Ako správne používať posudky na vstupnej stránke

Ste v procese navrhovania vstupnej stránky? Vaším hlavným cieľom je zvýšiť mieru prekliknutia a nakoniec zvýšiť počet konverzií?


Ak ste odpovedali áno, musíte vážne zvážiť zahrnutie posudkov zákazníkov.

Vidíš, referencie zákazníkov zvyšujú dôveru a dôveryhodnosť vášho publika s vašimi produktmi alebo službami. Podľa spoločnosti Vendasta 92% ľudí ráda číta online recenzie pred rozhodnutím o kúpe a 88% uprednostňuje dôveru v partnerské recenzie pred správami o značkách..

Ohlasy zákazníkov v podstate povzbudzujú návštevníkov, aby podnikli ďalší krok vo vašej predajnej ceste, čo vedie k vyššej miere konverzie.

Nie ste si istí, ako začleniť referencie zákazníkov na svoju vstupnú stránku bez toho, aby ste na ne narazili príliš zvedavo? Nebojte sa – prečítajte si, ako správne používať posudky, aby ste zvýšili svoju návratnosť investícií.

# 1: Použite svoje cieľové publikum

Je samozrejmé, že referencie vstupnej stránky musia pochádzať od skutočných zákazníkov, ktorí vyskúšali váš produkt alebo službu.

V ideálnom prípade by ste mali uvádzať svoje cieľové publikum. prečo? Pretože potenciálnym zákazníkom pripomína, že je to pre nich ten správny produkt.

Napríklad, využite The Open University, online univerzitu zameranú na dospelých študentov, ktorí sa usilujú o ďalšie vzdelávanie v neskoršom veku. Mnohé z nich sú pravdepodobne žonglérske rodiny, hektické plány a existujúce kariéry. Nemalo by zmysel zahrňovať svedectvá od jednotlivcov, ktorí sú priamo mimo strednej školy a patria do kategórie „tradičnejších študentov“; toto by len zmiasť vaše marketingové úsilie.

Potvrdenia od zákazníkov pomáhajú opakovať, čo robí váš produkt skvelým a pre koho je určený. Vyjadrením svedectiev o typoch študentov, ktoré chce mať The Open University, pomáhajú potenciálnym zákazníkom predstaviť sa ako študenti a posunúť ich ďalej po ceste kupujúceho..

Použite svoje cieľové publikum

# 2: Zameranie na autoritatívne zdroje

Okrem cieľového publika sa pokúste použiť autoritatívne zdroje vo posudkoch vstupnej stránky, aby ste lepšie ukázali svoju hodnotu a zvýšili dôveryhodnosť..

Koniec koncov, návštevníci častejšie nakupujú produkt alebo službu, ak sa dozvedia, že fanúšikom je známa a uznávaná spoločnosť, publikácia alebo verejnosť..

Napríklad, ak ste pravidelným čitateľom Forbes alebo The Verge a vyrazíte na každé slovo, ktoré hovoria, potom im, samozrejme, dôverujete, pokiaľ ide o ich schvaľovanie aplikácie pre produktivitu Evernote, právo?

Evernote

Je to všetko o ovládať silu vplyvných zdrojov na vašom cieľovom trhu efektívne založiť svoju značku a vybudovať si uznanie, čo nevyhnutne vedie k zvýšeniu predaja. Len sa uistite, že sa zameriavate na zdroje, ktoré sú pre vaše publikum najdôležitejšie.

# 3: Zobraziť výsledky a štatistiky

Kričanie o vašich úspechoch je ďalším úspešným spôsobom, ako správne používať posudky na svojej vstupnej stránke.

Vyhrali ste nejaké ocenenia alebo máte nejaké štatistiky, ktoré hovoria o efektívnosti vašej ponuky? Ešte lepšie!

Uvedomujem si, že nikto nemá rád chlieb, ale v tomto prípade to naozaj pomáha vašim šanci, pokiaľ ide o všetky dôležité kliknutia a konverzie..

Vezmite napríklad reštauráciu San Carlo. Uvádzajú, že sú víťazmi 36 cien za priemysel a spotrebiteľské jedlo a pitie, a vyzdvihujú tri najprestížnejšie ocenenia, ktoré sa môžu zobraziť na ich vstupnej stránke.

San Carlo

Ak chcete zvýšiť svoju integritu, vždy používajte oficiálne logá a priame odkazy na zdroj. Ak uplatníte nárok, ale potom ho nemôžete zálohovať, prejaví sa to na vašej značke slabo a spotrebitelia vám nebudú môcť veriť.

# 4: Urobte svoje referencie vysoko vizuálne

Ako spotrebiteľ si myslíte, že je väčšia pravdepodobnosť, že dôverujete recenzii online zákazníkov, ak obsahuje skutočnú fotografiu osoby, nie iba jej slová?

