9 En İyi Teknoloji Logoları ve Nasıl Yapılır [2020]

İster yeni bir teknoloji merkezli şirket kuruyor olun ister mevcut görüntünüzü yenileyin, pazarlama ve markalama projeleriniz için sınırlı bir bütçeniz olabilir.


Bu, güçlü bir teknoloji logo tasarımı elde etmek için köşeleri kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. Deneyimli bir tasarımcıyı 5 dolara kadar nasıl kiralayabileceğinizi öğrenmek için şimdi aşağıya inin.

Tasarım odaklı bir türseniz, kendi logonuzu oluşturmak için çevrimiçi bir logo oluşturucuyu nasıl kullanabileceğinizi de göstereceğim. Sadece biraz ilham arıyorsanız, en sevdiğim ünlü teknoloji logolarımı görmek için ileri atla  onları bu kadar harika yapan şeyler hakkında.

9 En İyi Teknoloji Logoları

Teknoloji logosu - BackItUpBot

Musique tarafından logo!
itibaren 99designs

Teknoloji logosu - CyberStark

Toshiko tarafından logo
üzerinde 99designs

Teknoloji logosu - el sermaye

Ecorokerz tarafından logo
itibaren DesignCrowd

Teknoloji logosu - Tech Legal Partners

JohnM tarafından logo.
itibaren DesignCrowd

Teknoloji logosu - Bitasty

Titus_media tarafından logo
(titus_media için 45 $ kirala)

Teknoloji logosu - Lizard Brain Yazılımı

Logo de.S! Gn tarafından
itibaren 99designs

Teknoloji logosu - Modüler İletişim

Creativeman_af tarafından logo
(45 $ karşılığında creativeman_af kirala)

Teknoloji logosu - TechLoss

Logo by DANNYBOY
itibaren DesignCrowd

Teknoloji logosu - Kelogy

Logo logo_master255 tarafından
(logo_master 10 $ kirala)

Fiverr’da Harika Bir Fiyatla Logo Tasarımcısı Kiralama

Kendi logonuzu oluşturmak için zamanınız veya sabrınız yoksa veya tasarım işini profesyonellere bırakmayı tercih ediyorsanız, Fiverr en iyi çözümdür.

Bütçeye duyarlı bir işletmediyseniz, başlangıç ​​fiyat noktasını takdir edersiniz – birçok logo tasarımı “Gigs” sadece 5 $ ‘dan başlıyor (seçtiğiniz hizmetlere ve pakete bağlı olarak). Ve Fiverr sadece logolar için harika değil – programlama, iş ve pazarlama da dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde serbest çalışanlar kiralayabilirsiniz.

Platform hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizim tam Fiverr incelemesi, takım arkadaşımın Web Sitesi Gezegeni için yeni bir logo oluşturmak üzere üç farklı tasarımcıyı üç farklı fiyata nasıl işe aldığını hakkında her şeyi okuyabilirsiniz.

Önemli Fiverr Özellikleri:

 • Geçmiş müşterilerin yorumlarını okumak ve tasarım portföylerini görüntülemek için tasarımcıların profil sayfalarına göz atabilirsiniz
 • Tasarımcılar, her bütçeye ve proje türüne uyacak temel, standart ve premium paket seçenekleri sunar
 • Fiverr mobil uygulaması ve yerinde mesajlaşma servisi iletişimi hızlı ve kolay hale getirir
 • Fiverr, son logo dağıtımını onaylayana kadar fon tutarak yatırımınızı korur

Tasarlanmış bir logoya ihtiyacınız varsa, topu yuvarlatmak kolaydır – sadece Fiverr ana sayfasına git. Burada, Grafik ve Tasarım altında Logo ve Marka Kimliği kategorisini bulacaksınız. Logo Tasarımı, en popüler kategorilerden biri olarak uygun bir şekilde en üstte görünür.

Fiverr ekran görüntüsü - Grafik ve Tasarım menüsü

Sektörünüz ve projenizle ilgili anahtar kelimeleri kullanarak tasarımcıları arayabilirsiniz. Seçimlerinizi bütçenize, tercih ettiğiniz teslimat süresine ve logo seçeneklerine göre daraltmak kolaydır.

