AI Logo Designer vs Grafický dizajnér – Ktoré by ste si mali zvoliť?

Začíname nové podnikanie, mimovládnu organizáciu alebo projekt a potrebujete logo. A bohužiaľ nemáte žiadne zručnosti v oblasti navrhovania a / alebo nemáte čas vyskúšať si logo. Môžete tak využiť služby profesionálneho grafického dizajnéra, alebo si môžete vytvoriť svoje logo pomocou nejakého nástroja umelej inteligencie (AI). Ak si nie ste istí, akým smerom sa máte vydať, ste na správnom mieste.


Obe možnosti majú svoje klady a zápory, takže je dôležité, aby ľudia, ktorí potrebujú služby značky, pochopili rozdiel medzi dizajnérom loga AI a grafickým dizajnérom. Buď môže poskytnúť kreatívne riešenie pre vaše logo, ale lepšia voľba pre vás závisí od niekoľkých faktorov. Čítajte ďalej, aby ste sa mohli sami rozhodnúť.

Čo sú dizajnéri loga AI?

Dizajnéri logov poháňaných AI sú nástroje založené na webových stránkach, ktoré poskytujú logá doplnené grafikou, typografiou a farbami. Používanie týchto webových stránok je pomerne jednoduché. Najprv stačí zadať názov vašej spoločnosti / mimovládnej organizácie a slogan (ak ho máte). Potom zadajte niekoľko kľúčových slov, ktoré popisujú vašu značku. Potom za pár okamihov dostanete pre svoje logo niekoľko návrhov, ktoré by sa mali týkať informácií, ktoré ste zadali. Niektoré webové stránky dizajnérov loga AI vám umožňujú doladiť farbu, typografiu a obrázok loga – všetko podľa vašich osobných preferencií.

AI Logo Designer vs Grafický dizajnér - Ktoré by ste si mali zvoliť?

Po dokončení vylepšení budete môcť makety vidieť pomocou loga na rôznych propagačných materiáloch a webových stránkach. Ak vidíte niečo, čo sa vám páči, môžete si kúpiť iba logo alebo celú sadu marketingových materiálov.

Jedným príkladom webovej stránky dizajnéra loga AI je Krajčírske značky – ktorá sa doteraz môže pochváliť viac ako 3 miliónmi používateľov a 100 miliónmi návrhov. Vytvorenie loga zvyčajne trvá iba jednu sekundu. Po vytvorení loga pomocou značky Tailor Brands získate prístup k ich nástroju na budovanie značky, ktorý vám pomôže s vašimi sociálnymi príspevkami, stratégiou značky, analýzou značky, vstupnou stránkou a mnohými ďalšími..

Čo grafickí dizajnéri robia?

Účelom grafického dizajnu je sprostredkovať správu alebo presvedčiť publikum a grafickí dizajnéri túto správu sprostredkujú komunikáciou vizuálnych informácií. Profesionál pracujúci v oblasti grafického dizajnu by mal poznať základy dizajnu vrátane:

 • teória farieb
 • typografie
 • rozloženie tlače
 • vývoj obrázkov
 • návrh webového rozhrania

Mali by byť schopní budovať aktíva značky a zabezpečiť, aby boli konzistentné vo všetkých jej dizajnoch. To všetko povedalo, vytváranie log by malo byť v rámci schopností grafického návrhára.

Grafickí dizajnéri vo všeobecnosti nemusia vedieť, ako kódovať. Ak teda potrebujete nejaký kód pre projekt, možno budete musieť najať vývojára, napríklad vývojového klienta front-end.

Príkladom online trhu, kde si môžete najať ľudského grafického dizajnéra, je DesignCrowd, ktorý ponúka návrhy veľkého množstva nezávislých návrhárov z celého sveta. Výzvy na predkladanie návrhov na tejto platforme majú formu súťaží. Vy rozhodujete o parametroch vašej konkurencie, ako sú rozpočet a termín. Dizajnéri potom pošlú svoje navrhované návrhy (vo vašom prípade logo) a vy vyberiete víťaza.

Nezávisle od toho, či vaše logo vytvára tvorca loga AI alebo profesionálny grafik, nezabudnite označiť všetky nasledujúce položky:

 1. jednoduchosť – Vaše logo by malo byť pre zákazníkov ľahko prehľadné a jednoduché návrhy zvyčajne fungujú najlepšie. (Dobrým príkladom je logo spoločnosti Apple.)
 2. Konzistentnosť značky – Uistite sa, že všetko, čo vaše logo predstavuje, je kompatibilné so správou vašej spoločnosti a celkovým obrázkom vašej značky.
 3. památnost – Vaše logo by malo byť ľahko zapamätateľné. Keď zákazníci myslia na vaše logo alebo sa s ním stretnú počas jeho dňa, mali by mu byť pripomenutí, kto ste a čo znamená..
 4. Pozoruhodnosť – Vaše logo by nemalo vyzerať ako všetci ostatní. Nech je jedinečný!
 5. čitateľnosť & flexibilita – Najlepšie logá sú univerzálne. Fungujú dobre v rôznych prostrediach a aplikáciách, ako je farebná a čiernobiela, veľká a malá, digitálna a tlačená, statická a animovaná atď.

