Ako čítať analýzu zverejnenia vyrovnávacej pamäte a zlepšiť sociálnu stratégiu [2020]

Buffer je popredný nástroj na plánovanie sociálnych médií s miliónmi používateľov na celom svete. Táto platforma pomáha všetkým od malých blogerov až po spoločnosti z rebríčka Fortune 500 spravovať ich obsah v sociálnych médiách – od plánovania obsahu až po analýzu.


Veľa ľudí miluje Buffer, pretože to je super intuitívna platforma, ktorá sa neuveriteľne ľahko používa (najmä v porovnaní s niektorými jeho konkurentmi). Môžete si vytvoriť bezplatný účet alebo zaplatiť za program, ktorý vám umožní prístup k ďalším funkciám.

Buffer má aj samostatný, samostatný analytický produkt. Ak teda hľadáte podrobnejšie údaje, prečítajte si, ako vyťažiť maximum z analýzy nárazníkov.

Na účely tohto článku, Zameriame sa na najzákladnejšie analýzy dostupné s účtom Publikovanie vyrovnávacej pamäte. Na konci budete presne vedieť, ktoré údaje sú obsiahnuté, čo chýbajú a ako vám tieto informácie môžu pomôcť zlepšiť vašu stratégiu v oblasti sociálnych médií..

Ak ste zvedaví na všetky ďalšie funkcie, ktoré ponúka služba Buffer Publish, prejdite na našu stránku úplná recenzia.

Prehľad služby Analytics v publikovaní vyrovnávacej pamäte

Služba Buffer Publish sa integruje do piatich najväčších platforiem sociálnych médií. Bez ohľadu na to, či máte bezplatný alebo platený účet, môžete sa pripojiť k:

 • cvrlikání
 • Stránky a skupiny na Facebooku
 • Osobné účty a obchodné profily na Instagrame
 • Profily a stránky LinkedIn
 • Dosky na Pintereste

Získané údaje závisia od typu účtu, ktorý máte, a od konkrétnej platformy sociálnych médií. Ak máte účet na publikovanie vyrovnávacej pamäte Pro, získate iba 30 dní histórie príspevkov (zostavené v časti „Post Reports“). Získate úplnú históriu príspevkov pomocou účtu Premium alebo Business a bezplatné účty nemajú prístup k žiadnej histórii príspevkov.

Údaje obsiahnuté v prehľadoch príspevkov závisia od platformy:

 • Facebook – páči sa mi, komentáre, zdieľania, kliknutia (a dosah na Facebookové stránky)
 • cvrlikání – páči sa mi, kliknutia, zmienky, odkazy, potenciálny dosah (a zobrazenia pre účty Premium a Business)
 • Instagram – Páči sa mi, komentáre
 • LinkedIn – komentáre, hodnotenia, opätovné zdieľania, kliknutia
 • pinterest – komentáre, páči sa mi, opakovania

Určite môže byť užitočné nechať si tieto informácie zhromaždiť za vás. Ak však skutočne chcete zmysluplné údaje, ktoré vám môžu pomôcť posilniť vašu správu alebo sa spojiť s publikom, budete musieť upgradovať na účet Premium alebo Business..

Snímka obrazovky služby Buffer Publish Analytics - prehľad

Okrem poštových správ, Prémiové a obchodné účty majú prístup k prehľadom s prehľadom.

Aj keď v prehľadových správach nedostanete pre LinkedIn alebo Pinterest žiadne nové informácie, Facebook, Twitter a Instagram ponúkajú ďalšie informácie ktoré sa dajú použiť na vašu stratégiu v oblasti sociálnych médií:

 • Facebook – zobrazenia zobrazení, počet reakcií, zapojenie strán a príspevkov, kliknutia na odkazy, počet zapojených používateľov, nový a celkový počet fanúšikov / sledovateľov
 • cvrlikání – dojmy, zapojenie, celkový počet sledujúcich, nových sledovateľov
 • Instagram – dosah, počet zobrazení, miera interakcie, zhliadnutia videa, ukladanie príspevkov, noví sledovatelia, celkový počet sledujúcich

Prehľadové prehľady ponúkajú viac vizuálnych informácií, ako sú tabuľky a grafy, čo je skvelé, ak ste správcom sociálnych médií a potrebujete zostaviť prehľad klientov. Vyzerá to, že ste celé dopoludnie zhromažďovali údaje, keď vám to skutočne trvalo len pár kliknutí.