Fiverr ekran görüntüsü - Teknoloji logo tasarımcıları

Başka bir seçenek Fiverr’in logo tasarımcısı arama sihirbazıdır. Oldukça basittir – hangi tasarım stilini tercih ettiğinizi ve tasarımı orijinal kaynak dosyalarını kullanarak ölçeklendirmek veya kendiniz düzenlemek isteyip istemediğinizi söylersiniz. Arama aracı, tercihlerinize göre potansiyel tasarımcıların bir listesini görüntüler.

Fiverr ekran görüntüsü - Logo tasarımcısı arama sihirbazı

Meslektaşım kısa süre önce, Website Planet için en iyi yeni logoyu bulma arayışının bir parçası olarak bir dizi önemli logo tasarım hizmetini test etti. Sahip olduğumuz tüm farklı seçenekleri görebilir ve hangi logonun kazandığını öğrenebilirsiniz. derinlemesine logo tasarım hizmeti karşılaştırması.

Kendi Teknoloji Logonuzu Nasıl Yapabilirsiniz

Zamanınız değerlidir, bu yüzden bir sonraki bölümü mümkün olduğunca hızlı ve ağrısız hale getireceğime söz veriyorum. Hırslı hissediyorsanız ve kendi iş logonuzu oluşturmak istiyorsanız, bir teknoloji şirketi logo tasarımı oluşturmak için Wix Logo Maker’ı nasıl kullanacağınızı gösterirken izleyin..

Wix Logo Maker, özel gereksinimlerinize uygun bir logo tasarlamanıza yardımcı olması için AI (Yapay Zeka) kullanır. Denemek ücretsizdir – logonuzu kesinlikle sevmedikçe ödeme yapmazsınız. Platformun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizi tam Wix Logo Maker incelemesi.

Başlamaya hazırsanız, Wix Logo Maker’ı yeni bir sekmede açmak için burayı tıklayın. E-postanızı veya bir Google veya Facebook hesabınızı kullanarak ücretsiz bir hesaba kaydolmak kolaydır. Bir hesabınız olduğunda, birden fazla logo tasarımını kaydedebilir ve son ürününüze karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa daha sonra geri dönebilirsiniz..

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Kayıt ekranı

Seni tanımaya başlıyorum

Ardından, sektörünüz ve kişisel tasarım tercihleriniz hakkında bazı soruları yanıtlamanın zamanı geldi. Sıkıcı görünebilir, ancak verdiğiniz cevaplar AI’nın sizin için potansiyel logo tasarımları oluşturmasına yardımcı olur. Öncelikle, işletme adınız ve varsa sloganınız:

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Tasarım yapmaya başlayın

Uzman İpucu: Mümkünse sloganınızı olabildiğince kısa tutun veya tamamen dışarıda bırakın. Ne kadar çok metin eklerseniz, daha küçük boyutlarda okumak o kadar zor olacaktır, bu nedenle işletme adınıza sadık kalmak en iyisidir. Genel logo tasarımının, seçili resimler ve okunması kolay yazı tipleri ile şirketiniz için konuşmasına izin verin.

Ardından, sektörünüzü en iyi temsil eden bir anahtar kelime yazın – açılır menüde ilgili konular görüntülenir. Bahsettiğim gibi, bu AI’nın sizin için alakalı logo tasarımları oluşturmasına yardımcı olmaktır. Listede bazı uzmanlıklar ve niş konular görünmeyebilir – başka hiçbir şey uymuyorsa, sadece “teknoloji şirketi” ni veya bir sonraki en yakın maçı seçin.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Endüstrinizi ekleyin

Uzman İpucu: Teknolojinizi açıklama konusunda ne kadar karmaşık ses çıkardığı konusunda fazla endişelenmeyin – tasarımınızın doğru araçlarla ne kadar spesifik olabileceğine şaşırabilirsiniz.. Ticari sırları veya özel bilgileri koruma konusunda endişeleriniz varsa, bu ayrıntıları tasarım özetlerinizden ve logo konseptlerinizin dışında bırakmak mükemmeldir.

