7 chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere webhostingovej spoločnosti

Začatie online podnikania nie je ľahké.


Existujú SEO kampane, ktoré je potrebné zvážiť, najímať manažérov sociálnych médií a implementovať platobné platformy online.

Existuje však aj jeden zásadný aspekt, ktorý prevažuje nad ostatnými: výber vhodnej webhostingovej spoločnosti.

S tak veľkou konkurenciou – 1,8 miliárd webových stránok a počítaním – je teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby ste sa ubezpečili, že váš výber hostiteľa je čo najrýchlejší, najspoľahlivejší a najhospodárnejší..

Ak nie, jednoducho zostanete pozadu.

Ak však nie ste odborníkom v tejto oblasti, ako môžete zistiť, kto je horúci a kto nie?

Tento článok vás naučí sedem bežných nástrah, ktorým sa treba vyhnúť pri uzatváraní zmluvy s webhostingovou spoločnosťou.

Myslíme si, že bezplatná hostingová služba to urobí

Ak chcete ušetriť peniaze, môže byť lákavé uvažovať o bezplatnej hostingovej službe, ako je WordPress. Koniec koncov, vaša firma sa práve rozbieha a vaše požiadavky sú nepatrné.

Nespadnite do pasce.

Aj keď bezplatné služby webhostingu sú hitom osobných blogerov a ovplyvňovačov sociálnych médií na celom svete, ak si chcete zarobiť nejaké skutočné peniaze online, musíte uzavrieť zmluvu s plateným hostiteľom..

„Musíte minúť peniaze, aby ste zarobili peniaze,“ ako hovorí staré príslovie.

Nemusíte však veľa utrácať. InterServer, Napríklad každý mesiac ponúka štandardný webhosting za cenu niekoľkých šálok kávy.

Čo presne teda je na bezplatnom hostovaní? Niektoré z mnohých nevýhod patria:

  1. Pomalé rýchlosti a nespoľahlivé sieťové výpadky s neexistujúcim zákazníckym servisom.
  2. Omietanie vašich webových stránok pomocou reklám tretích strán, z ktorých mnohé sú veľmi diskutabilné.
  3. Strata dôvery spotrebiteľov vo vašu značku. Ak nechcete platiť nominálny poplatok za doménu, ktorá bude dôverovať vášmu produktu?
  4. S väčšinou týchto bezplatných programov neexistuje doména najvyššej úrovne, čo znižuje vašu dôveryhodnosť.

Nie sme tu, aby sme vám povedali, že WordPress je zlý. V skutočnosti existuje dobrý dôvod, prečo sa stal najväčším systémom na správu obsahu na svete.

Len nezabudnite nechať ujsť svoju voľnú možnosť. Namiesto toho vytvorte webovú stránku prostredníctvom webhostingovej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na WordPress, napríklad 1&1.

Nákup plánu bez záruky na vrátenie platby alebo vrátenie platby

Najlepší weboví hostitelia budú ponúkať pokusy alebo záruky vrátenia peňazí, aby preukázali svoju dôveru vo svoje služby. Mnohí dokonca majú dohody o úrovni služieb (SLA) zavedené po dobu prevádzkyschopnosti.

Raz za čas sa stretnete s extrémne lacným plánom hostingu, ktorý neprichádza s akýmikoľvek skúšobnými obdobiami ani pravidlami pre vrátenie platby. Nie sú to zlé samy osebe, ale to znamená, že musíte skontrolovať záznamy dodávateľa. Cenová dostupnosť často prichádza na úkor kvality.

Bezplatné skúšobné verzie a záruky vrátenia peňazí vám umožnia skutočne získať dojem o ich hostingových službách – ako pohotovo reagujú ich zákaznícka podpora, ako sú vybavení na riešenie technických problémov, ako spoľahlivá je ich sieť a ako dlho ich servery trvajú na načítanie vašich služieb? webové stránky.

Berúc za to slovo týkajúce sa služieb zákazníkom

Každá spoločnosť na svete sa usiluje o špičkový zákaznícky servis. Budú odpovedať na vaše hovory v priebehu niekoľkých sekúnd a vyriešia aj najzložitejší problém v okamihu – zaručene!

V skutočnosti je takáto kópia predaja pravdepodobne nikde blízko pravdy.

Namiesto toho, aby ste brali do úvahy to, čo hovoria v nominálnej hodnote, berte veci do vlastných rúk.

  • Zavolajte im v rôznych nočných hodinách, aby ste sa uistili, že odpovedajú na ich telefóny.
  • Pošlite svojmu systému webového chatu niekoľko správ, aby ste videli, ako dlho im trvá odpoveď.
  • Zvážte čas odozvy e-mailovej korešpondencie.
  • Opýtajte sa ich na technické otázky, aby ste zistili, či na ne môžu primerane odpovedať.

Pamätajte, že webhosting je služba. Ak nie sú schopní okamžite odpovedať pomocou užitočných informácií, pravdepodobne budete lepšie vziať svoje peniaze inde.

Výber nesprávneho typu servera

Očakávate vážne dopravné špičky? Ak je to tak, škálovateľná možnosť, ako napríklad cloud hosting, by bola lepšia, pretože na požiadanie môže čerpať viac zdrojov.

