99designs vs DesignCrowd – Čo je najlepšie pre návrh loga? [2020]

Na prvý pohľad, 99 dizajnov a DesignCrowd môžu vyzerať v podstate rovnako – ale verte mi, nie sú. Musíte stráviť čas s každým z nich, aby ste videli skutočné rozdiely, av tomto prípade „trávenie času“ znamená míňanie peňazí. Ako inak by ste vedeli, ktorá služba je skutočne lepšia?


Hádajte čo? Minul som peniaze, takže nemusíte. V rámci mojej snahy Nájsť najlepšie nové logo pre web Planet, Zaregistroval som sa na obidve stránky a nechal som si urobiť logá, aby som zistil, kde by som dosiahol najprofesionálnejšie výsledky (a poviem ti, mám vysoké štandardy).

Čo je skutočne zaujímavé, je to jeden z týchto dvoch serverov vyhral preteky a logo, ktoré som vytvoril, sa v súčasnosti používa ako oficiálne logo webových stránok Planet. Ak chcete zistiť, ktoré stránky to boli, čítajte ďalej.

Obaja sa správali dobre

99 dizajnov aj DesignCrowd vám umožňujú spustiť súťaže o návrh loga, ale s DesignCrowd som nezorganizoval celú súťaž. Jeho najlacnejšie plány vás spoja s tímom DesignCrowd s jedným dizajnérom a potom s týmto dizajnérom spolupracujete, aby sa vaše logo rýchlo stalo hotovým.

Za prístup k jednému z ich najlepších dizajnérov som zaplatil príplatok a úprimne by som povedal, že to stálo za peniaze navyše. Dizajnér, s ktorým sme spolupracovali, bol profesionálny, ľahko sa s ním pracovalo a komunikoval. Celý proces trval len niekoľko dní a ja osobne som bol s výsledkom celkom spokojný.

Po niekoľkých kolách revízií som získal toto:

Logo webovej stránky Planet vytvoril dizajnér DesignCrowd

Je minimalistický, ale šikovný. Je to starý koncept, ktorý je nový. Okrem toho má názov nášho webu a dáva mu trochu starej školy sci-fi vibrácií s typografiou. V okamihu, keď som to videl, som vedel, že je to konečná verzia.

Na 99 dizajnoch som uskutočnil celú súťaž. Tento proces trval trochu dlhšie, pretože … to bola súťaž. Musíte počkať, kým ľudia predložia svoje návrhy. Celkovo vzal tento proces asi týždeň a bol to jeden z najhladších a najjednoduchších zážitkov, ktoré som zažil počas celého experimentu s návrhom loga. O tom bude viac neskôr.

Jedinou nevýhodou súťaží je, že musíte stráviť nejaký čas triedením iba priemerných (a niekedy úplne zlých) vzorov od skutočne dobrých. V tomto prípade som však našiel niekoľko dobrých návrhov; Vybral som si svoje obľúbené, poslal som anketu po kancelárii, aby som získal hlasovanie (môžete to urobiť priamo prostredníctvom stránky 99designs), a my sme sa dohodli na našom obľúbenom:

Webové stránky Planet logo vytvorené návrhárom 99designs

Moderné, elegantné a farebné. Toto bolo moje najobľúbenejšie zo všetkých log, ktoré sme vytvorili.

A víťazom je … DesignCrowd! Nie, doslova sa logo vyrobené pre nás na DesignCrowd stalo našim novým logom, ak sa len pozriete na začiatok tejto stránky.

99 dizajnov sa ľahko používa, DesignCrowd je trochu zložitejší

Toto je prísne osobné pozorovanie, ale Našiel som 99 návrhov ako sakra oveľa ľahšie použiteľné celkovo. Obe služby majú pekný a racionálny postup na spustenie súťaže, ale potom sa DesignCrowd stáva trochu komplikovanejším.

Na niektorých stránkach a obrazovkách DesignCrowd je príliš veľa výziev na akciu a príliš veľa tlačidiel. Ako vidíte na snímke obrazovky, môže byť ťažké vedieť, kam ďalej:

Snímka obrazovky DesignCrowd - výzvy na akciu

Jedno tlačidlo na stiahnutie. Pol tucta ďalších výziev na akciu – a je ich ešte viac na stránke.

Horšie, ako som už spomenul vo svojom preskúmanie DesignCrowd, web DesignCrowd inzeruje služby, ktoré už nie sú ponúkané. To je problém.

Užívateľské rozhranie 99designs (UI) je v porovnaní s tým takmer minimalistické. Zameranie spoločnosti na to, aby sa jedna vec skutočne vyplatila, sa vyplatí. S 99 dizajnami som sa pri používaní služby nikdy necítil stratený.

