Ako napísať najlepšie riadky e-mailového marketingu

Minulý rok prieskumy spoločnosti Convince and Convert ukázali, že 44% ľudí, ktorí dostávajú e-maily, si niečo kúpilo kvôli propagačným e-mailom. tak napriek všetkým kanálom, ktoré sú dnes dostupné obchodníkom, e-mail zostáva účinný. Je tu však aj ďalšia, vytriezlivejšia štatistika, na ktorú si marketéri musia pamätať: Spoločnosť ResearchO TOPO tiež zistila, že viac ako 75% e-mailov sa nikdy neotvorí.


Otvorenie e-mailov, aby sa mohla realizovať ich úžasná sila na konverziu, je nevyhnutnosťou pre malé a stredné podniky (SMB), ktoré chcú maximalizovať návratnosť svojich investícií do e-mailového marketingu.. Písanie najlepších riadkov predmetov, ktoré majú prinútiť publikum k otvoreniu e-mailov, nie je o kopírovaní „najlepších riadkov“ zo zoznamu, ale o pochopení toho, čo taktika pracuje pri komunikácii správ, ktorým vaše publikum nemôže odolať.

Najlepšie e-mailové linky začínajú stratégiou

Pred písaním jediného slova segmentujte svoje publikum

Vaše e-maily nebudú otvorené, ak nebudú odoslané správnemu publiku. Predtým, ako napíšete jediné slovo z predmetov, rozdeľte svoj e-mailový zoznam. V skutočnosti sa písanie účinných riadkov predmetov v skutočnosti začína na začiatku vášho vzťahu s predplatiteľom. Najlepším postupom je klásť otázky, ktoré vám pomôžu s tvorbou riadkov predmetov priamo na aktívach, ktoré používate na prevod účastníkov na váš zoznam (vstupné stránky a kontextové okná)..

Poskytovatelia e-mailových služieb, ako je GetResponse, uľahčujú malým a stredným podnikom ľahšie nájsť hlavné charakteristiky vo svojom publiku a zostaviť zoznamy potenciálnych zákazníkov, ktoré ich zdieľajú. Pozrite si našu odbornú recenziu GetResponse a získajte viac informácií o tom, ako tento typ funkčnosti funguje.

Ako napísať najlepšie riadky e-mailového marketingu

Otázky by sa mali pýtať na záujmy predplatiteľa, ako sú preferencie variantov produktu, aktuálne záujmy alebo najväčšie výzvy. V závislosti na vertikále môžete klásť otázky, ako napríklad:

  • Aká je tvoja obľúbená značka?
  • O ktorých témach sa momentálne zaujímate viac?
  • Čo si myslíte, že vás zdržiava v dosahovaní vašich cieľov?

Mapujte témy tém na cestu zákazníka

Samotná segmentácia publika nestačí na maximalizáciu vašej otvorenej miery. Vedie otvorené e-maily, keď sa správy podľa predmetu zhodujú so správami, ktoré hľadajú, čo je určené ich umiestnením v predajnom potrubí.. Najlepším postupom je zamyslieť sa nad jazykom a správami, ktoré budú rezonovať so zákazníkmi v každej fáze plynovodu, zatiaľ čo vy budujete cestu.

Počiatočné štádium plynovodu je zvyčajne charakterizované zhromažďovaním informácií, takže správy a jazyk by mali komunikovať, že vaše e-maily ponúkajú cenné informácie. Odberatelia v neskorších fázach plynovodu sú pripravení na uskutočnenie nákupu, takže predmetové línie by mali sprostredkovať konkrétne ponuky.

Vytvorte štatisticky platné varianty prvkov vašich predmetov na testovanie A / B

Dáta sú stredobodom dobrého marketingu. Častou chybou, ktorú malé a stredné podniky robia, je však generovanie údajov len pre potreby údajov. Testovanie variantov A / B si vyžaduje zmysluplné rozlíšenie medzi nimi.

Nielen, že napíšete veľa predmetov, aby ste zistili, ktorý z nich má najlepšiu výkonnosť. Úmyselne remeselný jazyk, ktorý je odlišným tónom alebo inou ponukou alebo inou hodnotou. Aby ste sa uistili, že máte kontrolu nad svojimi testami, osvedčeným postupom je zámerné testovanie súčasne iba jedného z týchto prvkov predmetu..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako možno tento druh funkčnosti použiť na nájdenie optimálnych variantov, pozrite si našu odbornú recenziu spoločnosti Constant Contact, ktorá sa špecializuje konkrétne na testovanie predmetu e-mailu..

Sledujte, ako často predplatiteľ otvára vaše e-maily

Bez ohľadu na to, koľko plánovania a zhromažďovania údajov robíte, zoznamy účastníkov nie sú nikdy monolit; sú zbierkou jednotlivcov, ktorí sa rozhodnú otvoriť alebo ignorovať vaše e-maily na základe ich vlastnej situácie. Najlepšie je vypracovať pracovné postupy, ktoré sa zameriavajú na jednotlivcov so špecifickými témami podľa ich individuálnej otvorenej miery.