Ardından, görünen küçük “buluttan” en fazla üç anahtar kelime seçin – logonuzla elde etmeyi umduğunuz görünümü ve hissi özetleyen anahtar kelimeleri seçin. Dinamik, modern ve teknik seçtim. Bu adımı atlayabilirsiniz, ancak bu seçenekler Wix’in logo tasarım seçeneklerinizi daha da uyarlamasına yardımcı olur.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Logo görünümü ve hissi

Bir sonraki adım, birkaç çift arasında favori logonuzu seçmenizi isteyecektir. Her ikisinin de hayranı değilseniz, “İkisini de sevmiyorum” u da tıklayabilirsiniz.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Logo stilleri

Wix, logonuzu nerede kullanmayı planladığınızı bilmek istiyor. Bu, başka bir isteğe bağlı adımdır, ancak popüler web sitesi oluşturucu gibi diğer kullanılabilir hizmetlerle ilgileniyorsanız (Wix incelememizin tamamını okumak için burayı tıklayın), daha sonra bu seçenekleri keşfedebilirsiniz.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Logo kullanımları

Kalbinizin Arzusuna Hack

İşte büyük an – Wix sizin için çeşitli logo konseptleri üretecek. Verdiğiniz yanıtlara bağlı olarak bunun bir hit veya miss durum olabileceğini gördüm – bazı renk paletleri, rastgele simgeler ve yazı tipi seçenekleri görebilirsiniz, ancak şükürler olsun ki, bu tasarımların hiçbiri kilitlenmedi, bu yüzden en yüksek potansiyele sahip olanı seçin ve beğeninize göre düzenleyin.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - AI tarafından oluşturulan teknoloji logoları

Düzenleme aracının kullanımı oldukça kolaydır – soldaki menü, önceden hazırlanmış ve düzenlenebilir renk paletleri, bolca yazı tipi ve simge seçeneği, ayrıca şekil ve arka plan renkleri ekleme seçeneği de dahil olmak üzere birçok seçenek sunar. Nazaran diğer logo tasarım hizmetleri, Wix, simge ve yazı tiplerini aralıklandırma ve yeniden boyutlandırma konusunda size daha fazla esneklik sağlar.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Logo düzenleyici

Wix Logo Maker hakkında gerçekten sevdiğim bir şey, ürün önizlemeleri – logonuzun web sitelerinde (mobil uyumlu sürümler dahil), alışveriş çantalarında ve kartpostallarda nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Bu, logonuz için ödeme yapmadan önce kullanabileceğiniz için, tasarımınızın çeşitli basılı ve dijital ortamlarda güzel görünmesini sağlamak için mükemmel bir zamandır. Nasıl göründüğünü sevmiyor musun? Editöre geri dönün ve biraz daha düzenleyin.

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Ürün önizlemeleri

Tasarım sürecinde biraz sıkışıp kaldınız mı? Sorun değil, düzenleme menüsündeki “başka bir tasarım deneyin” bağlantısını tıkladığınızda, farklı düzenler, renk paletleri ve simge seçenekleri de dahil olmak üzere tercih edebileceğiniz ek varyasyonlar gösterilir. Sevdiğiniz bir tasarımı daha da keşfedebilirsiniz!

Wix Logo Maker ekran görüntüsü - Logo varyasyonları

Wix Logo Maker Paketleri

Teknoloji logo tasarımınızla altın (veya kripto para birimi) elde ettikten sonra, hangi logo planının sizin için çalışacağına karar verme zamanı. “Sadece Logo” planları bir kerelik satın alımlardır ve oldukça makul fiyatlıdır:

Temel Fiverr tasarımcınızla paylaşmak için çalışan bir konsepte ihtiyacınız varsa veya sadece sosyal medya ve web sitesi ihtiyaçları için bir logoya ihtiyacınız varsa plan harika. Logonuzun yüksek kaliteli PNG’lerini renkli artı gri tonlamalı, tek renkli ve siyah beyaz sürümlerle elde edersiniz. Bu plan aynı zamanda size tam ticari kullanım hakları verir.

ileri planı, Temel planla aynı PNG logo dosyalarını ve tam ticari kullanım haklarını verir. Ayrıca logonuzu mümkün olan en yüksek çözünürlükte yazdırmanızı sağlayan yeniden boyutlandırılabilir SVG vektör dosyaları alırsınız. Ek bir avantaj olarak, bu plan aynı zamanda popüler sosyal medya platformlarında markanızı tanıtmak için kullanabileceğiniz sosyal medya grafikleriyle birlikte gelir.

