Ako sa dostať na bielu listinu – zvýšenie dostupnosti e-mailov

V roku 2017 bola priemerná miera umiestnenia doručených v USA iba 77%. Aby to bolo jasné, to znamená jeden zo každých štyroch odoslaných e-mailov nebol doručený – veľká strata príležitosti a NI. Vytváranie zoznamov odberateľov e-mailov je náročná práca a malé a stredné podniky, ktoré chcú rozšíriť svoje podnikanie, musia robiť lepšie.


Ale aj so všetkými dostupnými taktikami na zvýšenie doručiteľnosti e-mailov to nie je ľahké. Pomôžu vám nízke miery okamžitých odchodov, formuláre registrácie s dvojitým prihlásením a dobré meno poskytovateľa internetových služieb (ISP). Nie sú to však úplný spôsob, ako zabrániť tomu, aby e-maily prepadli cez trhliny..

Existuje iba jeden spôsob, ako zaistiť, aby odberatelia dostali váš e-mail, a to tak, že ho donútia aktívne informovať svojho e-mailového klienta, že chcú dostávať vaše e-maily. Inými slovami, musíte svojich účastníkov presvedčiť, aby vás dostali na ich bielu listinu. Ako to robíš?

Len sa spýtaj

Osvedčený postup na získanie odberateľov na bielej listine je tiež najzákladnejší a najpriamejší: Požiadajte ich, aby vás na bielej listine zverejnili. Nemyslite si, že to automaticky urobia sami. Mnoho vašich odberateľov bude predpokladať, že dostanú všetky vaše e-maily, pretože sú prihlásení na odber vášho zoznamu. Nie každý však bude vedieť, že to tak nebude vždy, a možno ani nevedia, čo je „whitelist“.

Vaši účastníci sú zaneprázdnení a musia byť informovaní a vyzvaní, aby podnikli kroky.

Pokračujte uvítacím e-mailom

Keď sa vaši odberatelia prihlásia do vášho zoznamu, pošlite im e-mail s automatickou odpoveďou a požiadajte ich, aby vás zaradili na bielu listinu. Môže to znieť očividne, ale veľa malých a stredných podnikov to robí zle. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je neodoslať „uvítací“ e-mail, ktorý bude znieť ako inštruktážna príručka s jemným závojom. Je to vlastne dvojkrokový proces.

Začnite štandardným uvítacím e-mailom, ktorý pravdepodobne poznáte. Ďakujeme vašim novým odberateľom a posielajte spolu s obsahom, odkazmi, kupónmi alebo inou hodnotou, ktorú ste im ponúkli výmenou za registráciu. Skutočnou najlepšou praxou je poslať druhý e-mail „nahlásenie“, aby sme sa uistili, že ho dostali. Zistite, či majú nejaké otázky alebo pripomienky, a pripomeňte im, aby vás na bielej listine informovali, aby ste v budúcnosti nikdy nestratili žiadny cenný obsah..

Vyrovnanie žiadosti týmto spôsobom nielen zmierni „marketingový“ pocit vašej žiadosti, ale dokonca ju zmení na pozitívny zážitok zo služieb zákazníkom pre vašich predplatiteľov..

Poskytovateľ e-mailových služieb, ako je GetResponse, vám môže pomôcť vytvoriť autoresponders a automatizovať odosielanie na základe správania predplatiteľa. Môžete ho napríklad použiť na automatické odoslanie následného e-mailu niekoľko hodín po otvorení pôvodného účastníka.

Na koniec vašich e-mailových správ vložte CTA

Tu je ďalší osvedčený postup: Do svojich e-mailov zahrňte výzvu na akciu (CTA), v ktorej požiadate účastníkov, aby povolili vašu e-mailovú adresu. Môže to byť nepríjemné alebo dokonca spamové, ale nenechajte sa odradiť. Používatelia internetu sú veľmi dobre oboznámení s výzvami na akciu (CTA). Stačí sa riadiť niekoľkými pravidlami, ako to robiť nenápadne a taktne.