Ako napísať najlepšie riadky e-mailového marketingu

Odberatelia s vysokou mierou otvorenosti sú veľmi zapojení, takže im pošlite riadky s predmetmi, ktoré premosťujú priepasť medzi jednou etapou plynovodu a ďalšou. Napríklad vedúci v počiatočnej fáze hľadajú informácie o probléme a vaším cieľom je ich previesť do polovice fázy, keď začínajú uvažovať o riešení. Ak si všimnete, že potenciálny zákazník otvára vysoké percento vašich e-mailov, použite riadok s predmetom, napríklad „Máte fakty o [téma X]. [Váš produkt] vie, ako na ne konať. “ Týmto spôsobom ich povzbudíte, aby sa pohybovali v potrubí.

Keď je vaša stratégia pripravená, je čas začať písať najlepšie riadky e-mailových predmetov

Vyzvite bežne predpoklady alebo konvenčné znalosti

Nikto nemá rád myšlienku, že sa mýli, a strach z nesprávnych predpokladov stačí na to, aby ľudí nalákal, aby sa chceli dozvedieť viac. Bez ohľadu na to, kde sa práve pripravujú vaši odberatelia, naznačujú, že to, čo vedia, je v skutočnosti nesprávne, je veľmi efektívny spôsob, ako vzbudiť zvedavosť a prinútiť ich, aby otvorili vaše e-maily. Forma, ktorú to má, sa líši v závislosti od odvetvia a vertikály, ale najlepšou praxou je nikdy priamo tvrdiť, že účastníci nie sú „zlí“ v niečom, ale skôr posilniť svoje ego a potom naznačovať, že zmena okolností ich znalosti zastarala..

Príkladom by bolo: „Máte pravdu, [produkt X] odletel z regálov – do minulého týždňa.“ Posilnením imidžu čitateľa o sebe ako dobre informovaného jednotlivca môžete zdôrazniť ich neznalosť bez toho, aby ste riskovali vôľu. Toto pripomenutie ich statusu odborníka navyše zvyšuje pravdepodobnosť, že ho čitateľ bude chcieť znova potvrdiť prečítaním najaktuálnejších informácií v tele e-mailu..

Zachyťte body bolesti odberateľov čo najmenej slovami

Chybné znalosti nie sú jediným spôsobom, ako vzbudiť zvedavosť čitateľov. Riešenie problémov s bolesťou je osvedčená marketingová technika, ktorá by mala byť vždy vo vašom repertoári. Ale tam, kde sa väčšina SMB pokazí, je to dĺžka a tón správ. Základnou najlepšou praxou je destilovať bolesť zákazníkov na čo najmenej slov.

Obamova kampaň to urobila vynikajúcou prácou počas Obamových prezidentských kampaní. Je známe, že kampaň zameraná na získavanie e-mailov s predmetom, ktorý obsahoval iba štyri slová – „Vyčerpám“ – získala 2,5 milióna dolárov. Pre priaznivcov kampane je jasne a priamo preukázané, že bolesť je jednoznačným motívom nielen na kliknutie na e-mail, ale aj na sledovanie a konverziu.

Ponúknite údaje, ktoré sú pre vašich odberateľov cenné

Vo svete algoritmov, analytík a AI sú údaje kráľom. Ľudia si cenia štatistické informácie, ktoré im môžu pomôcť prekonať konkurenciu. Najlepšie je uviesť vo svojich riadkoch e-mailových správ údaje, ktoré čitateľovi oznámia, že ho môžu očakávať.

Výskum inštitútu Content Marketing Institute ukázal, že 65% firiem uviedlo výskumné správy a štúdie ako druh obsahu, ktorý považujú za najcennejší. Jedinečné údaje a analýzy poskytujú veľkú hodnotu, ktorú ľudia považujú za zaujímavú a sú ochotní kliknúť na vaše e-maily, aby sa dostali.

Znie ako človek pomocou empatie, humoru a vtipu

Poskytovanie údajov neznamená, že to znie ako robot. E-maily sa odosielajú do doručených, v ktorých stovky, ak nie tisíce správ súťažia o pozornosť. Vystúpiť z davu jednoduchých a nudných e-mailových správ to môže urobiť. Vytvorenie úsmevu alebo smiechu prechádza dlhú cestu.

Jedným z najuznávanejších príkladov tejto témy je riadok pre tému LinkedIn, ktorý uvádza: „Zákazníci v čierny piatok sú najhorší zákazníci.“ Je ťažké oceniť vtip tu, a ešte ťažšie sa tomu smiať. Aj keď to nevysvetľuje hodnotu obsiahnutú v e-maile, upútava vašu pozornosť jeho dráždivým humorom.

