môžete svoje logo kedykoľvek zmeniť, pretože vaša značka bude viac rozpoznateľná.

Ako vytvoriť logo pre svoj blog v 5 krokoch

Ak ste pre svoju značku nevyhnutní alebo ste dobre oboznámení so svojimi odbornými znalosťami, zvážte začlenenie iniciálok do svojho loga.

Krok č. 4: Dajte plán na papier

Akonáhle budete mať predstavu o tom, ako by malo vaše logo vyzerať, a rozhodli ste sa, čo by malo povedať a komu, dôrazne odporúčame, aby ste toto všetko položili na papier. Nemusíte byť umelecky naklonení; slová budú stačiť. Skutočná práca na dizajne bude vyžadovať čas, pokus a chyby. Písanie a / alebo načrtnutie vášho konceptu urobí z fyzického navrhovania vášho loga hladší proces. Zvýšte pravdepodobnosť úspechu tým, že si na papieri vymyslíte svoje abstraktné myšlienky.

Ak nechcete robiť navrhovanie sami, môžete ľahko nájsť službu navrhovania loga online, ako sú Tailor Brands a DesignCrowd. Ak sa rozhodnete pre túto trasu, bude oveľa dôležitejšie písomne ​​jasne uviesť podrobnosti. Mnoho z týchto webových stránok vám umožňuje buď najať dizajnéra priamo na spoluprácu s jedným na jednom, alebo vytvoriť súťaž, aby dizajnéri mohli súťažiť o prácu pri navrhovaní loga na základe umenia, ktoré sa vám najviac páči.. V krátkosti o dizajne, ktorý vytvoríte, aby ste inzerovali prácu, nezabudnite uviesť informácie o značke a osobnosti svojho blogu, cieľovom publiku a akýchkoľvek ďalších špecifikách dizajnu, ktoré je potrebné zahrnúť.

Krok č. 5: Oživte svoj dizajn na obrazovke

Teraz zábavná časť. Je na čase, aby sa logo blogu, ktoré ste vytvorili v pláne, stalo realitou na vašom webe. Môžete to urobiť sami pomocou softvéru na úpravu fotografií, ako je Adobe Photoshop, ale je to drahé. Bezplatná možnosť je PicMonkey, ale nemusíte byť umelcom.

Tu sú niektoré z najlepšie služby v oblasti dizajnu loga na výber, či chcete, aby niekto vykonal prácu na projekte za vás. Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, do procesu sa zapojíte, takže tu je niekoľko pokynov, na ktoré treba pamätať pri navrhovaní:

Nechajte to všestranné

Vaše logo sa môže časom zmeniť. Môžete spojiť sily s iným bloggerom a vytvoriť nový blog s trochu odlišným zameraním; môžete prestať písať o jednej téme a začať písať o novej téme; alebo môžete jednoducho chcieť aktualizovať logo o niekoľko rokov.

Pri navrhovaní loga svojho blogu majte na pamäti. Ak prevádzkujete všeobecný blog o televízii, nezahŕňajte snímky súvisiace s konkrétnymi reláciami, pokiaľ si nie ste úplne istí, že ich nikdy nezakryjete (a budete to robiť často). Ak nechcete byť príliš špecifický s dizajnom vášho loga, je ľahšie presunúť zameranie blogu v budúcnosti.

Ak chcete vylepšiť svoje logo, alebo ak sa zameranie blogu trochu zmení, uistite sa, že ste k svojim čitateľom v prvom rade čestní. Ak chcete oznámiť zmenu, napíšte príspevok alebo aktualizujte svoje sociálne médiá. Čím je zmena výraznejšia, tým opatrnejšie by ste mali byť. Nepodceňujte lojalitu svojho čitateľa k posolstvu a dizajnu vašej značky vrátane loga. Navrhnite teda niečo, čo sa dá ľahko aktualizovať bez nutnosti vymazania základne. Môže vám to slúžiť v budúcnosti.

Optimalizujte veľkosť a farbu

Vaše logo musí byť tiež univerzálne v tom zmysle, že vyzerá dobre v rôznych veľkostiach a proti rôznym farbám. Budete chcieť niečo, čo vyzerá rovnako dobre v hornej časti blogu ako na billboarde alebo naopak. Môžete použiť farbu, ale uistite sa, že aj vzhľad vyzerá dobre čiernobielo. Bloggeri v súčasnosti rozširujú svoje podnikanie o odevné línie a ešte omnoho viac. Nedovoľte, aby vaše logo obmedzovalo vaše možnosti.

Vyjasnite si to

Platí to pre obrázky aj text. Obrázok, ktorý je v určitých veľkostiach príliš pixelovaný, bude vyzerať lacno. Tiež nechcete, aby ľudia museli hádať, či pes na logu vášho šteňaťa je vlk, tigr alebo stôl..

A vaše písmo textu by malo byť samozrejme čitateľné. Najmateriálnejšie písmo je zbytočné, ak zákazníci nevedia čítať, čo hovorí – alebo horšie, nesprávne interpretujú, čo hovoria.

Vyniknite a buďte jedinečný

Vaše logo by nemalo vyzerať rovnako ako logo inej značky. Je v poriadku čerpať inšpiráciu z existujúcich populárnych log, ale buďte opatrní najmä pri navrhovaní loga sami. A ak uprednostňujete pomoc, nevyberajte službu, ktorá sa zdá byť príliš obmedzená alebo používa obrázky, ktoré sú príliš všeobecné. Musíte byť na svoje logo hrdí ako na celý svoj blog.

Nájsť blog logo mieru

Vaše logo je „tvárou“ vášho blogu. To je to, čo sa ľudia spoja s vašou značkou a firmou. Veľa je na linke, takže pochopiteľne môžete začať hádať o výbere písma, v ktorom ste si boli istí, farebnej schéme a tvaru svojho loga alebo dokonca o dizajne ikon. Neignorujte svoje inštinkty. Ak si nie ste istí svojím logom, opýtajte sa priateľov alebo rodiny, čo si myslia. Alebo zvážte spustenie ankety s hrsťou loga a nechajte svojich čitateľov vybrať si ich obľúbené.

Spätná väzba je rozhodujúca. Ako bude váš blog rásť, vaša značka porastie. Ak vaše logo zahŕňa vašu značku a správu, ktorú chcete poslať na svet, ste na správnej ceste. Vaše logo vás pravdepodobne bude sprevádzať mnohými fázami blogu, keď začnete spolupracovať s inými značkami alebo prípadne v budúcnosti uvediete svoju vlastnú produktovú radu.. Ale aby ste sa dostali tak ďaleko, musíte vedieť, kedy prestať navrhovať, ukladať súbor, ukázať ho svetu a vrátiť sa k blogovaniu..

 

SNÍMKY

Príklady logomark a logotypov: https://www.helloari.com/blog/2014/02/logotype-vs-logomark/

Príklady kombinačných značiek: http://www.elleandcompanydesign.com/blog/logo-types

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map