Rovnako ako správy o príspevkoch, tieto informácie sú stále členené podľa platformy sociálnych médií, takže budete musieť prepínať medzi svojimi účtami a posudzovať, ako sa váš obsah darí jednotlivo.

Môžete sa pozrieť na údaje týkajúce sa účtu sociálnych médií ako celku:

Snímka obrazovky služby Buffer Publish Analytics - Výkon

Máte tiež možnosť prezerať údaje pre jednotlivé príspevky:

Snímka obrazovky služby Buffer Publish Analytics - rozpis príspevkov

Používanie údajov na posilnenie vašej stratégie

Je potrebné poznamenať, že na niektorých platformách (napr. Pinterest a LinkedIn) vidíte iba údaje o obsahu uverejnenom prostredníctvom vyrovnávacej pamäte. Avšak pre Twitter, Facebook a Instagram získajte analytiku dokonca aj na externe publikovaný obsah. Je to užitočné, ak hľadáte úplný prehľad o tom, ako funguje vaša stratégia.

Rýchly pohľad na jednu z vašich prehľadov prehľadov môžete určiť ktoré z vašich príspevkov v sociálnych médiách získavajú najväčšiu pozornosť od vašich fanúšikov a sledovateľov. Môže to pomôcť pri rozhodovaní o tom, aký typ obsahu sociálnych médií by ste mali zverejniť, aby ste sa zapojili alebo zvýšili povedomie o značke.

Pomocou základnej analýzy publikovania vyrovnávacej pamäte môžete ľahko zistiť:

 • Aký druh obsahu je najpopulárnejší a najúspešnejší na konkrétnej platforme
 • Ktorý obsah je populárny na všetkých platformách
 • Aký obsah pracuje alebo nefunguje pre vaše publikum

To vám môže pomôcť rozhodnúť sa, či má byť obsah preformátovaný alebo vylepšený, aby bol efektívnejší. A môže pomôcť pri stratégii plánovania obsahu ako celku, ako údaje použijete rozhodovať o svojich správach a najúčinnejších spôsoboch ich zdieľania.

Navyše, ak zdieľate jeden obsah na viacerých platformách, budete vedieť, či by aktualizácia videa, obrázkov, odkazov alebo textov na každej z nich fungovala najlepšie..

Vyrovnávacia pamäť obsahuje niektoré základné nástroje na filtrovanie, ktoré sa oplatí využiť. Napríklad môžete filtrovať údaje na sledovanie výkonu iba pre obsah zdieľaný prostredníctvom vyrovnávacej pamäte.

Môžete tiež izolovať štatistiky pre rôzne typy príspevkov, napríklad obrázky, videá, odkazy, text a správy. Tieto informácie vám môžu pomôcť pri optimalizácii pre každú správu, typ príspevku a platformu.

Porovnanie vašich možností

Údaje, ktoré získate pomocou základného účtu na publikovanie vyrovnávacej pamäte, sa, žiaľ, nemôžu porovnávať s balíčkami ponúkanými konkurentmi, ako sú napríklad HootSuite. Nie je možné získať predstavu o demografii, správaní, populárnych kľúčových slovách, značkách hashtag atď. To nie je užitočné, ak hľadáte hĺbkové informácie, ktorými sa riadi vaša stratégia v oblasti sociálnych médií.

Ak chcete získať skutočné strategické usmernenie, vrátane informácií o optimálnom čase uverejňovania obsahu a rozpisu zmien v počte divákov a interakciách, musíte si zaobstarať samostatnú službu analýzy vyrovnávacej pamäte. Toto poskytuje lepší prehľad o stránkach Facebooku a firemných účtoch Instagramu, ale spolu s LinkedIn, Twitterom, Pinterestom atď..

Zrátané a podčiarknuté v analýze vyrovnávacích pamätí

Základné analytické funkcie v službe Buffer Publish sú užitočné až do tej miery, pretože nikdy neuškodí vedieť, s čím sa ľudia zaoberajú. Ak však nemáte najnákladnejší plán, údaje vám nedávajú dostatok informácií na preukázanie dôvodov, prečo je niektorý obsah úspešnejší a pútavejší ako iný obsah. To znamená, že určite existuje priestor na zlepšenie.

Ak chcete lepšiu analýzu, dokonca aj v bezplatnom nástroji na plánovanie sociálnych médií, mali by ste sa s tým lepšie HootSuite. V každom prípade má zmysel pozrieť sa na našu úplná recenzia na publikovanie vyrovnávacej pamäte aby ste zistili, či jeho ďalšie vlastnosti stoja za to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me