Açılış Sayfası Yönlendirmeleri Nelerdir ve Nasıl Önleyebilirsiniz?

Hiç bir Facebook reklamından veya e-posta bülteninden bir açılış sayfasını tıkladınız ve yönlendirme bildirimi aldınız mı? Yoksa yüklemek için bir yıl gibi hissettiren bir şey mi aldı?


Elbette, yönlendirme çevrimiçi dünyada çok şey oluyor –ama ideal değil.

Gereksiz yönlendirmeler, açılış sayfanızın yüklenmesi için geçen süreyi etkiler. Onlar olurken, günlerine başlamadan önce ne sattığınızı öğrenmek isteyen ziyaretçi için sinir bozucu olabilir.

Yönlendirmeler de büyük ölçüde etkiler web sitenizin SEO puanı. Ancak, çevrimiçi işletmeler için şanslı, onların oluşmasını önlemek için yollar vardır.

Özetle Açılış Sayfası Yönlendirmeleri

Açılış Sayfası Yönlendirmeleri Nelerdir ve Nasıl Önleyebilirsiniz?

Yeniden yönlendirme, ziyaretçiniz belirli bir URL’ye sahip bir web sayfası yüklemeye çalıştığında gerçekleşir, ancak bunun yerine farklı bir URL kullanan bir web sitesine gönderilir.

Var açılış sayfası yönlendirmesinin gerekli olduğu bazı durumlar, Örneğin:

 • Bir kaynağın konumu taşındığında
 • Tıklamaların, gösterimlerin ve günlük yönlendiren sayfaların izlenmesi gerektiğinde
 • Yanlış yazılmış / yanlış yazılan URL’lerin yakalanması gerektiğinde
 • Bir web sitesinin farklı bölümleri, ülke kodu alan adları, protokoller (örn. HTTP’den HTTPS’ye) ve güvenlik politikalarının bağlanması gerektiğinde

Ancak, açılış sayfası yönlendirmesinin olduğu zamanlar da vardır gerekli olan her şey, ve kullanıcıların deneyiminde aksamalara neden olur.

Kötü bir SEO uygulaması olarak kabul ediliyor, yönlendirmeler sayfa yükleme sürelerini önemli ölçüde etkiler. Bunu, sunucuya performans süresini uzatan başka bir HTTP isteği tetikleyerek yaparlar..

Web sayfalarınızdaki yönlendirmeleri ortadan kaldırarak veya en azından bunların sayısını azaltarak etkili bir şekilde yükleme sürelerini hızlandırın aynı anda sunucudaki yükü azaltmak. Kazan-kazan!

Web sitenizi hızlandırmak için diğer harika numaralara göz atın.

Açılış Sayfası Yönlendirmelerinden Kaçının

Açılış sayfasının yeniden yönlendirilmesi riskini önemli ölçüde azaltmak için kolayca uygulayabileceğiniz bazı önlemler vardır..

# 1: Duyarlı Bir Düzen Kullan

Yönlendirmenin en yaygın nedenlerinden biri ziyaretçiler bir masaüstü web sitesinden daha küçük ekranlı bir sürüme gönderildiğinde akıllı telefonlar veya tabletler için optimize edilmiş.

Mobil cihazlar genellikle daha yavaş ağlar kullandığından, yönlendirmeyi işlemek için geçen süre bu kullanıcılar tarafından fark edilebilir.

Yönlendirme ihtiyacını ortadan kaldırmanın bir yolu açılış sayfalarınızı tasarlarken duyarlı bir düzen kullanın herhangi bir cihaz için çalışabilecek.

Mücadele? En iyi açılış sayfası oluşturucuları, tüm ekran boyutları ve türleri için optimize edilebilen duyarlı bir düzen geliştirmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, Unbounce öğesinde, biçimlendirmeyi gözden geçirmek için alt araç çubuğundaki masaüstü ve mobil görünüm arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Sayfa öğelerinin sizin için yeniden düzenlenmesini sağlamak için sağ taraftaki “Sayfa Özellikleri” altındaki “Düzen Yardımcısı” araçlarını da kullanabilirsiniz.

Açılış Sayfası Yönlendirmeleri Nelerdir ve Nasıl Önleyebilirsiniz?

Unbounce hakkında daha fazla bilgi için uzman incelememizi okuyun. Ayrıca, oluşturucuyu önizleyebilir veya web sitelerinde ücretsiz bir deneme başlatabilirsiniz.