Najprv vždy umiestnite CTA nakoniec. Používatelia internetu sú podmienečne považovaní CTA za výzvu na hodnotu. Viete, že whitelisting im prináša hodnotu tým, že zaručuje, že dostanú váš úžasný obsah. Ale pretože si mnohí neuvedomujú, že nie všetky e-maily sa doručujú dokonca aj predplatiteľom, môžu to považovať za nič iné ako žiadosť, aby pre vás niečo urobili. Vyhnite sa tomu tak, že spustíte svoju odpoveď CTA až po doručení správy s vysokou hodnotou.

Po druhé, sledujte účastníkov, ktorí vás zaradili na bielu listinu, a nezabudnite odstrániť CTA zo všetkých budúcich e-mailov, ktoré im pošlete.. Ak tak neurobíte, požiadate ich, aby urobili niečo, čo už urobili, vďaka čomu budete vyzerať, ako keby ste im nevenovali pozornosť, a navyše, že sa o nich nestaráte.

Ako sa dostať na bielu listinu - zvýšenie dostupnosti e-mailov v roku 2020

Konštantný kontakt je poskytovateľ e-mailových služieb s pokročilými funkciami segmentácie, ktoré môžete použiť na vytvorenie samostatných zoznamov účastníkov na základe správania účastníkov. Potom môžete poslať rôzne verzie toho istého e-mailu.

Pošlite vyhradený e-mail „Ako zabezpečiť, aby ste stále dostávali naše e-maily“

Poslednou myšlienkou je poslať e-mail s podrobnými pokynmi o tom, ako povoliť zasielanie e-mailov s rôznymi e-mailovými službami. Niektorí odberatelia to budú považovať za spam, a preto to nie je toľko osvedčený postup, ako je to, čo môžete použiť vo veľmi špecifických okolnostiach alebo ako posledná možnosť..

Napríklad, ak uvoľníte obsah, ktorý vás bude stáť veľa na produkcii a od ktorého očakávate získanie potenciálnych zákazníkov, môžete poslať tento typ e-mailu, aby ste si boli istí, že odberatelia dostanú vaše následné správy. A ak vám váš poskytovateľ internetových služieb začne nespravodlivo penalizovať, skúste zvýšiť svoju realizovateľnosť, zatiaľ čo všetko vyriešite.

Pointa je, že by ste mali Túto metódu použite iba v prípade, že ste si istí, že NI ďalších doručených správ presiahne NI stratené prostredníctvom odberateľov.

Získajte svojich odberateľov, aby vám odpovedali

Môžete sa dostať na bielu listinu predplatiteľa bez toho, aby vás ručne pridali. Ak účastníci odpovedajú na vás, automaticky sa stanú bielymi listami, pretože poskytovatelia e-mailových služieb berú tieto odpovede na vedomie, že účastníci chcú dostávať vaše správy. teda, osvedčeným postupom je vytvorenie obsahu, ktorý ponúka ďalšiu hodnotu, ak odberateľ odpovie priamo na váš e-mail.

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je položiť otázku zameranú na hodnotu. Najbežnejšou formou, ktorú to zaujíma, je opýtať sa, na ktorých témach sa predplatitelia zaujímajú alebo aké body bolesti majú, a to veľmi jednoduchým jazykom, napríklad „O ktorých témach by ste chceli vedieť viac?“ Môžete však ísť o úroveň ďalej tým, že budete postupovať podľa iného osvedčeného postupu: rozdelenie zoznamov podľa produktu, bodu bolesti alebo akéhokoľvek iného druhu hodnoty relevantného pre vaše publikum. To vám umožňuje klásť konkrétne otázky so zvýšenou relevantnosťou, napríklad „Čo si myslíte o [produkte X]?“

Táto taktika je účinná, pretože je najviac orientovaná na hodnotu a môže byť použitá prirodzene na existujúcom zozname. Čokoľvek požiadate, zaraďte potrebu odpovedať z hľadiska vášho želania ponúknuť účastníkovi lepší obsah – nikdy nie je potrebné odpovedať.

Ako sa dostať na bielu listinu - zvýšenie dostupnosti e-mailov v roku 2020

ActiveCampaign je príkladom poskytovateľa e-mailových služieb, ktorý ponúka pokročilé funkcie na vyhodnocovanie potenciálnych zákazníkov na základe prispôsobených kritérií. Môžete ho použiť na identifikáciu záujmov odberateľov, takže môžete klásť otázky týkajúce sa tém, na ktoré reagujú.