99designs screenshot - sťahovanie súborov

Všimnite si, ako to všetko súvisí so sťahovaním súborov, s malým rozptýlením.

A víťazom je … 99 návrhov. Čisté rozhranie vám ušetrí veľa času a frustrácie.

DesignCrowd je všeobecne lacnejší ako 99 návrhov

Najlacnejšie plány spoločnosti DesignCrowd stoja približne polovicu z toho, čo 99 návrhov účtuje poplatky za rovnaké konečné výsledky. Nezabudnite však, že najlacnejšie plány spoločnosti DesignCrowd vám neumožňujú uskutočniť úplnú súťaž. Získate pomoc pri hľadaní dizajnéra pre váš projekt.

To je síce pekné, ale nemám rada to, že nemáte prístup k špičkovým dizajnérom DesignCrowd bez toho, že by ste za to museli platiť navyše. Takže ak zistíte, že potrebujete doplnkové služby, ako je napríklad prístup špičkových dizajnérov, najlacnejšie plány môžu skončiť oveľa drahšie, ako očakávate.

Medzitým sa začína 99dizajn drahšie a náklady sa stále zvyšujú. Napríklad najlacnejšie plány pre logá sú v súčasnosti takmer trojnásobkom ceny najlacnejších možností spoločnosti DesignCrowd. Nevýhodou 99dizajnov je, že aj tie najlacnejšie plány sú plné súťaže, takže získate oveľa viac konceptov loga, z ktorých si môžete vybrať.

A víťazom je … Fiverr! (Len si robím srandu, aj keď v skutočnosti to tak nie je.) Medzi týmito dvoma možnosťami je to DesignCrowd. Ak potrebujete spôsob, ako získať pomerne dobrý dizajn pre lacné, DesignCrowd má nižšiu finančnú prekážku vstupu.

Ale vážne, ak máte obmedzený rozpočet a chcete mať vlastné logo navrhnuté práve pre vás, mali by ste sa pozrieť na Fiverr. Nájdete tu profesionálnych dizajnérov už za 5 dolárov, a bol som skutočne ohromený kvalitou, ktorú môžete získať. Pozrite sa na moje úplné hodnotenie spoločnosti Fiverr aby som si prečítal všetky moje skúsenosti s webom.

99 dizajnov aj DesignCrowd nájdu dizajnéra pre vás, ale DesignCrowd to urobí za menej

Ako som už spomenul, všetky plány spoločnosti DesignCrowd zahŕňajú určitú formu tejto služby. Za zaručený prístup k najlepším talentom musíte platiť viac, ale sami nemusíte loviť dizajnéra. Toto je naozaj pekná voľba, ak nemáte čas skontrolovať stovky portfólií alebo ak ste novým dizajnérom zamestnania a neviete, kde začať.

Webová stránka DesignCrowd popisuje možnosť prístupu k špičkovým návrhárom ako „outsourcingová služba“, ale v skutočnosti je to len jeden z drahších súťažných balíkov. Pozrite sa, čo tým myslím na nejasnom webe?

Snímka obrazovky DesignCrowd - Outsourcing dizajnu

99designs ponúka službu Pro, kompletný outsourcing dizajnu vytvorený pre agentúry a spoločnosti ktoré hľadajú riešenie pre všetky ich konštrukčné potreby. Jednotlivci sú vítaní kúpiť si túto službu tiež, ale je to trochu drahý.

Vďaka službe Pro získate prémiovú podporu vo forme zamestnanca s 99 dizajnami, ktorý s vami pracuje na výbere dizajnérov. Máte tiež možnosť spustiť viacero súťaží bez ďalších poplatkov, spolu s bezplatným prístupom k doplnkovým službám, ako je napríklad súkromné ​​usporiadanie súťaží..

A víťazom je … DesignCrowd. Ak ste vlastníkom malej firmy, služba DesignCrowd pre nájdenie návrhára je oveľa ľahšie dostupná. Fantastická služba Pro, ako je ponuka 99 návrhov, vám nepomôže, ak si to nemôžete dovoliť.

Na obidvoch stránkach môžete získať takmer čokoľvek

Keď som preskúmal 99designs a DesignCrowd, Zamerala som svoje služby v oblasti dizajnu loga. však, obe služby ponúkajú takmer každý druh dizajnu: Tričká, webové stránky, dizajn aplikácií, choré obrazy drakov na bočnej strane dodávky – čokoľvek. Môžete pomenovať grafický projekt a na každej z týchto lokalít je pravdepodobne niekto, kto to dokáže.