Bir web sitesine de ihtiyacınız varsa, bazı ilginç seçenekler için “Logo + Web Sitesi” planlarına bakmak istersiniz..

9 En İyi Teknoloji Logoları ve Nasıl Ücretsiz Olur?

Ve hepsi bu kadar – melek yatırımcılarınızı telefonda tutun, çünkü yeni şirket imajınızı yaymaya hazırsınız!

Wix Logo Maker ile Oluşturulan Teknoloji Logoları

9 En iyi teknoloji logoları ve nasıl ücretsiz-image24 için kendi yapmak

Bu fütüristik yazı biçimi, insanların bu şirketin büyümeye odaklandığını bildirmek için yukarı doğru eğilimli üçgenlerle eşleştirildi.

Wix Logo Maker ile oluşturulan teknoloji logosu - AI Concepts

AI odaklı bu logo, kelimenin tam anlamıyla beyinde teknolojiye sahiptir. Basit görünebilir, ancak bazen ihtiyacınız olan tek şey şirketinizin misyonunu temsil eden iyi seçilmiş bir simgedir.

Wix Logo Maker ile oluşturulan teknoloji logosu - ABC Tech

Burada kullanılan yuvarlatılmış dikdörtgen, bilgisayar onarımları ve hizmetleri sunan bir şirkette iyi oynar – biraz “mavi ölüm ekranı” olan bir bilgisayar monitörüne benziyor, ayrıca rozetler, fare paspasları ve diğer promosyon öğelerine de iyi dönüşecekti.

9 En iyi teknoloji logoları ve nasıl ücretsiz-image27 kendi yapmak için

Yapay zeka destekli bir tanışma sitesi için temel ancak akıllı bir konsept. Biraz kurnaz, ama o kadar da değil, sizi mide bulantısı hissettirecek. Çeşitli mevsimlere ve kullanıcı tercihlerine uyacak şekilde renkleri kolayca değiştirebilirsiniz..

Ünlü Teknoloji Logolarından İlham Alın

Teknoloji Logosu - Amazon.com

Teknoloji ve e-ticaret dünyasında bir dev, Amazon’un gülümseyen ok tasarımı, A-to-Z’den hızlı sevkıyat ve hoş bir alışveriş deneyimine odaklandıklarını bilmenizi sağlar. Sarı renk aynı zamanda enerji ve pozitifliği temsil edebilir, başarılı markaların sunmaya çalışması gereken özellikler.

Teknoloji logosu - DebugWave

Bu logo konsepti DebugWave yuvarlanan dalgaların görüntüsüne uyan ve güvenilirlik hissi anlamına gelen mavi rengi mükemmel bir şekilde kullanır, bu da yazılım hata ayıklamasına odaklanan şirketler için önemlidir.

9 En İyi Teknoloji Logoları ve Free-image30'a Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

EMP Kalkanı Burada gösterilen logo, gizlilik ve güç hissi anlamına gelen gri rengi iyi kullanır. Evleri ve işletmeleri potansiyel olarak zararlı elektromanyetik darbelerden korumaya odaklanan bir şirket için, bu logo markanın hedeflerini etkili bir şekilde kapsar.

Teknoloji logosu - Microsoft

Logoları zamanla gelişirken, Microsoft, pencere camı tasarımı ile işleri basitleştirir. Tabii ki en büyük ürün tekliflerini temsil ediyor – elbette Windows – ve renkli bölmeler ayrıca Xbox oyunları ve Office paketi de dahil olmak üzere en dikkat çekici marka bölümlerine bağlanıyor.

