AI Logo Tasarım Savaşı – Terzi Markaları ve Logojoy

Logojoy’un şimdi Looka olarak yeniden markalaştığını lütfen unutmayın. Yeni okuyabilirsiniz, güncellenmiş inceleme burada.


Sınırlı bir bütçeyle hızlı bir logo tasarlamanız gerektiğinde, kaç seçeneğiniz olduğuna şaşırabilirsiniz. İşletmeniz için mükemmel logoyu tasarlamanıza yardımcı olabileceklerini söyleyen çok sayıda logo tasarım hizmeti vardır. Yani, nasıl seçiyorsun? Onları karşılaştırmalısın.

İki popüler seçenek Logojoy ve Terzi Markaları. Her iki platform da potansiyel logolar tasarlamak için müşterilerinin tasarım tercihlerini kullanır ve hızlı ve kullanımı kolay düzenleme araçları sunar. Hangi hizmetlerin daha iyi olduğunu belirlemenin tek yolu, her birini daha ayrıntılı incelemek.

1. Tur: Tasarım Süreci

Logojoy daha kapsamlı, doğru logoyu sabitlemek için birçok soru soruyor

İlk olarak Logojoy, logom için ilham kaynağı olarak kullanılacak 30 tasarım arasından seçim yapmamı istedi. Beş tane seçtim.

Logojoy

Ardından, renk paletimi seçmem istendi. Sevdiğim benzersiz bir özellik, rengin üzerine geldiğinizde, anlamları size sağlanır:

 Logojoy1

Bir sonraki ekranda, sembolleri aramam istendi. Kendi anahtar kelimelerimi yazabilir veya Logojoy’un önerdiği anahtar kelimeleri tıklayabilirim. Kendi anahtar kelimenizi yazdığınızda, altında tıklanabilir diğer öneriler görünür:

Aramayı sevin

Sadece iki simge seçmeye karar verdim, bir kalem ve bir TV, çünkü bunlar benim blogum için mantıklı. Sonra logo tasarım seçeneklerim sunuldu. Genel olarak, tüm süreç basitti.  

Terzi Markaları daha az tasarım tercihine yakınlaşır, böylece düzenlemeye hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz

Tailor Brands ile tasarım yapmaya başlamak için, sadece şirket adımı yazmam ve isteğe bağlı bir slogan sunmam istendi. Bu örnek için aynı adı kullandım.

Sonra bir endüstri seçtim ve şirketin bir tanımını ekledim. Bulabildiğim en yakın kategori “Eğlence” idi.

Terzi Markaları

Sonra logomun odağını seçmem istendi. Bu, ad tabanlı, simge tabanlı veya başlangıç ​​tabanlı olabilir.

Logojoy kullanarak oluşturduğum logo ile karşılaştırılabilir bir logo oluşturmak için ikon tabanlı seçtim. Bana düzinelerce simge sunuldu ve favorimi seçtim. Logo arama ekranı aşağıdadır:

Terzi Markaları1

Sonra, yazı tipi tercihlerimi belirlemek için bir anket yapıldı. Ve sonra sonuçlarımı aldım. Tüm süreç hızlı ve basitti.

Tasarım süreçleri nasıl karşılaştırılır??

Her iki süreçten de geçerken fark ettiğim birkaç farklı fark vardı. Logojoy’un süreci daha uzun sürdü, çünkü daha geniş bir çeşitlilik ve logom için birden fazla simge seçmeme izin ver.

Terzi Markalarının sürecinin biraz daha kısa olması, onu biraz daha verimli hale getiriyor. Sana izin vermelerini seviyorum sadece bir simge seç. Bu, markamın en önemli mesajına gerçekten odaklanmama yardımcı oldu. Okuyuculara yazar olduğumu söylemem gerekiyor muydu yoksa blogumun TV hakkında olduğunu söylemek daha mı önemli? Markanızın en benzersiz özelliğine ne kadar erken odaklanırsanız o kadar iyidir, çünkü insanları.

Yazı tiplerine renk üzerinde odaklanmak, Terzi Markalarının tercihler anketini benzersiz kılar. İlk adımda renklendirmekten daha önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Renk karar vermesi daha kolay bir unsur olsa da, yazı tipi bir markanın havasını oluşturmada biraz daha güçlüdür.

Potansiyel logolarımı kolayca tasarlayabildiğim kadarıyla, her iki hizmet de eşit. ancak, Terzi Markalarının süreci biraz daha sezgisel geldi.

Sürecin bir bölümünü incelemek kazananı belirlemenize yardımcı olmaz, bu yüzden tasarım seçeneklerine daha yakından bakalım.