Zabezpečte, aby sa vaše podnikanie nezobrazovalo v spamových skriniach

Dôvodom, prečo požiadate predplatiteľov o povolenie na bielu listinu, je, aby ste zostali mimo priečinka so spamom. Hoci je whitelisting najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, vyžaduje si, aby boli účastníci aktívnejší. Bude to vždy výzva a nikdy nedostanete všetkých svojich odberateľov, aby to urobili. Napriek tomu by ste však mali používať ďalšie techniky, ktoré môžete vykonávať samostatne, aby ste svojim správam pomohli nielen doručiť, ale tiež sa dostať na vrchol doručenej pošty..

Použite funkciu Double Opt-in

Najlepšie je povoliť postup prihlásenia na odber všetkých vstupných stránok na odber e-mailov. To vyžaduje, aby tí, ktorí sa prihlásia do vášho zoznamu, klikli na potvrdzovací odkaz v e-maile zaslanom na ich účet. Používatelia nie sú vlastne prihlásení na odber zoznamu, kým neurobia akciu a nekliknú na odkaz.

Vytvorenie trenia v procese prihlásenia zabezpečí, že do zoznamu budú zaradení iba používatelia, ktorí majú záujem konať. To zvyšuje otvorené sadzby, čo tiež naznačuje poskytovateľom internetových služieb a poskytovateľom e-mailových služieb, že vaše správy sú hodnotené a mali by sa doručovať. Okrem toho núti účastníkov komunikovať s obsahom odosielaným z vašej e-mailovej adresy – čo je ďalší náznak, že ho chcú dostávať.

Nepoužívajte adresu „bez odpovede“

Každý dostal e-mail z adresy „bez odpovede“. Ak si myslíte, že to robí váš SMB profesionálnejším, mýlite sa. Jednosmerný obsah predstavuje veľkú červenú vlajku pre poskytovateľov internetových služieb a poskytovateľov e-mailových služieb. Vedia, že moderný internet prospieva v súvislosti s prepojením a interakciou pre spotrebiteľov aj podniky, a prerušenie tohto pripojenia sa považuje za silný náznak toho, že e-mailová adresa nie je legitímnym podnikom..

Ak sa obávate upchávania doručenej pošty otázkami, ktoré si nevyžadujú odpoveď, osvedčeným postupom je vytvoriť určenú e-mailovú adresu pomocou vašej bežnej firemnej e-mailovej domény a potom ju jednoducho nikdy nekontrolovať..

Riaďte sa osvedčenými postupmi podľa predmetu a iného obsahu

Riadky e-mailových správ sú lanom, ktoré musia malé a stredné podniky dôkladne sledovať. Na jednej strane vám osvedčené postupy vyžadujú, aby ste na upútanie pozornosti v preplnenej doručenej pošte používali pútavý obsah so silným zasielaním správ. Na druhej strane sa musíte vyhnúť pokušeniu písať veľkými písmenami, používať slová ako „zadarmo“ alebo „prezradiť“ a vyhodiť veľa výkričníkov – len preto, že je váš obsah Úžasný!!!

Problém je v tom, že všetci to považujeme za nepríjemné, keď sme na druhom konci (buďte úprimní). Poskytovatelia internetových služieb a poskytovatelia e-mailových služieb si všimnú tieto taktiky a potrestajú vás odoslaním vašich e-mailov do priečinka so spamom. Preto sa tejto taktike úplne vyhýbajte.

Často sa však prehliada skutočnosť, že v tele e-mailov je tiež vyhľadávaný tento jazyk. Ak si myslíte, že môžete byť inteligentní a pridať tento druh správ do tela svojich e-mailov, zamyslite sa znova. Najlepším postupom je nikdy dať kópiu, ktorú by ste nepoužívali, do predmetu kdekoľvek vo vašom e-mailovom obsahu.