Teknoloji logosu - Google

Google başından beri oynak bir ana renk şeması ve çok öngörülebilir veya trend belirleyici görünmesini engelleyen yeşil bir dokunuşla benzer bir görünüm korudu. Salt metin logoları, hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışması gereken arama ve teknoloji araçları için de iyi bir seçimdir.

Teknoloji logosu - STEAM Camp Rocks!

Bu eğlenceli resimli logo STEAM Kamp Kayalıkları! Genç kalabalıklar için işleri hafif ve akılda kalıcı tutar. Matematik, bilim ve teknoloji de dahil olmak üzere STEAM ile ilgili beceriler bugünün gençleri için önemlidir, bu yüzden heyecan verici görünmesini sağlamak çocukları gelecekteki kariyer yollarına çekmeye yardımcı olabilir.

Teknoloji logosu - Twitter

Oldukça tutarlı bir görünüm sağlayan başka bir logo, Twitter’ın kuş logosu sadık ve saygın renk mavi kullanır. Kuşun tasarımı, şirket zaman içinde büyüyen ve “tweetleyen” sosyal medya platformunu geliştirdikçe yukarı doğru hareketi de ima ediyor.

Teknoloji logosu - LG

İçin logo LG işleri çok basit ve temiz tutar. Onları diğer şirketlerden ayıran markaya özel bir kırmızı renk kullandılar ve simge, nasıl göründüğünüze bağlı olarak birkaç potansiyel görüntüyü birleştiriyor. LG, “Hayatın İyisi” anlamına gelir ve simge biraz gülümseyen bir kişiye veya LG’nin tasarımının bir parçası olarak akıllıca bulunan bir güç düğmesine benziyor.

Teknoloji logosu - PayPal

Teknoloji dünyasında bir başka büyük isim, PayPal kullanıcısının amacı, çevrimiçi ödeme hizmetleri için sadık bir kitleyi çekmek ve sürdürmektir. Biraz ofset metin, hızlı para transferleri ve benzerlerinden beklediğiniz hareketi ifade eder. Daha önce de belirtildiği gibi, teknoloji logolarında mavi kullanımı, markaların güvenilir ve istikrarlı olarak kurulmasına da yardımcı olur.

Teknoloji logosu - Apple, Steve Jobs haraç versiyonu

elma artık eşlik eden metin gerektirmeyen bir görüntü oluşturmak için mükemmel bir iş çıkardı – yenilikçi bilgi işlem ürünleri ve mobil cihazlarla teknoloji dünyasından gerçek bir ısırık (veya yapacaksanız bayt) aldılar. Bu özel logo, ikonik şirketi kurmaya yardımcı olan bir adama son bir haraç olan kurucu Steve Steve’in geçmesiyle oluşturdukları özel bir versiyondu..

Kapatılıyor – Bazı Nihai Düşünceler

Teknoloji işinizi geliştirmek için gerekenlere sahip olduğunuzu biliyorsunuz, bu yüzden vizyonunuza uyan bir logo, insanların güvenebileceği bir marka oluşturmanın anahtarıdır, karar verirsen Fiverr’da bir logo tasarımcısı kirala veya Wix Logo Maker ile kendinizinkini oluşturun.

Büyük şirketlerin tarih boyunca yaptıkları öyküleri ve logo tasarımı yolculuklarını (özellikle bizim Fortune 500 Şirket Logo Araştırması), ancak onlar için neyin işe yaradığını görmek için meslektaşlarınıza danışmak da aynı derecede yararlıdır..

Zamansız bir teknoloji logosuna sahip olmak, tek sabit değiştiğinde zor olabilir. Bununla birlikte, logonuzun profesyonel bir tasarımcı tarafından şarj edilmesi gerekip gerekmediğini ve ne zaman yeniden şarj edilmesi gerekip gerekmediğini görmek için en son tasarım trendlerini periyodik olarak gözden geçirmek iyi bir fikirdir. Rekabete ayak uydurabiliyor ve kendi alanında uzmanlaşabiliyorsanız, sürekli değişen teknoloji dünyasında uzun vadeli büyümeyi sürdürmenize yardımcı olabilir..

Daha fazla logo tasarımı fikri için, listemizi kaçırmayın. en iyi 10 logo tasarım hizmeti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map