Čo by ste si teda mali zvoliť pre svoje logo: AI Logo Designer alebo Graphic Designer?

Ak sa chcete sami rozhodnúť, zvážte nasledujúce otázky:

 • Aký je rozpočet pre vaše logo? – Náklady na logo navrhnuté profesionálnym dizajnérom môžu dosiahnuť tisíce dolárov. Naopak, náklady na logo navrhnuté pre umelú inteligenciu môžu byť len pár dolárov. Koľko peňazí ste ochotní investovať do loga?
 •   Kedy potrebujete logo?? – Je to naliehavé alebo je váš termín relatívne flexibilný? Profesionálny dizajnér môže trvať dni, týždne alebo dokonca mesiace aby ste vytvorili finálny dizajn svojho loga. Na druhej strane, Návrhár loga AI môže trvať iba niekoľko sekúnd vytvoriť logo po zadaní údajov.
 •   V ktorej vývojovej fáze je váš projekt alebo podnikanie? – Už ste podnikli nejaké obchodné aktivity pre svoj nový podnik? Aj napriek pokročilému použitiu písiem a tvarov môžu dizajny vytvorené dizajnérmi loga AI odvrátiť pozornosť od vášho pôvodného konceptu značky a tieto nástroje AI môžu ponúknuť málo vylepšenia. Ľudský grafik však zabezpečí, aby vaše logo bolo kompatibilné s vašou značkou.
 •   Už máte predstavu o tom, ako by malo vaše logo vyzerať? – Nástroje loga AI používajú na vytváranie log vzorce, ktoré zahŕňajú okrem iného písmo, štruktúru a farbu. Ak teda máte jasnú predstavu o tom, ako by malo vyzerať vaše ideálne logo, existuje šanca, že tento vzorcový prístup vyústi do zmeškania; môžete byť sklamaní z dizajnu, ktorý vám navrhuje webový nástroj AI. V tomto prípade by ste mali radšej profesionálny grafický dizajnér, ktorý si pozorne vypočuje vaše nápady, položí otázky, ktoré vám pomôžu vylepšiť ich, a potom podľa toho navrhnúť vaše vlastné logo. Ak však nemáte nijaké silné predstavy o dizajne loga a ste úplne otvorenou knihou, vyskúšanie dizajnéra loga AI neublíži..
 •   Ako vykonáte testovanie nového loga na trhu? – Logá by mali sprostredkovať jadro vášho podnikania a jeho dizajn potrebuje srdce. Umelé spravodajstvo vám nemôže pomôcť spojiť sa so zákazníkmi ani vám nemôže pomôcť pochopiť nové trhy. Ľudskí dizajnéri a agentúry na podporu značky však môžu. Môžu zorganizovať cieľové skupiny, aby poskytli spätnú väzbu k niektorým z ich návrhov loga predtým, ako sa rozhodnú ponúknuť vám ten najlepší.
 •   Aké sú vaše súčasné a budúce potreby loga? – Chystáte sa použiť logo na časovo obmedzený projekt alebo na dlhodobé podnikanie? Nástroje na návrh umelej inteligencie neustále vytvárajú nové návrhy a ich schopnosti strojového učenia môžu zhromažďovať používateľské údaje, ktoré kolektívne poskytujú prehľad o vznikajúcich trendoch dizajnu.. Z tohto dôvodu môžu logá produkované AI dobre fungovať pre vašu stratégiu budovania značky, prinajmenšom z hľadiska toho, čo sa zdá byť populárne. Ľudskí dizajnéri na druhej strane nemusia mať prístup k takýmto údajom a to, čo produkujú, môže byť v rozpore so súčasnými trendmi.

AI Logo Designer vs Grafický dizajnér - Ktoré by ste si mali zvoliť?

Verdikt?

Výberom loga sa zaväzujete k určitej identite a budujete značku. Tak si to hneď na prvý pohľad. Ak pracujete na osobnom projekte alebo na startupe, ktorý sa práve rozbieha, potom zaplatenie niekoľkých dolárov za všeobecné logo nemusí byť vôbec zlé. Avšak, ak ste veľmi vážni o svojej skutočnej firme a zákazníkoch a chcete okolo nich budovať svoju identitu značky, nemôžete si dovoliť nahradiť ľudského dizajnéra robotom..

SNÍMKY

TechCrunch: https://techcrunch.com/2018/05/09/tailor-brands-series-b/

Káva v rohu: https://www.hongkiat.com/blog/artificial-intelligence-logo-design-brandmark/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map