2. Tur: Tasarım Seçenekleri

Logojoy’un tasarımları basittir ve her zaman renk tercihlerinize uymaz

Logojoy tasarımlarından hayal kırıklığına uğradım. Tercih ettiğim renkler olarak mavi, pembe ve turuncu seçtim. Tasarım seçeneklerim nadiren iki tane içeriyordu ve asla üç. Genellikle, seçimlerim tamamen farklı vurgu renklerine sahip renklerimden sadece birini içeriyordu.

Logo tasarımı

Minimalist tasarımlar genellikle logolar için iyi çalışmasına rağmen, Logojoy’un tasarımlarının havası benim zevkime göre çok basitti. Biraz daha “lüks” hisseden en az birkaç seçenek istedim.

Tasarım seçimlerim, tadına uygun küratörlük yerine bir araya getirilmiş ve “yeterince iyi” gibi görünüyordu. Elbette, tasarımların insan değil algoritma tarafından üretildiğini biliyorum. Ancak, müşterilere daha iyi hizmet vermek için güncellenebilir.

Terzi Markalarının tasarımları daha modern ve yazı tipi tercihlerinizden ilham alıyor

Terzi Markaları tasarımları

Terzi Markalarının logoları şık ve profesyonel görünümlü. Platformun yazı tipi tercihlerine odaklanması, bir müşterinin zevkini ve işlerinde istedikleri havayı gerçekten azaltmasını sağlar. Eğlenceli bir vibe istiyorsam, yuvarlak köşeli bir yazı tipi seçebilirim; daha klasik ve yetkili bir vibe, belki de serif yazı tipi; veya daha lüks ve elit bir vibe, bir komut dosyası yazı tipi.

Bana sunulan çeşitli renklerin olmasını seviyorum. Dan beri Terzi Markaları başlangıçta renk tercihleri ​​hakkında soru sormadı, sonuçlarım kendi seçimlerimle sınırlı değildi. Renk ve yazı tipi bir vibe oluşturmak için birlikte çalışır ve bir öğeyi açık tutmak çeşitliliği artırır.

Yazı tipinden bahsetme, tüm yazı tipi seçenekleri tercihlerimle eşleşti. Seçeneklerimden bazıları sadece metin tabanlıyken, diğerleri metin ve simge içeriyordu. Profesyonel bir görünüm korurken tüm seçeneklerin kendilerine göre farklı bir hissi vardı. Terzi Markalarının tasarımlarında öne çıkan çeşitliliğin derinliğini artıran düzenleme sürecinde küçük değişiklikler yapılabilir.

İki tasarım seçeneği nasıl karşılaştırılır??

Toplam tasarım miktarı açısından, Logojoy bana Terzi Markalarından (90 civarında) biraz daha fazla seçenek (100+) sundu. Ancak, kalitesini takdir Markaların Tasarımlarını Logojoy’lardan daha fazla tasarlayın. İlki daha olgun ve profesyonel görünümlü seçenekler ve genel olarak daha çeşitli tasarımlar sundu. Logojoy’un seçenekleri farklı renk şemalarında aynı tasarımlar gibi hissediyordu.

Her iki hizmet de benzer çeşitli simgeler logonuz için. Logojoy en fazla beş simge seçmenize izin verirken, Terzi Markaları sadece bir simge seçmenizi sağlar.

Takdir ettiğim benzersiz bir özellik Terzi Markaları logo tasarım seçeneklerinizi ekranın sol tarafında görüntülemesidir. Bu önemsiz bir ayrıntı gibi görünebilir. Ancak bir logoya tıkladığınızda,, dünyada nasıl görüneceğinin bir önizlemesini alırsınız – kitaplarda, kartvizitlerde, tablette veya kahve fincanı kılıfında. Potansiyel logonuzu çalışırken görmenin benzersiz bir yoludur. Logojoy ile, ürünü görmeden önce belirli bir logo tasarımına bağlı kalmanız gerekir.

Terzi Markaları2

3. Tur: Düzenleme Süreci

Logojoy, düzenleme sürecinde size daha fazla seçenek sunar

Logojoy için tasarım seçimlerimi daralttıktan sonra, nihayetinde bu seçeneğe karar verdim:

Logo tasarımı1

Neyse ki, Logojoy’un düzenleme ekranı basit ve etkilidir. İçindeki seçenekleri düzenleme Logojoy Dahil etmek:

 • Arka plan rengini değiştirme
 • Metin düzenleme veya slogan ekleme
 • Sembolü değiştirme
 • Kaplar ekleme (yani, logoyu kaplayacak şekiller, aşağıda gösterildiği gibi)

Logo tasarımı

Ayrıca “Düzen Varyasyonları” etiketli bir düğmeyi tıklayabilir ve seçtiğiniz logoyla aynı renklere sahip, ancak farklı öğeler içeren bir tasarım seçebilirsiniz..