Možno práve začína vaša firma a nechcete míňať veľa peňazí na zabezpečenie toho, aby bola online každú sekundu dňa. V takom prípade by zdieľaný alebo virtuálny súkromný server (VPS) lepšie vyhovoval potrebám vašej spoločnosti.

Je bezpečnosť vašou najvyššou prioritou? Dedikované servery sú približne také bezpečné, ako prichádzajú.

Pred porovnaním rôznych spoločností je dôležité určiť najvhodnejší typ servera pre vaše požiadavky. Mnoho spoločností, ako je Bluehost, ponúka všetko vyššie uvedené, ale ich záznamy o rôznych službách sa môžu líšiť.

Koniec koncov, nechcete skončiť ako Amazon, ktorého slávny premiér bol v roku 2018 zničený rozsiahlou haváriou servera. Ani fotografie roztomilých šteniat nestačili na potlačenie hnevu miliónov zúrivých online nakupujúcich.

Neobťažuje sa skúmať Fine Print

Čítanie stránok jemnej tlače je fuška. Ver mi, bol som tam.

Je smutné, že ak tak neurobíte, je tu šanca, že by ste mohli skončiť s mizerným produktom, ktorý sa ani nenaplní splnením vašich potrieb..

Neobmedzená šírka pásma znie úžasne. V skutočnosti však v hostiteľskom priestore nie je nič neobmedzené. Čo ak pozastavia váš účet po dosiahnutí stanoveného limitu?

Čo keby úžasná sadzba, za ktorú ste dostali balík, bola platná iba pre počiatočné obdobie niekoľkých mesiacov – a potom vám bude účtovaná sadzba, ktorá je niekoľkokrát vyššia?

A čo keď niekde v rade potrebujete aktualizovať svoj plán – len aby ste zistili, že za to platia poplatok za službu,?

Medzi ďalšie záludné príklady patrí zákaz klienta inštalovať na server vlastný softvér alebo ponúknuť iba jeden účet POP.

Tip pre profesionálov: Pokúste sa zavolať tímu služieb zákazníkom a zistiť prípadné obmedzenia. To by mohlo byť rýchlejšie ako čítanie ich T&C a budete tiež môcť zmerať kvalitu svojich zákazníckych služieb.

Nezabúdanie na bezpečnosť

Počítačová kriminalita je dnes veľkým biznisom.

Posledné, čo chcete urobiť, je poslať nepríjemný e-mail informujúci vašich klientov, že ich informácie o kreditnej karte boli ohrozené.

Zvuk pritiahnutý za vlasy? Home Depot musel urobiť presne to, keď v roku 2014 nezabezpečil 50 miliónov kariet.

Bez ohľadu na to, v akom odvetví ste, dôkladne preskúmajte bezpečnostné protokoly potenciálnych spoločností poskytujúcich webhosting, aby ste sa uistili, že vyhovujú vašim konkrétnym potrebám. Prinajmenšom musia ponúkať bezpečné vrstvy soketu (SSL).

SiteGround je dobrým príkladom webhostingu, ktorý berie bezpečnosť vážne. Iba za posledných 12 mesiacov napísali viac ako 800 pravidiel WAF, aby chránili pred zraniteľnosťou v nulový deň.

Zabudli ste sa pozrieť na recenzie webhostingových spoločností

Nič nevytvára dôveru v produkt, ako je napríklad spätná väzba.

Ale často to môže byť ťažké získať, takže sa musíte obrátiť na minové pole, ktoré je online recenziou.

Ak chcete nájsť najlepšiu platformu na hosťovanie webových stránok, prečítajte si, čo hovoria ľudia na rôznych rôznych recenzných weboch.

Dajte si pozor najmä na to, čo ľudia hovoria o zákazníckych službách dodávateľa, o časoch ich serverov a dokonca o tom, ako rýchlo sa webové stránky načítajú, keď sú hostené na serveroch dodávateľa..

Nezabudnite, že falošné recenzie sú bežné vo všetkých odvetviach. Použite svoj najlepší úsudok na vylúčenie akýchkoľvek žiarivých odporúčaní, ktoré sa zdajú byť príliš dobré na to, aby to bola pravda.

Výber webhostingovej spoločnosti

Neexistuje žiadne tvrdé a rýchle pravidlo pre výber spoločnosti hostujúcej web. V konečnom dôsledku ide o vaše obchodné požiadavky a mesačný rozpočet.

Pri hľadaní služby majte na pamäti vyššie uvedenú radu a budete lepšie pripravení na to, aby ste sa rozhodli pre svoju online firmu..

„1,8 miliardy webových stránok a počítanie“: https://tekeye.uk/computing/how-many-websites-are-there

„Počítačová kriminalita je dnes veľkým biznisom“: https://www.computerweekly.com/news/252439584/Global-cyber-crime-worth-15tn-a-year-study-reveals

„Fotografie roztomilých šteniat“: https://www.thrillist.com/news/nation/amazon-prime-crash-amazon-went-down-on-prime-day-and-people-were-mad#

Zabezpečenie Home Depot nezabezpečilo 50 miliónov kariet: https://www.lifewire.com/the-greatest-computer-hacks-4060530

https://pixabay.com/en/template-layout-website-blog-1599665/

https://pixabay.com/en/download-cloud-icon-network-2013195/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me