# 2: Köprü Sürekli

Yanıt vermeyen düzenlere ek olarak, açılış sayfalarınız arasında tutarsız bir şekilde köprü oluşturursanız, istenmeyen yönlendirmeler olabilir. Örneğin, http://www.landingpage.com yerine http://landingpage.com gibi belirli sayfalar için “www” önekini kullanmamak kadar basit bir şey olabilir..

Her iki şekilde de kabul edilebilir; ancak, genellikle ikisini karıştırıp eşleştirmekten kaçının açılış sayfanızın yüklenmesi gereken süreyi uzatmak istemiyorsanız. Ve bunu kim yapmak ister?

Benzer şekilde, eğik çizgilerini iki kez kontrol et yeniden yönlendirmeyi başarıyla ortadan kaldırmak için. Örneğin, http://landingpage.com/home sunucunuzun gözünde http://landingpage.com/home/ adresinden farklıdır..

WordPress’i CMS’niz olarak kullanıyorsanız, şansınız bu platform sizin için eğik çizgilerinizi otomatik olarak değiştirecek onları daha tutarlı hale getirmek için.

Ancak, başka bir platform kullanıyorsanız, sunucuyu karıştırmamak ve oluşturma süresini uzatmamak için eğik çizgilerinizi toplamak en iyisidir.

Web sitenizi optimize etmek ve SEO performansını artırmak için URL “salyangozlarını” nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

# 3: URL’lerinizi Değiştirmeyin

Bazen cazip gelse de, mevcut açılış sayfası URL’lerinizi değiştirmeye çalışmayın.

İster açılış sayfanızın odağını uyarlıyor olun, ister arama motoru sıralamanızı güçlendirmek için anahtar kelimeler dahil etmeye çalışın, isterse de tamamen yeniden markalaşma geçirin, URL’lerinizi değiştirmek genellikle iyi sonuç vermez.

Neden? Sadece sunucuyu karmaşıklaştırmakla kalmayacak, URL’niz zaten bir arama motoru tarafından endekslenmişse veya harici olarak bağlanmışsa, SEO puanınızı da büyük ölçüde etkileyebilir.

Daha fazla bilgi için, sayfalarınızın tasarımını ve işlevselliğini iyileştiren e-ticaret açılış sayfası en iyi uygulamaları hakkında bilgi edinin..

# 4: HTML Olmayan Kaynaklara Erişime İzin Ver

Gereksiz açılış sayfası yönlendirmelerinden kaçınmanın son yolu, kullandığınız HTML olmayan kaynakların sunucu tarafından erişilebilir olduğundan emin olmak.

Bir ziyaretçi açılış sayfanızı tıkladığında, URL’ye ek olarak çeşitli şeyler yüklemesini beklemek zorundadır;görüntülerden videolara, formlara ve diğer multimedya türlerine.

Bunlar, HTML’nizin başka bir yerden indirmesi gerekebilecek harici dosyalardır, böylece oluşturma süresini uzatır.

Temel olarak, HTML’nizin bu harici dosyaları doğrudan çağırmak yönlendirmelerden kaçınmak için — ve kullanıcınız bunun için size teşekkür eder.

Açılış Sayfası Yönlendirmeleri, Git

Yeniden yönlendirme, açılış sayfanızın yüklenmesi için geçen süreyi uzatır, ziyaretçi için ideal olmayan. Sadece bir yol olarak kullanılmalıdır. hatalı veya yanlış URL’ler yakalamak kontrol edemediğin.

Yönlendirmeyi olabildiğince ortadan kaldırmak için ile açılış sayfaları oluşturmak üzere zaman ayırdığınızdan emin olun. duyarlı düzenler, eşleşen URL’ler ve erişilebilir HTML olmayan kaynaklar. Ayrıca, URL’lerinizi değiştirmeyin, ne kadar cazip gelse de – ilk seferinde onları doğru yapmaya çalışın!

Sonuç olarak, sayfa performansınızı optimize etmek ve daha kullanıcı dostu bir deneyim oluşturmak için açılış sayfası yönlendirmesi minimum düzeyde tutulmalıdır. Çünkü günün sonunda, mutlu ziyaretçilerin dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir. Bu kadar basit.

Kaynaklar

https: //rigor.com/blog/2016/09/how-to-avoid-landing-page-redirects
https: //gtmetrix.com/avoid-landing-page-redirects.html
http: //www.lostsaloon.com/technology/seo-how-to-avoid-landing-page-redirects-in-your-website/

Resim Kredileri

https: //webmasters.stackexchange.com/questions/116854/what-causes-redirect-notice-in-google-search
https: //unbounce.com/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map