Venujte pozornosť svojim metrikám uskutočniteľnosti

Prenos e-mailov a nevyžiadaná pošta spolu úzko súvisia. Ďalším osvedčeným postupom je venovať pozornosť negatívnym metrikám, ktoré ovplyvňujú vašu realizovateľnosť, ako je miera odchodov a odhlásení, ako aj pozitívnym, ako je miera otvorenia. Ak zaznamenáte nárast negatívnych metrík alebo pokles pozitívnych metrík, je bezpečné predpokladať, že poskytovateľ internetových služieb alebo poskytovateľ e-mailových služieb spochybňuje potrebu doručenia správ. Z toho vyplýva, že aj keď sú vaše e-maily doručované, môžu sa stále odfiltrovať do priečinka so spamom.

Ak zistíte vysoké alebo zvyšujúce sa hodnoty týchto negatívnych ukazovateľov, osvedčeným postupom je pozrieť sa na e-maily, ktoré ich spôsobujú, a analyzovať obsah. Pozrite sa na všetky rôzne veci, ktoré by mohli spôsobiť, že poskytovateľ internetových služieb si myslí, že váš e-mail je spam, alebo môže spôsobiť, že ho používateľ neotvorí: Aké sú predmetové riadky? Ako často odosielate e-maily? Rozdeľujete svoj zoznam správne, aby ste mohli poskytovať relevantné správy? Ďalšiu pomoc nájdete v našom článku o tom, ako sa vyhnúť priečinku so spamom.

Záverečné technické podrobnosti: Získajte autorizáciu a vyhnite sa priečinku nevyžiadanej pošty overením vašej e-mailovej adresy

Poskytovatelia internetových služieb a e-mailové služby sa snažia doručovať iba správy vysokej kvality do doručenej pošty používateľa. Za týmto účelom vyhodnocujú každú správu, ktorá tam bola odoslaná, v snahe identifikovať a odfiltrovať spam. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré používajú, je reputácia e-mailovej adresy, ktorá správu odoslala. Čím viac môžete urobiť pre to, aby ste signalizovali svoju dôveryhodnosť, tým pravdepodobnejšie budú vaše správy doručené.

Preto je ďalším najlepším postupom overte svoju e-mailovú adresu. Používajú sa tri hlavné autentifikačné štandardy:

  • ID odosielateľa
  • Rámec politiky odosielania (SPF)
  • Identifikovaná pošta DomainKeys a DomainKey (DKIM)

Ak to znie ako banda techno-žargónu, s ktorým sa nechcete zaoberať, nie ste sami. Našťastie to naozaj nemusíte. Renomovaný poskytovateľ e-mailových služieb, ako je napríklad AWeber, automaticky zaúčtuje váš účet so svojou povesťou, aby overil pravosť zasielaných bulletinov a automatických odpovedí všetkými tromi štandardmi..

Na konci dňa je pochopenie, ako sa dostať na bielu listinu, zložité. Je to také jednoduché, ako postupovať podľa osvedčených postupov zamerania sa na poskytovanie cielenej hodnoty, ktorá osloví správnych účastníkov v správnom čase. Ak tak urobíte, vaši predplatitelia budú chcieť prijímať vaše správy a budú sa s vami spojiť, ak ich o to požiadate. Poskytovatelia internetových služieb a poskytovatelia e-mailových služieb si ich všimnú a umožnia vašim e-mailom neustále obchádzať priečinok so spamom a doručovať ich priamo do doručených správ vašich odberateľov..

zdroje

http: //www.firemailing.com/whitelist.html
https: //help.campaignmonitor.com/email-authentication
https: //returnpath.com/wp-content/uploads/2017/08/2017-Deliverability-Benchmark.pdf? sfdc = 701370000006V4u
https: //moosend.com/blog/email-deliverability/
http: //www.firemailing.com/whitelist.html
https: //blog.aweber.com/email-deliverability/how-to-get-whitelisted.htm
https: //blog.aweber.com/email-marketing/the-easiest-way-to-get-whitelisted-and-grow-your-business-at-the-same-time.htm
https: //help.campaignmonitor.com/email-authentication
https: //fulcrumtech.net/resources/avoiding-gmail-spam-filter/
https: //www.smartinsights.com/email-marketing/email-list-management-ecrm/email-opt-in-best-practice-infographic/
https: //www.convinceandconvert.com/convince-convert/15-email-statistics-that-are-shaping-the-future/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me