DesignCrowd má na výber viac ako 60 dizajnových kategórií:

Snímka obrazovky DesignCrowd - kategórie dizajnu

Medzitým je v ponuke 99 dizajnov. Je smutné, že ich nemôžem všetky zobraziť na jedinej snímke obrazovky, pretože sú rozložené na webových stránkach takto:

99designs screenshot - kategórie dizajnu

DesignCrowd má niektoré špecifické kategórie, ako napríklad „Shopify theme“, ktoré 99 dizajnov nemá, ale určite môžete získať tému pre Shopify vyrobené na 99 dizajnoch. Vo svojom krátkom projekte budete musieť byť konkrétni a budete hľadať dizajnéra, ktorý má skúsenosti s tvorbou tematických výkladov.

Nakoniec, počet kategórií, ktoré dizajnérske služby ponúkajú, je len otázkou toho, ako triedia a pomenujú svoje koncepcie.

Víťazom je teda … 99 návrhov. Alebo DesignCrowd. Nazvem to remízou. Ani služba neobmedzuje typy návrhov, ktoré môžete získať. Kategórie dizajnu však môžete nájsť ľahšie na webe DesignCrowd, pretože ich môžete vidieť naraz.

DesignCrowd ponúka polygrafické služby, 99 návrhov nie

Niektoré dizajnérske weby s rôznym zameraním sa snažia byť pre všetkých ľudí všetko, čo ponúka tlač, SEO, marketing, základný webhosting a svetelnú emocionálnu terapiu prostredníctvom telefonickej podpory (len sranda).

DesignCrowd udržuje jednoduché, ponúka iba tlačové služby (pokiaľ viem), a nie je ťažké predať. Tlačové služby vám nebudú inzerované, až kým nedokončíte svoj dizajn. Potom môžete svoj dizajn vytlačiť na tričká, hrnčeky, vizitky a ďalšie:

Služby v oblasti tlače snímok obrazovky DesignCrowd

Aby sa veci ešte zjednodušili, 99 návrhov sa zameriava iba na dizajn a dizajn. Takže ak chcete tlačiť, musíte to urobiť niekde inde. Nie je to nevyhnutne zlá vec; robiť jednu vec veľmi dobre je životaschopná obchodná stratégia. Ak však chcete, aby sa pri jednorazovom nákupe vytvoril a vytlačil aj dizajn, 99 návrhov nie je pre vás.

A víťazom je … DesignCrowd.

Kto vyhral túto súťaž?

Po dôkladnom preštudovaní oboch služieb je ťažké definovať jasného víťaza … takže každý dostane účastnícku trofej! Dizajn DesignCrowd a 99dizajny sa objavili, takže sú obe víťazné … ach, geez, túto vetu ani nedokončím. Bolí to príliš veľa. Najhoršie na získaní účastníckej trofeje ako dieťaťa bolo, že ste vždy vedeli, že je bezcenná.

Tu sú moje odporúčania v závislosti od vašich okolností:

Choďte s DesignCrowd, ak …

  • Začíname s podnikaním a potrebujete služby v oblasti dizajnu a tlače
  • Rozpočet je vašim hlavným záujmom

Choďte s 99 dizajnami, ak …

  • Vaša firma je aspoň trochu etablovaná, takže ste ochotní zaplatiť o niečo viac
  • Chcete získať prístup k viacerým dizajnom a dizajnérom prostredníctvom webu, ktorý je ľahšie pochopiteľný a navigovateľný

To znamená, že ak som nútený vybrať víťaza (a som), Musím povedať, že DesignCrowd vyhral. Nie je to len preto, že spoločnosť DesignCrowd vyhrala súťaž, ktorú sme absolvovali medzi všetkými špičkovými službami v oblasti dizajnu loga; ako som povedal, uprednostnil som ten z 99 návrhov. Je to preto, že celkovo, DesignCrowd vám poskytuje viac služieb za menej peňazí. Musíte sa len vysporiadať s občasnými bolesťami hlavy, ktoré spôsobujú horšie používateľské prostredie webových stránok.

Toto je praktická tabuľka, ktorá rýchlo zhrnie moje skúsenosti s oboma službami:

99designsDesignCrowd
návrhári1,000,000+700.000+
Kategórie dizajnu80+60+
Tlačiarenské službyžiadnyÁno
Jednoduchosť použitiaHladký dojem používateľaMätúce prostredie pre používateľov
stanovenie cenydrahýDocela lacné
Vyhľadá pre vás dizajnéraÁnoÁno

Potrebujete viac nápadov na dizajn loga? Nenechajte si ujsť náš zoznam špičkové služby v oblasti dizajnu loga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me