Štúdie hovoria áno! Na vstupných stránkach je niečo o vizuálnych posudkoch zákazníkov, vďaka ktorým sú ešte výkonnejšie.

Podľa spoločnosti Spectoos 52% obchodníkov tvrdí, že videá sú najlepším typom obsahu na zvýšenie NI. Predstavujú vysoko efektívny spôsob oznamovania správ publiku, ktorý slúži na preukázanie vašej pravosti.

Ak nemáte prostriedky na vytváranie recenzií videí, svoje posudky môžete prezentovať pútavým a vizuálne príťažlivým spôsobom. Vezmite si napríklad Formsite, ktorý zostavuje formuláre online, kombinujú množstvo rôznych osvedčených postupov z tohto článku a najlepšie predvádzajú svoje posudky zákazníkov.

Formsite

Snímky vstupnej stránky „pred“ a „po“ sú tiež mimoriadne účinné, pretože ukazujú, ako môžete z vášho produktu alebo služby profitovať potenciálnym zákazníkom.. Napríklad vstupná stránka značky Coco pre starostlivosť o vlasy & Eva zobrazuje obrázky vlasov „pred“ a „po“ ich zákazníkoch, keď už použili svoje produkty.

Coco & Eve

kokos & Eve ďalej využívajú tento sociálny dôkaz odkazom na stránky Instagramu svojich zákazníkov, na ktorých získavali snímky. Funguje to veľmi dobre, pretože to dokazuje, že títo zákazníci sú skutoční ľudia, ktorí dali skutočné posudky, čo zvyšuje dôveryhodnosť výhod ich značky.

# 5: Správne umiestnite posudky

Ako aj SZO a čo ukazujete z hľadiska posudkov o vstupnej stránke, musíte tiež premýšľať kde.

Pokiaľ ide o to, neexistuje žiadna správna alebo nesprávna odpoveď, ale poďme jednu vec rovno –vo svete online marketingu je niekedy menej.

Ak pridáte príliš veľa zákazníckych posudkov, zaplníte vstupnú stránku alebo akýmkoľvek spôsobom preťažíte svojich návštevníkov, pravdepodobne opustia stránku. Prečo? Vyzerá to, že sa snažíte buď príliš tvrdo, alebo robíte veci príliš mätúce.

Namiesto toho buďte v pohode a príležitostní o svojom umiestnení. najlepší tvorcovia vstupnej stránky vám pomôže umiestniť referencie, aby sa premietla do dôveryhodnosti projektu, pričom sa zároveň zabezpečí, aby sa kľúčové zameranie sústredilo na tlačidlá výzvy na akciu (CTA).

Pri zostavovaní cieľovej stránky zvážte osvedčené postupy. Namiesto toho, aby ste poslali svedectvá všade, umiestnite jeden alebo dva z nich strategicky na stránku bez toho, aby ste venovali pozornosť CTA.

Ak chcete byť jedinečný, nezabudnite na svoju vstupnú stránku úplné referencie od zákazníkov. Skôr buďte ako obchodná poisťovacia spoločnosť Simply Business a uvádzajte skóre svojich zákazníkov a video spokojných zákazníkov. Ako upútavku môžete tiež vložiť úryvok úplnej zákazníckej recenzie.

Jednoducho podnikanie

V obidvoch prípadoch najvyššie miery konverzie vyplývajú z používania Tlačidlá CTA ako hlavné zameranie vašej cieľovej stránky spolu s niekoľkými kľúčovými svedectvami zákazníkov, ktoré ich esteticky uspokojujú.

Zacieľte svoje referencie

Referencie zákazníkov na vstupných stránkach – ak sa používajú správne – sú mimoriadne účinné pri zvyšovaní počtu kliknutí a konverzií. Určite ich zacieľte na svoje konkrétne publikum, urobte ich vizuálnymi vo forme videí a snímok, použite sociálny dôkaz a umiestnite ich správne, aby ste si vybudovali autoritu s potenciálnymi spotrebiteľmi. Vytvorením dôveryhodnosti tiež rozvíjate dôveru, ktorá v konečnom dôsledku posúva návštevníkov ďalej do zúženia predaja, aby zvýšila vašu NI.

 zdroje

50 dôležitých štatistík, ktoré potrebujete vedieť o online recenziách: https://www.vendasta.com/blog/50-stats-you-need-to-know-about-online-reviews

5 skvelých zákazníckych posudkov, ktoré sa majú použiť na vstupných stránkach: https://www.spectoos.com/5-great-tips-customer-testimonials-landing-pages/

snímky

Open University: http://www.openuniversity.edu

Evernote: https://evernote.com/

San Carlo: https://sancarlo.co.uk/reviews/

Formulár: https://www.formsite.com/

kokos & Eva: https://www.cocoandeve.com/reviews

Simply Business: https://www.simplybusiness.co.uk/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me