Logo tasarımı3

Terzi Markaları ile düzenleme yapmak biraz daha sezgisel 

Düzenlemeyi seçtiğim Terzi Markaları logosu:

Terzi Markaları logosu

Düzenleme araçları şunları yapmanızı sağlar:

 • Metni, stili veya yazı tipini değiştirme
 • Renk düzenini veya paletini değiştirme
 • Metnin ve simgenin konumunu değiştirme
 • Simgeyi tamamen değiştirin

Terzi Markalarının düzenleme sürecini seviyorum. Çok basit ve yalnızca ekranın sol tarafındaki menüden önizlemek istediğiniz seçeneğe tıklamayı içerir.

Terzi Markaları logo1

Ayrıca, simgenin boyutu ve metin karakterleri arasındaki boşluk gibi teknik öğeleri de benzer şekilde değiştirebilirsiniz..

Düzenleme işlemleri nasıl karşılaştırılır??

Tasarımlarınızı Terzi Markalarıyla ilk aldığınızda, ana ekranda sadece 40 tane görünür. Yalnızca hesabınıza girip Markaları Gör’ü tıkladığınızda, sunulan 90 tasarıma daha yakın olduğu daha açıktır. Bence, tüm tasarımları tek bir yere dahil etmemek, Terzi Markalarının zayıflığıdır. 90 tasarımın hepsine bakmasam bile, orada olduklarının bana açık olmasını istiyorum.

Aksine, Logojoy’da tasarım seçeneklerinizi görmek için ekranı aşağı kaydırmanız yeterlidir. Bu, düzenlemek için bir tasarım seçmeyi önemli ölçüde kolaylaştırır.  

Düzenleme ekranı açısından, Terzi Markalarının dikey düzenini Logojoy’un yatay düzenine tercih ediyorum. Bunun ekranın daha az dağınık görünmesini sağladığını gördüm. Yine de, her ikisi de kullanımı oldukça kolaydır, ancak basit farklılıklar Terzi Markaları üzerinde düzenlemeyi daha hızlı hale getirir. Örneğin, Terzi Markaları, renklerinizi bir paletle (yukarıdaki ekran görüntüsü) seçmenizi sağlar. Bunun aksine, Logojoy bir kaydırıcı kullanmanızı sağlar (aşağıdaki ekran görüntüsü):

renk seçici

Logojoy’un kaydırıcıları renkleri seçerken bana daha fazla çeşitlilik ve özgürlük verdi, ancak Terzi Markalarının paletleri, hangi renklerin birlikte iyi göründüğü konusunda rehberlik sağlar. Ayrıca genel olarak daha hızlı bir işlem sağlar.

Hem Logojoy hem de Terzi Markaları, kullanıcıların arka plan, metin ve simge rengini düzenlemesine izin verir. Düzenleyebileceğiniz öğe sayısına göre, her iki hizmet de yaklaşık.

Gerçekten sıkı bir yarış, ama bir kazanan seçme zamanı.

Kazanan Taç

Her ikisi de Terzi Markaları ve Logojoy arasında en iyi logo tasarım hizmetleri bugün piyasada mevcut ve hızlı bir logo oluşturmak isteyen herkes için iyi bir seçenek. Ama bir kazanan seçmeliyim.

Kaydolma ve tasarım süreci, tasarım seçenekleri ve düzenleme sürecini düşündükten sonra, Terzi Markaları Logojoy’u biraz dışa vuruyor birkaç nedenden dolayı. İlk olarak, Terzi Markaları ile daha az özelleştirilebilir öğe olmasına rağmen, sonuç daha profesyonel, daha kaliteli bir logo.

Logojoy’nun düzenleme ekranı biraz daha karmaşık ve sunulan her şeyi öğrenmek daha uzun sürüyor. Düzenleme araçlarını geçmezseniz, logonuzu ürün üzerinde görüntülemenize izin veren bir ekran olduğunu asla bilemezsiniz.

Terzi Markalarının düzenleme sürecini de tercih ediyorum. Anlamak hızlı ve kolaydır, ancak isterseniz değiştirebileceğiniz birkaç öğe vardır. Terzi Markalarının süreci genel olarak biraz daha sezgisel rehberlik sağlar. Araçlar, öğelerin birlikte nasıl göründüğünü göstermek için tasarlanmıştır.

Tailor Brands, biraz daha az tasarım özgürlüğü sunar, ancak seveceğiniz profesyonel bir logo oluşturmanın daha verimli bir yoludur. Lüks, ciddi bir logo isteyen bir işletme için daha iyidir. Ancak biraz daha genç ve parlak bir şey arıyorsanız, Logojoy sizin için daha iyi logo tasarım hizmeti olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map