Zvedavosť odberateľov Spike

Ďalším dôvodom, prečo predmetová téma LinkedIn funguje tak dobre, je to, že vyvoláva otázku: Prečo sú zákazníci čierneho piatka najhoršími zákazníkmi? Kladenie otázok alebo škádlení faktoidov, ktoré zvyšujú zvedavosť účastníkov, aby sa dozvedeli viac, ich láka na prekliknutie.

Zvýšená zvedavosť si vyžaduje rovnováhu medzi tajomstvom a konkrétnymi informáciami. Všeobecné riadky ako „Nikdy neveríte tomu, čo je v tomto e-maile!“ neposkytujte žiadne aktuálne informácie, a preto nezaujímate žiadny záujem. Najlepším postupom je vždy poskytovať aktuálne informácie, ktoré čitateľovi nasmerujú na predmet e-mailu. Oveľa lepší spôsob, ako zvýšiť zvedavosť, je téma Refinery29: „Mám Botox -& Takto to vyzeralo. “ Uvádza tému a umožňuje čitateľom vedieť, čo získajú po prekliknutí.

Spýtajte sa svojich odberateľov

Ľudia radi sú požiadaní o ich názory kedykoľvek a kedykoľvek, a predmetové e-mailové riadky sa nelíšia. Otázka v predmete predmetu kladie dôraz na predplatiteľov a vyzýva ich, aby spolupracovali. Na rozdiel od techník zvedavosti alebo predpokladu, táto taktika nepoužíva rétorické alebo hlavné otázky. Rozlišuje sa tým, že priamo žiada čitateľov o ich názor.

Toto funguje zvlášť dobre pre malé a stredné podniky v oblasti elektronického obchodu, ktoré hľadajú efektívny spôsob, ako sledovať a retargetovať zákazníkov po uskutočnení nákupu. Predmet správy REI „Čo si myslíte? Napísať recenziu “má ďalšiu výhodu v tom, že upútava predplatiteľov nielen na opätovné oslovenie vašej značky, ale aj na poskytnutie cenných údajov..

Žiadne kúzelné guľky: Najlepšie e-mailové riadky predmetov vyžadujú pokračujúcu prácu

Malé a stredné podniky nemôžu zvýšiť otvorené sadzby pomocou jedinej nemennej stratégie. Predmetové e-mailové riadky sú marketingovou taktikou, ktorá funguje v dynamickom prostredí meniacom očakávania a potreby zákazníkov. Konkrétne tematické okruhy, ktoré pracujú jeden deň, nemusia – v skutočnosti pravdepodobne – nebudú fungovať iný deň.

Poskytovatelia e-mailových služieb, ako sú SendinBlue a AWeber, vás nepriamo povzbudia, aby ste postupovali podľa osvedčených postupov, pretože opakované použitie rovnakých riadkov s predmetmi skutočne poškodí počet doručených správ.. Dôvod je jednoduchý. E-maily od dobrých obchodníkov sa neustále prispôsobujú; e-maily pochádzajúce od spammerov zvyčajne nie. Odberatelia tiež rýchlo penalizujú predmetové riadky, ktoré sú zastarané alebo neprinášajú hodnotu – prieskumy spoločnosti Convince and Convert ukázali, že 69% príjemcov e-mailu nahlási e-mail ako nevyžiadanú poštu výlučne na základe predmetu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako e-mailové služby zabezpečujú, že miera vašej doručiteľnosti zostane na vysokej úrovni, aby sa vaše správy dostali k doručeným správam vašich predplatiteľov, pozrite si naše odborné recenzie AWeber tu a SendinBlue tu .

Riadky predmetov e-mailu môžu byť krátke, to však neznamená, že sa dajú robiť bezdôvodne. Konceptualizujte ich ako marketingovú taktiku rovnako ako všetky ostatné a postupujte podľa známych osvedčených postupov pri spracovávaní správ a jazyku, na ktorý ľudia reagujú. Vaši odberatelia vás odmenia vysokými otvorenými kurzami – a nakoniec vynikajúcimi mierami konverzie.

zdroj:
https: //blog.hubspot.com/marketing/best-email-subject-lines-list
https: //blog.hubspot.com/marketing/email-subject-line-lessons
https: //abcnews.go.com/blogs/politics/2012/11/odd-obama-email-subject-lines-drew-huge-cash/
https: //blog.hubspot.com/marketing/reasons-for-bad-open-rates
https: //www.optimonk.com/30-awesome-email-subject-lines-convert/
https: //aritic.com/blog/aritic-pinpoint/best-email-subject-lines-examples/
https: //unbounce.com/email-marketing/perfect-subject-line/
https: //getcrm.com/blog/sales-statistics/
https: //www.convinceandconvert.com/convince-convert/15-email-statistics-that-are-shaping-the-future/
https: //blog.topohq.com/sales-development-technology-the-stack-emerges/
https: //contentmarketinginstitute.com/2015/01/5-pillars-successful-content-marketing/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me